Najdi forum

Pozdravljeni,

Sem že pet let ločena. Imam z bivšim otroka, ki plačuje preživnino.
Živela sva na njegovi kmetiji oz. vse je pisano na njegovo mamo samo z tem, da ona brez njegovega dovoljenja ne sme nič prodati.

Jaz in on sva vsa leta vlagala v to hišo, ker njegova mama ni živela v hiši, ki jo je podedovala od pokojnega moža. Notri sva živela z bivšim in otrok 11 let. Ali imam jaz pravico, dati vlogo o razdelitvi premoženja?
Ali sem mogoče prepozna? Prosim vas za nasvet kdor pač ve.

Prej nisem hotela nič drezati samo, da bi imela mir pred njim, sedaj bi pa šla v tožbo o razdelitvi premoženja.
Kaj menite vi?
Naj lepša hvala
Lep pozdrav ter vikend vam želim
Jerneja

Živjo!

To je tako zakomplicirano, da rabiš nasvet odvetnika!

Lp

Mislim , a po zakonu o obligacijskih razmerjih zahtevaš 5 let od takrat , ko si se odselila (?) tisto, kar si v hišo vložila in za kar se je vrednost hiše povečala…
Vsekakor vzemi odvetnika, zastaranje zahtevka pa je 5let!

lp

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo Hitra

Sem se pozanimala glede premozenja po petih letih, in so mi rekli, da o razdelitvi premozenja nikoli ne zastara tako, da obvescam vse, ki bodo delili premozenja, da nikoli ne zastara, da lahko gres v delitev po 20-tih letih. Toliko!
Vseeno hvala ti!
lp,

Res je delitev premoženja nikoli ne zastara. To je dosmrtna pravica posameznika, ki pa se ne prenese na zakonite dediče.

Tu bi šlo za obligacijsko pravni zahtevek, kateri zastara v pet letnem zastaralnem roku. LP

New Report

Close