Najdi forum

Partner me je drugič prevaral, obakrat je prišlo do večjih besednih kontaktov (trajanje več mesecev), spolnosti ni bilo. Dobival se je le na kavi, ker je njej lahko zaupal težave, ki jih meni ni mogel. Prvič sem mu oprostila, sva se pogovorila in je obljubil da nikoli več, da je sedaj spoznal, da ljubi le mene. Rada bi ga zapustila. Okolica me prepričuje, da varanja ni bilo torej ne morem pustiti 15-letne veze. Spodaj sem zapisala moj pogled prednosti/slabosti.
PREDOSTNI Za otroke ostane enako, ne bo stresa odhoda.Navzven zgleda še vedno kot, da se lepo razumeva. Ni težav z delitvijo premoženja, organizacijo dela. Prevzeti naloge, ki jih sedaj ne znam kot npr. registracija avta, urejanje stanovanja. Mogoče bom čez čas drugače razmišljala.
SLABOSTI Cel čas bom razmišljala, da me je prevaral in sumila v njegove izhode.Ko se bova skregala, bom rekla zakaj mi je tega treba. Že sicer je odnos slab. Velikokrat me besedno prizadene in ponižuje. Seveda ni on ničesar kriv Ko pomislim, da grem stran začutim mir.

Prosim za komentarje.

Najbrž si v velikem stresu pa tudi čustva delajo svoje. Zato bom samo popravila napake v tvojem seznamu, ker dve reči na seznamu prednosti v resnici sodita na seznam slabosti:
PREDOSTNI Za otroke ostane enako, ne bo stresa odhoda.Navzven zgleda še vedno kot, da se lepo razumeva. Ni težav z delitvijo premoženja, organizacijo dela. Prevzeti naloge, ki jih sedaj ne znam kot npr. registracija avta, urejanje stanovanja. Mogoče bom čez čas drugače razmišljala.
SLABOSTI Cel čas bom razmišljala, da me je prevaral in sumila v njegove izhode.Ko se bova skregala, bom rekla zakaj mi je tega treba. Že sicer je odnos slab. Velikokrat me besedno prizadene in ponižuje. Seveda ni on ničesar kriv Ko pomislim, da grem stran začutim mir.

PREDNOSTI: Ni težav z delitvijo premoženja, organizacijo dela. Prevzeti naloge, ki jih sedaj ne znam kot npr. registracija avta, urejanje stanovanja.

SLABOSTI: Za otroke ostane enako. Torej slabo, grozno. Z vzorci, po katerih bosta živela, kot odrasla. Ker verjemi, da otroci vse vsrkajo. Ni treba, da vidijo ali slišijo. Če ne bo stresa odhoda, bo drugačen stres – v takem odnosu med starši tudi družina ne more imeti dobre energije.
Navzven zgleda še vedno kot da se dobro razumeva. Torej dajeva otrokom dober zgled kako lagati in se pretvarjati.
In ostalo, kar si navedla.

Prevara je marsikaj, ne samo sex. Očitno med temi s katerimi se meniš o svojih težavah, žal, nimaš koga, ki bi bil razgledan na psihološkem in čustvenem področju. Poišči kvalitetne sogovornike, take ki razumejo in pomagajo (čeprav jih moraš plačati). Taki zastonj nasveti kot jih dobivaš, te bodo hudo drago stali.

Pravzaprav si si že sama odgovorila v čisto zadnjem stavku. Če pa še imaš kaj iskrenih ljubečih čustev do moža in ti je v interesu ohraniti zakon,predlagaj zakonsko terapijo. Tudi to bo dober test, kam pes taco moli …

Vse dobro in pomagaj sama sebi, predelaj te reči s pomočjo strokovne osebe.

Pozdravljena
Iz lastnih izkušenj pojdi stran od takega človeka. Verjemi da te je prevaral tudi fizično in še te bo. Sem imela podobno situacijo pa sem vztrajala še nekaj let pa mi je zdej žal za vsa izgubljena leta. Še otroka sta mi zadnjič rekla ” mami zakaj se že prej nista ločila. Sej na začetku je hudo ,ampak potem pa zaživiš. Jaz sem ločena 1 leto in smo vsi čist drugačni. Najslabše za otroke je da vztrajamo v slabem zakonu in jih s tem učimo kaj ni ljubezen. Pametno se odloči in srečno

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo, po napisanem ti predlagam odhod. Okolica itak nikoli nima pojma, vazen je mir v srcu…toplo te pozdravljam.

