Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Prenosnik za strojno fakulteto

Prenosnik za strojno fakulteto

Hej
Ravno sem zacel 1. Letnik na strojni fakulteti v Lj in rabim kupit nov prenosni racunalnik.
Zdej me pa zanima koliko naj bi bil zmogljiv.
Najtezja operacija ki naj bi jo rabil naj bi bla modeliranje prostora, kar se ne da ravno na najosnovnejsih racunalnikih.

Slisal sem da naj bi za to bilo priporocljivo dobra grafika Geforce 1650, za katero se prenosniki zacnejo od 1000 evrov naprej (to so vecinoma gaming prenosniki)

Pa me zanima ce ma kdo kaksno izkusnjo s tem priblizno kako dober racunalnik potrebujem za strojno fakulteto
(Rad bi ga imel celoten studij torej najmanj 5 let)

Sam sem zaključil strojno v Lj lansko leto brez kakršnega koli hudega prenosnika :). Potreboval boš SolidWorks in pa Python. Vaje na faxu sem opravlja na računalnikih, ki jih imajo v računalniških učilnicah, doma pa sem delal na stacionarnem PCju iz leta 2009 xD (intel i5 750 2,6GHz, 4GB ram, radeon HD 5700). Vse je delovalo normalno, tudi s Solidworks 3D modeliranjem nisem imel težav. Res hudo mašino boš rabil zgolj, če boš poganjal neke blazno zahtevne simulacije fluidov in podobno 🙂 ali pa risal res kompleksne sestave, vendar tega ne boste delal. Za namen študija, vsaj na prvi stopnji, bo skoraj vsak komp dobr. Tako da ne rabiš kupovat ne vem kaj dragega zaradi študija. Če pa hočeš imet močno mašino, da boš doma še igrce nažigal je pa druga zgodba 😀 😉 Pa uspešen študij!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close