Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost učinkovitost metode "umik pred izlivom"

učinkovitost metode "umik pred izlivom"

Pozdravljene,

zanima me, če katera prakticira metodo umika pred izlivom semenske tekočine v nožnico ter, če po tej metodi niste zanosile?
Stvar je namreč takšna. S fantom sva skupaj tri leta. Oba sva študenta še, sicer na drugi stopnji a vseeno nimava še dovolj finančnih sredstev, da bi že lahko imela otroka. Nekaj časa po tem, ko sva začela hoditi, sem seveda šla na kontracepcijske tabletke, jemala sem jih pol leta. Nato pa sem jih morala pustiti, ker sem imela zdravstvene težave (imela sem zelo močne glavobole, čisto vsaki dan, zredila sem se, nihanja razpoloženja itd.). Od takrat naprej uporabljava kondome. Če povem po pravici, me kondom malo moti, ker se mi zdi da ni enak občutek, poleg tega so kondomi kar dragi (kar je dejansko žalostno, če upoštevamo, da so kondomi edina zaščita, ki ščiti pred spolno prenosljivimi boleznimi in da so KT sama kemija, pa več žensk raje jemlje KT kot da bi uporabljale kondome).
Rada bi poskusila namreč kako bi se obnesla ta metoda umika pred izlivom, čeprav se zavedam, da lahko zanosim tudi zaradi predsemenske tekočine. Menstruacijski ciklus mam kar reden, včasih mi zamuja par dni (odvisno pod kakim stresom sem), parkrat pa sem jo dobila prej. Ciklus si vodim, zato tudi vem kdaj imam plodne dneve, kdaj imam ovulacijo. Zanima me sledeče; seksate tudi v plodnih dnevih tiste, ki uporabljate to metodo ali se pač zadržite? Je katera, ki je to prakticirala tudi zanosla?

Rada igraš loterijo?, no tu imaš precej večje možnosti kot zadeti na lotu.

Hm, kondomi so kar dragiu, durex stanejo 2 evra trije če se ne motim, ja bolje da nimata otroka, če je vama že to drago. In odgovor, prekinitev spolnega odnosa oz umik kot ti temu rečeš, NI VARNA METODA KONTRACIJE in ja slej ko prej boš tako zanosila. In pol bo konec užitkov, vglavenm samo še skrbi, neprespane noči in pomanjaknje denarja.

nova
Uredništvo priporoča

Predvsem sem želela, da bi se mi tukaj oglasila kakšna ki uporablja to metodo ter kakšne je imela izkušnje. Ne pa nekoga, ki bi mi rekel da, ja da boljše da nimam otroka. To pa da ni varna metoda pa že vem sama, sem tudi napisala da se zavedam tega da lahko zanosim že od predsemenske tekočine.

V bistvu je povsem nerelevantno, kakšne izkušnje oz. “uspeh” so imele ostale ženske, pomembno je, kako se bo obneslo pri vas, tega pa nihče ne ve oz. ne more napovedati. Zagotovo so pari, ki uporabljajo metodo “pazi”, in pri nekaterih se to obnese, tu in tam pa zataji. Morda bi bilo najbolje, da v času plodnih dni (tam nekje do 5 dni pred ovulacijo in kak dan po njej) uporabljata zaščito, v ostalih dneh pa si lahko privoščita več. Problem pri naravnih metodah je, da ne morete vedeti, kdaj boste ovulirali. Tudi če imate redne cikluse, kako pa veste, da bo tudi naslednji ciklus reden? Namreč ovulacija se z zanesljivostjo lahko določi le retrogradno, takrat pa je že prepozno…

Predvsem sem želela, da bi se mi tukaj oglasila kakšna ki uporablja to metodo ter kakšne je imela izkušnje. Ne pa nekoga, ki bi mi rekel da, ja da boljše da nimam otroka. To pa da ni varna metoda pa že vem sama, sem tudi napisala da se zavedam tega da lahko zanosim že od predsemenske tekočine.
[/quote]če se zavedaš da lahko zanosiš, pol je najbrž brezveze da ti katera piše svoje izkušnje, ki so najbrž, zanosila sem

S punco sexava že kakšno leto brez zaščite, tako da ga prej vzamem ven in ni še zanosila na ta način

aja more pa bit tip res tolko samoincijativen in odgovoren, da ga vame pravočasno ven

Povem še svoje izkušnje, z ženo prakticirava to metodo že več kot 20 let in se nama še ni zalomilo. Ko sva se odločila za otroka je zanosila obakrat v prvo, tak da pomeni da sva oba plodna. Je pa res veliko odvisno od vzdržlivosti moškega in da res on pazi, če pa že kdaj podvomim v svojo vzdržljivot pa še vedno kdaj pa kdaj uporabiva kondom.

lp

Od predsemenske tekočine ne moreš zanositi, ker v njej ni spermijev.
Študija 1: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12286905
Študija 2: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3455634/pdf/10815_2004_Article_461193.pdf

Metoda je učinkovita, vkolikor jo prakticiraš na pravilen način, kar pa je v celoti odvisno od moškega. Torej, vkolikor je moški izkušen, mu zaupaš ter ima visoko stopnjo samonadzora, potem je stvar smiselna. Najpogostejše napake:
1. moški prepozno prekine spolni odnos in delno ejakulira v nožnico
2. moški ejakulira zunaj, ter kasneje ponovno začne spolni odnos, brez da bi vmes izpraznil sečnico (z uriniranjem) ter si umil penis (sprema od prejšnjega orgazma ostane v sečnici ter na površini penisa)
3. moški se med spolnim odnosom zadržuje ampak vseeno doživi delni orgazem ter ejakulira v nožnico brez da bi se zavedal
4. itd

Kot vidiš je potencialnih napak veliko, ampak če je moški pazljiv, lahko to metodo prakticiraš desetletja brez da bi se enkrat “ponesrečilo”.
Glede na to da sta začetnika lahko poskusita najprej “vaditi” samo na dneve ko ne ovuliraš. Na koncu boš morala sama presoditi ali si pripravljena tako pomembno stvar zaupati drugi osebi.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close