Najdi forum

Pozdravljeni,
Rabim nasvet kaj naredit in sicer…
Odkril sem da se je žena zbližala z nekom ( dopisovanje, klepeti ob kavici,…). Skupaj imava dva otroka. Zadevo razčiščujeva že nekaj mesecev, mislim da mi je dokaj vse priznala in ji verjamem da ni prislo do varanja (ceprav se itak pocutim preveran).
Priznala sva si obojestranske napake in predvsem da je zakon zasel kot se rado zgodi v neko mrtvo tocko. Ona trenutno do mene ne cuti ljubezni, po drugi strani sem jaz nor nanjo. So trenutki ko bi se najraje odselil, ampak vedno znova pomislim na otroka in tudi njo.
Predvsem me zanima kaj naredit ko pridejo trenutki dvomov, vprasanj, neprespane noci. Kako se ne sekirat takrat?
Sprasujem se ali vztrajam ker se mogoce bojim ostati sam, zaradi tega ker jo tako mocno ljubim, zaradi otrok,…?
Definitivno je pa bolece in divje ter srcno upam, da se to noro obdobje cimprej konca.
Lp

Spoštovani,

težka vprašanja, kajne? Žal pride tako obdobje, velikokrat. V življenju je pač tako, zelo lepih obdobij je bolj malo pa še kratko trajajo. V glavnem pa se preostalo obdobje učimo čimbolj shajati s tistim, kar nam življenje samo naloži na pleča.

Vsekakor vama priporočam odkrit pogovor in sprejemanje tistega, kar tak pogovor prinese. Odkrit, zrel pogovor dveh odraslih oseb. Toplo vama priporočam tudi partnersko terapijo, saj se včasih iz zornega kota neodvisnega in nepristranskega opazovalca lahko razkrije še mariskaj, kar lahko prispeva k temu, da iz težav dvignemo odnos (zvezo) na višjo raven. Takšno, ki bo ponovno ustrezala obema partnerjema. Zlasti vam osebno, v tem zahtevnem obdobju, priporočam pogovor z nekom, ki vam lahko pomaga poiskati odgovore na vprašanja, ki si jih zastavljate.

Vse dobro vam želim,
Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Verjetno se je zaljubila v tistega drugega. Ti se boš moral hudičevo dobro potrudit, da bo spet kaj čutila do tebe.
… opcija 1 – zakon z odprtimi možnostmi za druženja z drugimi (tako ona kot ti) in mirnim reševanjem morebitnoh težav doma v dobro otrok.
… opcija 2 – če ne preneseš, da se dobiva z drugimi, čimprej zaključita, ker boš nasrkal samo in izključno ti (mogoče tudi otroci). Ona je črto že potegnila v trenutku, ko se je odločila, da drugoč dobi z drugim moškim na kavi.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Dragi Mare zelo dobro te razumem ker se ravno razhajam z žensko ki jo imam rad, ona pa hoče končat…..nikar ne sili preveč v ženo, ne rini v njo in ji ne izkazuj ljubezni, ker jo bo to le še bolj odbilo…..poskusi se dogovorit z njo, če bo hotela, da se ne bi več videvala z tem moškim….če ne bo hotela je sigurno konec….je pa elo veliko trpljenja, nespečnosti in sekiranja, ko te oseba ki jo ljubiš zapusti…..sem že doživel in sedaj spet doživljam….želim ti res veliko sreče, poguma, da boš vse prebolel…….

Mare – priznaj si, da je konec. In najdi si drugo, ki te bo imela rada. Čimprej.

…ne razumem več nič
Pridejo dnevi ko se crtava in lepo sobivava…in ko pride enkrat do spolnosti in spolnega akta je vsega konc…pravi da me ne cuti in da je vse skup brez zveze da bi rada bila samo srecna ampak da je ne privlacim in bla bla….pravi da sem idealen moski sedaj in vse postorim ampak da me ima kot prijatelja…jaz sem se zmeraj zatreskan v njo a ne dobim tiste pozornosti od nje ki bi jo rabil…ne vem ali prekint zakon ali nadaljevat ta boj…predvsem zaradi otrok se bojim naredit korak proti razvezi…hisa in ostalo me sploh ne briga naj ima…tudi za otroke vem da se bova vse zmenla v dobrobit otrok….bojim se odziv otrok, nocem jim zadat te bolecine in to je tisto kar me zre za znoret…hvala za pomoc

…zaradi otrok se hocem borit do zadnje trohice upanja…pa tudi zaradi tega ker jo noro ljubim…verjamem da je prislo pri nas samo do ohladitve odnosa, da ni tukaj drugega moskega v smislu da me ni prevarala, zato tudi vztrajam, a ta boj je zelooo bolec….

