Najdi forum

noseca-poroka-?????

Cau, povedala sem vam ze, da sem izvedela da sem noseca. Na zacetku pravi sok, sedaj je ze bolje. Zaplet sledi, kje??

Njegovi starsi bi radi da se porociva? Kao potem bosta skos prestavljala, pa kako bo pa to za otroka, pa to in ono. pa cerkveno, pa nesteto vprasanj!!!

Midva sva se malo pogovorila, a si predstavljate kako je to, izves da si nececa ze 10 tednov, ne ves ne kam ne kako, nihce nic, samo o poroki bluzijo, pa niso neka kmecka familija, sam to pa mora bit. Fak?? Jaz sem rekla da se neki na hitro ne mislim zent, pa se zima bo, potem s tavelkim trebuhom pa tud ne! Pa na cerkveni tecaj za mladoporocence bi se mogla prijavit, pa se kaj……? Meni tega ni treba. Moj fotr in “mami” sta rekla, da je to najina odločitev in da kako bo pac bo.

Se to, kako povedat doma , da sem noseca. Uf celo pot do doma sem tuhtala, kako bodo odreagirali, pa so cist fajn, prvo sok, potem smo se pa ze menili, kaj bo, pa kako bo scrkljan, pa kaksen vozicek bo imel, pa kje bo spal…..

Jaz si sebe sploh ne predstavljam s tistim velikanskim trebuhom, sam bo ze. Apetit mam pa ze zdaj velik?!!!

No, kaj vi mislite o poroki pred rojstvom otroka!!???

Hvala! Cau,mami

Saj lahko živita na koruzi še naprej – starši mojega partnerja so na koruzi že celo življenje pa jima nič ne manjka. Tudi sama nisem za nek halo in bum okrog poroke. Če so pa starši hudo verni in tradicionalni, je že majhen problem – vendar pa je to vajina odločitev in nanjo ne sme vplivati nič – se bodo že privadili.

lep dan

Če bi jaz bila noseča z nekom, ki ga ljubim in bi se tudi on želel poročiti z mano, bi to vzela kot veliko srečo in bi se poročila. Ti pa sama veš, kaj in kkoliko ti pomeni.

nova
Uredništvo priporoča

Meni on veliko pomeni in sva planirala poroko v naslednjem letu, vendar nas je ta zadevca mal prehitela. A je zivljenje na koruzi res tako ……,

Jaz sem odločno proti temu, da se dva poročita, ko ona zanosi. No, če se pred tem intenzivno pogovarjata – o.k. Samo zaradi otroka pa se mi zdi neumno.

pa kaj je važno kdaj bo poroka, pred al pol……važne so druge stvari…..dej Tangica mal premisl čez vikend, kwa je bl važn za tebe pa za njega, pa seveda za otroka tud……torej čez vikend imaš domačo nalogo……tvoj šocl ti naj pa pomaga mal mislt……

Mislim, da je to res cisto prepusceno paru samemu in da se kdo zunanji,
tudi starsi, v to nima kaj vtikati. Kaksna pa je splosna slovenska miselnost,
pa zgovorno pove dejstvo, da v Sloveniji ob poroki le tretjina nevest se nima
otroka ali pa ni nosecih.

Porocati se na vrat na nos samo zato, ker si noseca, se zdi meni bedarija.
Pa tudi ze itak je dosti obveznosti s pripravami na rojstvo otroka, teziti zraven
se s pripravami na poroko, se mi zdi neumestno.

Se strinjam z Aligatorjem in Lili. Poročiti se samo zato, ker je ženska noseča, je čista neumnost. Naredita kot VAMA paše in kot sta VIDVA načrtovala. Staršem dajta že zdaj vedeti, naj se ne vtikajo v vajine stvari. Če se že zdaj vtikajo, kako bo šele potem, ko bosta imela otroka?
Sicer pa, čestitam, Tangica! Prijetno in zdravo nosečnost ti želim.

Najprej čestitke.
Glede poroke: kaj si vidva želita od poroke (če si želita samo civilno, jo imejta). VAJINA POROKA JE.
Kdaj – preden boš rodila / potem, ko bosta imela že malčka – odločiti se morata, koliko energije in časa imata na razpolago.
Če jo bosta imela – lahko imata večerjo (dost stane), lahko imata en piknik za vse, lahko nimata nič.
Pa priprave: obleka tvoja, obleka njegova, pa čevlji tvoji, pa čevlji njegovi, pa perilo, pa da pašeta skupaj, pa vabila, pa …kaka darila želita (priporočam keš).
Poroka se mi zdi, da nekako utrdi zaobljubo eden drugemu. V bistvu to ni samo formalna zadeva. In je zelo lep trenutek.
Pomisli, kako se počutiš, ko rečeš: moj mož.

Ne vem, če sem bila dovolj jasna: ne glede, kake pritiske kdo drugi ustvarja (cerkvena poroka, ceremonije), to ni pomembno, ampakje važno kaj si ti in tvoj ljubljeni želita. Jaz npr., bi se tako odločila kott sem napisala (kar ne pomeni, da bi bilo tako, kot bi se zmislil kdo od npr. staršev ipd.), kdo drug pa morda ne. Ti se poglobi v vaju, in razmislita skupaj, neglede na starše in drugo okolico, saj to je vajino življenje.

