Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost homosexualnost in abstinenca

homosexualnost in abstinenca

Pozdravljeni,

prijatelj mi je priznal, da ga privlačijo moški, prej ni kazal nekih očitnih znakov in je bilo sklepati, da je samo sramežljiv do punc in zadržan v moški družbi, nekaj v smislu herbivore man/rastlinojedi moški na Japonskem, ki so čisto samozadostni v svojih hobijih in ne iščejo zvez. Nekatere punce so se celo neuspešno zanimale zanj, ker je vseeno precej urejen in relativno uspešen, on pa tudi ni rinil v fante kot da bi hotel kaj več razen skupnih interesov in družbe. Očitno se je do sedaj zelo zadrževal ali pa bil malo zmeden, ker se je šele zdaj sredi dvajsetih uspel resno zatreskat v nekega tipa in je zdaj končno na jasnem o svoji usmerjenosti. Za zdaj naj bi bilo še čisto platonsko in je nesiguren ali naj gre naprej in se začne spolno/romantično udejstvovati, ali je bolje potegniti zavoro in se še naprej it neko funkcionalno aseksualnost, pri tem pa se zavedati, česa se je treba izogibati (torej da ni treba preveč intenzivno prijateljevati s tistimi 10-20% najbolj privlačnimi fanti).

Zdaj mu ne znam svetovati, ker je v precepu. Predstavljam si, da se je zelo težko odpovedovati ljubezni, njemu je tudi hudo, ker je še vedno precej zaljubljen v fanta, za katerega tudi obstaja možnost, da je skrit v omari, po drugi strani pa pravi, da pa mogoče zahteva že preveč, ker je zadovoljen že s tem, da se ljudje ne vtikajo preveč v njegov status večnega samca. Večina ljudi s tako situacijo sicer pravi, da jim je bilo na koncu vedno žal, ker si niso upali biti to kar so že prej in so se odpovedovali nečemu, kar je za druge čisto samoumevno. Drugače pa naj bi se tudi veliko str8 ljudi odpovedovalo spolnosti ali pa vsaj romantičnim razmerjem, ker si s tem prihranijo veliko skrbi in pravijo, da se neporabljena energija in prosti čas tako usmerita v bolj uporabne stvari, kot so kariera in kreativnost. Če samska oseba ne zapade preveč v asocialnost pa lahko kompenzira osamljenost tudi s prijateljstvi in drugimi oblikami druženja. Aktivna spolnost resda prinaša zdravstvena tveganja, po drugi strani pa je vprašanje, če se je res zdravo odpovedovati ne samo sexu temveč tudi intimi in človeški bližini. Ali obstaja nevarnost depresije in podobnih težav? Če se sam hoče še naprej zadrževati, je to njegova odločitev in njegova skrivnost je pri meni varna, imam pa občutek, da srce hoče eno, glava pa drugo in je v nekem neprijetnem limbu vsaj dokler se situacija s trenutnim crushem ne razplete (pravi, da lažje prenaša abstraktno osamljenost kot to, da nekoga konkretno pogreša).

Predlagam, da vprašanje zastaviš na forumu portala tosemjaz.net, kjer odgovarjajo tudi strokovnjaki.

Pozdravljeni,

kot študenet psihologije bi svetoval tako: Predlagam pogovor z družinskimi člani.
V današnjem svetu je zelo teško biti homoseksualno ali biseksualno usmerjen, zato bi svetoval vašemu prijatelju, da izbere drugo rešitev in sicer heteroseksualnost. Teško bo, a mu bo to v življenju zelo pomenilo, ker bo imel družino, ki mu bo stala ob vseh vsponih in padcih. Druženje s ‘privlačnimi fanti’ naj postavi na distanco in si pove, da je kot homoseksualec v današnjem svetu zelo teško živeti (diskriminacija). Na fakulteti pri predmetu klinična psihologija s strani strokovnjakov, so nam predstavili veliko takšnih primerov, ki so se na koncu vseeno odločili za HETEROseksualnost, ker so se zavedali ovir, ki bi jih doživlajli kot HOMOseksualci. Ponavlajm, da v začetku bo absolutno teško, ampak prej ali slej bo vaš prijatelj dojel, da mu želite dobro in mu boste nudili podporo pri ‘prehodu’ nazaj v HETEROseksualnost.

Vsekakor pa je pomembno to, da ne razmišlja in si govori: sem homoseksualec in pika.

