Najdi forum

Kakšne ženske so ljubice, take, ki imajo slabo samopodobo, ali take, ki so čustveno mrtve, ali pa vrjamete v “lovke” na poročene?

Kaj občutijo take ženske, ko gre od nje, domov k družini?

Bi bilo lahko govora o “padlih” in “nemoralnih” ženskah?

Skratka so-ste ljubice, zakaj so-ste “druge”?

Popravek
>>Skratka so-ste ljubice, zakaj so-ste “druge”?>>

Skratka zakaj so-ste ljubice, zakaj dovolite, da ste druge?

jaz sem ljubica zato, ker ga imam rada, ker ga imam 2-3 krat na teden in za mene je to dovolj.Povedal mi je, da se ne bo ločil zaradi otrok.To sem sprejela in mu ne težim v smislu kdaj jo bo zapustil.O svojih otrocih ne premišljam.Stara sem 30 let on 40.Je izjemen človek.Ne laževa si, vse si poveva.Ko sva skupaj se imava super 100/uro.Prej sem imela fante svojih let, v glavnem si vsi prejitri, vse naredijo na brzino, ne znajo se ženski posvetiti, ne poznajo bontona, ne vejo, kaj je to spoštovanje ženske in še marsičesa ne vejo.Moj ljubi se mi posveti cel in še čez.Sex je božanski, traja in traja…tudi na dopustu sem bila z njim 7 dni.Njegova žena ve za naju,On ji je povedal in strinjala se je, da živita skupaj zaradi otrok, čeprav ona računa na to, da se me bo navaeličal.Jaz pa ne računam na to, da se bo on ločil.Vidiš, v tem je ves štos.Živimo življenje samo enkrat.Dajmo ga tako kot si le lahko želimo.
Poznam veliko parov, ki se vsaki dan prepirajo, kjer dedci posedajo za šankom, žena pa doma froce čuva,pere,kuha,pegla, se jezi na dedca, vse življenje, pol pa gre ali v ločitev, ali pa do smrti prepiri, sovraštvo itd…to ni zame.

nova
Uredništvo priporoča

zakaj vsi mislite, da je ljubica druga violona? Jaz sem bila prva in sem še vedno. V tistih par mesecih nisem niti 1x imela občutka, da sem za kaj prikrajšana. Popoldnevi, noči, vikendi, izleti, darila, sex, sex, sex :)))), maili, sms, klici, iskanje stanovanje, skupna selitev in kmalu poroka. Sedaj je manj mailov, manj smsov, ostalega je pa enako oz. več.

Meni kot ljubici ni bilo hudega. Res pa je, da je vse skupaj trajalo par mesecev. še vedno je edini s katerim želim živeti, ki mi pomeni največ in jaz njemu.

Skeptiki na plan :)))

brez veze in zakaj, ne ali se vama ne zdi da si zaslužita nekaj več, nekoga brez preteklosti, nekoga, ki za seboj ne pušča solz in obupa, neoga ki bo oče le vajinim otrokom!

Se vama ne zdi, da sta sebični?

Zase ne vem, kaj več bi si lahko želela. Brez solz in obupa? Čigavih? Solz bivše žene? Verjetno je jokala, tega ne vem, vem pa za račun, ki ga je izstavila, vem, koliko je zahtevala in koliko dobila. Vem za ves njen bes in igro pri sorodstvu. Vem, da je danes srečno poročena s človekom, ki jo ljubi.

Oba imava odrasle otroke iz prejšnjih zakonov, sva 40+ in ne eden ne drugi ne pogreša skupnega naraščaja.

Sebična? Ne nisem in moj mož tudi ne. Dovolila sva si do sreče.

