Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost kaj mislite o kajenju trave?!?

kaj mislite o kajenju trave?!?

Moj fant je pred leti kakšno leto dokaj redno kadil travo… nato je zmanjševal količino, dokler ni čisto prenehal… Odkar sva skupaj, je menda samo 1x kadil in še to le nekaj dimov… Ko se pogovarjava o tem, mu iskreno povem, da me to moti, saj sama niti ne kadim in nič… njemu cigarete že nekako toleriram, čeprav tudi tu upam, da bo kmalu nehal, saj si tudi sam želi… Samo me je pa po drugi strani strah, da se bo potem vrnil k travi in jo “pogosteje” kadil… Mene že sama misel na to spravi iz tira. Imam ga rada in si ne prestavljam življenja več brez njega, samo misel na travo me spravlja ob živce. Sem mislila, da bom lahko prenesla in pristala celo na to, da bi jo tu in tam kakšno že lahko skadil… a ko mi je povedal, da je to naredil, sem bila sicer tiho, a v meni je vrelo…
Se opravičujem, če je ta post brez repa in glave, a ko mi je danes kolegica povedala, da je ugotovila, da njen fant kadi travo (skupaj sta šele kratek čas!), je hotela narediti zvezi konec… malce mi je dalo misliti… ne da bi jaz mojemu dala konec, temveč, če je to res “such a big thing” ali sem jaz (in tudi moja kolegica!) že preveč “brezmadežna”?!
Vaše mnenje prosim…

Jaz sem proti kajenju trave in to strogo!!!Drugega ne bom rekel,ker so nekateri tudi šli na več kot pa samo travo.Žalostno je to.Kajenje sploh ni več moderno sploh pa ne kajenje trave.Pa škoduje zdravju,to bi pa naj tak vsak že vedel.

Če sta skupaj šele dva dni in je 1x kadil travo odkar sta skupaj, je to preveč. 🙂

Če pa sta skupaj že dalj časa, recimo pol leta ali več, in jo je samo 1x, pa ne delaj iz tega panike. Lepo mu daj vedet, ta te to moti in cigarete tudi, saj fant bi itak rad prenehal z kajenjem. Raje mu stoj ob strani, ko se bo odvajal, saj to ni preprosto. Če bo nehal z cigaretami še ne pomeni, da bo začel z travo. Po moje , če bo sem in tja kakšno skadil ni sicer v redu, ampak ni pa mu treba postavljati kakšnih pogojev in raje potrpi in mu lepo povej, da ti to ni všeč.
Za kolegico in njenega fanta pa ne vem, če njen fant kadi travo vsak dan, je kar prav, da mu je dala konec, če jo to zelo moti, če pa kadi samo občasno, pa velja kakor si sama rekla, da sta preveč brezmadežni.

nova
Uredništvo priporoča

Men se pa kajenje trave ne zdi nč kej takega, ampak sam če je v zmernih količinah… Valda bi me motlo, če bi se fant vsak dan zadeval, če pa občasno (recimo čez vikend) pa res ni nč kej takega. Folk si travo predstavlja kot full neki groznega, v bistvu je pa manj škodljiva kot čiki. Po moje tut če bi začel kadit, te nima kej skrbet, ker to ni nč takega… Glavno pa je, da sta se o tem že pogovarjala in da on ve, da te to moti. V zvezi pa je itak vedno potrebno prilagajanje tako z ene kot druge strani. Če se imata res rada, vama bo uspelo doseči konsenz tako, da bosta oba zadovoljna.

Iiiiiiiii…..isn’t that sweet!!!…..kulk si ti star? 12?…Ti je mam pomagala tole napisat?

megaboy, skupaj sva eno leto in je menda samo enkrat kadil. Še to mi je takrat zamolčal in sem zvedela šele čez dobra 2 mesca, ko sva imela ful krizo in je kar bleknil… Takrat nisem rekla nič, ker sem vedela, da bo reakcija prehuda… Sem mu pa že prej, preden sva začela hodit (poznava se že dlje časa), povedala, da me moti… Pa jo je vseeno pokadil. OK, naj mu bo. 1x v letu dni… Recimo…
Samo pa raje vidim, da mi pove, kot da naredi naskrivaj (kot je prvič). Upam, da je sedaj iskren…

