Najdi forum

Pozdravljeni

Pišem, ker prosim za mnenje in nasvet. Verjamem, da bo precej moraliziranja, vendar brez težave sprejmem tudi to, saj moraliziram tudi sama.

Tri leta sem v resni zvezi. Moj prijatelj je prav tako v resni zvezi, ima tudi otroka. Ta prijatelj se mi sicer zdi izjemno privlačen, vendar nič več od tega in vse do pred dvema tednoma ni bilo med nama ničesar razen njegovih (preveč) prijaznih besed. Takrat pa se je zgodilo nekaj, zaradi česar ne morem spati. Imel je manjšo zabavo za rojstni dan in po koncu sva odhajala domov (pač sva iz istega konca mesta). In ko sva se poslovila, me je poljubil. Ni bil dolg poljub, vendar na usta (tudi malo, zelo malo z jezikom) in kmalu sem se umaknila.
Do varanja imam sicer moralne predsodke. Ne morem odpustiti sama sebi, menim da bi se morala umakniti TAKOJ. Nekako se ne morem opredeliti do tega, ali je to prevara. Saj vendar nisem sama kriva za poljub. Pa vendar se mi zdi opravičevanje pristransko, saj pred tem dogodkom bi sama menila, da je poljub prevara. Moram povedati, da mi je bilo celo tako hudo, da sem hotela še tisto minuto po poljubu umreti. Težko mi je fantu molčati, vendar se mu bojim povedati, saj je ta prijatelj moj nadrejeni. Še to, prijatelj si očitno želi še kaj več, bojim se, da je zaljubljen vame. Med nama od takrat ni bilo kakšnega stika ali pogovora (odsotnost z dela). Zdaj, ko bo konec dopusta pa me še toliko bolj skrbi. Ne vem, kaj točno želi, mislim da si želi varati, saj otroka ne bi zapustil. Vem pa eno, jaz NE želim biti z njim, želim ostati s svojim fantom. Zanima me vaše mnenje, ali gre za prevaro, ali povedati fantu in s tem tvegati izgubo fanta in službe (ki je moja “sanjska” služba in bi s težavo tudi preživela brez nje) ali ne. Moj fant je sicer konzervativen in dvomim da bi mi odpustil, temu prijatelju pa gotovo ne bi. Kako, na najbolj nevtralni možni način razložiti nadrejenemu, da ne želim ničesar z njim?
Je pošteno do sebe, da se krivim za prevaro? Vem, da ni pošteno do fanta in počutmi se naravnost grozno. Fanta sicer ljubim iz vsega srca, vendar pa so med nama problemi, s katerimi se izjemno težko sprijaznim (imam manjše stanovanje, vendar se (še) noče vseliti k meni) . Mislim, da podzavestno iščem toplino drugje. Zavestno pa je nočem. Prosim za kak nasvet ali samo mnenje glede vsega.

Malo prvo in pravilno definiraj prijatelj/sodelavec. ima čisto drug pomen.

Kar “se ti je zgodilo”, se ni samo od sebe, sedaj pač je kar je. Če ti kaj pomaga sama pred seboj blefirati, toda brez povoda se ne zgodi nič, razen kako posilstvo. Tole je bilo malo bolj ♥, sedaj pač cvikaš glede fanta. Takole ti bom rekel: problemi so povsod, ne opravičuj po otročje tega in bodi fer so sebe in drugih. Temu sodelavcu daj vedeti, kje je meja, preko katere ne greš. doma pa moli boga da dec ne zve. Kakršen je, bolje da si tiho.

Povod je bil enostavno čestitka za rojstni dan. Saj veš lupček na desno lice pa na levo lice, pa tretji, ki se ga je odločil malo bolj izkoristiti. Na čestitko me je “opomnil”, ker je prej niti ni dobil.

Prijatelj/sodelavec hmm. V bistvu mu težko rečem prijatelj, je le sodelavec, s katerim imam malo več stikov kot z drugimi, že zaradi same narave dela.

nova
Uredništvo priporoča

Prevara je zame vse tisto, česar nočemo ali ne moremo deliti s parterjem. Če se bo zdaj po tem dogodku ustavilo, pozabi.

OK, naredila si napako, ker nisi tistega svojega prijatelja/sodelavca TAKOJ, ko je prišlo do poljuba na usta, odrinila in mu vljudno, toda odločno povedala, kje je meja. Zdaj je, kar je. Ne mislim, da si fanta prevarala, naredila si pač napako. Vendar napake ne ponavljaj več. Sodelavcu povej, da se takih zadev ne greš, da imaš fanta, katerega imaš rada in da ne varaš.

Če bi ti sodelavec težil še naprej (čeprav je nadrejeni), mu povej, da ga boš prijavila (ali povedala njegovi ženi, to dostikrat še najbolj zaleže!). Fantu pa o tem ne govori in ga ne obremenjuj s svojo napako, saj je ne misliš več ponoviti, kajne? Posveti se vajinemu odnosu.

