Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Kera risanka je to???? Pomoč

Kera risanka je to???? Pomoč

No, ponovno sem se spomnil ene risanke, ki sem jo gledal v mladosti. Gre pa se v tem, da je pač neki fant, pobč, sin berača, ki more iti v svet. Fant vzaem culo na ramo, v njej pa ima mislim, da samo star kos črnega kruha in jabolko. Nekje v gozdu sreča nekega starca, ki ga prosi, če mu ponudi kaj za pod zob. Fantič mu žalostno reče, da ima na žalost samo jabolko in star kruh, tako da veliko mu nima za ponudit. Vendar starec je neki čarovnik al kaj že, in ko fant odpre culo so notri same dobrote.

Pol dobi tut neko ledeno ladjo in mora opraviti neko nalogo. Na tej ladji ima tudi nekaj prijateljev. Ampak zapomnil sm si samo enega, ki ima eno nogo zavezano ob drugo, ker če mu jo odvežejo teče kot blisk. Je pa tak mal čudn. No, pa vem tut, da mu jo enkrat odvežejo k more nekaj iti iskat ful daleč, fantiču se pa izteka čas.

Možno je tudi, da se odpravlja k nekemu cesarju al neki tazga, sam nism prepričan.

Seveda, jaz se jo spomnim. Dogaja se v carski Rusiji. Večkrat sem jo že gledal. Ruski car razpiše natečaj, da tisti, ki mu bo prinesel najlepše darilo (ali nevemkako ladjo), bo dobil njegovo hčerko za ženo. Razpis obeše po vsej Rusiji, tisti tip in njegova dva zlobna brata se odpravijo na pot. Seveda brata kmalu najebeta, ker sta zla. Ta fantič pa sreča enega starca, ki mu podari košček kruha (in tako njemu ostane bore malo ali nič). Seveda se mu starec zahvali tako, da mu takrat, ko je on spal, zgradil letečo ladjo, prej pa še povedal, da nikogar ne sme zavrniti. No, in tako fantič potuje proti glavnemu mestu carjevine in sreča hitrega tekača, ostrookega lokostrelca, kmeta z mrvo, vseslišnega človeka,… Ko pridejo v glavno mesto, jim car da naloge. Morajo dobiti jabolko z zelo oddaljenega drevesa. Tja teče hitri tekač, vendar pod jablano zaspi. Njegovo smrčanje sliši vsesliščnež. Ostrostrelec pa ostreli, zadane jabolko, ki pade na tekačevo glavo, ki ga zbudi. Ker carju to ni dovolj, ukaže naj se gredo prišleki okopat, kurjači naj pa zakurijo tako močno, da se bodo skuhali. A je kmet z mrvo svojo vlažno mrvo gor metal, tako da je bila temperatura ravno pravšnja. Fantič je tako postal ženin, njegovi kolegi snubci, tisti starec je pa na koncu spizdil ladjo. Slednjega še vedno ne razumem.

Točno ta je!!!!! :)))))

Sam a mogoče veš naslov ????

To sem tudi jaz gledal še pred leti Gigi. Naslov pa je: BEDAČEK PETER IN LETEČA LADJA.

Vaš sistem iz podzemlja.

Hey you See me? Pictures crazy All the world I've seen before me passing by I've got nothing to gain, to lose All the world I've seen before me passing by

Vsi skupaj k carju našemu gremooo, vsi skupaj k carju našemu gremoooo…. bo povabil nas na čaj… tra la la la la la la 🙂

Hey you See me? Pictures crazy All the world I've seen before me passing by I've got nothing to gain, to lose All the world I've seen before me passing by

Ta je ja. Jaz se tud spomnem te risanke, ampak naslova se pa ne bi spomnil.

“To sem tudi jaz gledal še pred leti”
Pol pa svizec zavije…..hehe…

_________________________________________________________________________ Dragon - Bog ima obraz.

Zakaj pa bedaček?!?!?!

Evo linki:

Tud angleški naslov je: The Fool of the World and the Flying Ship .

Pač Peter ni bil kakšen poseben intelekt, to je treba priznat, ampak se mu je usral. 🙂

_________________________________________________________________________ Dragon - Bog ima obraz.

Najlepša hvala vsem, res.

Zdej samo upam, da jo kje najdem…..

Kolkr vem je do zdaj vedno in povsod pisalo Bedaček peter in leteča ladja !!!

Hey you See me? Pictures crazy All the world I've seen before me passing by I've got nothing to gain, to lose All the world I've seen before me passing by

Če jo boš kje najdu, mi prosim napiši link.
lp Damyanowsky

Hej! A kdo slučajno ve naslov ene risanke izpred ene 13 let. Zmirej sm jo po šol gledala na Cartoon Netowku, nekej o eni punčki z oranžnimi lasmi, k se je pogovarjala s sadjem? Zveni bl neumn kot sm si mislla, ampak pomojem je blo res tko, se ne spomnem da bi še kšni ljudje tm nastopal. Če komu pride karkol na pamet? Res me muč k se sploh ne morm spomnt … 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=GLkOFLVpjVU

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close