Najdi forum

Po dolgih,dolgih letih (več kot 30), sem si nehala zatiskati oči in si priznala, da živim in to resnično živim s patološkim lažnivcem in moškim , ki me nenehno vara. Za tri prevare mi je priznal, pa sem jih nekako tolerirala, saj ni bil čustveno vezan, to za kar pa se je zgodilo pred letom dni, pa je nekaj drugega. Priznal mi je, da ima rad in to zelo rad 30 let mlajšo deklico. Z njo je imel kratko razmerje, ki pa se je ob moji ugotovitvi zaključilo. Ker sem želela zakon končati, je vezo prekinil. Hodila sva na terapije in se mi je zdelo, da sva nekako zvozila. Sedaj pa sem ugotovila, da je z njo spet navezal stike. Sicer vem za telefonske pogovore, a dvomim, da je samo to. Da pa je situacija še bol grozna, pa sem ugotovila, da ima dolgoletno ljubico, ki jo poznam in se vsakodnevno srečujemo. Groza! Sem v takšnem šoku, da ne vem ,sploh ne vem kako in kaj. Ni mi tolikšna groza ob tem spoznanju, ker sem to v bistvu slutila že nekaj let, a nisem mogla verjet. Groza mi je, da sem leta in leta živela oz. životarila ob tem moškem. Nanj sem patološko vezana, seks z njim mi pomeni vse, a zanj je to, kar imava midva premalo. Odnose imava sedaj še trikrat tedensko, vmes pa ima še redni odnos z ljubico, torej je nenasite. Zakaj sedaj pišem?
Zato, ker vem, kaj moram naredit, a ne zmorem, ne zmorem. Tako se bojim ločitve, ne predstavljam si življenja brez njega, z njim pa življenja ni, saj ima zelo malo časa zame. Ko narediva izklop in greva na na dopust, pa se imava zelo lepo, prav super je, a ko se vrneva, gre spet vse po stare. Vem, da ne ravnam prav, da mu vse to nekako dovoljujem, a si žal ne znam pomagat. Moja samozavest je čisto na tleh, sem brez moci.V teh letih životarjenja sem se čisto izčrpala. Otroka sta odrasla, pred mano je še lahko nekaj lepih let, a ne zmorem in ne zmorem narediti koraka.
Kje naj dobim moč, kako naj grem, ker vem, da ko bo začutil, da ga želim zapustiti, bo jok in stok in vse mi bo obljubljal. Nekaj čas bo potem spet super, potem pa spet stara pesem.
Sindi
.

Pozdravljena Sindi,

Na prvi pogled bi rekla, da vas mož sploh ne jemlje več resno. V preteklosti vam je priznal štiri prevare, veste že za najmanj peto, na skupnih dopustih pa vas kljub vsemu še vedno “prepriča” in imata vsakič znova medene tedne. Ni težko ugotoviti formule kako vas obdržati, kajne? Ste kdaj razmišljala o tem, da vas ne jemlje resno, ker samo sebe ne jemljete več resno z vašimi grožnjami o odhodu? Številu njegovih ljubic je že težko slediti; in ne vem zakaj bi bilo pomembno, če do katere kaj čuti, saj je prevara prevara. Ali pač, če kašno še posebej izpostavi, se vi zares počutite ogroženo, da bi vas nemara on lahko zapustil? Kakorkoli;sama ste že lepo povedala, da ne zmorete narediti tega koraka in to kaže na neke vrste odvisnost, ki ne obstaja nujno samo do substanc, temveč ni redek pojav pri odnosih. On pa…ima druge težave povezane s slabo samopodobo, globokimi občutki nevrednosti, čeprav jih lahko zelo dobro skriva za svojim Dandyjevskim odnosom do žensk. Kljub vajinemu zakonu, se bojim, da ste tudi sama postala samo ena izmed njegovih številnih ljubic, za katero si skrbno odmeri svoj čas na dopustu, potem pa ga ob vseh njegovih “opravkih” kar ne najde…Strinjam se z vami v enem; da boste za premagovanje tovrstne odvisnosti od njega, nujno potrebovali strokovno vodenje. Kajti vsako odvisnost je težko premagati, če si v njej sam, nekdo te more v času abstinenčnih kriz držati za roko, da ne posežeš ponovno po svoji drogi. In on ni nič drugega kot vaša droga, vi ste to sicer zožila na seksualno raven, jaz pa jo pojmujem malo širše. A kemija je vrag in tu ne gre za nič drugega kot kemijo v vašem organskem sistemu, ki vas že ves čas nevzdržno vleče k vašemu “rablju”. Zakaj je tako, pa bi bilo dobro raziskati globlje, v nekem dolgotrajnejšem terapevtskem procesu. Kajti tudi če boste že zmogla iti stran od njega, vaš notranji sistem, ki se se seveda tudi zrcali navzven, kriči po tem, da boste ponovno padla v nek zlorabljajoči odnos, dokler stvari ne razrešite bolj globinsko.
Lahko me kontaktirate na mejl:[email protected] ali pa si na tej spletni strani pogledate še druge naslove za morebitno pomoč:http://zdt.si/terapevti/seznam_centrov/