Jezustana s cim se obremenjujes, pac je bil poljub pa malo jezika in ti si ga odrinila ko ti je slo predalec, zdaj o tem jamrat in stokat, pa si razbijat glavo – edino da ti je sef vsec, pol je pa ze drugo. Ma prepusti se, vidis da je pomlad, lepo uzivaj in se ne obremenjuj pretirano z nepomembnimi zadevami. Drugo bi bilo zdaj, ce bi te ta poljub vrgel iz tira in bi o sefu zacela sanjat, pol itak nimas kaj, edino zamenjas sluzbo kakorkoli ze je, ocitno bos itak mogla, ce te on seksualno napada.

Hvala vam za te prijazne komentarje. Mi je pomagalo, da sem se prepričala, da grem lahko “mirno” naprej. Sodelavcu sem dala vedeti kako in kaj, nikakor ni navdušen, rad bi me imel, čeprav nekako razume oziroma poskuša razumet. Mi je pa povedal tri različne zgodbe kaj on hoče. Oklepa se me, ko ni drugih blizu me hoče prijeti za roko, ne vem ali v opravičilo ali me želi prepričati v nasprotno. Umikam se mu, odločno, in precej neprijetni so tile zadnji dnevi v službi, a upam, da bo kmalu spet vsaj dokaj normalno. Tako kot prej pa itak ne bo.

Čisto zmedena,

Moram povedati, da sem bil zelo vesel, ko sem prebral tvoje pismo. Ne, ne zaradi tega, kar se ti je zgodilo, ampak zaradi tega, ker imaš moralne norme na nivoju. To je spoštovanja vredno predvsem v tem krutem svetu, kjer moralnih zadržkov več ni.

Predlagam ti, da sama pri sebi najprej razčistiš, kaj se je pravzaprav zgodilo. Veš, kakšen je tisti pregovor? Brez kokoškine podpore, noben petelin ne zmore. Razmisli, ali si dala povod za ta poljub ali ne. To je čisto tvoje. Bodi odkrita do sebe. Nam ni potrebno ničesar razlagati.

Pri meni je odkritost na prvem mestu. V nobenem partnerskem odnosu nisem ničesar prikrival, saj se zavedam, da je iskrenost ključnega pomena za dober partnerski odnos. Na tvojem mestu, bi se potem odkrito pogovoril s tvojim fantom. Vedeti pa moraš, da tvegaš tudi to, da te bo zapustil.

Govorim iz svojih izkušenj. Kaj se mi je zgodilo? Bil sem v partnerskem odnosu. Bila je novoletna zabava. K meni pristopi sodelavka, za katero mi na kraj pameti ni prišlo, da bi sploh kdaj kaj hotela z menoj. Si voščiva novo leto in sicer tudi 2x na lice, potem pa še na usta in takrat je ona porinila svoj jezik v moja usta. Bil sem presenečen. Pobral sem se iz restavracije. Nekaj časa sem hodil v snegu in se spraševal ali naj to povem partnerici ali ne. Odpeljal sem se domov in celo noč razmišljal. Zjutraj sem se odločil, da pokličem partnerico in ji povem resnico pa čeprav me bo zapustila. Bilo je mučno, ko sem govoril. Najprej se je partnerica smejala, nato pa je prišlo za njo. Začela je spraševati in spraševati. Vse sem ji povedal po pravici. Po nekaj dneh je rekla, da me noče več videti. No, po nekaj turobnih dnevih veliko pogovarjanja in odbijanja partnerice (okrog dva meseca) je ugotovila, da sem ji povedal resnico. Na koncu je celo spoštovala to, da sem povedal po pravici in je videla, da mi lahko zaupa. Od takrat naprej sem si novo leto s prijatelji in prijateljicami voščil samo z roko.

Zame je bilo to, da sem povedal resnico bistvenega pomena in sem bil potem vedno miren in se nisem bal, da bi moja tedanja partnerica to kdaj izvedela.

LPE

Evgen, ti je jasno, zakaj te ni hotela več videti? Ne zato, ker te je sodelavka zalizala, ampak, ker je za tebe to bil big deal, in posledično je bil tudi za njo. Zapomni si to lekcijo. Če bi ti enako lahko sprejel ta naskok sodelavke in bi se lahkotno temu smejal, potem tudi tvoji partnerici to ne bi bil problem.

Jas upam če ste bili malo pijani potem sodelavec resnično tebe ceni zato ti ni treba biti slabe volje .
Prijatelju lahko zaupaš če te kaj muči vendar če sta se poljubila ni nič hudega .
Ko gledam takole sem v vartvenem delavnem centru ter vidim kako ga zaposleni biksajo .
Večkrat sem že videl neke punce ki so zapuslene ter poročene kakose poljubljajo z drugim moškim ki so tudi poročeni .
Ne samo poljubi vidim celo kako se valjajo po hodniku slatajo ali celo seksajo .

New Report

Close