Najdi forum

Pozdravlejni,
Klasična zgodba 20 let skupaj; otroci, hisa, zdravje, potovanja… Ljubezen, objemi in vse kar moram biti je zraven. Resnično sva skupaj uživala.

Potem pa iz neba:
To je kapljica če rob? Sem prazna – ne čutim nič več do tebe? Sem nesrečan in ne ljubim te? Sem se trudila te imeti rada, žal ne morem več…

In sedaj mi vi razložite kaj naj bi to pomenilo. Mar je možno da dan pred tem izrečenim besedami me zapelje in reče zdaj se boš pa ljubil zmenoj! Seveda bedak brez oklevanja to sprejmem.

Glede na to da sva oba krepko v 40 tih, čakava do konca meseca. Komunikacija je kar na enkrat 0 in to je to. Sam se počutim kot bedak….

Neizbežno postaja realnost.
Dame kaj to pomeni: osebnostna kriza, hormoni, drugi v igri, naveličanost?

Lep pozdrav Jan

Ona bi nekaj več pa neve kaj ker ima vse.
Pusti jo na miru, ker na koncu boš ti kriv.Če se goni se naj goni ,jo bo minilo.

“Če se goni se naj goni ,jo bo minilo.”
Stvar samospoštovanja. Jaz bi ji povedal, da je prosta in lahko počne kar se ji zljubi takoj, ko je zaključen ločitven postopek na sodišču.

nova
Uredništvo priporoča

najbolj verjetno je, da v iskanju novih dražljajev naletela na nekoga, v katerega se je zaljubila in sedaj išče izgovor.

Jan pozdravljeni.

Takšna “strela iz jasnega neba” pogosto ustvari zmedo in šok. Razumem zakaj želite imeti odgovore na svoja vprašanja, toda noben odgovor vas v resnici ne bo zares pomiril. Nihče na forumu razlogov za besede partnerke ne pozna bolje od vaše partnerke. In morda je to, kar vam je povedala partnerka, točno to, kar ima za povedati in ni v ozadju nobenih skritih reči.

Iz izkušenj v moji praksi sicer lahko napišem, da partnerji včasih spregledajo signale, ki nakazujejo na spremembe v dinamiki v partnerskem odnosu, še posebej če so te spremembe počasne in postopne.

Ne glede na to, kaj je rekla vaša partnerka in ne glede na razlog, zagotovo tudi njej ni lahko. Skušajte zmanjšati potrebo, da bi takoj rešili, kar se rešiti da. Naredite prostor sebi in njej. To ne pomeni, da se odpovedujete partnerstvu, ampak samo, da naredite nekaj prostora za razmislek, poslušanje in kreacijo nečesa novega.

Pogovor lahko pomaga, če sta se pripravljena odkrito pogovoriti in dati “karte na mizo”. Še bolje bi bilo, da bi se pogovorila ob prisotnosti terapevta/ke. Zakaj? Ker je lahko ravno način, s katerim se želite vi pogovoriti z njo, tisti sprožilec, ki v njej vzbuja odpor. Se pa morata pogovoriti vsaj o tem, da se želita pogovarjati.

Dokler pod maskami in rutino še tli žerjavica ljubezni in strasti ostaja upanje. Če tega ni več, potem je bolje sprejeti situacijo takšno kot je in si dovoliti žalovati.

Vse dobro vam želim.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Način komunikacije avtorjeve partnerke kaže na to, da ne želi odkrite debate, si pa zagotovo želi spremembe. Sklepam, da gre pri avtorjevi partnerki/ženi za “monkey branching” manever.

Pozdravljena,
Hvala oba sta zadela poanto Gašper in BDTP. Žal je prišlo do tega in popolnega klasičenga “monkey branching” manever.

Žal po prvi reakciji ne morem reči, da je se kaj iskrice zali upanja. Optimizem umre nazadje – ko je čas za žalovanje je le tega sprejeti.

Gašper in BDTP – modrost in izkušnje so v vama – upam da bom imel enkrat možnost eno reči na to temo.

lp

Glej da se nazaj ne priziba.

Odgovor je možno dobiti le pri osebi, ki je besede izgovorila. Mi lahko le ugibamo ali gre za puhlice ali dejansko občuteno resničnost.. V primeru, da so besede oris notranjega čutenja, pa imamo že dovolj dobro pojasnilo na to temo:

[img]http://quotlr.com/images/quotes/people-change-and-forget-to-tell-each-other.jpg[/img]

De omnibus disputandum..

Iz tvojih ust v božja ušesa …
🙂

Kaj bi lahko rekel po pretečene času –
0 komunikacije, prekirvanje, zavajanje – rast nezupanja – čeprav sem vedno zaupal 100%

Zakaj? Ker ne ve kaj želi – razpeta med nekaj kar pozna – rutino in nekaj novega

Ločitev je neizbežna pravi 99% prepričana v to – sam pa vprašam kdaj, kje in kako je tako hitro bila nesrečna. Ne vem pravi, da je to v njej sami in ne zna pojasniti.