Ne vem koliko, si stara vendar predvidevam, da jih imaš več kot sem jih imela jaz ko sem bila v tvoji koži.
Stara sem bila 17, ko sem zanosila (sedaj jih imam 30), hodila sem v srednjo šolo… Si predstavljaš kakšen šok ko sem izvedela, da sem noseča in kako povedat doma.
Pa sem se odločila, da obdržim otroka, če me bo on hotel ali ne. Pa se je vse lepo izteklo.
Poročila sva se pa zato, ker je pač nama tako ugajalo, saj sem določene stravi lažje urejala s tem, da sva bila poročena. (npr. zavarovala sem se po njemu ker sem bila ne zaposlena, saj se ne moraš zavarovati po nekom če ne dokažeš, da živiš z njim že najmanj dve leti…. ) Veliko je takih malih reči, ki jih lažje urediš, to ti lahko povem po izkušnjh, ker delam namreč na takem delavnem mestu, kjer s s takimi svarmi dnevno srečujem.)
Tako sem tudi jaz opravila tiste cervene carimonije (tako da smo zadovoljili še druge).. in se v sedmem mesecu nosečnosti poročila. Rodila hči in kočala šolo.

Veš kaj so nama vsi rekli; saj ne bota dolgo poročena, tako sta malda (on je pet let starejši). Jaz pa pravim tako in bom vedno istega mnenja. Če nisi zaskupaj se lahko oženiš pri 18 ali pa pri 50, ista se ti piše.

Seveda, konec, koncev se morata sama odločiti in če vseta da vam bodo drugi veliko pomagali jih poskusita zadovoljiti, pa boste vsi srečni kot v pravljicah.
Konec dober vse bo dobro, le verjeti moraš.
Sedaj smo 4 in se imamo prav lepo.

Še to za tolažbo zredila sem se tako, da sem bila kot štiri delna omara (za 25 kg), pa sem brez dijet prišlan nazaj na svoje kilograme 52.

Torej tudi hrana naj te ne skrbi.

Lep pozdra in vedi da smo tudi nekateri to dali skozi (če temu lako tako rečem)

Bodi srečna vesela čeprav boš debela. !

Tangica-
nisem zasledila, da is noseca… nekaj casa me ni bilo in zdaj bolj povsno prebiram vse…
Cestitam!!!
Guccci,gucci:)
Mislim, da je to nekaj najlepsega, podariti drugemu zivljenje!
kako je naslov teme, kjer si povedala, da grem malo brat?

glede poroke… ma daj, zakaj bi se morala takoj porociti!!??? porocita se, ko se bosta oba zelela…
cau

živijo mamica!
predlagam ti da to stvar malo “pretuhtata”
moja kolegica je tudi noseča.najprej je bilo isto kot pri tebi ampak……..končalo se je da jo je fant pustil in mora delati splav.
v drugem primeru jemoja sestrična….ima otroka starega 2 leti in s fantom sta skupaj že 4 leta!a veš kaj pride zdaj……ločitev!zato raje premisli in razmišljaj tudi na prihodnost otroka!

Cao Tangica!!!!!
Ja ce se teb zdi, da se še ne bi poročila to povej svojmu tipu. Najslabi je da si z nekom povezan za zmeri pa si v resnic sama tega ne želiš…. ne vem sama se odloč samo odloč se tako da bo zate in za tvojga otrika dobr ne pa za starše od tvojga tipa!!!! Mislm pa da ni tok bed kot mislš da je….. razen če si premlada da bi mela otroke ( sorry ne vem kok si stara) drugače pa ti želim, da bi vse kar najbolje speljala, lepo se imej in uživaj!!!!!!
mala

Ja ne vem kaj se je tok težko poročit? Kaj te bremza? Enkrat se boš tko mogla. Mislm da je to zate najbolje. Moja sestra se je tut, pa ji nč ne fali.

cim prej na svoje pa ne se cerkven porocit. med bogon in clovekom ni potreben posrednik. edin pr maticarju se zglasita. itak ce se mata rada poroka ni nujna

sorry ce ste to napisal ampak res se mi ne da usega brat…

A veš, kaj ne razumem? Praviš 10 tednov, kako da nisi opazila, saj ti je morala -e 2 x menstruacija zaostati…

Klavdija!

Tudi jaz bi težko verjela, če ne bi prebrala zgodbo od Ane.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=11&i=4253&t=4092

Čudeži se čisto zares dogajajo.

Pozdravček od Lili

Lep pozdrav.Tangica če imaš rada portnerja zakaj pa se ne bi poročila.Noseča si to ni noben problem.Tudi jaz sem bila ko sva se poročila.Čeprav sva poroko že prej načrtovala.Ko pa sva izvedela da pričekujeva otroka sva samo pospešila.Ne vem kaj te to tako skrbi.Je pa res da moraš kar čez noč postati samostojen.Skrbeti za moža ,prihajujočega otroka in gospodinstvo.Meni nič ne manjka pa sem poročena že deset let.In imam dva otroka.So težki in lepi časi .Tako bo tudi če se ne bosta poročila..Lahko pa ostaneta tako kot sta.To je vajina odločitev.Tako kot se bosta skupaj odločila tako bosta imela.Odkrito se pogovorita pa bosta vedela kako in kaj.Je pa to zelo težka odločitev,ker se napake ne da več popravljati.Ko otrok raste v tebi se debeli tudi trebuh.Ko se bo enkrat začel premikati ne boš nikoli več pomislila joj kakšna sem. Zelo boš ponosna na to.
Naj te nič ne skrbi.Vsaka nosečnost je lahko lepa in težka.Odvisno od človeka samega.Na primer.Pri meni pri prvem nisem imela nobenih težav,pri drugem pa so se težave kar vrstile.Pa je tudi to menilo.Otroka sta prijokala na svet.Eden je star devet drugi pa šest.
Pa brez zamere.
LP vrtnica

Heh.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close