Najdi forum

Pozdravljeni. Torej zadeva je taksna… stara sem 17 let, moja starsa sta locena in moja mama …vem da me ma rada pa da bi za mene vse nardila ampak me zelo motijo njene pripombe ko se razjezi. Npr. enkrat nisem hotla da me slika, ker se mi zdi, da na slikah zgledam grozno, in mi je sredi lokala zacela govorit da me sovrazi, in da si nemorem niti predstavljat kak fejst me sovrazi pa da naj grem zivet k atiju. Ta pripomba, da naj grem zivet k atiju, se pojavlja ze od vedno (narazen sta sla ko sem bla stara 5 tak da ja …od vedno) in me je vedno prizadela. Lani, ko sem bila med poletnimi pocitnicami pri atiju, me je klicala da morem prit domov ker se njej ne da s psom hodit na sprehode. Povedala sem ji, da se nocem prit domov, da smo zmenjeni da pridem cez 2 tedna (drugace sem vecinoma jaz psa ven vozla ampak je pes od obeh). Zaradi tega, ker se nisem hotla prit domov (pa naj povem, da atija bol poredko vidim) mi je rekla da me noce videt in da naj se do konca pocitnic sploh ne vracam. Po enih 4 dneh me je poklicala pa sva se pomenli ampak se vedno.. ti njeni izbruhi…
Moti me tudi, da ce jo prosim, da cesa ne dela, mi vedno odgovori, da ona je moja mama, in bo delala kar hoce. Npr. ze najmanj 3x sem jo prosla ce lahko potrka na vrata sobe preden vstopi …seveda tega ne dela ker “je moja mama”. Prosila sem jo tudi da me med poukom na daljavo ne klice na telefon ali vstopa v sobo. Zadnic je v eni uri 2x prisla, danes pa je 10min stala pri vratih med matematiko. Pa vsakic, ko ji po tem recem, ce lahko tega ne dela ker me moti, je samo tiho in naslednjic spet to ponovi. Druga stvar je, da sem jo ze najmanj 10x prosila da se me ne dotika po laseh, ker me to moti. In seveda, se me zanalasc se bolj po laseh dotika. Ravno prej, se je takoj po kajenju dotaknila mojih las in to me je zelo zmotlo saj sovrazim vonj cigaret, ona pa se me je z rokami polnimi vonja cigaret dotaknila po laseh. Ko sem sla do nje, da bi jo ponovno prosla, ce lahko tega ne dela, me je prekinla po treh besedah, in se zacela dret na mene, da si zeli da nebi bla moja mama, da naj si najdem drugo mamo, in seveda klasika, da naj se preselim k atiju. Potem pa prihaja v mojo sobo, in me sprasuje, zakaj se oddaljujem od nje.
Zanima me, kaj naj naredim, saj me njeno obnasanje zelo moti. Pogovor ne bo pomagal, saj bi se koncalo s tem da bi ona bila zrtev, jaz pa grozna hci. Vedno se postavi v vlogo zrtve, in s pogovorom pri njej nicesar ne dosezes, saj se bo samo pritozevala kak je boga. Res ne vem, kaj naj naredim, saj me njeno obnasanje spravlja ob zivce. Vem da me ima rada, ampak ko mi take stvari govori me kr zaboli …Rada jo mam ampak po drugi strani ji zamerim. Kaj naj naredim?

Aha, zdaj vidim, zakaj sta šla z očetom narazen…

Na tvojem mestu bi se preselila k očetu, nenehnih kritik in “pikanja” pa si noben ne zasluži..

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close