Oba trpiva se vidi že na postavi in obrazu – kod da je to že faza trganja partnerskih vez… Kaj vse še pride – dolga pot in veliko dela. Zakaj trpi če gre na svojo željeno pot in iskanju sreče.

lep pozdrav

Jaz sicer lahko napišem podobno za v.d.moža. Skupaj sva 26 let in imava enega najstnika.
Po menjavi sluzbe si je ocitno nasel nov, cisto svoj, krog ljudi in naenkrat ga moti vse. Jaz, vse na meni, okoli mene, moja dejanja, besede,…….. Pa bi se kar odselil, pa potem bi spet reseval, ampak s terapijo ne, poglobit se v tezave noce, ker baje ni v njem tezave, o custvih ne zeli govoriti,…… Kaj je potem za resevat?
Spi v dnevni sobi, za selitev iz spalnice je sicer ze pred tem imel cisto logicen izgovor. Me je sicer motilo, da sem spala sama vse noci, ampak resnicno sem mu verjela in mu tega nisem stela v slabo. Pa nisem naivna, sploh ne, ampak sem imela v partnerja zaupanje. No, s selitvijo je seveda upadla tudi spolnost. Ampak ok, tudi tu je normalno, da so obdobja, ko je obema vec do tega in obdobja, ko je zelja manjsa. Alarm se mi je posvetil, ko je nazadnje rekel, da ne bova aktivna, ker nima kondoma. On, ki nikoli ni bil navdusen nad njegovo uporabo.
Ok, mogoce se motim, ker zanika drugo zensko, ampak ko sestejes vse nasteto, je rezultat prakticno na dlani.
Ne silim v njega, ne delam se zrtve in mucenice, ker mi hudega zaenkrat ni, ampak vseeno pa mu ne bom olajsala zadeve, ampak bom vztrajala toliko casa, da bo moral povedati, kaj je na stvari.
Pogovor imava tisti najnujnejsi, vecino casa je tako v sluzbi oz doma pociva po sluzbi, s sinom greva povsod sama, ker se njemu ne da,….
Da bi se mi poznalo na postavi – lahko samo upam :-))
Ja, razmisljam pa ze, kaj in kako, ko bo do dneva D prislo. Pri premozenju ne mislim komplicirat, nisem materialistka. Sem se pripravljena tudi sama izselit in naj mu ostane vse. Za otroka dvomim, da se bo potegoval, ker itak po novem ne pocneta nic vec skupaj. Pa tudi sin je ze tolikostar, da mu dosti casa vzame sola, sport in druzenje s prijatelji.
Okrevanje, zalovanje……ne vem, ali sem dala ze kako fazo nevede skozi, ali me bk se zagrablo, ko bom dejansko na tem, ne vem. Sem kolikor toliko prizemljena oseba, ampak ker take izkusnje se nimam, ne vem, kaj me caka. Mislim pa, da glede na to, da sem prakticno sama ze kaki mesec, neke hude krize tudi ne bo. Jeza? Sem jezna, tudi zelim si zveze z njim, njega, njegove blizine, ampak za tango sta potrebna dva in za njegovo naklonjenost, dotike, intimo,….., ne mislim prositi. Ce te zelje nima, nimam tu kaj naredit.
Tako da lahko kar vam, avtor, in sebi zazelim le cim lazji konec in cim lepsi nov zacetek. Mogoce pa je tako cisto ok, z novim letom v nove zivljenjske prigode :-))

Vse lepo

Po moje pa ne trpi zaradi izgubljene ljubezni, ampak ji je samo tesno, ker ve, kaj v moralnem smislu pomenijo njena dejanja. Strah jo je, kako bodo to dojeli otroci. Strah jo je, če se njena nova zgodba ne razplete dobro zanjo…in na koncu ostane sama.
Na tebi je, da situacijo razrešiš tako, da bodo otroci najmanj trpeli. A vedi, zlomljen in zguban v krču sovraštva otrokom ne boš koristil, niti jim ne boš dober zgled, niti te ne bosta spoštovala.
Na tebi je, da se sestaviš in greš z dvignjeno glavo naprej.

tako je BTDT,

vse skupaj ji je igra, ki temelji na tem da zaščiti svoj moralni ugled pred otroci, druzino, okolico.
Otroci čutijo in vedo kaj se dogaja in sprašujejo – več kot to, da jim povem, da ko izvem kaj se dogaja da bom odkrit z njimi je vse kar lahko naredim.
Slej kot prej bo prišlo vse na plano najbolj me skrbi šok, ki bo sledil za praznične dni – ampak tudi to se bo rešilo kot si napisal važno je da se imam dobro z otroci in da žuramo in uživamo skupaj. Za žalost je pa čas ko sem sam seboj da jo predelam in grem srečen v živlenje naprej.

hvala za spodbudo in besede ki odprejo pogled iz 3 prespektive – vidim pa daj je 40+ pri ženskah obdobje ko jih kar veliko brezglavo ponori, kot da so že spet 16 let…

Mar ni tista poglobljena povezava kar iščejo in očitajo cel čas nam – potem pa …

lep pozdrav Jan


Žal je takšen odziv pogost tudi na terapiji. Realnost je takšna, da dinamiko partnerskega odnosa vedno sokreirata oba partnerja.

