Najdi forum

Kako veš, da ljubezni res ni več

Rada bi slišala vaše izkušnje in razmišljanja o tem, kako veš, da ljubezni do partnerja res ni več. Da ne gre za neko prehodno obdobje, ko bo čez čas spet vse na svojem mestu, lepo in prav. Ampak da so se čustva zares toliko spremenila, da ni več poti nazaj in je bolje iti vsak svojo pot.

In kako veš, da gre le za obdobje, do katerega lahko pride zaradi kakšnih zunanjih dejavnikov, potem pa se vse lepo poštima nazaj in si srečen, da nisi naredil kakšne neumnosti, ko je bilo hudo.

ko ga začneš sovražiti

ko ti začne smrdeti

ne samo on tudi posteljnina na kateri je spal

ko ne preneseš več dotika

ko se začneš tresti ko ga zagledaš

ko čutiš olajšanje kadar ga ni doma

ko odstraniš vse kar te spominja nanj

ko se vsak začetek pogovora takoj sprevrže v prepir

ko ti je neskončno žal da si bil z njim

ko se ti zdi smešen in butast

ko ga ne spoštuješ več

ko želiš samo stran stran stran

:-)))

Francka, dobra si.

Dodajam le, da lahko že veliko prej in da bi moralo pisati med tvojimi alinejami ali in ne in.

Jaz sem spoznala, da se moj zakon ne bo dobro nadaljeval, ko sem ugotovila, da si ne želim iti z njim na sprehod, ne po prepiru, kar tako brezveze, nekega lepega dne sem spoznala, da se prej tako ljubih sprehodov sploh ne veselim več, da nočem iti na sprehod z njim.

Ja, nekako tako, kot je napisala “francka” ..

ja, vem ja, da bi moral biti “ali” vmes,
ampak nisem hotela, da bi izpadlo,
kot, da ni treba nič potrpeti
in se zares prepričati, da ne bo šlo.

ker tako razmišlja gospod Primož,
kot, da jih večina ob prvem problemu hiti po ločitev.

Francka, če ocenjujete samo glede na napisano, potem jasno, da prihaja do ločitev 🙂

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Lahko pa čakaš, da se točno zaveš, kaj si želiš. Takrat so odločitve precej bolj enostavne.
Srečno!

To enostavno…………..čutiš!

če greš v partnersko posvetovalnico ti bodo povedali, da ljubezen enkrat bolj čutziš, enkrat manj.
če v partnerstvo ptidejo problemi, verjetno takrat ne boš ravno čutil ljubezni, boš pa partnerja imel rad. In to dejstvo, da ga imaš še rad je dovolj, da s trudom in pomočjo terapevtov lahko vzpoztaviš spet korekten odnos, morda sprva brez ljubezni, morda pa nekega dne spet ta občutek lahko do iste osebe dobiš nazaj… Seveda pa morata imeti pri tem oba veliiiiko volje in energije.
Pri meni je volja enostranska, žal pravi mož, da se je izčrpal…

Primož

ti predlagam,
da prebereš knjigo Usoda duš,
ti bo bolj jasno kam spadaš,
ker sedaj se ti še sanja ne.

Potem boš,
upam
– nehal modrovati.

…ko ti začne smrdeti / to je res dober indikator; če ti je odvraten njegov vonj, ki si ga prej oboževala, zna biti že zelo huda kriza/
—————————————————————————————
Moj mož mi po mnogih letih še vedno tako prijetno diši, njegova koža ima isti vonj kot na začetku, ko sva se spoznala.
Četudi je po športu ves preznojen, mi njegov vonj sploh ni zoprn. Tudi to je on.
In pa dotik. Ko me prime za roko, je njegova roka tako prijetno topla, občutek je popolnoma isti kot na prvem zmenku, nespremenjen.
Zato se pa lahko kdaj tudi sporečeva in se v kakšni stvari ne strinjava. Najine temeljne vezi so nedotaknjene.
—————————————————————————————–
Vonj in dotik sta zelo pomembna.

Mica, saj bi lahko bilo tako, kot praviš, samo vseeno, volja in energija ti ne more zagotoviti ljubezni, z voljo in energijo delamo ali pa ne, to je značilno za delo, tako bi se naj z delom dalo zaljubiti, ljubiti,…., po mojem, se to ne da.

men se zdi sam smešen in butast in lepše mi je če ga ni, naj se ločim?

Ko se enkrat ločiš, ni več poti nazaj…zato predlagam izkoristiti prav vse možnosti in poti, da do tega konca ne bi prišlo…napišite na list vse prednosti in pomanjkljivosti….razmislite, ali lahko živite brez prednosti, ki ste jih našteli (varnost, zvestoba, iskrenost,….karkoli je za vas prednost…to je za nekatere celo položaj v družbi in o tem ne razpravljamo, ker je individualna in edinstvena…)

Potem pa premislite o naštetiš negativnih lastnosti….mogoče so nepomembne…mogoče se jih da popraviti…(da preveč prdi v postlji, da je z odprtimi usti, da ne uporablja deodoranta, da seks traja prekratko, da ne bere dovolj dnevne časopise, da ratava plešast, da preveč zapravlja za popravilo avta, da ne hodite več na skupne izlete, da vam ne kupuje darila, da vas ne pohvali, da ne zasluži dovolj, da preveč dela…)

Vse je odvisno tudi od hormonov….po 35.letu hormonske spremembe pri ženski igrajo veliko vlogo v dojemanju sveta okrog …naenkrat se vse spremeni in ni več tako kot je bilo….verjemite mi, za vse so krivi hormoni…

=======
Vse se da razumeti, samo pri kakšni odvisnosti (alkohol, igre na srečo, droga….) pa je potrebno TAKOJ poiskati strokovno pomoč, ker gre za veliko večji problem in so potrebni spremembe vsi člani družine.

=======
Upam, da ne boste zamerili, ker pišem samo svoje mnenje, izkušnjo.

LP

odvisno za kakšno zasvojenost gre, mogoče se tam da še kaj popraviti, pri zadevi, da te nekdo nima več rad, posveča vso pozornost drugi, tam ni več popravnega izpita, ker dokazati nekomu, da ga imaš spet rad, halooo, to pa ne gre.. tako lahko… se vam ne zdi… lahko se odvadiš pijače, ne igraš več iger na srečo, a da bi nekomu dokazal, kako ga imaš še rad, da želiš priti nazaj in da bo vse tako kot je bilo, kaj mislite: se to da…

lep pozdravček

ko ti obljublja, pa od tega ni nič

ko krivi vse druge za svoje napake

kr neki

New Report

Close