Najdi forum

Zdravo, imam nekaj vprašanj glede splava.

Kdaj, do katerega tedena nosečnosti se splav lahko dela?
Koliko stane splav?
Ga lahko naredim ne da bi obvestila starše, če imam 14 let?
Kaj točno ti pri splavu naredijo?
Koliko časa si v bolnici?
Koliko časa po splavu okrevaš?
Kakšne so posledice? Ali boli?

Karkoli kdorkoli ve o splavu naj prosim pove… Če je katera punca že bila, izkušnje….

Res nujno rabim pomoč, sem v hudi stiski!!

Joj, ubogo dekle. Jaz ti svetujem, da ga NE narediš. Boš videla, da ti ne bo žal, če se boš odločila za življenje. Seveda ti bo v začetku težko, a ko boš začutila v sebi življenje, boš srečna, da si se odločila pravilno. Bog ti bo stal ob strani, ker on ljubi tiste, ki ljubijo življenje.Boš videla, vse se ti bo uredilo, tudi šola in stanovanje, vse boš imela!

Jaz sem bila nekoč v tvoji dilemi in odločila sem se narobe. Mislila sem, da moram še uživati v mladosti. Kako sem se zmotila. Ko bi sedaj lahko zavrtela čas nazaj bi ravnala zagotovo drugače.

Je rešitev, lahko daš otroka v posvojitev, lahko pa ga imaš ob sebi in imaš enega človeka, za katerega boš vedno prepričana, da te zagotovo ljubi. Prosim, prosim, prosim, odloči se pravilno. Odloči se za življenje.

Irena

Predlagam, da uporabiš iskalnik, ker je ginekolog trenutno na dopustu. http://med.over.net/forum5/list.php?19

Mislim, da pri 14 letih ni več potrebno da starši vedo. Ti pa svetujem, da se v prihodnje dobro pozanimaš o kontracepciji in jo tudi uporabljaš. Na verske fanatike pa se nikar ne oziraj, saj niso v tvoji koži in ne bodo oni prevzeli skrbi za otroka.

Sem videla tvoj prejšnji post in ne skrbi, najverjetneje nisi noseča. Kot predhodnica ti tudi jaz svetujem, da se zaščitiš, da se ti ne bo treba ubadati s takšnimi odločitvami. Ker splav NI način kontracepcije.

Glede verskih fanatikov… Napisala sem, da sem bila v njeni koži in da se nisem odločila pravilno. Res je, ne bom jaz prevzela skrbi za njenega otroka. Zanj bo skrbela sama, saj je tudi sama neodgovorno seksala. Če seksate brez zaščite pri 14tih, potem prevzemite tudi posledice za to. Spolno vzgojo imamo že v osnovni šoli in nihče se ne more izgovarjati, da je nepoučen.

Poznam pa tudi 15 letnico, ki je rodila, pa ni nobena vernica in ji ni niti za trenutek žal. Če bi se še enkrat odločila, bi se isto. Pa je danes samohranilka, ampak je spedenala šolo, otroka in sebe.Dobila je moč od….No, saj veš od koga!

Ja, če si imela menstruacijo od 3.do 9.julija, kot si napisala, potem pa si seksala 10.julija in fantu ni prišlo vate, je verjetnost, da si noseča 0,00000000001 %.
Pomiri se, res. Ne delaj problema tam, kjer ga ni.

Obema s fantom bi svetovala, da si preberita kakšno literaturo na temo zaščite in spolnosti.

Meni je full dobra knjiga od Miriam Steppard: Čas deklištva. Jo imam kar doma in sem jo velikokrat prebrala. Verjetno jo dobiš tudi v knjižnici.

Mislim, da sem noseča…

v Sloveniji se lahko splav naredi do 10 tedna od dneva zanositve, brez posebnih vprašanj in komplikacij.
Drugače se lahko naredi tudi do 12 tedna od dneva zanositve, vendar tu je že komisija.
Kasneje se lahko splav naredi kadarkoli, v primeru da je ogroženo zdravje ali življenje bodisi matere ali otroka. Vendar o tem odloča petčlanska komisija zdravnikov (primarijev).

