Najdi forum

Vozniški izpit

Pozdravljeni, nisem vedela kje povprašati o tej temi, morda pa mi vi lahko pomagate. Torej vozniški izpit za avto…”Delam” ga že kar nekaj let, saj se kaR nemorem in nemorem dejansko spraviti k temu…preprosto imam nek strah, odpor do tega…imam grozno tremo in pomankanje samozavesti…poleg tega pa se še zavedam kakšno odgovornost imaš kot voznik in soodeleženec v prometu, saj nisi odgovoren samo zase, temveč tudi za druge ljudi…Nevem pa niti kako ponovno začeti z vsem skupaJ…Dve leti nazaj sem naredila tiste izpite cpp in pp. Zanima me koliko časa veljajo ti izpiti in zdravstveno potrdilo?? Saj bo čez dva tedna poteklo že dve leti od kar sem to uspešno opravila…torej če v dveh tednih ne zaključim in ne naredim izpita dokončno moram ponovno vse delati še enkrat ali kako? Zanima pa me tudi kako je kaj z občinskimi in kje bi lahko dobila pole da se kar se da dobro pripravim na občinske teste, ter kje se prijaviti…ter ali je res pri novem zakonu tako, da je potrebno imeti najprej narejen občinski izpit in šele nato lahko začneš s praktičnim delom- vožnjo? In še nekaj glede samega začetka z vožnjo..kaJ se pričakuje od mene da že vem, znam…saj še nikoli nisem bila za volanom, nihče me ni poučil nikakršne malenkosti o vsem skupaj…saj imajo vsi ponavadi že neko predznanje in izkušnje z vožnjo…res sem zelo zmedena in nervozna glede vsega skupaj…in hvala že vnaprej za vaše odgovore!
LP, Rose

Preveč kompliciraš. Treba se je zavedati da vozniški izpit naredi vsak (faks naprimer ne).

Če se prav spomnem ti cpp in pp potečeta po dveh letih tako da boš nažalost morala it še enkrat delat. Prej se pa še enkrat za ziher pozanimaj…
Pole za občinskega imam nekje samo bi jih moral najti, tako da ti jih lahko skeniram in pošljem. Sicer pa jih morajo imeti tudi na avtošoli kjer delaš vozniški.

Glede izkušenj z vožnjo je dobro da se parkrat preden začneš vsedeš v avto in narediš kakšen krog po parkirišču (se pač zmeniš s starši oziroma komerkoli, da ti dajo kakšen krog). Tukaj mislim predvsem na to, da se naučiš lepo speljevat in ustavljat. To pa bolj zaradi tega da čim manj ur preživiš na parkirišču, ker je dejansko škoda denarja za to da se vrtiš v krogu na parkirišču, kar lahko narediš tudi sama….

Sicer pa ne poslušaj inštruktorja ko ti bo govoril da nisi pripravljena za glavno, ker je njemu v interesu samo to da čimveč ur preživiš pri njemu in da on čimveč zasluži. Meni je govoril da ne bom naredil in mi je na njegovih urah vožnje nonstop našel kakšno “napako”, ko sem prišel na glavno pa sem vse naredil brez napak.

Bistvo….. Samo brez treme, samozavestno in bodi prepričana v to da obvladaš. :))
Vso srečo!

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Aja pa še to. Ne prelagat vozniškega ker ti bo iz leta v leto vse težje se spraviti. Pejt in ga naredi. 😉

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

Niti ni res, da ga vsak naredi. Jaz sem padla že 7x, vmes že čisto obupala, zdaj sem spet začela vozit in upam, da mi enkrat rata.

Za teste te skoraj nima kaj skrbeti, če se naučiš-znaš. Pri vožnji pa se lahko še ne vem kako trudiš pa ti ne gre in ne gre 🙁 Jaz tudi nisem imela nobenega predhodnega znanja, za nobeno tipko nisem vedela kaj pomeni, ampak to ti razložijo. Svetujem ti, da si izberi bolj znano avtošolo. Ne izberi si neke cenejše, kjer misliš, da boš prihranila kakšen evro. Dosti je nestrokovnih avtošol, ki samo denar pobirajo; in boš dolgoročno gledano plačala še več.

Jaz sem že tolikokrat obupala, izgubila voljo, jokala zaradi tega.. pa sem spet začela. Če se v tej AŠ ne boš dobro počutila, bo inštruktor dvigoval glas nate, zavijajal z očmi-zamenjaj inštruktorja/AŠ, ker ti bo samo še dodatno zbil samozavest kot meni. Danes je toliko AŠ, še posebej če si iz večjega kraja, tako da ne vztrajaj tam kjer ti ni ok. Pač ne gre vožnja vsem. Srečno