Lepo vas pozdravljam,
moderatorka:
mag. Klementina Sambolić,
magistra zakonske in družinske terapije

--- Klementina Sambolič, magistra znanosti, zakonska in družinska terapevtka http://zavod-druzinskaharmonija.si/

Draga sindi!

kot vidim iz tvojega zapisa, si si že sama priznala, da te tak odnos uničuje. Sedaj rabiš samo še dovolj moči, da ga prekineš. Če tega koraka ne boš storila, boš res samo še životarila. In veš zakaj? Ker tvoj možiček zaradi vsega, kar si požrla, sploh ne verjame, da lahko povlečeš drastične poteze. In zato živi, kot se njemu zljubi – ker ve, da ga boš vedno ljubeče sprejela.Ne glede na sranje, ki ga naredi.
In kaj je s tabo narobe, da si želiš takšnega življenja? Ali nisi dovolj vredna, da bi ti bilo lepo? Ker z njim ti ni lepo. Ali res odtehta tistih nekaj trenutkov, ko je prijazen s teboj, vse tiste, ko te situacija razžira?

Vem, da ti je hudo – tudi sama sem to doživljala. Po 25. letih. Tudi sama nisem imela dovolj moči – na koncu sem ga tako stisnila, da je sam odšel. Pa mi je bilo grozno. Potem pa počasi, korak za korakom postaja bolje. Pa sem tudi spoznala, zakaj je šel – ker je bil prepričan, da se bo lahko spet vrnil. Ker sem v preteklosti odpuščala. Sedaj bi se res rad vrnil – kao je spoznal, da mu je z menoj čudovito, da me pogreša…bla,bla. In šok – jaz ga nočem več. Ja, še pogrešam skupne trenutke z njim. Ampak to je tudi vse. Ko ga vidim, mi gre prav na bruhanje, s kom sem živela. Ne morem verjeti, da sem bila tako slepa. Pa je bil prijazen, pa super, pa v družbi priljubljen. Ampak sedaj ga gledam od daleč, ne več kot tesno vpletena oseba. in kaj vidim? Igralca – na zunaj izvrstnega igralca, na znotraj pa nedozorel osebek, ki misli, da se mora ves svet vrteti okrog njega.
In sedaj je on užaljen, ker nočem nobenega stika z njim, ker ga nočem več v svojem življenju.

Zatorej – zberi pogum. Slabše ne more biti. Lahko pa ti gre na bolje. Ali veš, da za to, da ti je lepo, ne rabiš moškega? Najprej si moraš narediti lepo sama. In verjemi, da gre. Tudi jaz si nisem predstavljala, da bi mi bilo lahko lepo brez njega. In veš kaj? Zelo mi je lepo. Ga še včasih pogrešam, ampak čedalje manj. Uživam v mojih trenutkih. Ali bom še kdaj koga imela? Ne vem – trenutno ne. Imam še dovolj dela s sabo, da si odgovorim, zakaj sem visela na takšnem človeku. Zakaj sem dopuščala, da sem verjela sladkim besedam, zakaj sem po prvi prevari ostala z njim?