Ti bom enostavno odgovoril. Dobil si tipično cankarijansko vzgojeno žensko. Vzela te je zaradi koristi in pričakovanj. To pomeni, da si naredil otroka in si izpolnil njena pričakovanja. Nikoli te ni imela rada. Tega ti ne bo priznala, žal. Ko je spoznala, da metuljčki in ljubezen ne pride samo od sebe, je nehala blefirati in je začela iskati to drugje.
Škoda, da se obremenjuješ z njo. Ni vredna, kajti bolje ne bo nikoli. Pripravi teren za razvezo, drugače boš še bolj najebal. Vztrajati še nimam smisla, tudi, da se postaviš na trepalnice, v njej ne boš prebudil metuljčkov, ogenj.
Ona nima privzgojenih nobenih moralnih norm, ampak pozna samo predatorsko feministično moralo. Ta je pa taka, uživaj dokler lahko, samo enkrat se živi. To so v bistvu narcisi za svojo rit in po tem dolgo ne obstaja nihče. To, da druge prizadenejo jim ne pomeni nič, važno je, da je vse tako, kot njim ustreza. Nimajo empatije.
V čim krajšem času pojdi stran. Nisi nič kriv.
Ko boš spoznal pravo punco, ki te ima rada, boš pri sexu spoznal, da je to drug nivo intime, naspram tega, kar si imel dosedaj.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

“Dobil si tipično cankarijansko vzgojeno žensko. Vzela te je zaradi koristi in pričakovanj. To pomeni, da si naredil otroka in si izpolnil njena pričakovanja. Nikoli te ni imela rada.

Ona nima privzgojenih nobenih moralnih norm, ampak pozna samo predatorsko feministično moralo. Ta je pa taka, uživaj dokler lahko, samo enkrat se živi. To so v bistvu narcisi za svojo rit in po tem dolgo ne obstaja nihče. To, da druge prizadenejo jim ne pomeni nič, važno je, da je vse tako, kot njim ustreza. Nimajo empatije.”

Spoštovani!
tole so pa krepke besede, kaj? Po vašem mnenju “tipična cankarijansko vzgojena ženska” nima nobenih moralnil norm… bla bla bla…to, tista, ki je za vozom tekla? In kavo skuhala? In lačna bila, da je otroke nahranila? O tej govorite? Mi deluje, da niste prebrali niti enega Cankarjevega dela, kjer omenja mater in da ste zelo jezni na ženske na splošno. Morda zato, ker vas zavračajo? hmm.. bi veljalo premisliti, zakaj je temu tako…

Obenem vas opozarjam na žaljiv in sovražni govor. Kot sem že večkrat povedala, potrdim vse in ne brišem postov, če le niso tole kar sem v prejšnjem stavku zapisala, ne glede na to kako močno se z zapisom ne strinjam.

Upam, da se član foruma, ki je postavil tole vprašanje ne bo kaj dosti oziral na vaše mnenje.

S pozdravi,
Mirjana Frankovič

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

Človek je napisal tako kot misli in zato dobi opozorilo. Hehe… Ne duha ne sluha o sovražnem govoru pač pa o politični usmeritvi (feminizem) in načinu delovanja določenih oseb z določenimi cilji in nameni (cankarjanska mati).
Cankarjanska mati vedno položi največje jajce v najbolj mehko postlano košarico, zato teče za vozom, zato se že odraslemu sinu ne zmore pokončno postaviti nasproti in mu v oči povedati, da je žaljiv. Nenazadnje je Cankar to opisal z določenim ciljem in ta spodbuja prav v smer dviganja zavesti, dviganja ženskih in delavskih glav… 😉
Berite Cankarja in premislite o likih iz njegovih del, nekatere še vedno srečujemo prav vsak dan.

