Najdi forum

Rast. 15 letnik

Zdravo. torej nevem ce ta tema spada tlele ampak upam na odgovor. kot v naslovu omenjeno mam 15 let in priblizno 5mesecev (nevem ce so meseci vazni ampak recimo) in velik sem 154cm. usi k so bli v mojem razredu v 9.r so bli vecji od mene. razen eden je bil skor enak. 1cm vecji je bil. pac. nevem ce bo kej pomagala teza ampak mislim da sn tam okoli 40kg. 1-. 1+ trenutno nevem. vedno tam nekje od 3.r sn bil bol pr tleh, sklepano po drugih. in ze slutim da bojo s tem tezave tudi v sredni soli. a je lahko to povezano z tem da skoraj nic ne jeme. ne kot kaj jem ampak koliko. torej nevem enkrat na dan mali obrok in vcasih skoraj nic vec. . ., updam da mi bo lahko kir dal kak fini nasvet in ne se spet skregat pod tole temo prosim. 😀

Pozabo sn omenit. a mi svetujete da obiščem zdravika ker mislim da bi blo kr nujno

in se pozabo omenit. mama je okoli 160cm. oce je prizblizno 190cm in brat tam nekje 180cm. to bo verjetno tudi koristno

Js sm pa končal 9r pa sm visok 170cm.
Če si manši od sošolcev ni zabavno ker te imajo za tamavga. Tud js sm bil včasih najmanši zdej sm pa nekje v popvrečju s šošolci.
Glede hrane pa poskušaj zaužiti 3 do 5 manjših obrokov na dan in največ pojej zjutraj in najmanj zvečer.
Zukaj si lahko zaston izračunaj ITM(pove ti idealno težo)samo vpišeš spol, višino in težo.
Na dnu strani se ti pa napiše idealna teža.
Izračun itm http://www.smsdieta.si/indeks-telesne-mase/
Vedno pa lahko vprašaš svojega osebnega zdravnika karkoli te zanima o tvoji teži in ti bo z veseljem odgovoril/a.

Lp

moj index je 16.9 kaze mi da sn podhranjen :/

Mhm

prosim odgovor

Na sistematskih pregledih te izmerijo in stehtajo, če bi zdravnik menil, da je kaj hudo narobe, bi ti gotovo kaj rekel. Tvoja telesna masa je recimo tam na meji, torej si med bolj drobnimi, ampak saj nismo vsi enaki med seboj in tudi ti boš še zrasel in pridobil na masi. Glede višine, tudi tukaj si med nižjimi, po nekaterih formulah kaže, da višine tvojega brata ne boš dosegel. Več podatkov lahko dobiš od svojega pediatra.

Matjaž

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close