Glede na situacijo vam priporočam, da ste s partnerjem maksimalno odkriti, brez, da ga česarkoli obtožujete in skušate razumeti vzroke. Razložite partnerju kako se počutite in tudi to mu povejte, da resno razmišljate o ločitvi. Predlagajte mu partnersko terapijo s terapevtom/ko, ki bi mu/ji lahko oba zaupala. V kolikor ne bo želel sodelovati pri izbiri, izberite sami in partnerju samo sporočite en ali dva termina, ki ju naj izbere. Čeprav bo težko, skušajte biti kar se da razumevajoči in hkrati odločni.

Sam v podobnih primerih opravim več krogov pogovorov, vedno tudi z vsakim partnerjem posebej. Včasih pomaga, če oba partnerja vesta, da bosta imela možnost deliti svojo plat zgodbe brez prisotnosti drugega partnerja.

Ker gre pri partnerskem odnosu za soodvisno dinamiko dveh ljudi, lahko na to dinamiko vplivate tudi, če psihoterapevtsko podporo poiščete sami. Ko bodo drugačni vaši odzivi, bo drugačna tudi dinamika. Je pa odnos dolgoročno težko ohranjati, če en partner osebnostno raste in prevzema več odgovornosti zase ter drugi ne.

Vse dobro.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Brez zamere ampak po opisanem sodec bi rekla, da je imela gospa polno rit vsega in si je zazelela spremembe. Ko ji bo iz riti prislo v glavo – po domače povedano bo prepozno. Dozdeva se mi, da je imela z vase strani premalo romantike in pozornosti, klasicna moska napaka.
Sorry excuse my language:)

“Dozdeva se mi, da je imela z vase strani premalo romantike in pozornosti, klasicna moska napaka. “

…meni se pa zdi, da je to zelo odvisno od psihe posameznice. Včasih pač ne gre, morda daljši čas… Pozornost je morda bila izkazana, morda le ni bila izkazana na želeni način. Morda ženska pričakuje, da se ji bo mož konstantno posvečal.
Sam mislim, da lahko ob pomanjkanju pozornosti na lep način opozori nase tudi tisti, ki se počuti prikrajšanega. Skoki čez plot se ne zgodijo kar sami od sebe in le zato, ker se nekdo počuti malček zapostavljenega.

BTDT
modrost je v tvojem vsakem postu. Tocno tako je kot si napisal. Prevec vsega – prevec lepega – prinese tisto v osebi da se je vprasala ali je vredna tega. Enostavno iz male igre se je zapletla v igro, ki pelje v znano pot locitve.
Ponosen sem da sem nasel svoje moralne vrednote, ki ne dopuscajo takega odnosa med partnerjim. Bolj ko sem miren tezje ji je, resnica pa kar leti iz nje vse skupaj meji ze na – saj ni res!
Focus je sreca v meni in otrocih. Cenim ljudi kot si BTDT in upam, da se z nasvetom kdaj oddolzim.

hvala Jan

Me veseli, da si se osredotočil na otroke in njihovo dobrobit, ker revanšistične poteze nikoli ne prinesejo nič dobrega, le dodatno dramo in nove zaplete.
Upam, da ti uspe v življenju in ti želim, da še naprej ostaneš moralno in psihično trden.

Formaši evo update,

Kaj vse je prišlo na dan – počutim se kot najboj naivno bitje na svetu. Kljub temu je pozitivnost nazaj in uživam živlenje z otrocim…

Preseneča me, da so ji v tem trenutku tudi otroci bolj ali manj odveč. Druži se samo še po 2 uri na dan. Kdo bi si mislil zakaj? Vem (veste) zakaj…

Osebnostna sprememba je nevrjetna – komunikacija 0 kakor tudi moralne vrednote – iskrenost, spoštovanje , … ni več osnovnih manir kot je pogled v oči, dober dan ali lep večer.

Fascinantno bo videti, ko se dogovorim glede ločitve pri odvetniku – imam občutek da sem jo s tem presenetil in igra igro užaljenega otroka.

Vas obvestim z zadnjim update-om ko zaključim zvezo.
lp Jan

New Report

Close