Najdi forum

Najstnice in KT

Kaj bi naredile oz. ste naredile, ko vam vaša 15 letna hči pove, da ima fanta in želi KT?

Sama sicer nimam otrok, je pa se ta zadeva pred kratkim dogodila sodelavki.
Le ta je debelo požrla zamomljala “se boma potem pogovorili” in se šla na wc zjokat.
Naslednji dan je hčer naročila pri ginekologu.

Če pomislim, da 15 letnice začenjajo jemati KT in da jih jemljejo povprečno do 30 leta???!!!??!?!!!
OMB! Pa kaj nihče ne razmišlja o tem, kakšen vpliv ima to na telo?

Kakšno je vaše mnjenje o tem?

Jaz sem osebno absolutno proti KT – ampak meni je lahko, ker mi je pač vseeno ali bom noseča ali ne.

15 letnici pa ne moreš predlagati naravnih metod preprečevanja zanositve.

Kondomi pa (roko na srce) vemo kako se uporabljajo oz so uporabni…o tem niti ne bi debatirali…

Vseeno se mi zdi bolj zdravo to, da jemlje KT, kot pa da zanosi!

S tem se strinjam in se zavedam, da ni neke alternative pri teh letih.

In res me skrbi kako bom jaz odreagirala v tej situaciji…upam lahko edino, da bo čez 16+ let že na voljo kakšen drug naravi prijaznejši način 😉

In zakaj se je ta sodelavka šla zjokat? Lahko bi bila vesela, da ima tako pametno hči.

Hcerki bi poskusila prepricati, da je kondom veliko boljsa in varnejsa zascita. In upala bi, da jo bo v to preprical tudi ginekolog.
O kondomih bi se pa moralo malo vec govoriti v javnosti, doma in v soli. Enostavno bi nam to moralo preiti v kri, tako kot z zlico jemo juho, naj s kondomom seksamo.

Poznam 13 letnico, ki jemlje KT. Očitno zdravniki pišejo KT komurkoli.

Yo se strinjam, lahko je vesela, da ji je povedala.
Imam skoraj 13 letnico, upam, da mi bo povedala, kaj namerava .Čeprav je to za moje pojme prehitro, ampak kdo bo mene vprašu…

a tvoja reakcija pa bi bila “ja ljubica, kje pa si hodila tako dolgo?”
Ne gre se za to, da je hči pametna (v kar ne dvomim)…


@rdeca
strela: s tem se strinjam, vendar če bi moj otrok seksal samo s kondomom ne bi bila ranvo 100% mirna – se strga, pade dol, predizliv, “samo malo bi brez… me nimaš nič rada” ipd…

Najstnice bi tako ali tako morale po priporočilih ginekologov uporabljati kondome IN kontracepcijske tablete, pametno bi bilo tudi, da se cepi proti HPV.
Sicer se mi zdi starost 15 let malo vprašljiva za seks, ampak če je punca dovolj pametna in odgovorna (očitno razumnejša od svoje lastne matere), da sama misli na zaščito, bo najbrž znala opraviti tudi s čustvenimi posledicami spolnosti. Včasih se človek več nauči iz napak kot iz preprečevanja napak.

no to temo sem odprla predvsem zato, ker me je zanimalo, ali vašim otrokom predstavite vpliv, ki ga bo imelo (15 letno ali tudi že 1 ali 2 letno) jemanje KT na njih?

Kakšne posledice bo pa imelo 15 ali tudi že 1 ali 2 letno jemanje KT na njih?
Ne poznam nobene, ki bi ji od tega zrasel rep ali perje, zdravstveno tveganje zaradi jemanja kontracepcijskih tablet je pa vsekakor precej manjše kot zdravstveno tveganje, da v teh letih zanosi ali celo donosi.

Da KT ne puščajo posledic se ne strinjam – je pa to moje subjektivno mnenje, ki lahko drži ali pa tudi ne.

a tvoja reakcija pa bi bila “ja ljubica, kje pa si hodila tako dolgo?”
Ne gre se za to, da je hči pametna (v kar ne dvomim)…


@rdeca
strela: s tem se strinjam, vendar če bi moj otrok seksal samo s kondomom ne bi bila ranvo 100% mirna – se strga, pade dol, predizliv, “samo malo bi brez… me nimaš nič rada” ipd…[/quote]

Saj kondom ni le varovalka proti zanositvi, je tudi varovalka proti boleznim. In ce bi nam bil utupljen v glavo tako kot nam medijsko in druzbeno utupijo vsakojake bedarije, bi bilo tudi primerov “daj ljubica, malo brez…” zelo malo.
Meni osebno je bil kondom v krvi, rutina, ni slo brez.

a tvoja reakcija pa bi bila “ja ljubica, kje pa si hodila tako dolgo?”
Ne gre se za to, da je hči pametna (v kar ne dvomim)…


@rdeca
strela: s tem se strinjam, vendar če bi moj otrok seksal samo s kondomom ne bi bila ranvo 100% mirna – se strga, pade dol, predizliv, “samo malo bi brez… me nimaš nič rada” ipd…[/quote]

Saj kondom ni le varovalka proti zanositvi, je tudi varovalka proti boleznim. In ce bi nam bil utupljen v glavo tako kot nam medijsko in druzbeno utupijo vsakojake bedarije, bi bilo tudi primerov “daj ljubica, malo brez…” zelo malo.
Meni osebno je bil kondom v krvi, rutina, ni slo brez.[/quote]

rdeča strela, strinjam se s tabo ZELO!
kondom ne poči kar tako, se ne sname kar tako, lahko pa reši življenje.

