Najdi forum

Sem v zvezi 16 let od tega 6 let poročena, v zakonu sta se nama rodila 2 otroka. Marsikaj sva dozivela, tako lepega kot grdega ampak zadnjih nekaj let vsa se pa custveno oddaljila. Sama sem imela pred 3 leti tezave v sluzbi in sem se zaprla sama vase, moz se je trudil ampak enostavno meni do sexa ni bilo, tudi ostale volje ni bilo veliko. Seveda sem bila sama nad sabo razocarana in zato sem zacela delati na sebi, vendar kot kaze prepozno. Mož se je ze kake 3 mesece nazaj prestavil iz spalnice v dnevno sobo. In to me je zacelo boleti, izgubila sva zaupanje eden v drugega. Veliko si tikpa in niti ne zelim drezati v njega,…custveno pa me v notrajnosti tako obnašanje boli. Ker sem si zelela da bi rešila zakon, sem se trudila ampak me je odrival in rekel da potrebuje čas ,zato sva se en drugemu doma izogibala. Ker pa je bila zelja po temu da si ljubljen prevelika in ker tega nisem doma obcutila sem na hitro spakirala najnujnejše stvari in šla za nekaj dni k prijateljici. Za vikend sem vzela otroke, med tednom pa so pri možu. Vem da sem ga s to potezo presenetila in da sem enostavno zbežala, ampak otroke in dom ki smo si ga ustvarili pogresam, sam moz zahteva locitev in ne zeli da pridem domov. Glede na to da sva vsak pol lastnika, se že za voljo otrok ne želim odpovedati ne hiši ne otrokom. Žal je tudi meni zmanjkalo energije da resim zakon, ampak zaradi otrok bi ostala doma pa čeprav sva samo stanovalca vsak v svojem nadstropju. ;(

mož ima že drugo in očitno tudi kar konkretne načrte za življenje naprej.
Ti pa ne veš kaj bi, oz. bi nekaj mencala sem in tja.
Skuliraj se, speljita ločitev, razdelita premoženje, določita skrb za otroka in pojdi naprej.

Hvala za prebrano in za odgovor. Potem me čaka še težko leto, in upam da bom imela dovolj energije da si izborim otroke in njega izselim ven.
Pozdravcek

nova
Uredništvo priporoča

Žal mi je za vse kar se ti dogaja. Ob branju občutim tvojo bolečino. Verjamem, da je po vseh teh letih težko oditi od partnerja in se sprijazniti z ločitvijo. Ostani močna! Za voljo sebe in otrok. Poišči pomoč prijateljev in bližnjih, ki ti stojijo ob strani. Verjamem, da ti bo uspelo. Pa srečno!

Zavoljo otrok in odnosa oče-otroka-mati ti polagam na srce: Delitev premoženja naj bo fer, stike z otokoma pa določita na način, ki bo otrokoma omogočal čim več stikov z obema.
Z načinom – “si izborim otroke” in “njega izselim ven”, te čaka zaostrovanje odnosov in grenka prihodnost predvsem za tvoja otroka.
Ne napajaj se iz sovraštva ali razočaranja nad svojim možem, okleni se raje pravičnosti in razmisli, kaj je najboljše za tvoja otroka.

Me veseli da si korektna. Na določeni točki imaš pač dovolj skakanja za ženo, za nekomu ki si ga neizmerno ljubil vrsto let. Ne verjamem da ima drugo, verjamem pa da ima dovolj. In ga razumem, sem bil na njegovem mestu in vem kako je to. Ženske pač moških niste nikoli razumele. Znate pa tako zelo prizadeti, da se niti ne zavedate. Moja bivša žena mi je marsikaj izrekla, 5 let po ločitvi je priznala da je bila sama vsega kriva in da ji je neizmerno žal. Jaz druge nimam in je nikoli več ne bom imel. Preprosto preveč bolijo določene zadeve.

Pozdravljeni.

Hvala za vaš prispevek. Zdi se, da s partnerjem ne najdeta prave dinamike. Enkrat beži en, drugič drug. Občutek imam, da so vajina pričakovanja zelo visoka, sama zase pa ne prevzemata dovolj odgovornosti. Posledica tega je zaostrovanje, ki je pripeljalo celo do ločitve. Ali ima vaš partner ljubimko po mojem mnenju ta trenutek ni najpomembnejše vprašanje. Bolj se mi zdi pomembno poiskati še zadnje upanje za rešitev odnosa. Ločitev lahko prinese olajšanje, pogosto pa ne, še posebej v primerih, kjer so prisotni otroci. Bojno sekiro je dobro zakopati pred ločitvijo. To je težje narediti v fazi, ko je potrebno sprejeti kompromise glede nepremičnine in otrok zaradi ločitve. Posledice “bojne sekire” vedno nosijo predvsem otroci.

Skušajte se iskreno pogovoriti s partnerjem. Namesto, da ga napadate za njegova dejanja, mu povejte, da želite rešiti odnos, da želite ohraniti družino (če to seveda iskreno želite). Dobro bi bilo, če bi se zmogli opravičiti za stvari, ki ste jih sami naredili nepremišljeno. Morda je prepozno za obnovitev partnerstva, ni pa prepozno, da obnovita spoštovanje. To bosta nujno potrebovala, če bosta hotela ostati dobra starša svojim otrokom. Če ne zmoreta sama, poiščita pomoč.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Račun brez krčmarja, konec bo nekaj drugega kot pričakuješ. Hiše ti v celoti ne bo prepustil, tudi izselil se ne bo, če se ne bosta sporazumno dogovorila o delitvi skupnega premoženja, bodo sodni stroški razdružiteve in nizka cena prodaje finančno ugonobila oba! Odvetniki, razni izvedenci, sodišče vas bo brezobzirno ropalo, zberi ves razum in se kot uravnotežena odrasla dogovorita o vsem! Taki sodni primeri trajajo nad pet let! Medsebojna vojna in sodišče je najslabša opcija, vse drugo je boljše.
Sem nekdo ki ve!
Srečno!

New Report

Close