Poseg se opravlja ambulatno. Zjutraj greš tja in zvečer si nazaj.
Po posegu lahko normalno hodiš in delaš, vendar se priporoča, da kakšen teden še počivaš.

To je to.

Torej kupi si tester za nosečnost in opravi test.
Če bo pozitiven pojdi k zdravniku.

Glede tiste tercialke tam zgoraj pa takole:

Kdaj se začne življenje?

Rimokatoliška cerkev: Z spočetjem.
Protestantska cerkev: Z rojstvom.
Vzhodna verstva (budizem, hiduizem itd.): Rojstvo, smrt in ponovno rojstvo, sta krog, ki se stalno vrti.

Ker pa ne živimo v 15 stoletju, kot nekateri tukaj, ampak v obdobju znanosti.

Znanost pravi, da se življenje začne, ko se v PLODU razvijejo živčni končniči. To pa je v 19 tednu nosečnosti, ko se PLOD razvije v ŽIVO BITJE.
Jabolko, hruška in ostalo so plodovi ne živo bitje.

IrenA vidim, da nimaš otrok in govoriš neumnosti.
Če želiš nekoga, ki te bo imel vedno rad, si kupi psa! Otroci so vedno nehvaležni in nesramni, čisto tako mimogrede.

pri 14 letih potrebuješ dovoljenje staršev ali skrbnika

Takoj ko posumiš, da si mogoče zanosila:

1. pojdi k ginekologu – čimprej, da določi morebitno nosečnost.
Nato se boš posvetovala še s socialno delavko.
Brez tvoje privolitve, staršev verjeno ne bodo seznanili s tvojim stanjem.
Vendar morda bi bilo dobro, da jim sama zaupaš, v kakšni dilemi si.

ali

2. kupi “nosečnostni test” v lekarni. Vsebuje vsa navodila, kako ga narediti. Nekaj o testih piše tudi tukaj: https://trgovina.over.net/product.php?productid=16503&cat=317&page=1

Ginekologi, pri katerih se lahko naročiš za posvet:

– Dispanzer za žene v ZD Kranj
– Dispanzer za žene v ZD Novo mesto
– Dispanzer za ženske, Dispanzer za ženske
– Dispanzer za ženske v ZD Brežice
– Dispanzer za ženske v ZD Izola
– Dispanzer za ženske , Zdravstveni dom dr. Adolfa Drolca Maribor
– Ginekološka ambulanta v ZD Ljubljana
– Ginekološko-porodniški oddelek v SB Celje
– Ginekološko-porodniški oddelek v SB Murska Sobota
– Zasebna ambulanta za ginekologijo in porodništvo Radovljica
– Zdravstveni dom, Dispanzer za ženske
– Zdravstveni dom Nova Gorica, Zdravstveni dom Nova Gorica
– Zdravstveni dom Sežana, Dispanzer za ženske
– Zdravstveni dom Trbovlje, Dispanzer za ženske

Še nekaj več podatkov: http://www.tosemjaz.net/si/clanki/470/detail.html in strokovna pomoč za mladoletne: http://www.tosemjaz.net/

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Če si stara 14 let morajo podpisati starši da lahko opravljaš splav.Po 15.letu pa ga lahko opravljaš sama brez da bi kdo za to vedel.

Irena imej svoje mnenje, nihce ti ga ne brani. Tvoja odlocitev je ali bos imela 5 otrok ali nobenega. Vsak se sam odloči.

Nimaš pa pravice nikogar prepričevati, naj se odloča za otroke, še najmanj pa 14 letno punco, ki je še sama otrok!

Že za odraslo žensko je to težka odločitev, sploh v današnjih časih, ko so se osnovne dobrine tako podražile, da tisti malo manj premožni komaj shajajo. In prosim ne prodajat pravljic kako poznaš veliko punc ki so pri 15 letih rodile otroke, se zraven šolale, danes pa imajo čudovito službo in visok standard. Take zgodbice zadrži za sebe, ker so milo rečeno smešne.

