Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Kako zveš da te vara? Kaj narediti ko zveš da te vara ???

Kako zveš da te vara? Kaj narediti ko zveš da te vara ???

Hej 🙂
Fuuuul nevem kaj naj naredim… občutek mam da me vara… pred njim seveda nemorem skrivat svojega lubosumja in ga skoz sprašujem kaj dela… kje je…. po pravici povedano že meni gre vse to na živce…. vem da mu reeees ful gnjavim ampak nemorem si pomagat dokler nebom prepričana da me res ne vara…..
V glavnem nebom ´bluzla´ tu nekaj… rada bi samo par nasvetov kako se tega lotit? 🙂

A. predvsem nikakor ne pokazat svojih sumov
B. delaj se kot da je vse v najlepšem redu (nobenega gnavljenja, božanje srčka dragega, da se počuti varnega)
C. prebrskati mobilca (stalno opravilo, mogoče naložiti kak spy program)
d. prebrskati e-maile (pomembno je vedeti geslo) in vse profile na socialnih omrežjih (tudi vedeti geslo)
E. angažirati prijateljice, da špijonirajo za njim v službi, po lokalih, mu sledijo z avtom in seveda fotoaparatom

No če ti točke C-E ne grejo najbolj od rok lahko angažiraš detektiva oz. profije.

No ko boš končo ugotovila, da te resnično vara potem pa:
F. bodi tiho o tem odkritju pa čeprav boš eksplodirala, bodi hladna kot špricer!!!! (pridobi strokovno pomoč kako doseči to stanje, če sama ne moreš)
G. načrtuj primerno maščevanje
H. bodi še naprej najboljsladka z njim, da ne bo zaslutil ničesar
I. skopriaj vse dokumente o premoženju, uniči njegove dokumente, skratka prirpavi se na uspešno ločitev
J. posevetuj se z odvetnikom o korakih ločitve in prirapvi vso dokumentacijo
K. izvedi maščevanje (morda ob zasačenju ali kako drugače – stvar domišljije in okoliščin samega varanja – ni enotnega recepta)
L. flikni ga čez prag s spakiranimi kufri
M. začni izvajtai program pod J
N. pogajaj se o materialnih zadevah in čimbolj uspešni (tudi čimkrajši) izvedbi načerta pod J, ker bo zasačen s spuščenimi gatami bolj pogajalsko mehak

Še kaj?????

Če je veza prava, takoj začutiš spremembo. Nato mu nastaviš pasti, če želiš potrditev, potam pa se odločiš. Na začetku vsak hoče prikriti, dokler ga ne dobiš na naklepu ali dejanju.
Vprašati pa se moraš za razloge varanja,nikoli pa kriviti tretje osebe.

Nimaš veliko izbire. Sploh pa ne sili vanj. Pusti zadevo pri miru par dni, ne omenjaj mu nič in opazuj dogajanje. Potem pa ga posedi za mizo in mu poglej v oči ter ga postavi pred dejstvo. Vprašaj naravnost in ko ti odgovori:
– DA imam: Se odloči kaj želiš. Ali bi rada nadaljevala zvezo z nekom, ki se zateka k drugi in te ne spoštuje. Ali boš prenehala zvezo takoj! Jaz osebno bi mu dala šeeno možnost. Rekla bi: ”Poglej, jaz te ljubim in nočem pokvariti vsega zaradi tvoje napake. Odloči se ali boš z mano ali boš z drugo. Obeh ne moreš imeti! Enkrat ti oprostim in pozabim vendar če se zgodi spet, in zahtevam, da mi poveš če se, je konec.”
– Ne nimam: če mu verjameš in je res hvala bogu, če pa mu ne verjameš imaš dve poti. Se sprijazniš, da ima drugo in si vedno v dvomih. Ali pa raziskuješ. Ga spremljaš, najameš detektiva (to se ne dogaja le v filmih), ne strinjam se ravno v brskanje sporočil in klicev, nasploh v take osebne stvari ampak če si res prepričana da ti laže je to tudi ena možnost.

Je pa ena zahrbtna varjanta da ugotoviš. Vendar moraš počakati vsaj en teden kot, da ni nič, tako, da mu daš občutek varnosti. Potem ga posedi. Najdi pulz na roki (čutiti moraš bitje njegovega srca) in mu v oči reči, da si ga videla z drugo ter da veš da te vara. Če pulz naraste je skoraj očitno, da ima drugo. In enako kot to lahko vržeš na finto z drugimi stvarmi.

1. če skriva mobilnik in skoraj spi z njim
2. če veliko visi na netu
3. se ne oglaša na stacionarni telefon
potem te skoraj zagotovo vara. Velja pa to seveda, če živita skupaj, drugače pa….

Kdaj in kako mislis, da te vara?
Ce je to v sluzbenem casu, med pavzami, imas moznost edino, da ga en ali dva tedna v casu malce zasledujes.
Ce mislis da je to po sluzbi, ga zasledujes takrat.
Ce je to zvecer, ga zvecer.

