Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Zakaj vezani iščejo mlajšo

Zakaj vezani iščejo mlajšo

vezani fantje med 30 in 40 letom pogosto iščejo kakšno mlajšo za prijetno druženje.
Iz tega nastajajo vprašanja zakaj so sploh s svojo punco, zakaj bi varali, zakaj ne seksajo s komerkoli, ipd.
Odgovori so precej enostavni. Njihova punca nima volje do seksa ima pa druge vrline, lahko je dobra kot kruh, pa mu jo je žal zapustit. In ni nujno da je fant kriv, da punci ni do seksa. Fant je lahko v vsem najboljši, lep, čist, dišeč, situiran, zrihtan, dober avto, dobra bajta, vse vrhunsko.
Kaj pa naj? Taki fantje morda nimajo časa cele noči izgubljati po diskotekah in jim tudi ta mrtvi čas ne odgovarja. Se mi zdi čisto korektno da povejo svojo željo. Tudi če se na koncu dogovori za kakšno darilce ipd. Po moje se da narediti kakšen lep kompromis. Se pač zmenijo s kakšno punco neobvezno za druženje, po moje mora biti vnaprej dogovor, da se nič ne dela na silo. Sigurno ni to ravno po načelih biblije, ampak saj življenje je pač vse prej kot pravljica. Škoda da se takšne osebe ne morejo nekako srečati in izživeti svoje želje.
Kakšna so vaša mnenja in izkušnje?
LP.

Pozdravljen.
Osebe ki varajo (vezane ali ne) so zame drek, end of story. Če se ne morejo pogovoriti ali oditi iz razmerja, jim privoščim čisto vse kar pride za tem ko/če jih partner zasači. Enako velja za tiste ki so samske in vedo da so z nekom ki je vezan in vara.

Kaj razmišljajo, če ga/jo jaz ujagam bo pa sigurno zvest/a? /facepalm
Zakaj mlajše ti pa ne znam rečti, mogoče jih lažje okol prinesejo/vrtijo okoli svojega prsta kot starejše/iste starosti IMO…

Ne skrivaš svoj seksualni apetit in če partner/ka že v štartu ne dohaja, why bother?
Če mislijo po xyz letih varat…

Je ja lažje najti sebi primernega/primerno in od tam začeti, sploh ko je danes tako enostavno spoznati ljudi na internetu. Poveš želje, interese, seksualne apetite nekdo nekje se bo že našel z istimi/podobnimi željami IMO.
Archangel

Be the change you want to see in the world!

S tistim vrtenjem okoli prsta se ne strinjam. Saj podrejenost osebe ni pogojena s starostjo, ampak s karakterjem. Če je ena oseba rada žrtev in podrejena pri 25, bo takšna tudi pri 45. Mlajše po moje predvsem zato, ker so načeloma lepše, manj obremenjene, bolj radostne, kar seveda ni v vseh primerih. In ob njih se tipi počutijo tudi sami manj obremenjeni in mlajši. Kot drugo se tudi ne strinjam z enostavnim iskanjem po spletu. Se mi zdi iskanje po spletu enako težavno kot v realnosti. Težko je najti sorodno dušo. Poleg tega pa se ljudje neradi razkrivajo na spletu pred neznanci in zato ni točnih specifikacij. Tudi večina ljudi ima o sebi predobro mnenje in ko ga spoznaš v resnici ni ravno takšen kot je napisal. Vsaj po moje je tako. In kot tretje po moje ni kar tako enostavno v letih menjavat partnerja, imaš skupaj otroke, hiše, družine, vikende, v mnogih stvareh se lahko tudi dobro razumeš. In če ti manjka le kakšna ‘malenkost’, ni vsak pripravljen uničit vse tisto prvo. Mislim, da stvari niso tako enostavne, da nekoga kar menjaš, ko ugotoviš, da ima eno stvar narobe. Potem bi menjaval partnerja vsake 2 mesca. Vsak ima nekaj narobe. Vse je stvar nekih kompromisov. Jaz takih ljudi ne obsojam več. Ko malo več časa tlačiš tole zemljo, postaneš bolj strpen, toleranten. Ni vse črno-belo. 1 ali 0. Moje mnenje pa brez zamere.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljen/a.
Ni kaj za zamerit…
Glede podrejenosti se strinjam, ampak nekdo ki je že dlje časa na tem svetu in je izkusil bom rekel “bullshitterje iz obeh spolov” jih na daleč vidi kot pa nekdo ki je mlajši in še ni (od tukaj vrtenje okoli prsta), vsekakor pa so izjeme. Primer ko je ženska pisala (celo tukaj) kako je spoznala tipa je fajni vse top, na sms-e počasi odpisuje in ga je že nevem kolikokrat pustila (ker pač u izi odpisuje) a on se ni odzval na njene histerične napade, da je na koncu izvedela da je tip poročen in z njo vara ženo (izkušnje/starost). Še enkrat s izjeme v vsem.