Trinajstica, že ko sem prebral tvoje izvorno vprašanje sem vedel kaj sledi… Glej, vsakdo izmed nas, posebaj polnoletni in z nekaj kilometrine, ima pravico živeti kakor mu veleva zdrav razum in s tem pogojena odločitev. Iz vidika banalnosti in nepoznavanja dejstev, morda neke načelnosti, je najlažje nekoga obsoditi, banalitirati zadeve ali ga lepo po slovensko etiketirati. Vsaka taka razmerja ali odločitve ženske da igra le vlogo ljubice, ima neko ozadje. Z mojo imava znanko, je po duši krasna oseba, do sedaj v življenju vsaj glede ljubezni (ločena z otroki) in kasnejšimi “partnerji” precej razočarana in je sama govorila o tem da je včasih prevzela to vlogo le zato ker ve da resna razmerja sploh niso več zanjo. OK, njena razlaga in odločitev – bi bilo potrebno kako spreobračanje, moraliziranje ? To je samo ena izmed alinej, jih je pa mnogo.

ufff trinajstica tole so pa težke besede … nekoga brez preteklosti. vsi mi imamo preteklost in zaradi le-te, smo danes to kar smo. zelo zmotno mišljenje, da so dobri samo tisti, ki imajo otroke samo z enim partnerjem. nikoli ne veš, kaj te v življenju doleti in tako ozko mišljenje ti lahko kaj hitro postavi tvoje vrednote na glavo … ljudi ožigosati zaradi propadle ljubezni ali zveze, se mi zdi zelo lahkomiselno.

pa ne zdaj v luft skočit, da to pišem, ker sem tudi sama ljubica. nisem. nikoli pa ne vem, kam me bo pripeljalo življenje.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Očitno bi rada enoglasen odgovor, pa to nikakor ni mogoče. To pač ni homogena skupina ljudi, ki bi jo lahko enostavno označili le za takšne in ne drugačne.

Da nekdo zapusti družino, se v njem nekaj zelo zelo kuha.Ljubica oziroma nova ženska kljub svojim vročim, strastnim obljubam te nevarne juhe ne bo mogla prezretI, dokler se “prevarant” ne bo odkrito zmogel soočit s svojo življensko zgodbo in razlogi za takšne korake.Po vsej verjetnosti bo ta nova šla po isti poti kot ta bivša. Ne pozabite, ženske: tudi bivše veze so ob začetkih bile polne strasti, neskončnega užitka in čudovitih obljub.Čas pokaže resnico, ki je žal prevečkrat kruta.

Za brez veze bi pa rekla tole: njegova žena ne ve zate. S temi lažmi te mehča, da se mu predajaš v objem. Žal.
Njegove laži in izgovori so tako tipični, da jih čivkajo že vrabci na veji. Praviš, da si izjavljata 100% resnico. Verjamem, da jo izjavljaš ti, on pa nikakor ne. Hudo mi je zate, kako te bo bolelo, ko te bo doletela realnost.
Škoda, da nimaš svojih otrok. Želim ti, da bi jih nekoč imela. Potem boš sposobna čutiti tudi druge ženske, predvsem matere in, da ne govorim, otroke.
Brez zamere, le moje mnenje.

Kdaj boste poročene žene in matere že enkrat dojele, da ni krivda na ljubicah, ampak predvsem na strani vaših soprogov???!

Nihče od njih ni posiljen in nihče ni prisiljen z namerjeno puško v glavo, da mora poseksati eno bejbo, sicer se bo puška sprožila! Za varanje se vsak poročen moški odloči SAM. Ljubica, sploh, če je samska, nima nobenih obveznosti in odgovornosti, medtem ko jih poročen moški ima. Do svoje žene in do otrok. Ampak ko spregovori spodnja glava, zgornja onemi. Očitno.

Samo zagovarjat znate svoje nezveste dedce. In tolči po ljubicah. Dajte mal po svojih možeh tolči, kdaj za spremembo.

Sprenevedanje; se popolnoma strinjam s tabo. Lahko dodam le to: Kaj je narobe z ljubicami, da sprejmejo takšne – torej poročene, in še prevarantske moške? Na pladnju ji nosi dokaz, da je lažnivec, egoist in strahopetec, ki si ne zna urediti lastnega življenja. Kako te lahko osvoji takšen sirotek? Kaj je narobe s takšnimi ženskami. Žene imajo v tem primeru plus točko, saj verjetno svojega moža niso spoznale v takšni situaciji, recimo…

Nihče, ampak nihče nikoli, ampak res nikoli ni rekel, da so ljubice krive za varanje svojih možev!

