Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba NUJNO PROSIM NASVETE-NOSEČA LJUBICA-ALI NAJ POVEM NJEGOVI PARTZNERKI?KDAJ?KAKO?KAJ NAJ NAREDIM?OTROKA BOM OBDRŽALA!

NUJNO PROSIM NASVETE-NOSEČA LJUBICA-ALI NAJ POVEM NJEGOVI PARTZNERKI?KDAJ?KAKO?KAJ NAJ NAREDIM?OTROKA BOM OBDRŽALA!

POTREBUJEM NASVETE IN NE KRITIZIRANJA-KR TEGA imam vse preveč-HVALA

Spoznala sva se pred 2 letoma in tremi mesci-bil je samo zmenek preko intrneta-povedal mi je da ima družino 15 LET -vendar govoril-da živita v ločenih nadstropjih hiše,da se ne razumeta-skupaj samo zaradi sedaj 14 letnega sina……..blablabla-sedaj vem da je vse bilo le izgovori in laži iz njegove strani tax sem mu vrjela-dobivala sva se 3-4 x na teden po dve tri 4 urce včasih vsak dan po urco dve …..sex enkraten-pogovori -začela sva hoditi po kafičih in trgovinah skupaj,govoril je da se bo pogovoril doma….blablabla….najbolj zanimivo je bilo to da sva se pojavljala skupaj v javnosti blizu njegovega doma 100 m od njegovega bloka v kAfičih trgovinah…..po 5 mesecih sem spoznala njegovega sina saj mi ga je pripeljal na kopanje…. .zavleklo se je na dve leti in sedaj sem že tretji mesec noseča z njim-odkar sem mu povedala za otroka se je med nama vse spremenilo-povedal mi je resnico da ne misli vstran od nje,da naj grem na splav -vendar jaz sem trdno odločena da bom tega otroka obdržala tudi brez njega-kajti res si želim tega otroka ne zato da bi njega obdržala aMPAK ZARADI SVOJE SREČE—–vem da nikoli ne bova skupaj da me je samo izkoriščal…..pa vendar voljo ter veselje in moč da se sprijaznim s tem mi daje otrok ki si ga nadvse želim-čeprav me je strah prihodnosti…..vem da bom naredila vse za otroka kar bo v moji moči-ne vem pa ——-
-ALI NAJ POVEM NJEGOVI PARTNERKI ZA NOSEČNOST-
-ČE JA KAKO NAJ TO STORIM

-ALI NAJ MU PUSTIM DA BO ŽIVEL SREČNO DRUŽINSKO ŽIVLJENJE BREZ DA BI ONA VEDELA KAJ JE STORIL?PRED KRATKIM SEM, JO NAŠLA NA FB PRED TEM NISEM VEDELA KDO JE ONA

-TRDI MI DA OTROKA NE SPREJEMA-KAJ NAJ STORIM ALI NAJ ZAHTEVAM OČETOVSKI TEST DA BO PODPISAL IN GA PRISILIM V OSNOVE PLAČEVANJA PREŽIVNINE ZA OTROKA PREKO PRAVNIH ZADEV

PONAVLJAM OTROKA-BOM OBDRŽALA KER JE MOJ!!!! NE VEM PA ZA ZGORAJ NAVEDENE STVARI IN PROSIM ZA NASVETE

ti se boš morala sprijazniti, da te je le nasral in noče otroka, ki bi mu zakompliciral idilo.
On se bo moral sprijazniti, da je otrok njegov, čeprav ga noče, slej ko prej bo test to pokazal.
Kurc pa taka popotnica otroku! Res si nebi raje z nekom probala ustvariti družine?

A zakaj bi njegovo ženo vpletala – ker upaš, da ga bo našutirala in bo potem tvoj. A na tak način? Morda pa ti celo grata – cilj posvečuje sredstva.