Bodi pogumna, bodi odločna. Postavi se zase. Za tvoje življenje gre. Ali veš, koliko lepega še lahko doživiš? Sama, kasneje mogoče tudi spoznaš nekoga, ki ti bo pokazal, kaj je prava ljubezen. Če pa ne, boš pač sama, ampak mirna.

Mislim nate.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za te lepe vzpodbudne besede. Vem, kaj moram narediti in to tudi bom.Strah pa me je samote, ne tiste čez dan, ko se marsikaj dogaja, tiste ponoči, ko bom sama. Vajena sem da se stisne k meni, me objame in objeta spiva in to vsako noč. Zjutraj pa….kavica, poljubček in vsak na svoj konec in ko me ni,del svojega časa kdaj pa kdaj posveti lj….kako to boli, boli,….Zvečer pa je spet lepo…..

UAU!

Če bi lahko človek dobil sladkorno bolezen zaradi besed, ki jih prebere, bi po tejle dozi pristala na inzulinu!

Pa kaj je tebi ženska?

Iz najbolj oddaljenega satelita je čutiti, da to, kar tu pišeš, preprosto ni res.Ne more biti, če si vsaj ti normalna oseba.

Obstaja še seveda opcija, da si neverjeten pacient, ki ne čuti moškega s katerim živi že 25 let in seksa 3 krat tedensko.. Me prav zanima kako lahko ženska pije jutranjo kavico in se ljubeče stiska ponoči k svojemu možeku ob tem da ve, da jo on po tekočem traku vara z raznoraznimi? On te brez zadržkov s tem ponižuje in ti se ljubeče zvečer LEPO stiskaš k njemu??? Sej to je na ravni prostitutke, se ti ne zdi?

Upam, da se odločiš prav…ker narobe živiš že zelo dolgo.

UAU!

Če bi lahko človek dobil sladkorno bolezen zaradi besed, ki jih prebere, bi po tejle dozi pristala na inzulinu!

Pa kaj je tebi ženska?

Iz najbolj oddaljenega satelita je čutiti, da to, kar tu pišeš, preprosto ni res.Ne more biti, če si vsaj ti normalna oseba.

Obstaja še seveda opcija, da si neverjeten pacient, ki ne čuti moškega s katerim živi že 25 let in seksa 3 krat tedensko.. Me prav zanima kako lahko ženska pije jutranjo kavico in se ljubeče stiska ponoči k svojemu možeku ob tem da ve, da jo on po tekočem traku vara z raznoraznimi? On te brez zadržkov s tem ponižuje in ti se ljubeče zvečer LEPO stiskaš k njemu??? Sej to je na ravni prostitutke, se ti ne zdi?

Upam, da se odločiš prav…ker narobe živiš že zelo dolgo.[/quote]

Res,je,pa še kako res,sem verjetno neverjetni pacient. Ta moj odnos verjetno marsikdo težko razume, še sama ne morem verjeti, da počnem take neumnosti. Ko ga ni v moji bližini, razmišljam, kako bom šla, naredila konec, zaživela tako, kot si želim. Ko pa se pojavi, pade vse v vodo. Gledam ga ko bogeca…Pa ne mislit, da sem neka trapa. Sem dokaj izobražena,razgledana, kar dober karakter, med ljudmi priljubljena, tudi po videzu, pravijo, da sem super…Velikokrat sem že slišala od dokaj dobrih znank, da ne razumejo, zakaj vztrajam z njim.Glede na moj karakter in videz pravijo, da bi lahko dobila takoj drugega moškega. Meni pa do drugih ni….
Prav všeč mi je, ko preberem mnenje odločnih žensk. Upam, da jih bo pše več, da se bom končno streznila….