Ampak res nisem zasledil na tem forumu, da bi kdorkoli, kdajkoli vso krivdo zvalil na ljubice.

Tisti, ki vara je vedno obtoževan. Vedno se obtoži prvo varajočega. Vedno! Nikoli nihče ni rekel, da je ljubica kriva, da varajoči z njo vara prevaranega.

Nikoli ni bilo govora o obtoževanju ljubic s strani prevaranih! Nikoli!

Govorimo o odnosih iz perspektive ljubic!

Sprašujemo se, kaj si misli ljubica, ko ve, da tisti moški s katerim se dobiva ima doma ženo in mogoče še otroke? Kaj ljubica razmišlja, ko ve, da bi ta moški svoj čas moral porabiti za svojo družino? Ali ljubica podpira varanje? Si ona želi, če bi bila na mestu prevarane, da bi se ji to zgodilo? Če ne, zakaj potem to podpira? Ali ljubica, ko se ji nekdo ponuja dejansko misli, da ona ne sodeluje pri varanju?

Ali ljubica dejansko nima nič pri varanju? Dejansko nič ne odloča? Je omamljena, ko se zgodi dejanje varanja? Je zadrogirana? Je alkoholizirana? Je brez svoje besede? Je prisiljena? Je brez volje? Nima besede pri odločanju?

Ali je ljubica izključena svoje odgovornosti pri svojih odločitvah? Ne? Ali ljubice spadajo v kategorijo mladoletnih, kjer starši odgovarjajo za njihova dejanja?

Nihče ne obtožuje ljubice, kot krive za varanje, ki ga je zgrešil varajoči.

Kaj pa sočutje? Kaj pa solidarnost? Kaj pa občutek odgovornosti ne samo do sebe, ampak do sočloveka?

Zdaj smo videli problem, ko sta zakonca Cerar preživljala pravi pekel, ko so ju hoteli deložirati. Njuna lastnina, kupila sta jo, z njune strani je vse kot mora biti. Potem se pa zgodi, da zaradi napake neke institucije izgubiš vse. To absolutno ni bilo pravično! Cel postopek deložacije so speljali, ne da bi razumeli naravo problema, ki ni bil v rokah Cerarjevih. Plus tega, njihovi sosedje na sodišču niso priznali, da lastnina Cerarjevih ni njihova. Bili so tiho. In so upali na povečanje njihovega imetja na račun napake neke institucije. Kakšno sprenevedanje!

Ko ste to gledali na TV ali ste kaj začutili? Ste čutili nepravico? Se je v vas prebudilo sočutje?

Kadarkoli sem prebral kakšen primer varanja, vedno je prevarana krivila svojega partnerja.

Ampak vsak človek se vpraša: kakšen je to človek, ki zavestno sodeluje pri aktu varanja nekoga drugega? Ali ima ta človek srce? Kje je sočutje? Kje je občutek odgovornosti? So to res sebični ljudje, ki jim je mar samo zase in svoje užitke in si s tem dejanjem dvigujejo svojo pomembnost?

Pa kje je človečnost? Se ljudje res sprenevedajo in mislijo, da so pomembni samo njihove sebične koristi ne glede na sočloveka?

Kako mislimo na tem planetu preživeti na sebičen način? To ne bo šlo? Nikoli!

Ker življenje je ljubezen. In ljubezen čuti s sobitjem. Čutenje s sobitjem je ljubezen, je življenje, je vse kar je, je edina realnost.

Zelo lepo povedano, Johson.
Sploh ni več kaj za dodat.

Po moje je “narobe” z njimi samo to,da o teh stvareh ,o katerih razmišljamo tu na MON-u,one ne.Enostavno samo živijo in jemljejo življenje bolj na easy,brez moralnih dilem,spraševanj,prebiranj “učbenikov”o osebnostni rasti,itd…zato tudi ne komplicirajo.
Kot je ena zgoraj napisala:paše ji,da prihaja občasno,da iz zveze potegne samo “prijetne” plati in da istočasno ostaja “prosta”.
Čisto simpl.Žena in otroci…kdo je že to?