Kaj se v večini primerov zgodi s takimi puncami…??? postanejo socialni problemi! Ne naredijo šole, ter kasneje ne dobijo primerne službe. Najhuje pa je da na svet prinesejo še enega reveža, ki je prikrajšan za normalno vzgojo, največkrat pa tudi za osnovne življenjske stvari kot je hrana!
In ti tule vzpodbujaš deklico, naj se vendar odloči za ta korak…. Mislim, da nisi čisto uravnovešena in nimaš v podstrešju vse v redu.

Pa ne nakladat kaj je zarodek. Bolje ubit nekaj celic kot zafurat življenje rojenemu otroku! Zdravstvo ne opravlja splavov brez razloga, brez skrbi, da že vejo da delajo prav in najboljše kar morejo.

IrenA!

Medicina je postavila mejo pri 19 tednu. Zakaj, piše v knjigah. Preberi si kakšno.
Drugače se splav NE izvaja pri 19 tednih, ampak do 10 tedna nosečnosti (v Sloveniji).

30% nosečnosti v Sloveniji se konča z splavom. Torej si z enim splavom in dvema otrokoma, v “zlati sredini”.

Sam, za razliko od tebe, ne poznam nobene 15 letnice, ki bi rodila.
Zelo dobro, pa poznam dve, ki sta rodile pri 16 letih. “Žalostno” je beseda, ki najboljše opiše njuno življenje in življenje otroka.

Kaj se bo zgodilo z 14 letnico, ki ni končala niti osnovne šole, pa ne bi zgubljal besed.

Sicer pa, sončica2, je krasno napisala in ne bi ponavljal. Se samo podpišem pod njen post.

Jaz se pa strinjam z Ireno.
Ljudje kaj vam je? Zakaj tako podcenjujete dekle, da nebi mogla normalno vzgajati in dokončati šole? Da se .. če se le hoče in potrudi.
Ta meja pri 19 tednih je pa tudi malo za lase privlečena, haha.

Sicer pa, donosi in daj otroka posvojiti, če misliš da še nisi pripravljena nanj.

Nisem še 100% prepričana, da sem noseča, čakam na 3. avgust, če ne dobim menstruacije potem je to to…

Mi je pa že nekaj dni zelo slabo, trebuh in prsi imam nekako napete, veliko nožnične sluzi imam….?

Drugače sem OŠ že končala, zdej naj bi šla v 1. letnik gim.

Še enkrat vprašam glede splava, moram povedati staršem ali ne??

Vprašal te bom: Zakaj nisi šla kupiti “testa za nosečnost” v lekarno!?

Recimo tale:

Rečeš en “klirblu” in je.
Pošlji svojega tipa v lekarno in naj ti ga prinese.

JA. Starši bodo morali zvedeti!
Vendar, prej naredi test za nosečnost, da boš na jasnem.

LP

P.S.: “Lepe” počitnice, a ne. 🙁

Tud jst se strinjam z Ireno.

Kar se pa tiče simptomov, jojjojjoj, pa mislm, da gre le za ovulacijo, ne pa nosečnost.

To ti najbrž psiha dela, ker se bojiš da si noseča.

Zanimivo, da Modra ribica in petruša3, ki vneto podpirata Ireno, do tega dne, ko sta se oglasili, nista v zadnjih petih letih, nikjer na MON – u napisali karkoli.

jojjojojoj!

Zakaj, do sedaj še nisi šla kupiti tester za nosečnost?

Tegale dobiš v vsaki lekarni:

Preprosto rečeš en “klirblu”, cena pa se mi zdi, da je okoli 10 evrov. Deluje 14 dni po zanositvi. Oziroma si kupiš raje dva in narediš dva testa, v razmaku enega tedna.
Namesto, da se boš psihirala in žrla še dva tedna. A ni škoda počitnic.

V primeru pozitivnega testa, pa si preberi link od Andreje, kam moraš iti.

LP

Če sm mela spolni odnos 10. julija, a bi že pokazal če sm zanosila???

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close