Moja prijateljica ga je zasledovala enkrat zvecer in ga je tocno dobila ko je odsel k eni zenski domov.

Ker telefon je bolj tak – pameten bo vse skrival, pa ce so v igri prostitutke, itak ne bos imela kaj najti.
Na tvojem mestu bi naredila vse, da izvem ce se meni blede ali se dela norca iz mene.
En mesec si daj in bodi pazljiva, posveti se vsem moznim potem da ga odkrijes. Se v tem mesecu ne bo nic, bi bilo bolje zate da se umiris.
Mogoce te pa samo hoce delat ljubosumno in te malo pika, potem pa zatrjuje, da ni nic.

Premalo si sploh povedala o konkretnem primeru, ker so zgodbe jos i bas razlicne, tocno toliko kot so razlicni odnosi in smo razlicni ljudje. Ker v primeru da bi bilo vse isto, ne bi mogli obstajat ljudje, ki desetletja varajo brez vednosti partnerjev.

Kaj pa če si samo preveč ljubosumna? Malo razišči, kaj te je pripeljajo do sumničenja in ga realno sooči s svojimi strahovi brez obtoževanja in tistih bedastoč od A do N.

Če bi se pa šla igrice, potem pa sploh ne iščeš rešitev, ampak samo način, kako bi si ga podredila.

Gnjavi dalje. Če te slučajno ne vara, potem te bo sigurno začel, če boš dovolj vztrajna.

Kaj pa če bi tudi sebe spravila v red? Ker takšne reakcije kažejo na zelo slabo samopodobo in pomanjkanje samozavesti.

Pogovori se z njim in mu povej približno tako, kot si tukaj gor, predvsem o svojih občutkih. Iz njegove reakcije ti bo marsikaj jasno. Če se bo pripravljen normalno pogovoriti o tem kot o vsaki drugi težavi, je ali res zelo dober igralec ali pa te ne vara. Če bo reagiral nestrpno, imaš zelo verjetno razlog za zaskrbljenost, pa ne nujno zaradi varanja, ampak predvsem zaradi ohlajajočih se čustev.

Pozabi na vse te igrice, ker to ne pelje nikamor, razen če ne bi rada v vajini zvezi ustvarila občutka hladne vojne in jedrske grožnje.

Z fer odnos je potreben tudi fer pogovor, odkrito se pogovori z njim, pa ne delaj tsistih traparij od A do N. Iskren pogovor, najbolje bo tako.

Pozdrav…

Instinkt . , če imaš občutek da nekaj ni ok… vztrajaj. Moj je skrival mobitel, hodil z njim povsod , še na wc. Do mene je bil nesramen . Za vsako malenkost je vzkipel in norel.. Vsak dogovor je prelomil, vse kar sva se zmenila je šlo mimo…

nato sem preverila telefonske izpiske in ugotovila , da je kar obilico klicev na eno telefonsko številko ob nemogočih urah … zjutraj, ponoči , sms , mms i… ipd. Nisem ga zasledovala , nisem se šla igric .. Ampak sem ga posadila in mu tel.dala pred nos ter čakala odgovor.. Na koncu sem gdč.poklicala in ji razložila, da ga lahko obdrži … kar pa je seveda ni zanimalo.

Instinkt je nekaj kar moraš upoštevat in zagotovo se obnaša drugače kot ponavadi .. nekaj je ..

Žal je tako, da tisti, ki vara nima potrebe po fer odnosu…in pol v takem nefer odnosu z varalicami nič ne moreš dosečt s pogovorom. Lahko si samo odločen, neusmiljen in ultimativen – le tako se da kaj doseči. No ker ob takem pristopu se včasih kdo tudi iskreno pokesa in se da s primernim svetovanjem celo nadaljevat odnos, zatorej je takšna strategija uporabna tudi v primeru,d a ga imamo še vedno rade in bi ga rade obdržale. Obupavanje in klečeplazenje pa se ne obnese nikoli, pogovori ki so del teh strategij pa tudi ne.

Najboljše ga je takoj deportirat k ljubici – dober plan G kot ga predlaga Mammia.

@pamet v roke: Kje piše, da on dejansko vara? To so samo avtoričine domneve in glede na to, da sama priznava, da je ljubosumna in da ve, da ga gnjavi … sori, to je zame čist navadna igra po nadvladi, ne pa nekaj fer. Preveč ljubićev ste brale.

Takoj mu spakiraj kufre in ne nasedaj lažem in kesanju s katerimi te bo vlekel za nos..

Kaj vse eni najdejo razlog da se sme varat ali kje so razlogi da se gre varat, saj to ni res. Od kod jih potegnete na plano, te neumnosti?
Tako je, ko se sodi po sebi.
V praksi pa so tisti najbolj gnjavatorski nevarani, mirni in tihi pogosto, torej ravno obratno.

