Najdi forum

Z ženo sva v vezi slabih 20 let. Imava urejeno družinsko življenje. Nikoli nisem niti roke položil na druge. Žena se mi zdi, da je že takrat zelo težko pozabila prejšnje veze. Sam sem tudi precej časa potreboval, da mi je šlo vse skupaj iz glave. Sedaj sem pa ugotovil da gleda po FB pRofile od bivsih ljubimcev, simpatij.
Vedno je zatrjevala da niti slišati noče zanje, …… To gleda že vsa leta. Pred časom se je tudi oddaljila v “prijatelji” ene 5x letno. Ko sem jo dobil na laži je še vedno zanikala, sem ji dokazal je še vedno zanikala. Nikoli nisem gledala, sem ji reku pošteno povej ne ne moti če si. NISEM.
Skratka film mi je padel dol.

Vaše mnenje

Preveč časa ima, otroci že odrasli? Najdet ji zaposlitev…

Koliko pa jih je imela pred tabo? Koliko sta stara?

nova
Uredništvo priporoča

“uradno” dva. Pri 19 sva začela hoditi. Noče pa niti besede slišati o zgodovini.

Poskušajte se postaviti v vlogo žene. Morda ji je dolgčas, morda nekaj pogreša, kar pri vas ne more dobiti, morda je kaj tretjega. Ljudje, vse prevečkrat, ob dejanjih drugih, sebe postavljamo na prvo mesto, kar je včasih krivično do drugih.

Če vas to tako tare, si vzemita malo časa zase, pa postopoma uživajta v malenkostih, negujta vajin odnos ipd… s časoma, se bo verjetno strah, ki je vsekakor upravičen, tudi pri vas polegel.

Srečno.

Meni je bilo to od nekdaj smešno: “Poskušajte se postaviti v vlogo žene. Morda ji je dolgčas, morda nekaj pogreša, kar pri vas ne more dobiti, morda je kaj tretjega.”
Če imam sam problem, ga rešim. Če za to potrebujem pogovor s partnerko, to tudi storim. Če pogovor ne prinese želene, a hkrati primerne (tako čustveno, kot razumsko) reakcije, sledi še en pogovor, a tokrat o smislu sobivanja.
Malo sem poenostavil, ampak tako nekako dojemam fer odnos.

BTDT

Hja, verjamem, da je tako kot si napisal. Žal pa nismo vsi takšne sorte, pa bi bilo včasih boljše, da bi bili tako kot ti. Po drugi strani pa, če bi vsi bili enaki, se zadeva izpne in ni več zanimivo.

Gre predvsem zato, da človek včasih potrebuje osebno nekaj časa, da se odloči kako in kaj, da dobi tisti svoj občutek. Če to poskušamo, spreminjati, lahko nam seveda rata, vseeno pa po navadi, ko zopet pride do nekega razpotja ne ve kam, kako in kaj. Pa sva spet tam. Išče pomoč. Kaj pa če je ne zna poiskati, ali pa potrebuje več časa, hkrati pa v odnosu nima zaupanja. Težko je, zadeva morajo včasih malo zoreti, da dozorijo, z nami ali pa brez nas.

Sploh pa, enoznačnega odgovora nikoli ni, vse je odvisno od toliko dejavnikov, da je težko reči kdo in kdaj ima prav. Odnosi so zelo komplicirani, po drugi strani pa enostavni, kakor jih vzamemo pač. V tem je tudi čar vsega in naj tako tudi ostane.

Srečno.

Res je. Ni preprosto. Lahko pa že ob pojavitvi problema, ki je praktično vedno čustvene narave, problem zreduciraš na posledice, če se odločiš tako ali pa drugače. Stvari postanejo jasnejše, ukrepaš lahko prej in s tem omiliš posledice. Preprosta dedukcija je lahko neverjetno učinkovito orodje in ti prihrani mnogo stroškov in mnogo časa.
Predpogoj za to pa je, da ob analiziranju zmoreš izklopiti čustva v tej meri, da je njih vpliv na analizo minimalen.

V primeru avtorja: Žena očitno laže. Zakaj laže, od kod njen strah pred tem, da bi povedala tako kot v resnici je?
Ko pa v tem iščeš čar in izziv pa zamegliš dejstva…

BTDT
+
…zmoreš izklopiti čustva v tej meri, da je njihov vpliv na analizo minimalen.

Tukaj imaš zelo prav. Hudič je le to, da nekdo nima nobenih občutkov predvsem na podlagi, da se nasprotna stran spreneveda zraven pa seveda 20+ let, to so neka čustva in to je potem tista baza s katero analiziraš. Potem je pa to tako, kot ima ”Staromoden” težava (nikakor pa tisto kaj je čar ni letelo direktno na to situacijo, temveč zgolj, da smo si različni) da se sprašuješ neke osnove tipa ali je danes res sreda. Še več, sedaj se on sam sprašuje če je pa v njem težava, kar seveda ni res in upam, da najde rešitev.

Nekako pridemo zopet do tistega, preveč pričakujemo, to je da bo stekel nek pogovor, ki ga seveda ni, ali pa je to pogovor na način, zanikam/nič ti ne povem. Posledično, spodaj je pa tistih 20+ let čustev in sedaj analiziraš. Se pa strinjam, za analizo je potrebno biti s čustvi na min. To je osnova.

Srečno!

Meni je smešno, ko berem v raznoraznih temah o varanju, kako naj prevarani naredi inventuro pri sebi, kaj je delal narobe, da se je partner odločil za varanje… Mislim, halooo… Karkoli je bilo narobe v odnosu, iskanje tolažbe pri tretji osebi ni rešitev problema. Glej, tak bom rekla… varalice pač iščete izgovore.
Za avtorja… žal ne kaže dobro…

Meni je smešno, ko berem v raznoraznih temah o varanju, kako naj prevarani naredi inventuro pri sebi, kaj je delal narobe, da se je partner odločil za varanje… Mislim, halooo… Karkoli je bilo narobe v odnosu, iskanje tolažbe pri tretji osebi ni rešitev problema. Glej, tak bom rekla… varalice pač iščete izgovore.
Za avtorja… žal ne kaže dobro…
[/quote]

Potrebno je predelati in premisliti vse, celotno situacijo, ne le iskati napak pri sebi. Avtorjeva žena ima v svoji glavi podatke in sliko, ki njej kaže nevzdržno situacijo, zato se je odločila… Kar ona o tem razmišlja in kakor ona vse skupaj vidi iz svojega zornega kota, je lahko povsem napačno in bo to spoznala čez čas.
Analiza (naj bi bila nepristranska) bo služila avtorju za naprej, da ne bo ponavljal napak in da se bo lažje postavil na noge.

Najbolj ne moti ker je legala. Pred tokimi leti je vedno zatrjevala da noče imeti nič z preteklostjo.

Ugotovil sem pa, da sama išče preteklost.

Verodostojnost mi je padla za 50% pri njej. Tudi v postelji (napaka v prvem postu) se je čisto oddaljila do pred pari meseci. Parkrat leto ker ni imela potrebe. Ne verjamem nič več ….

Če hodi kot raca,če se oglaša kot raca,če izgleda kot raca … Potem je najbrž raca.
Tvoja hanuma se je najbrž pridružila legiji sportašic na slovenskem ki vidijo rešitev
svoih problemov v tujem mednožju. Ce la vie.

New Report

Close