Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Ljubiti prijateljico

Ljubiti prijateljico

Pozdravljeni,
ker je tukaj tudi veliko trolov naj vas že takoj naslovim, da se pač na vaše fore ne bom odzival, ker ne bi drugače tako nizko padel, da morem o tem pisati neznancem na internetu za predlog. 🙂

Na hitro (če ne bo dovolj mi pišite pa za “na dolgo” haha) imam zelo dobro kolegico, ki je pred pol leta šla narazen s svojim prvim tipčkom. Oba sva 24. Zadeva jo je kar strla a si je veliko bolje opomogla kot on. Stvar je taka, da sem se skozi čas kar malce zagledal v njo, skupaj hodiva v hribe ko imava čas, a stvari ostanejo pri tem, razen skoraj dnevnega dopisovanja, ki je na sproščenem nivoju.
Je zelo odprta in ima tudi veeeeliko kolegov (ja, te sorte). Vseeno pa imam občutek, da se z mano bolje zastopi kot z 99% drugimi. Tukaj ne bi šel bolj v detajle po čem to sklepam, vzemite samo, kot da je tako. Hvala.
A napisal sem 99%, saj z enim se pa le tudi zelo dobro zastopi, tudi z njim hodi včasih v hribe itd. Kdaj mi ga tudi omenja, zaupala mi je tudi da ji je izdal svoja čustva do nje, a vseeno (še?) nista skupaj.

Moja dilema je sledeča:
-naj ji izpovem svoja čustva, kot prijateljici iskreno na puf in tvegam prijateljstvo, ki vem iz moje strani ne bi bilo več popolnoma isto?
-pričnem postopoma flirtati in na koncu izpovem, pa da vidim kaj bo?
-zadržim v sebi in pač probam prebavit, če je to le mogoče?

Stvar me je pred kratkim res začela razdvajati in kdaj tudi ne morem zaspati, ne da bi prej pomislil o tem, kar pa me moti tudi v karieri.
Če bi lahko izgubil samo nek svoj “crush” bi se že zdavnaj izpovedal, tako pa govorim o svoji dobri prijateljici in res ne želim zatajiti stvari, a občutek imam, da nekako moram ukrepat.

Je še kdo, ki se je zaljubil v neko bližnjo osebo izpred mnogih let in kako ste ukrepali?

Hvala vnaprej.
Srečno novo leto in lep pozdrav,
Tim

Hja, ni ravno redek primer ampak to še ne pomeni, da ni dokaj zakompliciran. Jaz iskreno ti iz oči ženske ne bi priporočala, da ubesediš ta svoja čustva. Ženske tega nimamo rade, sploh če je to kot strela iz jasnega. To nas preplaši, čeprav mogoče čutimo enako. Rabimo nek izziv, rabimo nekaj, za kar se moramo tudi same potruditi in to je čar vsega skupaj, neka vzajemnost… Predlagam ti, da se izogibaš nekim ljubezenskih in čustvenih izpovedi. Raje pa udejanji ta čustva – daj ji misliti. Namesto v hribe jo povabi nekam drugam, naprimer v restavracijo, kino, v trgovino. Lahko ji prirediš tudi presenečenje – poveš, da pa bi danes šel nekam drugam, kot v hribe in da naj te počaka, da jo pobereš in jo odpelji na omenjene kraje ali nekam, kamor ti predvidevaš, da rada zahaja. Izogibaj se pretirano romantičnim zadevam, to je tudi “prepovedano”, kajti je tako zelo zgovorno, kot če bi to povedal na glas. Nobenih svečk, vrtnic, sončnih zahodov, gledanja zvezd (razen če je slučajno noč in tako čisto mimogrede omeniš nekaj zelo kul glede kakšnega ozvezdja – to se lahko tudi prej pripraviš), in take klišejske zadeve.

V glavnem, naredi spremembo in to takšno, da bo videla, da bi rad bil z njo tudi drugje, kot v hribih. Da ti je v trgovini (če boš to želel prenašati) važno njeno mnenje oz. bi rad videl, kaj si ona rada privošči (ne ji kupovati dragih zadev, če se misliš tega lotevati – če že, malenkost in to naredi tako, da ne bo zgledalo kot da si skopuh.), da bi rad imel družbo ko ješ, pri kosilu itd. ….

Upam, da kaj pomaga. Za kakšen dodaten nasvet mi pa raje piši na zs 🙂
Vse dobro, M

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close