Tvoja žena je definitivno vsaj zatrapana v drugega, če ne kar zaljubljena, in trenutno ji on okupira misli in še kaj drugega. Tebi se sicer zdi, da je vse mogoče rešiti, dokler dejansko ne seksata, ampak če res še nista zares, je pa ona vsaj v mislih z njim počela že vse sorte. Tega ti ne pišem, da bi te še bolj zatolkla, ampak zato, da boš vedel pri čem si. To, ali je bil penis dejansko vtaknjen v vagino, je v takih primerih samo tehnična podrobnost.

Ko smo zaljubljeni, nam misli okupira oseba našega poželenja, ne dobri in predani mož, skrben očka in priden gospodinjec oziroma v primeru, če odtava moški, dobra in predana žena. Borba, če se bori samo eden, ima prej kontraučinek, ker zaljubljeni to dojema bolj kot oviranje. Misliš, da se bo zato spet zaljubila vate? Pozabila na onega? Ne bo, samo na živce ji boš šel.
Odkrito se pogovorita. Naj ti odkrito in iskreno pove, kaj bi si zaželela, če bi ujela zlato ribico. Jaz bi ji rekla, da je konec heca in naj si vzame en teden za temeljit premislek, ali se namerava posvetiti zakonu. To pomeni, da skensla simpatijo in privoli v partnersko terapijo ter dejansko tudi ona vlaga svoj delež truda v obnovitev zakona. Brez fige v žepu. Če noče reševati zakona, je pa konec in naj pripravi predlog, kako si predstavlja ločeno življenje, delitev premoženja, stike z otrokoma. Daj udari po mizi.

….si kar zadela bistvo.
Vceraj bila pri terapevtki, kjer je priznala da pac ne cuti nic do mene in ne ve ce bo kdaj cutila. Ja me ima rada a ne ljubi. Pravi tudi da tisti moski sploh ni problem oz. ni v stiku z njim. Pravi da sem sedaj idealen a v njej ne prizgem ognja. Dan pred terapevtko sva govorila in ji povedal da tako ne gre vec ker ne vem kje sem ter da sem ze razmisljal scenarije glede locitve. Ko sem ji povedal da se grem glede teh stvari posvetovat k terapevtki je tudi ona rekla da gre. Tam je priznala da se je zbala, ustrasila mojega odhoda oz. kako bojo otroci to sprejeli saj ve da me obozujejo pa tudi da ve da je poden bit sam oz. da bi ji bilo tezko brez mene.
Glede na to da sem jo v 14 letih dodobra spoznal se bojim da do mene ne bo cutila vec ljubezni. Rada me bo vedno imela a jaz rabim to kar ji jaz dajem.
Pustim upanje da se bo v njej kaj premaknilo ceprav tezko verjamem ampak dokler je nekaj upanja se bom boril. Zal taki sem…hvala vsem za komentarje…

Zdravo Maree,
imam podobno izkušnjo. 15 let skupaj, dva otroka. Žena se je v službi zbližala s sodelavcem. Kava in klepet, SMS-i. Odkril sem dopisovanje. Trdila je, da je bilo le to, nikoli nič telesnega. Rekla je, da sta se nehala videvat. Verjel sem. Potem se je nekaj časa doma zelo trudila. Prepričan sem bil, da gre vse na bolje. Čez leto in pol odkrijem, da je pred prvim odkritjem dopisovanja z njim sexala celo leto. Da sta se po odkritju dopisovanja redno dobivala, hodil je celo k nam domov in sta seksala ko sem jaz bil v službi.

V glavnem, ko se poročena žena začne z nekom dobivat ali dopisovat, pomeni da je nad možem že zdavnaj naredila križ. To pomeni ne samo, da jo mož več ne privlači in da ga več ne ljubi, temveč tudi to, da ga več ne spoštuje.

Zdaj mi je žal, da se nisem takoj ločil in sem samega sebe prepričeval, da se ni nič zgodilo. Tako mi je na začetku bilo lažje, a je na koncu izpadlo, da sva oba po nepotrebnem trpela še več časa.

Vesna V. Godina, tako kot vedno, zadane žebljico na glavico:

“Popoln partner, popolna ljubezen, popoln seks. To ni možna izkušnja. Če težite, da bi dobili nekaj od tega, boste uničili vsako partnerstvo, četudi je bilo povsem funkcionalno. Ko pomislite v partnerstvu na potrebo, na primer poroka, otroci, skupno gospodinjstvo, je pa to povsem izvedljivo. A ne boste srečni. Ker vam je trg vbil v glavo, da boste zadovoljni šele, ko najdete dušo dvojčico, ki pa seveda sploh ne obstaja.”