Ja pa sej v tem je poanta!!! Naj ženska neha zganjat ljubosumnost in gnajviti brez osnove in brez veze. Naj ne razmišlja, da se bo s tipom o tej temi lahko “pogovarjala” (tipi to vedno brez izjeme razumejo kot gnavljenje in posledice je napisal Boom!!!) temveč naj si najprej od A do E razjasni situacijo. Realno, hladnokrvno in brez ljubosumnosti (no če ji je to težko naj gre najprej na psihoterapijo, da jo skulirajo). Njeno psihično stanje je trenutno največja ovira za razumevanje situacije in za kakršnokoli razreševanje. Naj neha gnjavit tipu temveč naj gre v detektivsko akcijo, skulirano in za zabavo ne pa z bolestnim občutkom kaj mora vendar odkrit, saj zato pa pisarim tko bizarno, da ji bo jasno. Nikjer nisem zapisala, da iz njenega opisa sklepam, da jo vara, koraki pa niso paralelni temveč lahko le sledijo eden drugemu – zato pa abeceda 🙂 Vsak korak nastopi le ko je že izpolnjen prejšnji, a je to jasno? Je pa tudi ona postavila zelo jasno vprašanje kako izvedeti,d a so domneve renične in kako postopati, če so res takšne kot sumiš. Ker diagnosticirat preko foruma (al pa v živo) ali nekdo vara ali ne na podlagi opisa je popolnoma nemogoče! To se lahko ugotovi le če ga zalotiš na drugi in nič drugače.

@ tamc0
Jaz gledam na tole malo drugače, vzemi z rezervo.

Če bi moja partnerka imela velik dvom, da jo varam, bi ji sam predlagal, da greva na poligrafski test, če misli, da bi ji to pomagalo. Nimam kaj za skrivat, ker nisem varal. Stane okoli 800€.

Bilo bi pomembno, da, ko bi bil test negativen, bi potrdil, da nisem varal, da ona temu zaupa. Ali bi temu zaupala?

Se pa strinjam z ostalimi, ki pravijo, da se na partnerja, ki vara, ne moreš zanesti. Laž jim je normalna. Vem, ker sem že bil prevaran. Imel sem srečo, da je moja, ko je varala tudi odšla z novim tipom.

Sam verjamem, da se v resni vezi, če pride do takšnega občutka, ki ga imaš ti, partnerja vsedeta in pogovorita. Saj sta ja v vezi.

Hej mammia,

a imaš kakšne posebne veze na mobitelu, al kako si prišla do telefonskega izpiska za njegov mobilc? Ker sicer je to skoraj nemogoče dobit za druzga (pa četudi je mož). Vesela bi bila tvojega odgovora, ker bi tak izpisek za moža tudi jaz rada pridobila.

Sicer pa tamcO, mislim da si dobila že kar nekaj dobrih odgovorov. Če imaš možnost, na skrivaj prečekiraj njegov mobilc, drugače pa tudi iskren pogovor (in njegova reakcija) ne bi bila odveč. Intuicija ni nikoli zanemarljiva. Nič nisi napisala, ali si bila tudi do sedaj bolj “ljubosumen” tip človeka, ali se je pojavilo sedaj ko se ti zdi da te vara.

Hej Avgusta , …

Račune plačujem jaz , tako da sem imel pregled nad vsem… čeprav ima dva mobitela … enega je imel skritega sem našla izpiske.

Saj ne rabim vedeti cele številke , rabila sem le potrditev mojih občutkov da se nekaj dogaja, tako sem pač pregledala izpiske za dva meseca in ugotovila presenetljivo veliko klicev in vsega osatlega na eno telefonsko številko.

Sem ga pač posedla, vprašala kaj je to… itak je zanikal , da je sodelavc, stranka .. vse . je pa res, da sem bila hladna kt”kocka ledu” in ga cca 10 ur nisem pustila na miru , dokler mi ni vsega povedal, vključno z celo telefonsko številko ljubice , nato pa sem jo vprično njega poklicala, še prej vzela kovček njegove “cunje” in jih spakirala ter ji razložila da ga lahko pride iskat …
Tako bom rekla, ko veš da se nekaj dogaja in ti tisti “notranji”občutek pravi kaj je … potem rabiš to le speljat do konca, izvedeti kaj in zakaj in da prizna da se ti rešiš dvomov in potrdiš. Sej “sesula” sem se itak , le kasneje … in sem še … ampak da greš do konca , dragi moji nasvet le hladen , direkten pristop .. moja želja po vsej agoniji in dvomih je bila da je tega zadosti in rabim resnico, brez nekih skrivbalnic, če mi jih ti ne daš potem jih bom zvedela drugje. Ko sem zvedela za telefonsko dame , pa kovček in adijo.
Se mi zdi, da šele ko jih postaviš pred dejstvo, da misliš resno in da je konec začnejo “mogoče” z resnico. Ne vem moja izkušnja .

Ja, draga popotnica, kaj pa bo tebi izpisek za moža? Saj si ga pustila, še prej prevarala. Sicer pa jaz poznam rešitev za tak problem. Pomagati se da z malo napravico, ki niti ne stane veliko 😉

New Report

Close