Če je to edini problem, potem ga ni: če potrebuješ enega za se ponoči stiskat in ti ni do drugega moškega, si omisli psa ali mačko.
Pa še čez dan boš iskreno oboževana. 😉

Strah te je neznanega. A vsako neznano sčasoma postane znano. Težka pot postane lahka in lahko pot je dolgoročno težka. Premisli.

Srečno!

Torej problema ni! Imam mačka in občasno tudi psa in sem čez dan iskreno občudovana.
Res pa me je strah neznanega, a čas bo naredil svoje. Že čutim v sebi moč in sem začela z drobnimi koraki. Kot prvo, se bom za nekaj časa odselila , da vse v tišini in samoti razmislim.

Vse to je nič, če nimaš trohice samospoštovanja. NIHČE te ne bo spoštoval, če ne spoštuješ same sebe. Spoštovati sam sebe ne pomeni, da spoštuješ svoje dosežke, pamet, lepoto in dobroto in ostale materialno šaro, dokler tega ne čutiš v sebi, ne vem če lahko to razumeš. Za primerjavo, jaz sem velikokrat trapa, nisem posebno izobražena (gim. maturant), niti ne razgledana (to je itak odvisno od tega s kom se primerjaš), niti ne posebno dobra, še najmanj pa privlačna in luštna. In ugani kaj, kljub temu, da si boljšega partnerja od svojega ne bi mogla niti zamisliti, NE DOVOLIM NIKOMUR, da me tako razvrednoti, izigra, poniža in žali, kaj šele vse te reči, ki jih ti dovoliš svojemu partnerju. Dokler se boš sama tako zaničevala in to dovoljevala, te bo tudi on zaničeval in to počel še naprej.

Iskreno ti želim, da te nekaj strezni, a mislim, da te ne bodo pisarije drugih po forumu. Si kdaj pomislila na psihoterapijo, pa ne neko instant (partnersko) svetovanje, pač pa na dobro staro vsaj 5 let trajajočo in kontinuirano psihoterapijo pri izkušenem psihoterapevtu?

