Najdi forum

Primerja me z mamo

Pozdrav vsem 😀
Ne vem kje naj začnem. Izhajava iz različnih držav, stara sem 21 on pa 23. Komunicirava v angleščini.
Torej,sva v razmerju ki traja skoraj pol leta. S fantom se imava super, se razumeva, ce pride do kakega manjsega nesporazuma rešiva sproti. Pa vendar me nekaj stvari moti na njem. Skoraj vsak dan me primerja s svojo mamo. Pa ne vem ce bi temu kar dela lahko sploh rekla primerjanje. Najbolje da podam par primerov da si boste lazje predstavljali: skuham kosilo, rece “moja mami je to ponavadi delala drugace”, pred kratkim sem naredila neko sladico je rekel “moja mami tut to veckrat naredi, le da je 10x bolj okusno kot tvoje”, se je zgodilo da je rekel “tvoja hrana ne bo nikol tok dobra kokr hrana k jo moja mami naredi”. Sem dokaj samozavestna in ne pustim da mi take in podobne kritike ne pridejo do zivega, pa vendar, ne vem če je to kar on počne OK. Pa sem res mislila da slabo kuham, sam ne razumem zakaj je meni (in še komu drugemu) hrana ki jo pripravim dobra, njemu pa ne. Opažam da po njegovem mnenju tudi enostaven sendvič ni dober, ker “so pri njemu doma sendviče delali na nek poseben, specifičen način”.
Prav tako ga moti kako hodim v trgovini (prepočasi / prehitro), nekaj dni nazaj sem imela dobesedno predavanje o tem kako se morem postavit na blagajni v primeru da on plača znesek nakupa.
Večkrat sem opazila tudi da je slabe volje če se s kom pogovarjam slovensko, vprašam kaj je narobe, pa le molči in ‘kuha mulo’. Če se on pogovarja s kom v svojem jeziku pa me ignorira.
Omeniti moram tudi da če jaz omenim kaj kar me moti na njem je užaljen kot le kaj, zato komentarje zadržim zase.
Vem da deluje tole kot neka zmešnjava, ampak me zanima če je to kar fant počne OK? Sem mu že nekajkrat omenila da me moti to kar počne, pa se ni želel kaj dosti pogovarjat o tem ter spremenil temo pogovora ali pa je le molčal, zato sem raje tiho.
Nisem oseba ki se rada prepira, zato stvari zadržujem zase. Kot sem omenila, stvari poskušava reševati sproti, pa je zaradi njegovega molka in ‘kuhanja mule’ vedno tezje.

Upam da bo kdo razbral problem in mi poskusal svetovat.

Lep pozdrav!

Ne to kar od dela ni okei . pa to k te skos primerja s svojo mtko pomen d se zmer ni dozorel in je navadn scrklanc , pa to je zelo otročje ker te ne pusti d se ne smes z nubenmu puguvarjat slovensko a on se pa lahko z nekomu v svojmu jezikom. Predlagam da se resno pogovoris z njemu da naj preneha delati te otrocarije pa naj odrasti že pa + to v zvezi z njegovo mami naj preneha te primerjat. Če se nebo spremenu mu ni pomoči..

Včer par minut po tem k sm objavla to sm mu omenla in je blo spet isto *facepalm* nevem kaj cem nardit

nova
Uredništvo priporoča

sj kot sm puvedu. prov usedta se nekam d se gledata iz oci v oci pa resno povj kei te vse moti . potem na koncu se povj da ce se nbo spremenu pa mu zagrozij d ga bos pustila al neki ( pac to zto d vids kaksno reakcijo bo naredu)
pa good luck

Odrasli ljudje ki se spremenijo zaradi drugih niso srečni .(razen ce niso odrasli, potem jim na žalost ni pomoči). Rajši ga pusti saj bolj kot bosta starejša več konfliktov bosta imela. Razen ce najdeta skupni kompromis (to se v takih primerih redko zgodi) . Moje mnenje je da je tvoj fant neke vrste mamini “ljubček” . ; Natiraj ga k mami ce mu je tam bolje .

ki te ne bo primerjal z mamo in niti pomislil ne bo na njo, ko bo s tabo. On pa si bo našel tako, ki bo dožiljala ekstaze, ko ji bo omenil svojo mamo.
Če te to moti, da te konstantno primerja s svojo mamo, ni nujno da je z njemu kaj narobe, niti ni nujno da je s tabo kaj narobe. Enostavno, ko enkrat izživita vse lepo, kar vama je bilo namenjeno, pojdita dalje vsak svojo pot.
Drugače pa je na YouTubu tudi dobro predavanje na to temo z naslovom “Kako razumeti moškega in žensko”.

Ali je mar Italjan?

Meni osebno deluje kot narcis in manipulator, ne zadržuj se pri izražanju svojega mnenja. To mu da vedeti da se mu podrejaš in bo kar naprej hodil po tebi. Jasno in glasno mu postavi meje. Ko bo naslednjič omenil, da njegova mama dela to drugače ga vprašaj “So what? What’s your point?” (vprašaj z mirnim tonom in ga glej v oči, saj postavljaš konkretno vprašanje) verjetno ti ne bo povedal kaj mu ne paše ali pa te bo začel obtoževati nevem česa. Opazuj njegov odziv, obrazno mimiko in njegove oči, ko ga vprašaš. Morda se bo namulil, razjezil, menjal temo ali pa bo ignoriral vprašanji, tako se odzivajo manipulatorji.

Problem pri narcisih pa je, da jim njih samih (njihovega delovanja) ne moreš razložiti. Je podobno, kot če nekoga, ki ne pozna številk skušaš naučiti računanja.

Ko ti bo dovolj njegove mule, mu povej, da sta zaključila, v njegovih očeh boš videla prestrašenega otroka. Kar tudi je, morda bo rekel, da se bo spremenil ampak verjemi mi, da se ne bo. To je samo poskus, da si te še enkrat podredi. Ljudje, ki imajo veliko mero empatije padejo na to, tako, kot je moja mami. Manipulator ve katere tipke mora pritisniti, da dobi kar hoče.
Želim ti vse dobro.

[i]What you most want to find will be found where you least want to look.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close