Modro si molčala in si jemala to kar pripada drugi, sedaj, ko ti je povedal da je ne misli zapustiti bi pa vmešala njegovo ženo. Zakaj? Želiš izsiljevati? Otroka želiš, to je tvoja pravica, ljubi ga družino pa pusti pri miru. Bila si le posodica za praznenje.

nova
Uredništvo priporoča

Še ena naivnica, bogi tvoj otroki ki bo žrtev lastnih staršev.

jaz njegovi ženi ne bi govorila, je zanjo že dovolj težko, da ima takega moža.
na tvojem mestu tipa sploh ne bi več kontaktirala in ga ne bi šla tožit za očetovstvo, ker imaš lahko s tem več težav kot koristi. on s tabo otroka ni načrtoval in ga noče. ti ga hočeš, torej ga imej. če ne boš vpisala očeta v rojstni list, lahko koristiš vse ugodnosti socialne države (OD, znižan vrtec, štipendije) brez da se tožariš za preživnino, pa še 10% več dobiš. poleg tega boš najbrž čez čas spoznala novega moškega in če bo v redu bo lahko otroka brez problemmov tudi posvojil. pri izbiri pa le bodi bolj zahtevna in se na zadovolji z mestom ljubice ffrendice ali kaj podobnega.

Je do nosečnosti prišlo torej nenačrtovano, so oblike kontracepcije zatajile? Oprosti, moram vprašati, saj imam občutek, da je bilo tole vseeno zakuhano s tvoje strani. No, vsekakor si če prej nisi vedela, zdaj ugotovila pri čem si. In sama bi ti dobronamerno svetovala, da si ustvari življenje skupaj s svojim otrokom. Ker očetovstvo, če ga misliš izkoristiti le v denarne namene, s seboj prinese očetove pravice na eni strani, na drugi strani pa tudi otrokove pravice. Otrok namreč ni tvoj, saj ni lastnina. Ta sebičnost se ti bo maščevala, zato premisli kako postopati, da ne boš zdaj res da prizadela ene družine, dolgoročno pa boš uničila svojo, ki je šele v nastajanju.

Več kot dve leti si v tem….. ves ta čas bi ti moralo postati kristalno jasno na čem si in sedaj spraševati kaj naj storiš je brezveze. Sama se moraš odločiti kaj boš oz.skupaj z ljubčekom se boš morala domeniti.

To kar pripada drugi? Pa ljudje božji, kaj res mislite, da so vaši partnerji vaša lastnina? Saj ne morem verjeti, da še vedno obstajajo osebki, ki si nekoga lastijo. Menka2, partner ni tvoja lastnina! To preberi in ponovi 1000 x, mogoče ti bo potem le prebilo. Življenje posameznika je le njegovo, zato je samo on tisti, ki se bo odločil kako, ter s kom ga želi preživeti. Koliko so te odločitve pravilne je druga tema, dejstvo pa je, da se vsak odloča sam.

Presojati zakaj se je tip iz posta odločil tako kot se je… Mah, vzrokov je lahko nešteto, najbolj verjetno pa je, da mu je udobno stanje takšno kakršno je. Doma ima gospodinjo, ki se očitno ne ceni dovolj in se raje oklepa slabega razmerja, kot da bi temu naredila konec, on pa lahko še naprej igra lovca – njegovi pohodi in podvigi mu bodo tako vedno oproščeni. Torej… Čemu tega ne bi počel? Žene več kot očitno ne ljubi, mu pa konformistu paše, da ima doma pridno in ubogljivo ženkico, ki bo kimala vsem njegovim neumnostim ter v nedogled oproščala samo zato, da ne bi bila sama. (očitno patološko razmerje, v katerem je vsaj eden, če ne kar oba, odvisen od odnosov)

Avtorica posta pa je po vsej verjetnosti ženi pravzaprav zelo podobna, ali pa bi ščasoma to postala. Čeprav je v razmerje vstopila s polno zavestjo, bi sedaj izsiljevala z nerojenim otrokom, da bi pridobila moškega, ki truda pravzaprav sploh ni vreden. Koliko se ceni sama pa je že drugo vprašanje. Najbrž bo odgovor na to kar 0 – torej enako kot se ceni žena.

Naredi tako, kot se tebi zdi najbolj prav.
Če se ti zdi, da bi žena morala vedeti in bi to bilo za karkoli že dobro (ne vem sicer točno, za kaj, ker tudi če bi ona vedela, nikjer ne piše, da bo on kaj bolj pripravljen priznati otroka), potem ji povej. A prej razmisli, zakaj ji želiš povedati.

Glede formalnosti si dobila razloženo. Če želiš, si lahko samostojna mama in ga ne vpisuješ kot očeta, druga možnost je tožba, testi DNK in tako dalje. Za vpis očetovstva se ne mudi, imaš nekaj let časa.

