Najdi forum

Se ena o srangi

Kmalu bo prisel tudi moj dan “D”.S fantom ziviva skupaj ze 6 let(on zivi pri meni)Tudi po poroki bova zivela na istem naslovu.Ali lahko fantje postavijo mlaje,srango ceprav me nebo odpeljal drugam(drug kraj,naslov)?Nekateri pravijo da ne smejo drugi da lahko,vase mnenje prosim.Midva nebi zelela vsega”cirkusa”okrog hise vem da je to tradicija a vseeno ce nebi ze zivela skupaj…

Lahko! Če pa nočeta, je pa druga…

Na Štajerskem kolikor vem- to ni v navadi- ravno zato, ker te ne bo odpeljal od doma,….
LP

nova
Uredništvo priporoča

Mislim da gre bolj za tradicijo! Ponavadi se vedno vpraša in zmeni kako in kaj!
Če ne želiš ti ne bodo. V tvojem primiru se pa po tradiciji postavi samo mlaje, šranga se ne saj te ne bo odpeljal!

Po moje

Lp

Pri nas so eni, ki ni povedala, da se bo poročila (torej – nič šrange) navozili ponoči velik kup gnoja…. Sicer se pa da gnoj porabit….če imaš vrt, seveda ;)))))))

Pri nas postavijo mlaj ženinu, smrekice nevesti. Prapor pa obema. Tam, kjer bosta po poroki živela piše “Živela ženin in nevesta”, tam kjer gre pa eden od obeh od doma, pa “Dobrodošli svatje”.
Šranga pa se postavi v tvojem primeru njemu, ker gre on od hiše, ampak ker je fant oz.ker si ti dekle in se ne spodobi glih, da bi žagala drva, itd, se naj ne bi nikomur. To pač postavijo fantje, samski sovaščani, dekletu, ker odhaja od njih.

V sosednji vasi so enemu, ki ni hotel plačat čez glavno cesto obesili velik napis :
Ta in ta ni hotel plačati za to in to. In slikali in objavili v časopisu.

mislim da bi se spodobilo da zakonca trump skupaj obiščeta melanijino rojstno hišo v tem primeru bi se spodobilo da fantje postavijo mlaje z napisom na tabli ki mora biti predvsem dobrodošljica in vspodbuda za to bi fantje morali biti postreženi šranga pa je stvar dogovora vnaprej donald pa bi moral z njimi spiti kozarček žlahtne kapljice in poklepetati o vremenu to je moje osebno mnenje ne glede na politično situacijo

Če ne želita cirkusa na dan poroke, se preje dogovori s fanti, da jim vseeno plačaš kolk bi prišla šranga in boš imela mir. Tudi tvoj ženin bo drugače sprejet, če se boste dogovorili. Če pa ne bosta plačala, se bodo fantje in ostali kar nekaj časa zgražali in bosta označena, ta pa ni plačal šrange…

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close