Glede kolegice pa je tako, da sta skupaj 2,5 mesca in še to sta začela že prvi dan, ko sta se spoznala, tako da o njemu ni vedela ničesar. Sicer je že sumila, da je nekaj “narobe”, ker je bil večkrat bolj čuden, a je skoz zanikal. Zvedela je šele včeraj, ko je bila z njim na neki rojstnodnevni žurki pri njegovemu kolegu in je vpričo nje potegnil en dim. Menda je kar vstala in šla… Kaj sta se danes pogovorila, ne vem.

moj nasvet….zapohita se skupaj….it brings people together:)

Iz muhe delate slona, verjetno je edina slaba stvar to, da ti ni povedal, ker pri resnih zvezah je pac temelj zaupanje in moznost 100% odkritega pogovora.
Drugace pa kajenje trave odobravam in tudi sam pokadim priblizno joint na teden, cigarete me pa na sreco nikoli niso zanimale:) in se mi zdijo dolgorocno gledano bolj skodljive, da o kaksnih ostalih substancah (alko in trde droge) niti ne govorim.
Je pa tezko se sprijaznit z zadevami, ki te motijo, npr. nekoga tudi moti, da njegov partner, ko gresta ven spije pivo ipd. Pac meni se zdi, da dobre in resne zveze temeljijo na prilagajanju obeh partnerjev in mogoce si v tem primeru ti prevec stroga (samo naj mi zdej noben ne vrze ven, da bo sel na trde droge ipd sranja). Seveda govorim izkljucno o tvojem primeru, drugo bi bilo ce bi npr. vsak dan bil zadet, to bi bilo pa seveda treba ukrepat in se ne prilagajat…
Za tvojo kolegico pa ce jo moti alkohol in trava, naj pac najde nekoga, ki bo enako razmisljal kot ona (ce pa jo samo trava moti potem naj ze enkrat dojame, da je hujse spiti 1dc zganga, kot pa 1 joint pokadit).

studentka. 1x na leto je toliko kot nič. Ne delaj iz muhe slona.

Bolj zaskrbljujoče se mi zdi stanje pri tvoji kolegici, pa ne zaradi enega dima na rojstnem dnevu, temveč zato, ker je bil večkrat čuden in je še zanikal. Takemu tipu jaz na njenem mestu ne bi več zaupal.

pa se sexat je zanimivo, ce sta oba zadeta, sam zopet odvisno kako koga poci travca:).

Na nobenega se ne bom spravila, saj spoštujem druga mnenja…

Včasih se tudi meni zdi, da pretiravam. Bila sem že na ideji, da enkrat sama poskusim… morda bi ga bolje razumela, zakaj to počne (pa čeprav samo 1x na leto, včasih pa je bilo to kar dnevno na sporedu). Samo me nekaj preprečuje.
Znam pa biti zelo zaj**** tudi zaradi alkohola, a to pa le zato, ker vem, kaj ti lahko alkohol naredi in iz slabih izkušenj doma (mama).

Priznam, problem je lahko tudi v meni oz. v veliki večini je. Skušam biti tolerantna, sprejemati kompromise… A se bojim, da bom šla kdaj preko meje. Za nekatere moje prijateljice sem jo že itak zdavnaj prekoračila…

NE VEM…

Oh, saj nič več ne vem. Bolj, kot o vsem razmišljam, bolj me je vsega strah. Zadnji dnevi so takšen pekel zame, da se še sama sprašujem, kako sploh vse skupaj lahko prenašam. Neprespane noči (menda že mesec dni nisem normalno spala – le po 5 ur na noč), izpiti (žal neuspešno “opravljeni”!!), 2 službi, nesoglasja doma, itd. Izgubljam voljo, v vsem vidim slabosti… mejim že skoraj na depresijo…
Ogromne spremembe se dogajajo v meni… Saj sploh ne vem, če me razumete. Ven mi meče vse… predvsem negativne stvari… In s tem, ko sem zvedela to za kolegico in njenega fanta, mi je vrglo ven tudi fantovo preteklost… in njegov odnos, ki ga je imel včasih do mene (1x prej sva bila že skupaj, a le slabih 10 dni)… a priznam, da znam biti tudi jaz velikokrat “pain in the ass”, zato mu nimam pravice kaj dosti očitati… vsaj dokler se sama ne spremenim… Saj nič več ne vem. Včasih mislim, da sem zrela samo še za psihiatra. Sama si ne znam več pomagati. Preveč stvari me mori in ne znam jih rešit…. Sr****!!!!
Ima še to kakšen smisel? Popolnoma sem zmedena. Upam, da sploh razumete, kaj želim povedati.