Žal mi je zaradi otroka, ker ga še tukaj ni, pa že ima slabo popotnico. Oče, ki te zataji in ne bo nikoli pravi oče … to je kar huda reč za predelat.

Povej ji…bodi toliko fer in ji povej. Ima pravico vedeti, ima se pravico odločiti. Zakaj bi trpela samo ti (ona tak ne, ker ne ve)…naj ga sune v jajca in to tako, da bo to zadnji otrok, ki ga je naredil.

Kaj drugega kot kritike si ne zaslužiš. Sebična si ko hočeš otroka za “svojo srečo”. Nimaš vsega poštimanega v glavi in to se sama globoko v sebi zavedaš. Ta otrok ti bom prinesel še večje komplikacije v tvoje življenje in boš hotela samega sebe raztrgati. Otrok ne bo imel on/off stikala. Otrok je projekt za 18 let in še več. Toliko govora o vsem razen o otroku ne. On je tukaj prava žrtev in bo nosil posledice tvoje odličitve.

Komentar zgoraj naj obdrži otroka ga bo že neki novi moški posvojil pa mi gre na bruhanje. Zaradi takšnih žensk ima ogromno moških mnenje, da je ženske treba zatirati in jih imeti pod kontrolo. Bolano…

Tako je vseeno, noben ne posluša. Avtorica te teme samo hoče potrditev in tako dolgo bo gonila svoje blodnje da nebo naletela na nekoga ki bo rekel ja, obrži otroka in povej ženi in zahtevaj preživnino in potem bo sama pri sebi lažje opravičila svoja dejanja saj se drugi strinjajo z njo.

Bolano…

Odgovorna sta OBA, vendar pa, če ga že moški vtika v drugo, naj sam poskrbi, da do česa takega ne pride ali pa naj sprejme odgovornost. Jaz bi na tvojem mestu povedala ženi, ne zaradi sebe, predvsem zaradi otroka. Pa naj se on zmeni z njo, kot se ve in zna. Zakaj bi bil tvoj otrok manj vreden od njunega?

Razmisli, kaj boš odgovorila otroku, fantku ali punčki, ko bo gledal/a, kako se nekateri očetje igrajo s svojimi otroki, ko te bo vprašal/a, kje je njegov očka, zakaj ga ni ob vama ipd… Ker ta vprašanja bodo prišla zagotovo!

Ne obsojam te zaradi tvojega početja niti malo, zelo sebično pa je tvoje razmišljanje, da boš otroka obdržala zaradi svoje sreče. Eden od staršev ga noče, drugi ga hoče, ker pričakuje, da ga bo otrok osrečil. Recept za eno nesrečno bitje pod soncem več!

Eni pravite, da je sebično? Bolje da je sama z otrokom, kot da ima zraven sebe takšnega očeta. Za otroka je čisto dovolj, da ga ljubi samo en starš, pa da je ta ljubezen pristna, mar ne?

Iskreno…upam in želim popolnoma vsem moškim, ki varajo, da njihove ljubice zanosijo. Resnično.

Afk…a tisti otroci, ko jih je po 5 ali 7 v družini, pa imajo oba starša, pa misliš, da so srečni? Ja, pa ja.

Jaz sem hči ene take kakor si ti. Cel lajf ena sama borba. Ko je mama povedala očetu, da je noseča, jo je pustil na cedilu. Ostal je pri družini, minimalne alimente pa je plačeval. Težko sva se prebijali, mama je celo zbolela na živcih. Z očetom nisem imela stikov. Po tihem mamo še vedno obsojam in ji ne morem oprostit njenega dejanja. Namreč, da je bila ljubica nekega družinskega očeta. Večkrat sem bila žrtev opazk in posmeha na račun mame. Posledice tega čutim v svojem partnerskem odnusu. Ali ti bo lepo, če bo tvoj otrok nesrečen zaradi tebe?

