Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Počakati na pravega ali ne?

Počakati na pravega ali ne?

Živjo!
Pišem vam, saj sem že več časa v dilemi, ker nevem kaj naj storim. Stara sem 17 let, nisem še izgubila nedolžnosti, ampak sedaj imam priložnost. S prijateljem sva se nekako zmenila, da bi imela spolni odnos, saj naju oba mika. To bi storila 1x, mogoče 2x, pri tem se nebi niti čustveno navezala, šlo bi samo za seks. Po drugi strani pa nisem 100%, saj bi prvič rada probala z nekom, kjer bodo prisotna čustva in strast in bo mi res veliko pomenil. Je vredno počakati na ”pravega” ali naj izkoristim priložnost?
Hvala za odgovor 🙂

saj to je večna dilema…sploh pri puncah…mislm da ni nič narobe če se s prijatlom dajeta dol (pa ni treba da samo 2x)….pač vse ima pluse in minuse, kakor pač obrneš…če si potrebna, radovedna in si želiš potem kr daj..če pa ti je to odveč pa ne…strah pa te bo pred prvim sexom v vsakem primeru, pa če bo to s prijatlom, na žurki z neznancem ali pa z ljubeznijo tvojega življenja …lp

Odločitev je tvoja, ampak nisem še slišal, da bi bilo kakšni punci žal, ker je predolgo čakala. Pri 17ih letih imaš še ogromno časa, da spoznaš pravega:)

nova
Uredništvo priporoča

Bom napisal malo daljši zapis, mogoče se bo pa še kdo našel v mojem zapisu.
Bom šel od začetka in bom pisal brez olepševanj in povsem realno.
Prvo, kar opazim pri tvojem zapisu je to, da si si za ime izbrala obupana, s čimer ni v osnovi socer nič narobe, a kaže na tvojo notranjo stisko, vprašanja, ki se porajajo v tebi. Tako ti povem. Si v obdobju odraščanja in pubertete, iščeš sebe in raziskuješ, se učiš. Že dejstvo, da tukaj sprašuješ, pomeni, da imaš določene dvome in nočeš brezglavo iti v to, kar je pohvalno in razkriva del tvoje osebnosti. Ravno zaradi tega, bi rekel, da bi bilo verjetno bolje zate in bi se bolje počutila, če počakaš na nekoga s čustvi, čeprav seveda ni rečeno, da bo prvi s čustvi tudi pravi in lahko se bosta kasneje razšla. Ni možno tudi izključiti, da ne bo prišlo do čustev med vama (s tem prijateljem), ki bodo prišla šele skozi čas, ko se bosta pobolje spoznala.
To je moke mnenje in sem ga podal na podlagi tega, kar si predhodno napisala, ker se mi dozdeva, da želiš s tem pokompenzirati za izgubo in odtujitev fanta, do katerega si čutila čustva, kar je razumljivo v tebi pustilo praznino, ki jo želiš čim hitreje zapolniti.
Kot je napisal že predhodnik je časa še dovolj in tudi spolnost je veliko lepša, če so posredi čustva in ne gre zgolj za dejanje iz ‘prisile’ oz. tega, da se to opravilo čim prej obkljuka in se gre naprej.

Tukaj ti lahko filozofiramo na dolgo in široko, a zadnja odločitev bo zmeraj pripadala tebi in verjamem, da se boš znala ‘pravilno’ odločiti.

Lp

Bolje da počakaš na parvega, čeprav tako ne boš vedela, če je pravi, lahko bo idiot samo ti boš misloila da je pravi princ na belem konju, eni pač znajo blefirat.

http://cdn.freedomainradio.com/FDR_2899_Marriage_Partners_Study.pdf

Čez par let boš pa zatežena feministka kot Lepolaska na M&Ž Čvek.

Google/YT

– woman cock carousel
– woman hit wall

https://arstechnica.com/science/2017/07/incurable-gonorrhea-is-lurking-and-we-may-not-see-it-coming-who-warns/

http://www.xojane.com/issues/sustain-condoms-cancer
(Google – condoms nitrosamine cancer)

Google
– telegonija
– microchimerism telegonia

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close