Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Siddhartina besedila

Siddhartina besedila

Ravno poslušam ta nov CD Rh- pa med tistimi besedili, ki jih na CD-ju sploh slišim oz. razumem (v smislu, kaj izgovarjajo), zelo težko razumem, kaj sploh hočejo povedati. V bistvu so vsi njihovi dozdajšnji albumi taki. Zakapirala sem mogoče ene par komadov, ostalo je pa pretežka filozofija zame. Pa sem začela razmišljati, kaj če še oni sami ne vejo točno, kaj bi radi povedali. A gre za eno bulšit (v smislu blef-a) filozofijo ali gre za resne globoke filozofske razprave. Kaj mislite vi?

********************************** Vsak junak postane na koncu dolgočasen! (R. W. Emerson)

Od Siddharte besedil pa res ni težko razumet. Ena so malo boljša, v smislu, da se res moraš malo bolj poglobit vanje, ampak večina jih je pa čisto razumljivih. Še preveč.

ja…moraš pa imeti tudi nekaj v glavi, da dojameš!

aaa, hvala, sem vedela, da mi nekaj manjka, samo nisem bila prepričana, kaj! :o)

********************************** Vsak junak postane na koncu dolgočasen! (R. W. Emerson)

:-)) jst sem zadnjič vprašu tomija. koji q pomen “v meni erekcija…”. Pa prau, da je to prispodoba za neki lepga. iiiiii You live, you learn…

Drugač se pa men tut zdi, da se včasih mal zaštrikajo v besedilih. Na Rh- je pa vsaj zame najboljš verz “vsaka moja žalost tebi da sijaj…” Iz et tu.

mej se

Vsaka moja žalost tebi da sijaj??? eh beda

nekateri njihovi najboljši verzi so:

“nočem neba brez vseh zvezd, nočem vrtov brez dreves”

direktni “saj vem, da se prasici jebe zame, a ne vem, kaj naj nardim, da bi videl belo le”

“bi radi dober fix ali le pot v X”

“jaz vidim le par, ki odslej z rokami se zdravi in poglej, te roke so v ustih bile”

“in nič ne boli je le način, polepša ti dan in spomin”

pretty much celo besedilo Ringa je dobro

TO so dobri verzi. Za RES dobra besedila pa se obrnite na Fiono Apple.

“I was staring at the sky, just for a star.
To pray on, or wish on, or something like that.
I was having a sweet fix of a daydream of a boy,
hose reality I knew, was a hopeless to be had…”

;)))))

yee Niko! upam da tole ni bil zgolj copy/paste z Googla & “Fiona Apple lyrics”, ampak jo dejansko poznaš in veš, za kaj se gre :)))

takele zadeve, recimo:

Nobody sees when you are lying in your bed
And I wanna crawl in with you
But I cry instead
I want your warm, but it will only make
Me colder when it’s over

Hunger hurts, and I want him so bad, oh it kills
Cuz I know I’m a mess he don’t wanna clean up
I got to fold cuz these hands are too shaky to hold
Hunger hurts, but starving works, when it costs too much to love

Ne ne ne, ravno kar se mi vrti when the pawn…, si me spomnila, da je že dolgo nisem poslušal. Imam oba njena cdja, ampak mi je drugi bolj všeč. Sploh sta pa lepi pesmici, priredbi, ki ju je naredila in sem ju pobral z neta, ena je Across the universe od Beatlov, druga pa Angel od Hendrixa.

Bravo Niko, ti si pravi :))) Tudi jaz jo trenutno poslušam – in sicer “Pale September”, ki je ena mojih najljubših pesmi. Krasno besedilo! Imaš prav, tisti 2 priredbi sta zelo dobri!

Upajmo, da bomo dočakali tretji album 🙂

Obljubljajo ga že dolgo časa, tako da…
Meni je pa A Mistake en boljših komadov, pa tudi Fast as you can sem se že navadil zraven pet, čeprav mi ni jasno kako lahko vse tisto pove na eno sapo :))) Zdej se mi pa vrti I know, ki je pa zame najlepši od njenih otožnih pesmi.

so be it I`m your crowbar if that`s what I am so far…

Ja, I know je super 🙂 V bistvu – se ne spomnim njenega komada, ki mi ne bi bil super. Verjetno moja najljubša pevka – s prvega mesta ji je uspelo izriniti Tori Amos. 🙂

album bi po zadnjih info naj izšel januarja 2004… držimo pesti!

siddharta ima zelo globoka besedila, samo poglobit se je treba in razumet….vsekakor nekej novega po raznih bendih kot bepop, game over… itd… la la la scene…meni osebno je se najbolj vsec Et tu… k ma res dobro vsebino…

Hudi so oni ja…Tomi ma tak seksi glas…uffff :)) Besedila dobijo še tak erotičen prizvok, hehehe 🙂

žiujo vsi!
Pišem prvič in sicer sem si izbrala to temo zato, ker se mi zdi nadvse zanimiva. Moje mnenje je namreč, da besedila niso pisana na način da bi jih dojemali ali ne dojemali. Tomi v besedah izraža sebe, tako kot marsikateri drugi pesnik, pisatelj ali kakršnikoli umetnik. Piše o sebi in kako on dojema stvari, kako se ob nih počuti. Nam poslušalcem pa dopušča prosto pot dojemanja njegovih besed. Se pravi, da si lahko vsak po svoje predstavlja in razlaga besedilo kakor ga sam čuti in razume.
To me spominja na pouk slovenščine v srednji šoli. Učitelji so na vsak način želeli, da razumemo pesnikove besede, ter nas zbombardirali z dejstvi kaj je le-ta želel povedati. Pri nas recimo je bilo v razredu 36 ljudi, kar pomeni 36 različnih mnenj, a na koncu je moralo obveljati le eno. Mnenje gospe profesorice. Nihče pa nikoli ne bo vedel kaj je za primer Dane Zajc želel dejansko povedati s Črnim dečko.
Težko je govoriti kaj Tomi želi ali ne želi povedati, vem pa da vsakemu dopušča da pesmi razume drugače na svoj način.
lep pozdrav

Se strinjam s tabo! Maš popolnoma prav!LP

A ti poznaš tomija?:-) Od mojga fanta kolega ga tud pozna.Pa fantov bratranec je bil tomijev sošolec v srednji.Zgleda,da ga kr nekaj ljudi pozna:-) No,reči mu,da ga pozdravlja ena rdečelasa mariborčanka pa da naj se mi javi,če bo potreboval kdaj pravnico:-)))) LP

Siddharta ima zelo globoka besedila, se strinjam. So pa zelo zanimiva in nekaj posebnega, če primerjamo z ostalimi pesmimi.
Tukaj lahko najdete nekaj njihovih besedil:
Vaš link

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close