Najdi forum

problemi v družini

hellow
včasi se mi zdi da je samo naša familija tako čudna kot pri adamsovih.res ne vem!
stara sem 19 starša pa okoli 50. Problem je v tem, ker me nihče ne razume.Pravijo da sem preotročja, da ne vem kaj je to sploh življenje.Enostavno nimam besede v naših familiji.
Oče nori in je živčen,če ne naredim tako kot on ukazuje.Ne dopušča mi nobene inovativnosti.V glavnem prepričana sem,da mi je s tem, uničil otroštvo in s tem tudi mojo samozavest.
kaj pa vi? ima kdo podbone probleme? In kako jih rešujete?
sama sem prišla do slepa, da je edni rešitev ta, da ostanem v sobi, in se ne prikažem familiji pred nos.tako ni možnosti da se spet sfajtamo….

morda preveč na hitro kažeš svojo inovativnost.
postopoma, ne na hitro vnašaj svoje inovacije v njihovo življenje
moraš vedeti, da sta 50 let živela v določenem svojem redu in zdaj je hčerkica začela odraščati in razmišljati in zdaj si ju postavila pred dejstvo, ker pač prej tega nista opazila
in postalo ju je strah, počutita se ogrožena

nikakor pa nisi otročja, zato veruj vase in se imej rada

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

mogoče ti s tem dela uslugo-malo bolj trda vzgoja-nekoč ko boš malo starejša mu boš verjetno dala prav
ponavad se očetje še malo bolj bojijo za svoje hčerkice-saj veš vse povsod prežijo bad boysi

_____________________________________ življenje ni orehova potica

Zijo!

Ko sem bila jaz tvojih let, je bilo pri nas podobno. Mislila sem, da se ta nočna mora ne bo nikoli končala. Pa se je! ko sem dobila resnega fanta, so se starši nekako pomirili, saj so vedeli s kom sem in kdo me bo pripeljal domov.
Nekako boš mogla dobiti eno srednjo pot. Nekako poskušaj razumeti svoje starše, saj so živeli v drugačnem okolju, kot živimo sedaj. Bojijo se zate, zato so tako zaščitniški. Po moje si boš mogla nekako (zelo počasi) pridobiti njuno zaupanje, da bosta vedela, da se lahko nate zaneseta. Ko boš dosegla to, bo vse dosti boljše, kot je sedaj. Nikar pa se zaradi tega ne odmikaj v sobo in se ne izoliraj. Pojdi in se pogovarjaj z njima na način, ki njima ustreza.

Pa velik uspeha!

Kdor me dobro pozna, vsi vedo kako je bilo pri meni doma. Šlo je tako daleč, da sem šla od doma živet k babici… in sedaj delam na tem, da se čimprej popolnoma osamosvojim.
Po moje bi morali otroci se takoj po končani šoli osamosvojit… čimprej, tem bolje.

ewy: isto bi lahko jaz napisal…

Pri meni so še kar uredu glede tega, edin zadnje leto fotr ful piska zaradi faksa in je včasih prov neznosen :(( Sploh ne zna dojet da nisva edine s seki ki bova še jeseni izpite delale, da se nism edina ki že dve leti delam en letnik, da nism edina ki padem kljub temu da se po 14 dni in več kej skupej učim…Ne dojame pa pika :))

In tut jst ugotavljam da bi bla še najboljša rešitev da najdem resnega tipa ki že ima svoj flat, hehehe :))))

Pa smo spet pri denarju!

nope…smo pri trznem gospodarstvu….

Jaz sem že nekaj let od doma, ker nisem več prenesla vsega in sem raje kufre popokala. S očetom nimam več stikov, z mami sva vsak dan na telefonu. Ne vem, kako je hudo pri tebi, samo če bi meni samo zaradi šole in česa podobnega težili, mi ne bi bilo take panike, še vedno bi vedela, da jih vsaj malo skrbi zame. Sem pač imela zelo slabo situacijo doma. Tudi jaz sem ponavadi delala tako kot ti, sem se umaknila v svojo sobo in je bilo ok, no vsaj nekaj časa;).

Mejte sonček v očeh;)

je problem tudi v tem,da ne vem kako bodo reagirali,ko bom v roku 14 dni pripeljala domov tipa.
že sedaj se bojim, da bom od starega poslušala razne očitke.sem ti rekel,…..
to skoz poslušam.
na mesto da bi mi privoščil da dobim v redu fanta, dobim kakšno tako izjavo kot je npr.”boš videla, pol boš pa dobila enga takega,ki te bo 3xna dan tepel”..
čist sem ugboga.kako naj ob taki vzpodbudi sploh upam,da bom imela lepo življenje.saj mi s tem jemeljejo vse sanje, ki si jih želim uresničiti. pa kaj če ne bo tako kot sem si zanimislila? te probleme bom že potem reševala ko bodo prišli.a ni tako?

bad resnega tipa, kajne?

