Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Nevoščljivi ljudje

Nevoščljivi ljudje

Imam težave z nevoščljivimi ljudmi. Imam sestro ki mi je nevoščljiva in me velikokrat grobo napada, se norčuje iz mojih stisk, imam teto ki mi med vrsticami sporoča da sem nesposobna, ko sem šla na razgovor za dobro službo se mi je posmehovala. Še mamo včasih zgrabi nevoščjivost ker sem popolnoma drugačna od nje in sprejemam boljše odločitve v življenju, njeni nasveti pa so me velikokrat pripeljali v težave, sploh zato ker nikoli ni verjela vame. Podobno je tudi s prijateljicami, tiste dobre vredu prijateljice ki sem jih spoznala v šoli ali pa na fakulteti živijo daleč in se skoraj ne vidimo. Imela pa sem prijateljico od otroštva ki me je tako utrudila v teh 26. letih da ne zmorem več. Za prijateljice dam vse, posvečam se jim, pomagam, sem prijazna do njih in zelo razumevajoča in potrpležljiva, pazim da jih ne užalim ali prizadanem ampak velikokrat dobim nazaj žaljivke, nevoščljivost, redkodkdaj mi pomagajo itd. Z njo sem prekinila ker res nisem mogla več. Potem sem spoznala drugo ki živi blizu mene, od začetka je bilo vse ok zdaj pa kaže iste znake kot tista prejšnja, vedno se pritožuje kako je debela in kako imam jaz super postavo ona pa ne, kako imam lep obraz ona pa ne kako imam jaz vse (kar ni res) ona pa nič, v družbi drugih trdi nekaj drugega kot pa kadar sva sami in me hoče osramotit oziroma prikazat v slabi luči. Nima nobene samozavesti in ves gnev potem spravlja name. Ima pa dobre dneve in takrat je prijazna in ustrežljiva. Na to me je opozoril tudi partner, pravi da opaža da so ljudje okoli mene nevoščljivi, tako da je potrdil moje sume. Tega se že prav bojim ker nikoli ne veš kaj lahko pričakuješ od nesamozavestnih in negatvnih ljudi, ali naj se spet umaknem ali naj vztrajam? Že tako ali tako težko dobim prijateljice in sem velikokrat sama, res se mi zdi da se mi približajo samp take ženske..pijavke, rada pa bi normalne samozavestne prijateljice ki mi nebi bile nevoščljive za vsako stvar, še za najmajnšo poceni zapesntnico ki si jo kupim za 5 eur, pa še to mi očitajo in hočejo isto. V resnici pa mi nikoli ni bilo lahko v življenju in tudi trenutno iščem službo in moje življenje res ni zavidanja vredno. Ali se kdo najde v tej zgodbi?


To je pač ZLOVENIJA – nevoščljivost in celotna dog-eat-dog je pač genetsko zapisana v duhovno polje naroda. To je eno. Drugo, med ženskami realno ni neke složnosti, saj še nek pregovor pravi žlahta strgana plahta.
Zavidanje je pa itak v osnovi to, da imaš ti nekaj kar drug nima in namesto, da bi bolje spoznal to vrlino (če se gre za neko vrednoto) in jo poskušal posnemati, se takole odzove.
Glede Mame se seveda moraš vprašati tudi ali te je “imela” iz ljubezni, dejanske želje ali zato, ker je tako hotela ujeti moškega (tvojega Očeta).


Tako pač je, stiki se porazgubijo, glede tega nimaš kaj.
Ja mogoče pa pač potrebuješ (vsaj za neko obdobje) pač bolj posvetitev sebi in ne iskati neko zunanjo potrditev (čeprav je to čisto naravna potreba).


Lahko, da pač nasplošno deluješ preveč kot predpražnik na katerem si vsi radi obrišejo svoje čevlje polnih teh je*enih kamenčkov (zima mi gre na jetra, op.p.)… no ja. 😀
Ni treba, da si skozi politično korektna, mislim, da te ljudje bolj spoštujejo, če jih kdaj tudi nekam pošlješ.


Ona ima pač neke komplekse in potrebuje potrditev od drugih, da je ok. To so ti lahko neverjetni čustveni vampirji, če jih moraš skozi trepljat po rami. Torej potem veš tudi kam boš njo poslala ?


Mogoče ti pa (trenutno) niso namenjeni prijatelji-ce, temveč samo… partner ?


Tvoje želje so v neskladju z realnostjo (vsaj realnostjo na specifični geografski lokaciji; da ne bom preveč pesimističen). Edino od tebe je odvisno ali boš vztrajala pri potenciranju nekih želja, katere se trenutno ne da realizirati.

Najtežje se je zavedati, da v sobi nimaš voska, ogenj na sveči bo pa vsak hip ugasnil.
Mogoče se pa po parih minutah spotakneš ob kakšno LED svetilko ali pa dobiš nazaj elektriko v stanovanje in življenje teče nazaj po ustaljenih tirnicah.
Če ne boš pa pač tisto uvenelo solato pojedel v temi.

(malce čudna metafora)

:DDD

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close