Draga Sindi,

ne vem kje sploh naj začnem!! Se popolnoma strinjam z komentarjem “brez besed”. Lahko me popljuvaš, lahko ignoriraš moj komentar vendar tako ti bo svetoval VSAK psihoterapevt na tej zemlji!
Draga ženska, ti se sploh nimaš rada!! Najprej si še enkrat preberi kaj si napisala! Mož te leta in leta vara in ti to veš, pa pričakuješ, da se bo on spremenil? Ne, žal ne bo se! On zelo dobro ve kako lahko s teboj manipulira in tako je! On ve, da ko želiš narediti konec potoči nekaj solzic, TI REČE, da je zadevo prekinil in med vama je vse spet o.k., ja, za nekaj dni! najprej moraš poskrbeti zase in ne za svojega moža, ne pričakovati, da je on moški, ki se lahko po vseh teh letih in svojih dejanjih naenkrat čudežno spremeni. Ti si pomembna, ti živiš, ti trpiš in boš trpela, vse dokler ne boš poskrbela za svojo srečo, ne glede kako. To je tvoje življenje in ne pričakovati od drugih, da ti bodo dajali srečo. ne , le ti si lahko srečo sama ustvariš! nekaj moreš vedeti, da je takšen možev karakter. psihologi, psihiatri, kriminalisti… človeški karakter spoznavajo na naslednji princip: ” Ko človek neko dejanje naredi prvič, je to morda naredil nehote, ali iz neke radovednosti. Ko isto zadevo ponovi drugič, je to že malo čudno, vendar se je morda zmotil, ali nevede ravnal enako, ko zadevo ponovi tretjič in več je pa že človekov karakter. S tem ti želim povedati, da TVOJ MOŽ TAKŠEN JE! Tukaj ni filozofije!!! Najhuje je, da misliš in upaš, da enkrat bo drugače, NE NE BO!! Vajin sex je morda res o.k., kar še pa ne pomeni, da je vajin sex pogoj za vajino zvezo. Sex nikoli ni merilo ljubezni, predanosti…, je potreba in le na začetku ljubezni pogojen s čustvi. Pri vama je sex samo potlačitev neke jeze, obupa, nezaupanja…, draga Sindi, takšnega sexa si redko katera ženska želi! Se zavedaš, da je na svetu 7,5 miljard ljudi, od tega polovica moškega spola? je res vredno zaradi takšnega sexa pretrpeti vse bolečine, vso depresijo…? Ali se morda zavedaš kakšno škodo počneš svojem zdravju? V takšnem položaju si moraš nekaj iskreno priznati, ne smeš se smiliti sama sebi in življenje vzeti v svoje roke. Zakaj se ti ubadaš s tem, kaj bo storil tvoj mož, ko bo izvedel, da je vsega konec? Pa ti veš, da se on s tvojimi misli ne ukvarja? Pa ti veš, da se on tega ne sprašuje? Edino kar on zelo dobro ve je to: DA JE TEBE ZELO STRAH ŽIVETI BREZ NJEGA in da TEGA NE BOŠ NAREDILA! In nekaj se zavedaj, tvoj mož bo to počel popolnoma vsaki ženski, saj je takšen karakter, ki se naveliča ene osebe. To je Sindi bistvo. Zelo srečna bi bila, da se bi tvoj zakon uredil, vendar žal tega ne verjamem! Morda zgolj čudežno. Verjemi, da ne pišem tega kar tako, morda sem podobno izkušnjo doživela. Kako se boš spopadla s tem? Naredi nekaj zase, stopi korak naprej! Vsaj moje ravnanje bi bilo takšno, dovolj tega kar počne mož, naj počne naprej. Pusti njegova ravnanja, ne oziraj se nanj, zase poskrbi! Najprej začni delati na sebi! Poskrbi za svojo srečo, pojdi med ljudi, pojdi sama na dopust, začni živeti svoje življenje, kot ga živi tvoj mož. Postavi se na lastne noge, naj te ne bo strah, saj strah nas ohromi in nam onemogoča lepše življenje.Še nekaj, zelo pomembno je kakšne so tvoje misli, saj prav iz misli izvira strah, tukaj, če le lahko poišči strokovnjaka. Prosim te naredi nekaj zase in pokaži drugim ženskam, da se da! ne obupaj, ne stoj na mestu, ne toni dlje in ne dopuščaj, da se ti preteklost ponavlja. Vedi nekaj, svet je velik in življenje je zelo zelo prekratko. Čas je edino, kar imamo, vendar se tega zavemo, ko je že prepozno. V življenju dobimo karte, ki se jih ne da zamenjati, od nas je pa odvisno kako bomo z njim igrali. Ne spreminjaj drugih, saj se jih ne da, ne poskusi spreminjati čustev drugih, saj boš naletela na nasprotni učinek, vse kar je v življenju pomembno je DA POSKRBIMO ZASE, ZA SVOJO SREČO IN ZA SVOJE ZDRAVJE, TER SVOJE ŽIVLJENJE!!!

To čakanje, da se spet kdo oglasi,se vleče v neskončnost. Mislim, da ko nekdo rabi nasvet, takšen ali drugačen, ga rabi takrat, ko zanj prosi . Verjetno se zdi marsikomu brez veze, se ukvarjati s takimi “trapami”, ki si ne znajo pomagat in v nedogled prenašajo stvari, ki bi jih “pametni” že davno rešili, oz. so jih rešili. Pa žal ni tako preprosto in vse rabi čas, je pa lep občutek, če ti kdo stoji ob strani, te malo vodi, te vzpodbuja, ti kaže smer…..Ali pa tudi ne!!!!Znajdi se sam, kakor veš in znaš in ne jamraj in ne teži, ljudje imajo svojih problemov dovolj.