Razumeti nekoga zakaj nekaj dela je nemogoce, ker npr. ce smo pri travi, vecino ljudi butne v neko zaspano stanje, mene pa cist naspidira in se pocutim super (zato pa tudi kadim). Takoj, ko pa nekaj delas zgolj zaradi potesitve nekih psihicnih tezav, takrat pa rata jeba, sam to ugotovit je pa umetnost:)
Kje naj bi clovek potegnu crto, predvsem v razmerju, ve edino on sam, zato jaz osebno vse nasvete prijateljev ipd. vzamem na znanje, nikoli pa ne bi zaradi njih pozabil misliti s svojo glavo in ce se tebi zdi prav, potem ni vazno kaj ostali mislijo, ker je to tvoj fant in ti prezivis z njim najvec casa.
Glede alkota pa sam tudi poznam njegove jebene posledice, zato pa rajsi vidim, da ljudje kadijo zaradi mene tudi vsak dan joint, kot pa da gredo na snopcek za zajtrk.

Ker sve prijateljico bom iskrena in direktna.
Sem proti kajenju trave in proti vsem ostalim drogam. Ok, če jo je 1x pokadil v tem času, še to ni nič takšnega. da bi naredila zaradi tega konec, nima smisla. Sicer pa imaš čist prav da znoriš, če se to večkrat zgodi, še posebej zato, ker ve, da te to full moti.
Se mi pa zdi napaka, da vedno ko te najprej kaj moti pri njem, pol vedno začneš krivit sebe, da je napaka v tebi in njega opravičuješ. Če on kadi travo, ni napaka pri tebi, ampak pri njem. Če on pije alkohol in ti zaradi tega znoriš, ni napaka pri tebi ampak pri njem! To da bi probala travo samo zaradi tega, da bi njega razumela, pa je bedarija. To je ravno tako razvada kot če ješ čokolado, samo da je trava veliko bolj škodljiva. To ni kaj razumet. Če te stvari motijo imaš pravico to tudi jasno in glasno povedat! Če te imajo drugi zaradi tega zateženo, pa je to njihov problem. Res, treba je sprejemat kompromise. A pri stvareh kot so droge in alkohol zame kompromisi ne obstajajo. Imej se rada in se ne uklanjaj toliko drugim samo zato, da ne boš izpadla zatežena.

LP. Pa upam, da ne zameriš, če sem bila mogoče preostra!

Pravzaprav sem pričakovala takšen odgovor od tebe. In nič ti ne zamerim.
In Sinthija… za vse, kar se ti dogaja, SI SAM KRIV!!! Tako ali drugače… Morda tega ne razumeš, samo… Eh, nima smisla. Če bom začela razlagat, se bom preveč zapletla.
Veš, me pa drži, da bi vse “popakala” in šla daaaaaaaleeeeeeeeč stran… od faksa, službe, prijateljic, mame in fanta… Dovolj imam vsega!!!!!!!!!!!

Glede na to, kar si nazadnje napisala in ze ene par prejsnjih tem, kaze na to, da ta joint trenutno nima nobene zveze, ampak lezi problem v tvojem trenutnem stanju, ki si ga ze takrat opisala. Svetoval bi ti edino, da zdej, ko imas slabo obdobje, ga ne probavas se poslabsat in iskati vseh se dodatnih stvari, ki ti bodo zagrenile zivljenje, ampak se probati osredotocit nase in pocasi izboljsevat svoje pocutje. Pac za vsakim dezjem posije sonce in absolutno bo tudi tebi, samo nikoli ne obupat.