Varanje tukaj niti ni tako pomembno, temveč vajin odnos, tako kot si ga opisala – grozno! Tip te žali, ponižuje, kar si jaz težko razlagam kot odraz globoke ljubezni, prej obratno – da te ne mara več, niti te ne spoštuje vsaj kot ženske, do katere je nekoč čutil veliko in ki je mati njegovih otrok.
Pozabi na varanje, brezpredmetno. Razmisli, kje je vajin odnos in ali je tukaj sploh še kaj ljubezni. In predstavljaj si, tak kot je zdaj do tebe, da se ti kaj zgodi in bi rabila popolno nego. Je on človek, ki bi je bil sposoben?
V bistvu ti je z varanjem naredil uslugo, ker si začela razmišljati o vajinem odnosu in o tem, ali ti je tega res treba.


Varanje je integralni del njunega odnosa. Zanemarjanje, zaničevanje, kot varanje samo so zgolj indiv, kdo je v partnerstvu pomemben: on. Vse ostalo se mora vrteti okoli njega. Želje in potrebe drugih so neobstoječe.

Varanje, čustveno varanje v tem kontekstu (varanj je itak ogromno različnih vrst, ljudje začuda zaznajo zgolj spolnega) tako niti približno ni za “pozabiti”. Je osnovni in fundamentalni vzorec odnosa in prioritet tega partnerstva.. in če že avtorica ni opazila oz. je do sedaj “prenašala” vse ostale škodljive vzorce vedenja, egocentrizma ter manipulacij in napadov partnerja.. je toliko bolj primerno, da si varanje pusti.. in preko njega uvidi, da je tudi vse ostalo ena sama velika prevara.
Mož jo ima, da deljue v družbi “cel”, ker je pač poročen in s tem “tvoren del družbe”. Hkrati jo ima tudi zato, da služi njegovim in samo njegovim interesom ter potrebam, ki jih takoj poišče drugje, če doma kaj ni poskočno takoj.
Ljudje so zanj torej objekti zadovoljevanja njegovih potreb. Vseeno mu je kdo mu jih zadovoljuje.. čeprav paradoksalno – zaradi družbe, to potem vseeno zahteva zgolj od žene in jo temu primerno z vsemi načini tudi ob sebi zadržuje: poroka, otroci, nepremičnina.. torej čustveno, ekonomsko izsiljevanje preko “talcev” in materialnega.. kjer je njemu dovoljeno vse.. njej le služenje v tihem udinjanju njegovim kapricam.

De omnibus disputandum..

Bi se vseeno ustavil pri tem, da varanja ni bilo. Kakega varanja, fizičnega, spolnosti? Če je varanje, to da se je z drugo osebo pogovarjal osebne zadeve se vprašam, s kom ste se pa vi pogovarjali, s starši, prijateljicami? Tako kot ste zapisala, se meni zdi, da ga tudi vi niste slišala, zato se je raje pogovarjal z drugo osebo. Opciji sta dve, ali se začneta slišati, ali gresta narazen. Včasih se gre narazen, da se malo ozavestimo. Meni se zdi, da vas ne uboga, pa ga enostavno preslišite.

Lp

Od kje taki zaključki? Vsak človk išče nekoga s komer se sliši in lahko pogovarja. Ja, si v odnosu, ker je materialno težko in enkrat poči, ampak to še ne pomeni, da se kot pika črta držiš, da tisti moment greš drugam. Saj si lahk vzameš čas , da raziščeš, kaj dogaja.

To je vajin odnos, oz. zakaj se sama ne pogovorta kaj ne štima med vama.

Od kje taki zaključki? Vsak človk išče nekoga s komer se sliši in lahko pogovarja. Ja, si v odnosu, ker je materialno težko in enkrat poči, ampak to še ne pomeni, da se kot pika črta držiš, da tisti moment greš drugam. Saj si lahk vzameš čas , da raziščeš, kaj dogaja.
[/quote]
Preberite uvodni zapis in kontekst zapisanega. Ni vsak pogovor, “pogovor”.

Sexting se da izvajati tudi v živo. In če je vpleten seks, potem je vsem naenkrat vse jasno.. dokler se vara, zanemarja in izsiljuje na vseh ostalih nivojih, nihče ne vidi, ane?

O tem sem že:

De omnibus disputandum..

Hvala za odgovore. Ja, tudi jaz sem prišla do podobnih zaključkov in začuda tudi on. Odločila sva se za partnersko posvetovalnico, da ugotoviva, kaj je bilo narobe v najinem odnosu. Potem pa se bova odločila ali se bova v bodoče lahko pogovarjala in slišala ali pa greva mirno narazen. Pa še otroci so tu.

Morda pa le beži od vas, ker ste prezahtevni zanj. V pogovoru z njo morda išče le zatočišče in razumevanje, ki ga morda doma ne dobi.
Poskusite se distancirati od lastnih čustev in na vajin odnos poglejte s kritične distance. Analizirajte lastna in njegova dejanja.

Sla bos prej ko slej.
Ce bi on hotel odnos zakrpat te nebi zalil.
Ti pa zacutis mir v srcza delo k ga nsi se nikol opravlala. To res ni problem enga prost za poc.
Sej bos placala.

New Report

Close