Napisal si: ne vem ali prekint zakon ali nadaljevat ta boj…

Za mene v tem grmu tiči zajec. Lahko se vprašaš, kak odnos si želiš in potem zasleduješ ta cilj. Nasprotna oseba je pri tem nepomembna – v tem smislu, da ni nujno, da je to sedanja partnerica. Npr. tvoj cilj bi lahko bil, da imaš privlačno partnerico, ki je “nora” nate in se ti ob njen počutiš moškega in zaželenega. Torej povej svoji partnerici, da se ob njej ne počutiš zaželenega, da ti to ni to, in da si boš poiskal drugo… 😉

Dokler bo imela korist, potrebo bo s teboj. To če se z drugim dobiva in skriva , kar naprej počenja je vseeno ker te vara. pripravi se za najhujše upaj za najbolje.

Pa še to bi povedal.

Če se ženska oddaljuje od tebe je to posledica njenega percipiranja, da si ji neprivlačen, bodisi, ker je tvoje obnašanje nesamozavestno, ali je ne slišiš ali karkoli drugega. Tu moški naredimo napako in se začnemo prilagajati, obnašati všečno. Osebna uspešnost pa ni merljiva ampak je subjektivna saj imamo različne predispozicije, od vzgoje do finančnega zaledja v starših itd. Torej je osebna uspešnost posledica lastne percepcije, kako vidimo sebe. In žal je tako, če ti vidiš sebe kot uspešnega človeka, nekdo pa te zavrača oz ima nate vzvišen pogled, je tvoja dolžnost, da takemu, recimo nezaljubljeni ženi, postaviš jasno mejo. Ne moreš se obdajati z ljudmi, ki gledajo nate zviška in hkrati pričakovati lepo življenje.

Ali je za sms-janjem žem varanje ali ne, je pomoje odvisno od primera do primera. Tudi erotične fanazije z drugimi, eh, kdo pa jih kdaj pa kdaj nima. Vendar ni point v temu, ali te je prevarala ali ne, point je, ali se boš tu obkrožal z ljudmi, ki te cenijo ali ne.

Boriti za nekaj se je lažje v dvoje.

…..vidim da vas je kar nekaj ze obcutilo to ali podobno bolecino in da veste kaj govorite….
Trenutno je res slab dan za mano saj je spet vsa nataknjena, nic ne stima in takoj ko ima priliko me zabije. Tudi na facebook objavlja teme ki mi prav dosti ne pomagajo oz. sem zaradi njih se bolj v obupu. Pri terapevtki je rekla da tudi ona hoce zadevo resit v smislu resit zakon. Ne vem vec kaj se ji plete po glavi. Kot sem ze rekel jo dobro poznam in ker je najino razmerje ze dodobra skrhano, poleg tega pri meni nima vec velikega zaupanja se pocasi pripravljam na najhujse. Mori me oz. kako zbrat pogum za razhod. Poleg tega sem jezen sam nase da me zmeraj tako zamaje. Ko je slabe volje se sekiram, kuker me malo lepse pogleda ali pa nameni majhno neznost ali pozornost sem spet ves upanja…in to me res razjezi ker vem da nisem tak clovek da vseskoz niham….bomo vidli kaj bo prinesel cas in nasledni pogovor pri terapevtki ce bomo sploh prisli do tja….lp

To, da je rekla terapevtki, da želi rešit zakon je ZELOO dobro znamenje. Najbolje kar lahko stori nekdo v takem primeru je, če ji rečeš, da moraš poštimat sebe, vprašaj, če ti je pripravljena dati nekaj časa da začneš sam hoditi k terapevtu. In začni spoznavat sebe – ne k družinskemu terapevtu. Ker se obnašaš kot da je tvoja mama oz si odvisen nekako od nje. Pa pogumno!

..tak odgovor sem ze dobil na skupni terapiji da sem prevec odvisen od zene…to mi tud zena ocituje…po drugi strani pa se velikokrat zgodi ko podam iniciativo me hitro zena zabije…tako da potem se clovek navadi na tak odnos….tolk mam zmesano glavo da ne vem vec kaj je kdo rekel…rad bi samo da se to res stresno in slabo obdobje konca cimprej….

New Report

Close