Hvala, Grega. Imaš prav. Saj včasih grem ža sama sebi na živce. Vse je tak… EH!
Samo to danes, kar mi je prijateljica razlagala, s solzami v očeh… sem nekako podoživela tisti trenutek, ko sem zvedela, da je bilo pri fantu tudi enkrat tako…
In me je stisnilo… Bil je dejavu ali kako se že temu reče. OBUP!!
Obljubim, da se bom izboljšala in bila pridna, ter se posvetila najprej sebi…
Fantu tako ali tako ne mislim nič utrujati in razlagati tega, čeprav bi morda to pred kakšnim letom ali več naredila… Hura, vsaj nekje napredujem in se učim, kdaj je najboljši trenutek, da kaj poveš!!!! No, pa sem že malce boljše volje.

Ta forum je res zakon. Tolikokrat, ko sem že bila na dnu (pa ali sem povedala ali ne), ste me vedno spravili na površje.

HVALA VSEM ZA TO!!!!!

Poljubčke vsem!

Strah te je, da bi se vrnil k travi in jo pogosteje kadil, če bi ga pustila?

Draga moja, verjetno je tvoj tip polnoleten, ozaveščen človek, ki zna razmišljati s svojo glavo. Torej ti nisi krivo oz. odgovorna, če bo on začel več kaditi.

Praviš, da ga imaš rada. Postavi mu ultimat: naj zmanjša kajenje trave, povej mu, da te to moti iz skrbi zanj in če te ne bo vsaj malo upošteval, potem te tako ali tako ni vreden.

Drugače pa jaz nisem zagovornik drog. Takšnih in drugačnih.

Bilo bi mi pa grozno nagravžno, če bi bila s tipom, ki kadi (jaz pa ne).

helou studentka!
no no, sej kot pravijo drugi, tvoja reakcija na fantovo enkratno kajenje ima veliko ozadje, ki ti stvara probleme. sej znam, da ti je hudo ker si podozivljala tisto situacijo, ampak ti ne bi blo treba, ker se je tvoj fant spremenil. in najbrz si jezna nanj, ko je tistikrat kadil, zato ker ti ni zaupal in si malce izgubila zaupanje vanj. malo sm cudno napisala, ampk upam da razumes. jezna si ker ni zaupal, ne zato ker je pac si pokadil malce. in ker imas v podzavesti in tudi v zavesti se miljon problemov ki te zal tarejo, cutis, da moras na nekoga spravit jezo ven in se nad nekom znasat. skoda, ker si se v tem primeru malce hotla na fanta, ki je bil ocitno zate se kapljica cez rob. oprosti, ampak malce pretiravas. je pa res, da bi ti to lahko on takoj povedal. ne se sekirat, ce je enga pokadil v enem letu! to ni nic! ce bi kadil vsak dan, bi blo ze panika, ampk iz lastnih izkusenj povem, da znajo tudi taki ljudje cisto normalno funkcionirat. pogovori se z njim, ne smes ga pa postavit pred tak ultimat: ali jaz ali trava! ker bi to bilo zelo nemuno! naj ti pove, ce si bo se kdaj privoscil, to je bistvo, da si zaupata!

moram pa se povedat, da se strinjam s popolnoma vsemi posti gregata! grega, kje si bil ti, ko sm se jaz naganjala z megaboyem (pro et contra – ganja)?? hehe

no, to bi bilo vse! studentka, pa ne bodi no tako crnogleda, svet je lep, drugi majo se hujse probleme, in ce so vsi zmogli, pa ni vrag, da ne bos tudi ti uspela! tudi izpite bos nekoc naredila! pa tudi stanje nekoc se bo doma uredilo, sam nekdo bi mogu met jajca in razcistiti domace “skrivnosti” in tegobe, pa vrjemi, da se bi tudi mami zamislila sama nad sabo…. in tudi s fantom se bosta mela se rada (sej pravis, da sta ze mela probleme in lej: resila sta jih!).

tk da, put a smile on your face in vrjemi, da bo svet lepsi s taksno kot si ti!
P.S. pa uzemi si par dni za relaksacijo! pusti vse pr miru in se naspi in se razvajaj! dobro ti bo delo!

cao cao

Zakaj bi bilo pa to neumno, da bi mu postavila ultimat trava ali jaz???? Daj razloži? Meni se takšen ultimat ne zdi čisto nič neumen!!! Ker če te ima nekdo res rad je logično, da se bo odločil zate, ne pa za travo! Če pa se odloči za travo, pa je itak bolje, da ga ni več blizu, ker potem ni vreden tak človek niti brce v rit!!!!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close