Najdi forum

Rast telesa

Mene pa zanima, kako to, da kar naenkrat zrasteš ful, potem pa kar naenkrat nekaj let več ne? Pri kateri starosti telo ne bo več drastistično zrastlo (se pravi da bo samo še kakšen cm, dva, trije poleg, kaj več ne) – mišljeno v višino? In kakšna je enačba za izračun svoje višine (glede na višine svojih staršev)? In kako zelo drži ta enačba? Katere snovi oz. kaj zavira rast?

Ali je mogoče kako vplivati na dolžino nog? Sama imam zelo kratke noge, višina je še kar ok, a vendar so mi vse hlače predolge.Se da to kako spodbuditi, rast stegnenice?

Lp in hvala

Nenavadno hitra rast telesa je normalno obdobje pubertete, pojavi se pr dekletih pri pb. 10 – 14 letih, pri fantih 2-4 leta kasneje. Vzrok temu je povečano delovanje (nevem katerih že) hormonov, ki se jih do tega trenutka izloča manj, potem pa vse več, tja do 18ga leta, ko naj bi se rast končala (pri fantih spet 2 – 4 leta kasnej), seveda pa zrasteš potem še kak cm ali 2. Na enačbo za izračun velikosti po starših se ni za zanašat, ker je rast v 60ih % odvisna od prehrane in drugih razvad, ki jih uporabljamo, torej sta lahk tvoje dva starša oba zarad nevem kajenja npr. majhna, kar pa zate ne velja (če seveda ne kadista v tvoji bližini). Na rast pa kakor sem že omenla slabo vpliva tobak, alkohol, kofein in vse druge droge, za boljšo rast pa se je treba držat samo prehranske piramide, posebej povdarka na kalciju, beljakovinah in vitaminih.

Svojega telesa (razen s kirurškim posegom) nemoraš spreminjat, najboljša varjanta je, da se z njim sprijazneš, ga ljubiš in neguješ. Telo imaš edinstveno, popolno in čudovito, takšno, kakršnega te je ustvarila mati narava. Sploh pa so lahko krajše pa mišičaste noge dost bolj seksi kot dolge pa suhcane. Verjem.

LP

Pri ženskah je to, do kdaj rastemo, v veliki meri pogojeno s tem, kdaj dobimo menstruacijo. pravijo ,da naj bi se tam nekje 3 leta po prvi menstruaciji, rast počasi ustavila. drugače je pa tako kot je Bina.napisala – pospešeno rastemo v času pubertete, potem pa se počasi ustavi, v naslednjih dveh, mogoče treh letih gremo še za kšn cm ali 2 gor, to je pa to.

Drugače pa imajo zdravniki neke posebne grafe po katerih se da sklepati kako bo človek rastel. nanaša se glede na višino ob rojstvu in kasnejšo rast (skozi otroško obdobje). seveda pa tudi ti grafi niso popolnoma zanesljivi, kajti predvidevam da so narejeni glede na povprečje + ne upoštevajo nobenih odstopanj. Npr.če punca dobi menstruacijo zelo zgodaj, se rast prej ustavi. tega ti grafi ne morejo predvidevati in vsebovati (predvidevajo da dobi punca menstruacijo recimo pri 14tih in so narejeni glede na to). tako se lahko “pristaneš” na eni črti nižje (na grafu), čeprav si ves čas do takrat bil na višlji liniji.

nova
Uredništvo priporoča

Lep pozdrav, sem 17 letni fant in v višino merim 187cm moja dolgoletna (velika) želja pa je da bi zrasel do 191cm se prav 4cm želim še pridobiti, koliko možnosti imam da bi pridobil te 4cm?

Že vnaprej se vam zahvaljujem.

možnosti, da boš še zrasel na željeno višino je še velika….tudi sama sem stara osemnajst let pa še vedno rastem….sama si zvečer ko grem spat velikokrat zammislim kako rastem in tako dobim občutek da res, čeprav je čudno vendar sama sem vedno hotela zrasti več kot 168 cm, sedaj pa imam okoli 180, pa čeprav sta starša manjše postave:))..in so vsi govorili da je nemogoče da bom še zrastla!

ali obstaja kakšna hrana ki pripomore k HITREJŠI RASTI TELESA? kaj naj jem, da hitreje rastem? HVALA ZA ODGOVORE! lp

Zakaj pa bi hitreje rastel/rastla? Poskrbi za uravnoteženo prehrano in to je to, drugih možnosti ni (razen zdravljenje z rastnim hormonom pod zdravniškim nadzorom v otroštvu).

Matjaž

pozdravljeni. star sem 16 let in imam eno vprašanje. velik sem približno 172 cm. oče je velik približno toliko kot jas mati pa je manjša 10 cm. zanima me do katerega leta bom rasel ter za koliko cm najmanj bom še zrasel. zanima me tudi kaj so rasni hormoni – če bi jih uporabljal ali bi zrasel kakšen cm več ter kakšne bi lahko bili stranski učinki. hvaležen bom za vsak odgovor. lp

Za rastne hormone si že prestar. Zrastel boš še nekaj cm, recimo 2-3 cm, do kdaj boš rastel pa ti ne znam napovedati, pač odvisno v katerem stadiju si sedaj (po Tannerju). Trenutno si pri svojih letih na 25. percentili in od povprečnih vrstnikov nižji za 2 cm. A se ti to res zdi tako pomembno?

Matjaž

živjo star sem 16 let sem najmanji med vrstniki , za rastne hormone sem prestar ali so kje kakšne tablete ali kakšna druga metoda ali način da bi zrastel usaj 8cm

Na noben umeten način, ne moreš zrasti. Še imaš čas za rast. Pri 16ih sem bil velik 160cm, potem pa sem se kar naenkrat potegnil in sedaj imam 195cm.

Lahko bi uporabu GH (growth hormone) in za ta hormon nisi prestar ker ta hormon je uporabu tut Lionello Messi. Edini problem je cena ker 100 flašk stane okoli 400€, na dan pa pridejo 4 flaške kar je na mesec okoli 500€, priporočlivo pa je da ga jemleš usaj 1 leto tako da cena takoj naraste na 6000€. Prednost tega hormona je da ti pomladi kožo ubistvu pomladi ti celo telo.
LP Jenko

Pravo lepoto človeka najdemo v njegovi osebnosti, ne pa v videzu.

Star sem 15 let im merim v višino 183. Zanima me če mam kaj možnosti priti do 190cm?

Probaj moj kalkulator: http://dl.dropbox.com/u/3031987/Kalkulator/index.htm

Matjaž

stara sem 13 let in visoka sm 162 cm. am zanima me če bom lhk kdaj sploh zrastla do okol 174 cm?

Uporabi tale kalkulator.

Matjaž

dober dan. zanima me kaj ovira na rast telesa?, katera hrana je priporočljiva za boljšo rast mojega telesa? star pa sem 16 let. hvala

Js bi pa vprašu star bom 16 let velik sem 189 !!! Številko noge pa mam 49. Ata je velik 205 , mama pa 172.KOliko bom še približno zrastu???Pa vsi po atovi strani so okoli 200 metra . prosim za čim prejšnji odgovor!!! Hvala lepa

lp

Js bi pa vprašu star bom 16 let velik sem 189 !!! Številko noge pa mam 49. Ata je velik 205 , mama pa 172.KOliko bom še približno zrastu??? prosim za čim prejšnji odgovor!!! Hvala lepa

lp

Kalkulator predvidene višine: https://dl.dropbox.com/u/3031987/Kalkulator/index.htm

Matjaž

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close