Jonson, ful pretiravaš..pa kaj si postavljaš takšna vprašanja, ali se ljubica sprašuje kje bi moral biti zdaj on (pri svoji ženi), rajši se vprašaj, ZAKAJ ON SPLOH VARA,kaj je narobe z njegovo ženo, da jo vara.A veš, tam kjer je vse v redu ziher ni varanja, tam kjer se mož in žena privlačita, se spoštujeta, se dopolnjujeta (da ne naštevam) tam zihr ni varanja, ker on, ali ona ne mečeta oči okoli, temveč iščeta drug drugega.
Ljubico en drek briga solidarnost, sočutje…zakaj le, ČE JE PA JASNO, DA SE TA DVA NE ŠTEKATA, SAJ SICER NE BI BILO VARANJA KOT SEM ŽE PREJ NAPISAL.
JONSON, ti si čisto obseden z ljubicami, mislim kakšne klatiš.
A to, da pa pari ki se sploh ne marajo med sabo,se ne spoštujejo, se prepirajo iz dneva v dan, zato njega rajši ni nikoli doma (sedi za kakšnim šankom) se kdaj še malo stepejo, otroci pa vse to gledajo in trpijo…ampak za tebe je boljše da so skupaj, da na zunaj funkcionirajo kot družina, ker on pripada njej, ker je izjavil ZA VEDNO-V DOBREM IN SLABEM….to, je šele sprenevedanje in traparija.A si sploh kdaj pomislil, da v tako slabem zakonu ni možno NIČESAR, ne dialoga, ne nič, da ne govorimo o tem, da si partnerja (ali pa vsaj eden) ne želi bližine drugega in da trpi, ko mora spati z njim v isti postelji-ga to moti, še zaspati ne more, mislim groza.In če si tak človek normalno zaželi sexa, plača prostitutko,spozna poročeno žensko, ki tudi doma nima ničesar lepega, ali pa spozna samsko žensko- v čem je razlika.A tisti, ki plačuje prostitutke je pa v redu človek, ali tudi to obsojaš, da bomo lahko na to temo še kakšno rekli.A to da se sestaja in se tolaži s poročeno žensko, kjer je mož vsaki dan pijan (npr. lahko pa je še polno drugih razlogov) to tudi ni v redu-po tvoje morajo biti poročeni ljudje doma pri svojih partnerjih.Lepo te prosim, pomisli malo v kakšnih vse zakonih ljudje (ne živijo) ŽIVOTARIJO !!!

JOHANSON

Ne vem, kaj je tvoja poanta? Kaj želiš povedati?

Praviš, da sem “obseden” z ljubicami. Zakaj tako misliš?

Poglej zgoraj… tema je “biti ljubica”. Tema je takšna. To nima nobene zveze z mano.

Ali si zares prebral/a moj komentar? Si opazil/a komu sem repliciral in zakaj sem to napisal, kar sem napisal?

A res nekateri niste sposobni zmigati svoje možgane in RAZUMETI sporočila?

Zakaj pišete o tretjih stvareh, če pa je tema čisto druga?

Odpri temo o tistih, ki varajo, pa bomo komenatirali o tej temi. Čisto preprosto. Odpri temo o prevaranih ženah, pa bomo tudi o tej temi govorili.

Vsi vemo in vsi smo že stokrat povedali, da je varanje NEDOPUSTNO dejanje iz vidika spoštovanja do sebe in partnerja! Nihče nikoli ni opravičeval varanje.

V tej temi ni govora o tistih, ki varajo! V tej temi ni govora o prevaranih! V tej temi je govora o LJUBICAH!

Je to težko razumeti??