* * * Nikoli nad nikomer ne obupaj. Čudeži se dogajajo vsak dan. H. Jackson Brown Jr. http://www.publishwall.si/lelj

Očitki staršev so popolnoma odveč. Nekako jim poskušaj dopovedati, da ti sicer veš, da ti hočejo le dobro, pa vendar je to tvoje življenje, ki ga boš živela tako, kot si ga boš uredila in da naj to sprejmejo tako ali drugače.

Jaz bi na tvojem mestu čimprej najavila, da nameravaš pripeljati fanta domov. Seveda jim to tudi argumentiraj. Povej jim kaj čutiš do njega, kako se počutiš ob njem in da ga želiš predstaviti tudi njim, ker se ti zdi vredu fant in želiš, da bi ga sprjela tudi ona dva.
Na začetku bosta najbrž kaj oporekala, vendar, če boš vstrajna, potem bosta popustila tudi onadva. Vsekakor pa mislim, da je dobro, da o situaciji poveš tudi svojemu fantu (če mu še nisi), da bo pripravljen na razne morebitne “borbe” pri tebi na obisku.

Samo obupati ne smeš. Je težko, res je, vendar se splača. Nato pa čimprej, kot se le da odidi na svoje in živi svoje življenje!

lp

Ti svojga očeta najbolj poznaš, zdi se mi pa, da je pri njem problem to, ker nisi več mala punčka, ki bi ga ubogala za vsako malenkost, pa v njem vidla ideal.

Ta očetov argument, da ne veš, kaj je življenje – valda, pa saj imaš 19-let. Kako boš pa izvedla drugač, kot na svojih izkušnjah.Zato pa moraš življenje probat.To, ker te “zavija v vato” in ti skuša prihranit razočaranja, človek razume, sam pomaga pa tebi osebno čist nič.

No pa saj vse to že sama veš.Problem jih je “razsvetlit”, a ne?No glede fanta, bi ti svetovala, sploh, če je oče bolj jezljive sorte, pripelji ga sam na hitrco. N.p. Greš ven, čez nekaj časa poklič domov, (da sta oba doma), povej, da se boš sam na hitrco oglasla, ker moraš nekaj uzet s sabo. Pa čist mimgrede omen, da boš prišla z družbo.Potem, pa oba s fantom, na hitr pridta, predstavi ga obema, poljubčka matki, poljubčka atu, pa gaaas ven.Oba bosta tako šokirana, da nebosta imela časa komentirat.Po zglednem času se vrni domov in se delaj, kot da ni nič posebnega.Ta čas, pa bosta tud onadva prvo burjo prežvečila.

Takšen, je moj recept, pri meni preizkušen.Pri meni je deloval, pa sem imela zeloo stroge starše.

Pa še namig. Večkrat, ga pripelji, sam na hitrco, 5,10 min, da nebo časa za hudo kri. Ko boš pa videla, da se je situacija umirila, pa zadihaj s polnimi pljuči.

Upam, da ti bo kaj v pomoč ;o)

Še en mali nasvet, fant naj bo čimbolj “spodoben”, da ga bo oče lažje prebolel. Ma saj pol, ko vidi, da ta “nevarnost” v podobi fanta, ni neka zgaga, da se lepo obnaša do tebe, je spoštljiv do ata in mame, tud ati popustijo in se umirijo.

Pa saj bo, boš vidla, sam moraš po diplomatski poti, velik živcev, pa ne se kregat.Lepo mirno pusti atu, da se spiha, na koncu, pa z mirnim glasom svoje argumente naštepi.Pa ne se pustit sprovocirat.

Če boš vse to zmogla, boš tud na nek način atu dokazala, da nisi več mala punčka, ki se za vsako stvar cmera in cepeta.

Velik poguma ti želim.Tebi in tvojemu dečku!

Glede fanta pa moji prov hočejo da se že končno zresnim in pripeljem kakega spodobnega dečkota domov :)) Baje sm preveč divja za svoja leta…jst?? Naaaa :))

A je dost spodoben, če imaš nekaj delnic in to od slovenskega podjetja, kateri papirji so najdražji?

To je enigma, zato napni možgančke.

ups, druge po tečajnici

Ni vse v denarju.

A ne uporabljaš tečajne liste? no, to je bil sam preizkus tvojega IQ in nič nima veze z denarjem

*mare je zelo razočaran*

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close