Tole je pa ena večjih neumnosti, kar sem jih slišal..
Sicer sem sam naredil izpit pred parimi mesci in bil res zelo dober voznik po besedah inštruktorja, a poznam primerke (o njih mi je govoril inštruktor), ki so na vsak način želeli na glavno vožnjo, pa niso znali npr. speljevati v majhen klanček brez ročne. Tako da moje mnenje je, da če imaš kolikor toliko normalnega inštruktorja, te ne bo zajebaval samo, da pokasira čim več. Kvečjemu lahko potem iščeš krivca na izpitnem centru od izpitnikov. Tam so nekateri res malo zaostali, ker mečejo take ven, da se vprašaš a si na kmetiji ali pa na uradnem izpitnem centru RS. Kakorkoli, mislim, da ti cpp velja samo 6 mesecev, tako da, je že dolgo poteklo (ali pa traja pp 6 mesecev, nism zihr). Društvenih pol ni več, so samo še uradne na izpitnem centru. Obišči avtošolo, lahko ti tudi svetujem inštruktorja, dam tel. če želiš. Mogoče uspem celo zrihtat mal cenejše ure. Sporoči! 🙂 LP

manjka ti samozavesti, ki jo dobiš z urami v prometu. če nisi zadovoljna z inštruktorjem ga zamenjaj.

cesta ni bav bav in ko imaš izpit si svoboden, seveda če imaš avto. tako da se kar potrudi ,)

No,jaz pa mislim,da ni vsak za v avto.
Če ti ne gre,ti pač ne gre. In zdi se mi bolje, da ne reskiraš ljudi in se siliš, kot da ga narediš samo zato, ker ga imajo vsi.

Vsem, ki imajo iste dvome svetujem, naj se kar odpravijo delat izpita, že če le pomislijo na to in če jim dopuščajo finance. Prej greš, prej opraviš z vsem skupaj, prej si neodvisen od drugih.
Za izbiro avtošole povprašaj pri prijateljih, znali ti bodo svetovati pri izbiri inštruktorja, najverjetneje še hranijo številko v telefonu ;). Sicer pa se pozanimaj glede avtošol in inštruktorjev na internetu (na forumih, itd..)

Kar pa se tiče samozavesti, bi potrdila napisano v enem izmed prejšnjih komentarjih. Samozavest si pridobiš z vsako sledečo-si uro vožnje. Iz moje izkušnje ti lahko povem, da sem bila prvih 10 ur zelo nesamozavestna, najraje bi kar odpovedala. Nisem imela predznanja, prvi 2 uri sem preživela na poligonu, nato sva z inšruktorico vsako naslednjo uro nadgrajevali z novim znanjem, imela sem določene probleme… Po teh 10ih urah je šlo samo še na boljše, prišle so ure vaje in piljenja vsega znanja. Prva vožnja po avtocesti je bila vrhunec vseh ur. Nato spet piljenje, sledilo je pomembno vprašanje, če se počutim dovolj sposobna za samostojno vožnjo, odgovor je bil pritrdilen. Par ur po predpisanih je prišla izpitna, naredila v prvo :).
Zavedaj se, da v avtošoli pridobiš znanja, ki je potreben za vključitev v promet. Kakovost vožje se nato izboljšuje s prakso in z novimi izkušnjami.

Pri opravljanju izpita sicer zelo vplivajo dejvniki kot je mesto oz. velikost kraja kjer izpit opravljaš, drugače je delati izpita v mestu kot je Ljubljana ali v kakšnem manjšem mestecu na drugi strani Slovenije.
Za večjo samozavest ti pri opravljanju izpita svetujem, da ga opravljaš – če je le možno- po uro in uro posamično. S tem načinom se večkrat sedež v avto, med vmesnimi urami pa premisliš o vsem skupaj 😉

Glede roka trajanja že narejenih izpitov se obrni na avtošolo, kjer si izpit opravljala oz. kjer ga imaš namen. Pa da, lansko poletje so spremenili potek opravljanja izpita, zamenjali izpitne pole… Kakšen telefonski klic na avtošolo te ne bo stal veliko, inštrutorji so navajeni raznolikih ljudi, znali ti bodo svetovati. Njihovo delo je takšnega karakterja, da spoznavajo in izučijo nove šoferje (,ki sicer med delanjem izpita neprestano delajo napake).

Čeprav pišem par mesecev kasneje, upam, da sem pomagala tebi ali bilokomu drugemu, ki prebira to temo. Želim ti uspešno opravljanje izpita :).

* ps. zgodi se, da avto “crkne” tudi dolgoletnemu vozniku, tak da se s takšnimi in drugačnimi težavami ne preobremenjuj. Vaja dela mojstra 😉

Zdravo, mene pa zanima če lahko voziš tudi druge avtomobile ko narediš izpit al samo določenega?

Voziš lahko samo avte, ki imajo dve kolesi.

Upam da sem pomagal.

Kam pa se je treba prijaviti za občinske? V avtošoli ali grem kar direktno na občino?

ne morem nikakor narediti cpp-ja ali mi vi lahko kako pomagate…hvala

Veš za tole ? Nič ne stane, naredi si svoj uporabniški račun in vadiš. Podobna simulacija kot na pravem CPP-ju (časovna omejitev), itn.

Imaš pa tudi na bolhi folk, ki ti prodaja izpitna vprašanja (rešena). Vpišeš CPP v iskalno polje in boš že kaj našel.

Srečno !

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close