Odgovor za Yo: zjokat se je šla zato, ker je ugotovila, da je ‘njen otrok zrasel’, ne pa zato, ker hčeri ne bi zaupala ali dvomila v njeno presojo. Otroke imamo vsi zelo radi, ko pa dosežejo neko obdobje… ne vem no, a tebe ne presune, da ni več ‘otrok’, da vstopa že v svet starejših, da odrašča…. Moj tavečji ima letos 12 let in včasih me s kakšnimi vprašanji tako presune da… bi dala vse, da bi imel spet 1,5 let in bi me skrbelo samo za to, da mu je toplo in da je sit :-))) Ko bo ta sodelavka ‘prekužila’, bo vesela, da ima tako hčer, ki jo še vpraša za mnenje. Jaz z mojo mamo takega odnosa nisem imela, zato sem mogoče tudi malce ‘lesena’ s sinom :-))

Ja, ne vem, mene ne presune toliko, da bi zaradi tega jokala. Sej mi je jasno, da hči odrašča.

Hojla,
tudi moja lani šestnajstletnica, je lani resno začela s fantom in sem jo poslala k ginekologu, da se pogovorita o zaščiti, pa ji je kar takoj brez pregleda in nekega globokega pogovora napisal recept za KT. Sem bila kar malo šokirana, ker sem mislila, da ji bo naredil malo pridige in da ga bo tudi bolj upoštevala kot mene – pa ni bilo tako. Jaz sem se z njo sicer pogovorila, tudi o kondomih, pa me ni preveč resno jemala, se mi zdi oz. ji je bilo nerodno in ježelela kar zaključiti s pogovorom. Zato sem jo peljala k ginekologu, ki je sicer zelo komunikativen in sem zato pričakovala, da ji bo kaj pametnega svetoval in povedal.
Tako, da se moramo mame hočeš nočeš sprijazniti s tem, da dekleta odraščajo in da danes s sexom začnejo prej in da one okrog tega ne delajo takega cirkusa kot me. Hvala bogu za zaščito. Glede škodljivosti tabletk pa, kolikor vem po odgvorih ginekologa, je v današnjih tabletkah tako malo hormonov oz. škodljivih stvari, da se ni za sekirat. Je vse drugo, kar vnašamo vase bistveno bolj škodljivo.

Vsak pa kakor hoče,

Lp,


Pa dobro, a lahko ena pove, kakšne slabe posledice na zdravje imajo KT? Jemljem jih večino svojega življenja (no, več kot pol vsekakor), sem zdrava, imam zdrave otroke, sem v srednjih letih in bom jemala KT do mene. Blazno dobro se počutim z njimi. Kaj za vraga naj bi bilo narobe, pa me nihče ne opozori? Ne mi o “kemiji”…
P.S.: Tudi moja najstniška hči jih jemlje, ne na moje priporočilo, ampak ji pa tega tudi nisem odsvetovala. Saj me ni vprašala, povedala mi je.

Ginekologi niso popravni izpit za spolno vzgojo, ampak servis. Avtomehanik tudi ne pridiga o pravilni vožnji, ampak zamenja svečke in filtre.


Pa dobro, a lahko ena pove, kakšne slabe posledice na zdravje imajo KT? Jemljem jih večino svojega življenja (no, več kot pol vsekakor), sem zdrava, imam zdrave otroke, sem v srednjih letih in bom jemala KT do mene. Blazno dobro se počutim z njimi. Kaj za vraga naj bi bilo narobe, pa me nihče ne opozori? Ne mi o “kemiji”…
P.S.: Tudi moja najstniška hči jih jemlje, ne na moje priporočilo, ampak ji pa tega tudi nisem odsvetovala. Saj me ni vprašala, povedala mi je.[/quote]

Prepričanje o neznanski škodljivosti KT je po mojem posledica globoko zakoreninjene katolibanske mentalitete, da je ženska, ki seksa in, o groza, pri seksu celo uživa, velikanska grešnica, ki mora biti kaznovana najmanj s strahom pred nezaželeno nosečnostjo, če ne še s čim hujšim. Prav pred kratkim je eden od visokih slovenskih katoliških dostojanstvenikov izjavil, da pomeni kontracepcija to, da je dekle ves čas na razpolago, ker nima potem nobenih zadržkov v strahu. Izjava, ki najbrž ne potrebuje nobenega komentarja.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close