Najdi forum

Vstavljanje tampona

Pozdravljeni!
Stara sem 15 let in sem se odločila nositi tampone. Kupila sem si najmanjše (mini ob), prebrala sem tisoč člankov o tem kako prvič vstaviti tampon, in ja, še vedno ni dovolj. :D

1. Odvila sem en tampon in ga namočila v vodo, da vidim koliko se poveča. In ja, se kar precej, čeprav je kao mini. In vprašanje: kaj če ga ne izvlečem ven?

2. Berem navodila in piše tako: “S celotno dolžino kazalca potisni tampon v vagino, najprej navzgor potem nazaj proti trtici. Počasi potisni še anprej dokler ne začtiš praga.” Vprašanje: o kakšnem pregu (že) govorimo? xD Res mi ni jasno. V teh navodilih je vse opisano tako kot da je vagina labirint.?! xD Tako da.. Do kod moram potisniti tampon? Tako da bo cel kazalec noter, ali kako? Je možno da tampon potisnem preveč?

3. Na koliko časa si moram menjati mini tampone?

4. Zadnji problem: vrvica! Enostavni mi ni jasno. Mislila sem da je vrvica večja. In zdaj me zanima, ali vrvica ostane nekoli zunaj splovila ali gre do konca noter? Kaj če vrvice ne najdem?

Hm, ja, zdaj vidim zakaj povsod pišejo o paniki. x) Prosim pomagajte.

Živjo!
sveže registrirana, tako da lep pozdrav vsem prisotnim. (In naj dodam, da moj nickname nima nič skupnega s tamponi iz zgornje teme, pač naključje).

Torej:
1. Res se poveča, ampak hkrati postane tudi mehkejši. Z lahkoto ga boš dobila ven. To je lažji del cele operacije.

2. Prag pomeni konec nožnice in začetek maternice. Tampona tja čez ne moreš potisnit pod nobenim pogojem. Lahko pa ga potisneš pregloboko v sami nožnici, kar takoj začutiš kot neprijeten pritisk – v tem primeru je dovolj, da za vrvico čisto malo potegneš ven. Pravilno vstavljanje je torej – dokler pač gre noter gladko kot po maslu. Ko je notri, ga po pravilu ne smeš čutiti, tako veš, da je na svojem mestu.

ps.: v navodilih za tampone je veliko modrosti, vagina je na nek način labirint. veliko se jih je že tam izgubilo 😀

3. Naprej: odvisno od tega, kako močne so krvavitve. Pri neki normali bi rekla kake 4 ure. Če je predolgo notri, boš opazila na hlačkah. Če se kopaš, potem prej. Je pa nasploh zelo priporočljivo, da tamponov ne puščamo not predolgo, zaradi higiene.

4. Dovolj je dolga, verjemi. Načeloma ostane zunaj. Če pa bi se vseeno izgubila v labirintu, jo s prsti z lahkoto dobiš ven.

Zdaj pa nekaj nasvetov in sveta tamponske znanosti, za katere nisi prosila, pa bodo mogoče vseeno prišli prav:

5. V tujini (recimo v Italiji sigurno) se dobijo tamponi znamke Tampax, ki so pakirani skupaj z majhnim luškanim aplikatorjem, ki vse skupaj naredi VELIKO bolj preprosto in predvsem čisto. Se splača probat: http://www.tampax.com/en-US/internationalSites/countrySelector.aspx

6. V navodilih samo omenijo sindrom TSS (http://en.wikipedia.org/wiki/Toxic_shock_syndrome) in da je treba tampone menjavati redno, ne pa tudi to, da je treba pri celi operaciji res paziti na čistočo in čiste roke, da si po nepotrebnem ne zaneseš tja poleg tampona še kakih škodljivcev.

7. Če tampon noče noter pomaga, da na prst daš malo kreme ali lubrikanta.

8. Tampon olajša življenje v marsikaterem pogledu, zato slava mu. Ima pa tudi nekaj slabosti in ena je, da lahko proti koncu menstruacije malo izsuši sluznico, da srbi ali peče. Zato ga je dobro kombinirati sem in tja z vložki. Obstaja tudi ekološka alternativa imenovana Mooncup, za katero se lahko odločiš, ko se boš navadila tamponov. Je nekoliko štorasta in fuj na prvi pogled, vendar garantirano prijetna in zdrava stvar za uporabo. http://www.mooncup.co.uk/

tudi jaz sem si ag poskusila potisniti a ne gre! sem ga mogoče potisnila v napačno mesto? kam ga moram potisniti preprosto ne najdem navodil za vstavljanje!!

Potisniti moraš v noznico to je sredinjska luknjica. Lazje ti bo ce razmakneš seamne ustnice. Poglej pa na youtube kako uporabljati tampon ob.

Ce ne najdes luknjice pa poglej z ogledalom.

Jaz bi rada omela tampone pa me zanima ce sem premlada stara sem 10 let. In ce lahko uporabljam tampone mi ga lahko prvic vstavi nekdo drug npr. mami.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close