Vse dobro.

nova
Uredništvo priporoča

Se opravičujem, pozabil sem omeniti tudi, da vaš prijatelj v takšni situaciji mora razmišljati tudi o svoji trenutni družini. Postaviti se v njihovo kožo ter upoštevati njihove nasvete. Vsem bo teško, ampak s skupnimi močmi menim, da bi se vse dalo rešiti s pogovorom, kjer je treba poslušati obe strani. Vsekakor pa še enkrat potrjujem, da v današnjem svetu je zelo teško biti to kar si, zato toplo svetujem pomoč pri ‘prehodu’ na ‘lepšo’ stran življenja.

Veliko neviht in dežja nam prinese tudi mavrico in čarobne sončne dni!

Nikoli v mojem celoten življenju nisem prebral takšne irelevantne, naivne, patetične stuck up objave na internetu. Bitch get over yourself. Še šumnikov ne znaš pravilno uporabljat. Če ti uspešno končas tvoj “psihološki” študij (kaj je bolj verjetno samo v tvoji wannabe glamurous glavi) potem jaz več nisem HBIC. Sail your ass out of this forum you dumb ass bitch trying to make gay people straight which is basically impossible.

Nikoli v mojem celoten življenju nisem prebral takšne irelevantne, naivne, patetične stuck up objave na internetu. Bitch get over yourself. Še šumnikov ne znaš pravilno uporabljat. Če ti uspešno končas tvoj “psihološki” študij (kaj je bolj verjetno samo v tvoji wannabe glamurous glavi) potem jaz več nisem HBIC. Sail your ass out of this forum you dumb ass bitch trying to make gay people straight which is basically impossible.
[/quote]

Ne bodite egiostični in odprite oči in se zavedajte kaj je na tem svetu resnica in pomen prilagajanja večini ljudstev.
Večina mojih kolegov deluje po principu prepričevanja, jaz žal ne. Delujem po principu resnice. Zakaj bi bil nekdo celo življenje diskriminaran, če se z voljo in trudom vsemu temu izogne?

Upam, da v 2018 letu odprete vaše oči in se zavedate kaj je resnica.

Ne bodite egiostični in odprite oči in se zavedajte kaj je na tem svetu resnica in pomen prilagajanja večini ljudstev.
Večina mojih kolegov deluje po principu prepričevanja, jaz žal ne. Delujem po principu resnice. Zakaj bi bil nekdo celo življenje diskriminaran, če se z voljo in trudom vsemu temu izogne?

Upam, da v 2018 letu odprete vaše oči in se zavedate kaj je resnica.
[/quote]

Mislim da niti veš ne kaj pomeni biti egoističen. Vedno več je LGBT ljudi in tudi tako bo. Če bodo drugi skrivali sami sebi resnico in se zapirali – čeprav vedno da so gay, lesbian, trans, asexual, pansexual, bisexual… potem bodo žal živeli sad life. Zdaj si me pa niti DRZNI ne omenjati. Pogovarjaš se lahko sam s sabo, vidi da imaš tudi dyslexio.

Mislim da niti veš ne kaj pomeni biti egoističen. Vedno več je LGBT ljudi in tudi tako bo. Če bodo drugi skrivali sami sebi resnico in se zapirali – čeprav vedno da so gay, lesbian, trans, asexual, pansexual, bisexual… potem bodo žal živeli sad life. Zdaj si me pa niti DRZNI ne omenjati. Pogovarjaš se lahko sam s sabo, vidi da imaš tudi dyslexio.
[/quote]

Žal vidim, da imate smolo v življenju. Sami sebi se smilite in se v nekaj prepričujete, kar se da rešiti.
Me prav zanima, kako bo z LGBT ljudmi čez par let, če je že danes katastrofa s strani heterosexualcev.

Ne vem niti kako vidite da imam dyslexio? Mislim, da to trenutno lahko samo preberete…
Ne izobražujte se samo iz svoje glave ;).

Jaz pa mislim, da globoko znotraj tebe raste žalost. Z LGBT skupnostjo je pa tako, da vedno bolj raste. Mislim da se boš moral ti prvo naučiti pravilnega knjižnega jezika. Nato pa boš lahko študiral psihologijo. MIslim, da se boš moral prvo izobražiti na raven srednje šole. Seveda, ker še do tja sodeč po tvojem mišljenju nisi prišel. 😉 Prosim, če se odstraniš in nehaš govorit drugim kako bi morali živeti svoje življenje. Predvidevam, da znotraj globoko v sebi veš da si gej oz. biseksualec. Ampak si ne upaš priznati tega sam sebi – oz. tvojim prijateljem. (če jih sploh imaš).

Opomba moderatorja: prosim avtorje prispevkov, da se držijo teme in se vzdržijo neprimernih ter žaljivih komentarjev.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close