Ne bo se spremenil. Tudi sama imam tako izkušnjo, pa sem vztrajala dlje kot ti. Pa sem zbrala moč in se ločila. Navajam se na samsko življenje in se veselim dni brez stresov. Lahko pustiš mail, pa ti kaj več napišem.

Moč, javi se mi!

Sindi, mi prosim pišeš na mail: [email protected]. Moja zgodba je identična tvoji. Prosim, res bi rada stopila v kontakt s teboj.
Drži se, mislim nate. Še predobro vem kako boli situacija v kateri si.

Ne razumem kako lahko 30 let živiš v laži?? Noben človek ni tega vreden, sploh pa tale tvoj, ki še m od moškega ni.. A si kdaj pomislila, kaj vse bi lahko naredila v svojem življenju pa nisi zaradi njega??

Čim hitreje končaj agonijo, se odseli in začni živeti. V takih situacijah je treba narediti odločen rez in se ne ozirati več nazaj. Prebolevanje bo trajalo, vendar se ti bo garantirano izplačalo.

On manipulira z teboj ker ve da lahko, ker si mu že 100x oprostila, točno ve kaj ti mora reči da te bo obrnil okoli prsta. Za seboj ima leta prakse v laganju (verjetno je tudi naravni talent) in spletkah in kar je najbolj pomembno.. NE BO SE SPREMENIL..ker njemu tako paše!!!

Nikoli ni prepozno da rešiš sebe, zato zberi pogum in naredi ODLOČEN korak naprej!

Povsem se strinjam z Ne vem no

Najhuje pa je, da o zadevi premlevaš, govoriš, debatiraš….problem je, ker zadevo vedno pogrevaš. Zlato pravilo smospoštovanja, katerega, pa žal sindi ti nimaš je takšno: DOKLER SE UKVARJAMO Z DRUGIMI POZABLJAMO NASE!!! Nekdo, ki hodi nasprotno tvojim smerem, nikoli ne bo hodil s po poti s teboj. Treba se je sprijazniti in iti dalje, ali pa prenašaj to še naslednjih 30 let.

Draga moja svetovljanka!
Vse kar si napisala imaš prav, a pozabljaš, da smo nekateri šele na začetku te poti osamosvajanja in da vse rabi svoj čas, tudi to, da nehaš živet, kot si živel in greš drugo pot. A za vsa naša dejanja obstaja razlog , zakaj smo tako ravnali, kot smo. Potrebovala sem nekaj lekcij in sem jih dobila,a ravnala bom tako, kot bom želela sama. Samospoštovanje! Ja, se spoštujem in se imam rada, rada pa imam tudi ljudi okrog sebe.Sedaj imam izbiro in sigurno bom naredila tako, da bo najboljše zame.

tudi moj ljubljeni mož je bil isti. Ker sem imela dovolj,sem ga nagnala po 30 letih. Ni mi žal niti sekunde.On bi se vrnil ampak ne bo šlo. Imel je 30 let časa,da neha .Sam skočil,sam padel. Zaradi mene lahko crkne,me ne zanima.

aja, v bistvu sem ti hotela napisat ,DA TI BO ŽAL vsake minute,da ne govorim o letih,ki si jih porabila za glupsona.

Najprej,odpri vrata,stopi ven in jih zakleni za sabo in se nikoli več ne vrni,ker to te uničuje.Živi toliko lažnivcev ki jim ne moreš verjet,da se težko rešiš tega kroga.Čisto začni znova v drugem kraju z drugimi prijatelji.Na začetku bo ZELO težko,potem boš pa na enkrat odkrila da si srečna,samo da si se rešla starega življenja.Poskusi živeti pošteno in take prijatelje boš dobila. Verjeti moraš da zmoreš.Tudi jaz sem tako naredila,in sedaj sem srečna z novimi prijatelji. Seveda poskrbi da ne odideš praznih rok. Bodi močna.

New Report

Close