No, če mi malo sledite, veste za mojo situacijo. Zdaj, ko poskušam malo bolj realno razmišljati, povem, da sem se že poskusila postaviti v vlogo ljubice- s katero me je varal. Tako, videla sem jo, govorila z njo, smili se mi. Zdaj ne vem, če bi govorila z njo. Zdaj imam izkušnjo, kakršno pač imam, a takrat sem naredila, kot sem sama znala najbolje.
Baba nič posebnega. Kaj mu je bilo, ne vem-trenutek slabosti, al karkoli že. Poznala sem vse skrivnosti nje, ker sem vse prebirala. Ženska je tudi zelo trpela. Ne vem, kako je zdaj. Ampak hotla se je fentat, prisilit mojga, da zapusti družino, da jo ona bo. Pa moj ni mogel. Ona je jedla tablete, ne vem, kako je zdaj, ubogica, ker je bla tolk zaljubljena-10kg shujšala. Kaditi je začela, da se umiri. Ubogica. In potem sem tu jaz, ko sem vse izvedela, vse skrivnosti, ko njen mož ve, ko vsi vse vemo. Sramota zanjo. Ko je moja tamala vidla babo. Kaj se ji mota po glavi. Ko me je po tej situaciji po naključju srečala, jo je odneslo od mene stran 2 metra. Sram jo je bilo. Jaz pa sem kar zrasla. Kot da sem dobila eno moč. Pa sem mojemu rekla. Ubošček, sem jo malo bolj pogledala. Užaljena sem, zato, ker bi si vsaj boljšo našel, da je za pogledat, ne pa babo 10 let starejšo, ki ima že 20 let staro hčerko. On pa male. Ona pa je sanjarila, kaj je sanjarila. Težko si je zdaj predstavljat njo. ,Moža je izdala, prezirala ga je, mu v faco rekla, da ga bo zapustila, na je nula, ker je mislila, da bo moj zapustil družino, da jo ljubi. Očitno jo že ne, ker je ostal z mano, ona pa je ostala z možem, ki ga je poniževala.
Ma tudi njej ni bilo lahko. Pa sramota taka, da ni za povedat.

.

Sory, ti si napisal tele stavke kopiram:

Ampak vsak človek se vpraša: kakšen je to človek, ki zavestno sodeluje pri aktu varanja nekoga drugega? Ali ima ta človek srce? Kje je sočutje? Kje je občutek odgovornosti? So to res sebični ljudje, ki jim je mar samo zase in svoje užitke in si s tem dejanjem dvigujejo svojo pomembnost?

Pa kje je človečnost? Se ljudje res sprenevedajo in mislijo, da so pomembni samo njihove sebične koristi ne glede na sočloveka?
konec kopije…
Prvič, ne vpraša se VSAK človek, npr. jaz se ne, jaz razumem ljubico in njega, drugič-zakaj ljubica ne bi imela srca??
trtetjič-zakaj ne bi bila sočutna, odgovorna,zakaj praviš da je sebična,da ji je mar samo za svoje užitke…itd..
Daj preberi se še enkrat.Tvojega obtoževanja ni ne konca ne kraja, poleg tega pa še apeliraš na vse da mislijo tako kot ti, ko praviš vsak človek se vpraša…ne, ne vpraša se vsak človek, basta!

Meni je smešno, ko se nekdo spravi na drugega forumovca na bolj oseben način. Zakaj? Se osebno poznamo?

Zakaj iz konteksta vzameš stavke in jih napačno razlagaš?

To, kar mi pišeš ni noben argument, je osebni napad na nekoga, ki piše na forumu.

Pa kdo pravi, da sem dobesedno misli VSAK? Misliš, da sem toliko neveden, da ne vem, da 6,5 milijard ljudi ima 6,5 milijard raznih skrbi in da to pomeni 6,5 milijard različnih vsakdanjih izkušenj?

Kdo pravi, da ljubica nima srca? Kdo pravi, da ljubica ni sposobna biti sočutna? Tega nisem napisal. Ali ne vidiš VPRAŠAJA na koncu stavka? Ali res ne razumeš bistva napisanega?

Kako je možno obtoževati, če je na koncu stavka vprašaj? So vprašanja trditve?

Nekaj drugega te moti. Nekaj, kar te je zadelo v mojem komentarju pa s prstom kažeš na mene. Drugače si ne morem razlagati.

New Report

Close