Najdi forum

Kako se določi višina preživnine?

Zanima me na kakšen način se izračuna preživnina.Ali obstaja kakšna formula? Koliko pri tem šteje višina plače?Če se ne moreš sporazumno odločiti,kaj vse pri višini preživnine upošteva sodišče? Ali kdo pozna dobrega odvetnika za ločitve?

Tjaša Andree Prosenc, Bojana Ozimek, Boštjan Verstovšek

pusti el. naslov ti posredujem primer specifikacije stroškov…

nova
Uredništvo priporoča

copatka, ga prosim posredujes tudi meni? na naslov [email protected],
naj hvala!!!
lp

Zanima me, kako se določi višina preživnine?
Kaj vpliva na višino določitve preživnine ( je to osebni dohodek mame, stanovanje, število otrok, osebni dohodek očeta).
Hvala za odgovor
Tanja

Potrebe otroka,deljene na pol oz.če ima eden starš višji dohodek prispeva procentualno več kot drugi.

Ali lahko tudi meni prosim sporočiš na [email protected] kako se določi višina preživnine za 20mesecev starega otroka.problematika je ker se nikakor ne moreva sporazumno dogovoriti,oziroma hoče žena 40% mojega osebnega dohodka.ali je to možno?Hvala za odgovore.
LP
Jaka

Več na to temo boste našlji na forumu enostarševskih družin, pod temo lepljivo:preživnina.

Pri določitvi se upošteva mnogo dejavnikov. V ospredju so seveda otrokove potrebe (stroški preživljanja), osebni dohodki partnerjev in nenazadnje tudi stiki (če ima oče otroka več kot normalno, se mu nek znesek od “normalne” višine preživnine tudi odšteje).

Zanima me kako se določi višina preživnine ? Ali obstaja kakšna zakonska podlaga ? Ali se določi različno, glede na število otrok ?

Lp,

Cisto tako ni. Ce bi se stele potrebe otrok, se ne bi istocasno enohranilci vsajali, da je pa nekaj za otroke predrago. Potrebe otrok so potrebe otrok, kakrsne je imel pred locitvijo in ne vem zakaj bi se mogle znizat ko pride do locitve starsev. Enohranilci pa znajo to hitro povedat.
Baje imajo otroci pravico do tretino mozeve place, vec pa ne.
Sicer pa to ni vazno, vazno je da ti otroku nudis tisto, kar si mu pred locitvijo. Ce je imel prej visji standard, mu ga tudi sedaj omogocaj in obratno.

Pozdravljeni,

mene pa zanima kako upoštevajo na sodišču realne okoliščine za določitev višine preživnine. Primer: mamica živi v novi izvenzakonski skupnosti z zaposlenim partnerjem, pri njej živi osem letna hči, za katero se plačuje preživnina.Živijo pri mamičini stari mami, vendar partnerjevih dohodkov ne prikazuje in je uradno samohranilka.Oče, zavezanec za preživnino je poročen, živi z ženo in njenima dvema otrokoma ter enem skupnem-še dojenček, pravkar rojen, v najeti hiši. Mamica ima plače okrog 850 EUR, oče 700, očetova žena ima porodniško 500 EUR. Kaj pravite na preživnino v gotovini 50 EUR in obleke ter obutev, ali druge materialne dobrine, ki si jih otrok želi, nekje v višini 40-60 EUR na mesec. A mislite, da je kaka možnost za zvišanje?

Pozdravljeni,

mene pa zanima kako upoštevajo na sodišču realne okoliščine za določitev višine preživnine. Primer: mamica živi v novi izvenzakonski skupnosti z zaposlenim partnerjem, pri njej živi osem letna hči, za katero se plačuje preživnina.Živijo pri mamičini stari mami, vendar partnerjevih dohodkov ne prikazuje in je uradno samohranilka.Oče, zavezanec za preživnino je poročen, živi z ženo in njenima dvema otrokoma ter enem skupnem-še dojenček, pravkar rojen, v najeti hiši. Mamica ima plače okrog 850 EUR, oče 700, očetova žena ima porodniško 500 EUR. Kaj pravite na preživnino v gotovini 50 EUR in obleke ter obutev, ali druge materialne dobrine, ki si jih otrok želi, nekje v višini 40-60 EUR na mesec. A mislite, da je kaka možnost za zvišanje?

To je moderiran forum – pomeni da če ni takoj vidno, je potrebno počakati na odobritev, pisala pa si 6x z različnimi nicki.

Če si k njegovim prihodkom prištela ženine, še k svojim prištej parterjeve. Bodi fer. Oni živijo v najeti hiši, vi pa zastonj.

Se ti še zdi fer to preračunavanje?

Po moje ni možnosti. Lahko se ti samo zakomplicira (sodno se bodo priznali prihodki tvojega partneja, znižal se ti bo otroški dodatk ipd).

Živijo

mene pa zanima, kako se določi preživnina, če ima mamica višje (2x)prihodke kot bivši zakonec, otrok ostane pri mamico in je šoloobvezen.
Ali je tudi upravičena, da bivši mož nakazuje denar za otroka – saj če prov razumem gre tukaj za otroka a ne?

Hvala…prisotno je še mnogo zmede, zato se opravičujem če sprašujem očitno….

lp

Vsak od staršev prispeva sorazmeren delež glede na otrokove potrebe in prihodke oz. zmožnosti. Vsekakor je prav, da oče kljub občutno nižjim prihodkom nekaj prispeva za preživljanje otroka – poleg tega se preživnini tako ali tako ne moreš odpovedati, ker je to otrokova pravica.
Ne omenjaš konkretnih zneskov; če ima on plače 500 evrov in ti 1000, to za vaju z otrokom še vedno ni nek luksuz, če ima pa on tisoč in ti dva tisoč, si pa on zlahka privošči plačevanje preživnine.

“ločevalka” – hvala za informacije

za copatko,

mi lahko posreduješ primer specifikacije stroškov za preživnino, za 20 let staro študentko,

Hvala

Zdravo!

Prosim za specifikacijo stroškov za preživnino za otroka stara 4 in 8 let.Hvala

New Report

Close