nasvet starejšega…če imaš željo po otroku in si želiš materinstva imej otroka. Še posebej zato, ker si očitno ne znaš izbrat moškega in se ti lahko zgodi, da ne bo več prilike. Danes je veliko 35+ letnic, ki čakajo na zadnji vlak in panično skačejo okoli…
Druga stvar pa je starševski odnos, ki ga tudi večina ostalih komentatorjev tukaj zgleda ne razume. Tvoj otrok ima očeta. Ta oče je dolžan, tako ali drugače skrbet za otroka. Da ne boš še drugič nespametna in neumna, moraš ob rojstvu otroka navest očeta in oče mora, ali z ljubeznijo in skrbništvom ali pač samo z denarjem skrbet za tega otroka. Če ne bo hotel sam, ga bo že stisnila država, kar pozanimaj se. In četudi bo samo preživnina se zavedaj, da ta pripada otroku. In če pač hočeš bit ponosna, užaljena, ali karkoli pač, polagaj ta denar na otrokov račun, ko bo ta odrasel bo pač nekaj desettisočakov njegovih. Ker bodo njegovi in mu pripadajo. Ker mu jih po zakonu mora dat njegov oče. Ker če bo otrok pri npr. 18 – ih izvedel, da je ba njegova mama tako neumna, da se je iz nekih sebičnih razlogov (užaljenost, kljubovalnost, ipd) odrekla njegovemu denarju bo upravičeno popizdil.
Če je oče normalen človek, bo pač imel nezakonskega otroka, ga bo imel rad, zanj skrbel… tako kot mnogi očetje po celem svetu.
Žene tega človeka pa ti nimaš pravice vpletat v svojo zgodbo. Bo že on čivknil če je diht.

Jaz bi ji povedala, a anonimno. Naj ve, kaj se dogaja, da bo imela tudi ona čas oditi od takega prevaranta in si najti nekoga, ki jo bo cenil.

Ti pa seveda uživaj s tem otrokom in ne poslušaj neumnosti, da bo samo en nesrečen otrok več, ki odrašča brez očeta. Ne bo ne prvi ne zadnji otrok iz enostarševske družine. Seveda bo kdaj zajokal, ker nima očeta, a tako danes zajoče na milione otrok. Zajočejo pa tudi zaradi drugih težav. A za tvojega otroka na tem svetu ne bodo samo težave. Boš tudi ti, njegova mamica, njegov sonček. Bo milion poljubčkov, srečnih trenutkov, ki mu jih boš lahko omogočila. Jaz sem samska mamica in vem, kaj govorim. Sigurno nikoli ne pomislim, da bi bilo bolje, ko bi ju nekoč splavila, kot da me sedaj na vsake kvatre vprašata, zakaj ne živimo skupaj z atijem. Pač. Tisti, ki pa imajo mamico in atija, pa vprašajo kaj drugega, kot na primer: Zakaj pa nimam nobene babice… Zakaj nimam svoje sobe… Zakaj sem slaba pri telovadbi… Pravijo mi, da imam velik nos…
To, da je otrok brez očeta danes sploh ni nek big deal več.
Huje je, da živi s “popolno” družino, v kateri je sam prepir.

To, da je otrok brez očeta danes sploh ni nek big deal več.
Huje je, da živi s “popolno” družino, v kateri je sam prepir.

Ko imaš neizmerno egoistično željo po otroku sploh ni važno okolje v katerem bo odraščal. In ja to je VELIK big deal, sam da se ženske ki ne najdejo partnerja, po navadi zaradi neumne predstave o princu na belem konju, tega ne zavedajo.

Dostikrat ni toliko problem odsotnosti neodgovornega očeta, ampak prisotnost neodgovorne sebične mame, ki je po vrhu vsega še kurva. In takšne osebe furajo svoje življenje dalje, pač imajo otroka zraven.

Kaj, če bi za začetek dali svoja nezrela obnašanja na stran in se začeli ukvarjati z otrokom?
Kaj avtorica BI in kaj ona NE BI, pa kaj njen poročeni lažnivec BI ali NE BI je zdaj mimo, a ne?
Prihaja otrok in ta otrok ima pravico do
– mame in očeta
– preživnine
– resnice o svojih starših, ko bo dovolj star
– konec koncev ima tudi polbrata, a ne?
– in še konec koncev bo tudi dedič po očetu – ali pa naj se zanj izve šele na zapuščinski razpravi?

Kar se žene tiče, ona ni problem avtorice, ampak lažnivega pof**klja, on naj rešuje z njo, kakor
ve in zna, avtorica naj pa tudi prosim odraste in dela predvsem otroku v dobro, če si ga že tako blazno
“želi”…

New Report

Close