Najdi forum

Zanima me postopek ločitve? Kako se najhitreje ločiš in da so stroški ločitve minimalni? Ne bi rada zapravljala denarja in pa nočem, da se zadeva vleče nekaj mesecev.

Hvala in lep pozdrav

Pozdravljena… Najhitreje gre, ce daš vlogo za sporazumno ločitev na sodišče, na csd se dogovoris za skrbništvo, stike in preživnino, pri notarju pa uredita delitev premoženja. S tema dvema dokumentoma se potem na sodiscu na naroku morata oba strinjat, kar potrdi sodnik in te sporazumno razveže. Notarja lahko plačata vsak pol, prav tako takso na sodiscu, kjer je taksa odvisna od vrednosti premoženja. Tako smo mi naredili in nismo potrebovali odvetnikov, ki so dodaten strošek. In tako gre le v sporazumni ločitvi in bodi pozoren, pozorna, da se res uposteva dobrobit otrok glede stikov in pa dejanski stroski oz. Realna preživnina, ker kar nimas doloceno na sodiscu, se, po mojih izkušnjah, slabo obnese. Npr. Obljube za prispevanje v primeru vecjih stroškov, nakupa kolesa, interesnih dejavnosti, opreme, dopustov, solskih potrebscin… Tega jaz nisem nikoli vidla, kljub dogovoru. Ob ločitvi marsikaj obljubijo in kar ni v sodišcnem zapisniku, je kot, da tega nokoli ni bilo.
Nekje 3 mesece pa traja, da sodišče skliče narok.
Dobro uredi.

Ko bi se le vse ločitve izpeljale po lepšem scenariju, kot je predhodno opisano. Lepši scenariji so redki.

Spisi sodne prakse prikazujejo tudi prave “Doc Foster” scenarije (prispodoba iz britanske tv serije psihodrame). Kjer se partnerja ne sporazumeta o ničemer in se gresta zahodno fronta obstreljevanja in dimljena, zakopana vsak v svoj jarek.

Ločitev, kjer so vpleteni otroci….Vključeni so sodni izvedenci, nekateri partnerji pošiljajo celo detektive nad drugega partnerja. Vleče se dve do tri leta, od narokov do obravnav…Se pride do skupnih stroškov za proces več tisoč evrov.

Tukaj imaš dejansko opravka z norci. Eden je, tisti, ki napada, motena osebnost. Osebnostna motnja, narcisistična, sociopatska ipd. Le kako bi drugače opisal partnerja, ki usmeri vse sile v to, da drugega partnerja psihično in ekonomsko uniči ter mu odtujuje in odtuji skupne otroke.

Tudi taki primeri so. Neredki. Le poiščite sodne prakse – so dostopne tudi na internetu.

nova
Uredništvo priporoča

V mojem primeru je bilo takole. 1.10.2018 sva bila pri notarju kjer sva uredila vse potrebno za sporazumno ločitev. Notarski stroški 150 eur. Konec oktobra sva bila klicana na CSD kjer smo določli stike in.preživnino, 7.12.2018 razprava na sodišču. Hitro je šlo. Srečno in pozdrav od sveže ločenke.

Pozdravljeni.

Zanima me, če morata zakonca na CSD (povsod se to omenja) tudi v primeru, če imata odrasle otroke? K notarju, če nimata nobenega premoženja, ki bi ga delila?

Hvala za pomoč.

Če maš odrasle otroke ni pitrebno iti na CSD, če nimaš premoženja ni treba k notarju. To napišeš že v vlogi za ločitev, navedeš rojstne podatke otrok in da nimata premoženja.

Hvala, Ločena.

New Report

Close