Seveda izgled, kot si omenil/a, je velik faktor za odločanje starejših za mlajše, ampak ker mladi IMO nimajo še takšnih izkušenj “vrtenja okoli prsta” se tudi prej ujamejo v past igre.
Vsekakor se spoznanja preko interneta/IRL-ju razlikujejo od človeka do človeka in njihovih želja. Saj se tudi v IRL-ju ne razkrivaš pri poznanju, ljudje smo kar skrivnostna bitja in ne želimo izpasti preveč ranljivo ko spoznavamo nove ljudi, smo vedno zadržani in ocenimo situacijo.

IMO ti internet da veliko večjo možnost spoznati ljudi kot pa recimo v svetu, problem je da je splet zelo obširen in % ljudi ki bo tvoj , pa rečmo temu “oglas” videlo dosti majhen. Ker strani je na bilijone, kje iskati da nisi zaklenjen za plačilnim zidom in kjer ni trollov pa zelo malo.
IMO je še vedno bolje to, kjer opišeš neko osnovo svojih ciljev/prepričanj/vrlin/karakteristik/hobijev/pričakovanj in če nekdo ima nekaj od tega enako lahko gradita na osnovi tega ali pač ne. Se pa strinjam, dosti lažje je trollat preko spleta kot IRL.
Pravijo da se ljudje spoznavajo na hobijih, izobraževanjih, potovanjih, skupnih funkcijah/žurkah in od tukaj gradijo neko osnovo. Se strinjam, vse lepo in prav če jim je ta način toliko lažji.

Ampak (pa vzamimo moj primer), če sem moški, ki si otrok nikoli ne želi imeti, imam svojo stanovanje/avto/službo/zdrave navade in hobije in sem samostojen, ki od ženske pričakuje enako stabilnost v življenju. Mi bo iskanje preko interneta ZELO olajšalo/pohitrilo najti sebi primerno osebo, kot pa IRL ko morem osebo dovolj spoznati da lahko vprašam če si otroke želijo (kar je zame izjemna izguba časa in energije).

Žal, varanje človeka za njegovim hrbtom ni ravno “malenkost” se ti ne zdi?
Kaj ti je skupna hiša/vikend/otroci/družina/stvari v katerih se razumete če pa se (se opravičujem za izraz) poščiješ na vse to ker varaš?
Kakšno mentaliteto/prepričanje moraš to imeti (ne govorim o tebi ampak tistih ki varajo) da je v njihovih glavah OK, če varajo ker si z tem ne uničujejo kar so ustvarili, resno?
Če se ne moreta dogovoriti je potrebno oditi iz razmerja, tako enostavno je.

Za tiste “malenkosti” ki jih ti omenjaš se pa strinjam da se je vredno boriti, vedno!

Seveda to so moja načela/vrline, da se nekaj stvari osebi, ki naj bi jo ljubil/sta si stala ob strani za vse slabo in dobro ne dela, ne glede kako nevzdržno je v razmerju.
Archangel

Be the change you want to see in the world!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close