Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost kako naj se spoprijateljim s sošolci?

kako naj se spoprijateljim s sošolci?

Sem v 2. letniku gimnazije.
In sem bolj tihe mirne narave. Drugače za pogledat ok, ampak nekako se ne znajdem… te fore ko se objemate vse vprek pa to mi ne gre…potem se probam pogovarjat pa sploh ne najdem besed. Sem osamljena. Rada bi, da bi bila sprejeta pa se počutim kot privesek ko se štulim kam..help

Na gimnaziji je na začetku vedno težko navezat stike, tudi sam sem imel hude težave s tem, ampak na koncu se je vse lepo izteklo, in še danes imam prijatelje iz tistega obdobja.

Če je razred dovolj dolgo skupaj, počasi začnejo vsi držat z vsemi, ne glede na interese, ker jih povezuje šola in vse “težave” povezane z njo.
Predlagam, da poskušaš najprej navezati stike z ljudmi s katerimi ste skupaj v isti klopi, ker imate nekaj skupnega na tem res mikro nivoju. Tekom šolskega leta število pogovorov in stikov lepo narašča, in kmalu se socializiraš, pa če ti je všeč ali ne.

Mogoče ne boš ravno objemala ljudi tako kot večina tvojih vrstnic, boš pa zagotovo našla nišo, v katero sodiš, in to bo prišlo zelo avtomatsko, samo začeti moraš.
Kadar se ti zdi, da lahko prispevaš k pogovoru, se poskusi vanj vključiti, in bo šlo. Do poletja boste že vsi med seboj v dobrih stikih.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close