Najdi forum

Glejte. Moram se nekomu izpovedati. Z ženo sva skupaj več kot tri leta. Leto in pol sva hodila in leto in pol sva poročena. Imava hčerko in jo imam res rad. Najin zakon je povprečen. pravzaprav se nikoli nisva skregala. Na začetku najine zveze (pet mesecev) je imela moja žena (takrat še punca) velika nihanja. Včasih sem ji pomenil vse, včasih pa me je dal ana stranski tir. Nato se je stabilizirala.

Pred nekaj meseci je sin od mojega bratranca začel delati v mestu od koder je moja žena (cca 100 km od kraja, kjer živiva). Tam dela z očetom od njenega bivšega. Oče od bivšega je povedal, da naj se pazimo te ženske. Povedal je tudi nekaj podrobnosti o tem, da me je varala. To sem povedal tudi svoji ženi. Žena je to striktno zanikala. Rekla je samo, da je ta njen bivši njena preteklost in se noče več pogovarjati o tem. Naprej morava iti samo midva. Moramo verjeti svojim partnericam, a ne? Potem sem zvedel še nekaj pikrih, ki naj bi jih počela moja žena, ko je bila z menoj v zvezi. Ker je vse zanikala, sem rekel, da bom šel v firmo k temu moškemu in mu povedal, da naj da mir z lažnimi izjavami. Potem sva se srečala pred firmo in sem ga prosil, da ne blati več moje žene. Rekel mi je približno takole: “Prijatelj vsaka medalja ima dve plati. Vzami si samo pet minut pa ti bom povedal, kaj smo mi in moj sin prestali ob njej. Upam, da ti ne boš enako končal

povedal je, do kdaj je moja žena prihajala k njegovem sinu in to je bilo še v prvih petih mesecih, ko sva midva hodila. Da je še takrat imela zraven njihovega sina še ljubimca iz Italije. Iz njihove hiše se je odselila dopoldan, ko ni bilo nobenega doma. Takrat sva midva uradno hodila že pet mesecev. Rekel sem mu, da laže, on pa je rekel, da to vse lahko povesta s sinom pred mojo ženo.

Doma sem povedal to ženi in je ponorela, da kaj se vtikam v preteklost, ki je že mimo. Dolgo je tajila, da to ni res. Potem sem ji povedal, da hočem razčistiti zadevo. Rekel sem, da se bomo dobili z bivšim. Takrat mi je samo povedala, da je bila v času najine zveze res pri njem še nekja mesecev, da pa ni bilo nobenega sexa – samo naj bi se pogovarjala pozno v noč. Rekla je tudi, da ni bilo nobenega Italijana, da so se to samo izmislili, da jo je lahko pustil. Potem je še rekla, da takrat na začetku še ni vedela, da jaz mislim resno. To pa gotovo laže, saj sem ji po mesecu dni povedal, da z njo mislim skrajno renso in tudi ona je takrat rekla, da misli z menoj skrajno resno.

Vseeno se pa vam ne zdi čudno, da bi se samo pogovarjala z njim in tam spala? Zgodba od očeta od njenega bivšega nekako bolj pije vodo.

Razmišljam, kaj bi naredil. Se je res spremenila? Si res želi ostati z menoj. Lagala pa mi je definitivno. Kaj bi vi naredili? Bi ostali ali šli?

Bodite dobro Dodo

Prvo kot prvo, kako ti sploh lahko pade na pamet da si se poročil po 1 letu in pol?

Kot drugo, ali si bil tako zaljubljen ali slep, da si prenašal ženina “nihanja”. Meni bi noge odnesle že tako stran od osebe ki na začetku zveze ne ve kaj bi…očitno ni bila z vami samo zaradi vas ampak nekih drugih koristi, oziroma vas je imela za rezervo ker se nekaj ni izšlo…tipična manipulatorka. Jaz bi se resno vprašal, zakaj iskreno in koliko časa bo z vami še žena. Kaj ko boste nepokretni in vam bo treba rit brisati. Dvomim da bo skrbela za vas.

Osebe še dodobra ne spoznaš in se v fazi zalubljenosti dela otroke in poroka, katastrofa. Potem pa ločitve in uničeni otroci. Klasika.

Zajebal si se, tko pač je. Jaz bi šel mal prečkirat njeno zgodovino na računalniku brskanja po googlu, faceboku iskanja oseb, branje mailov, sms po telefonu, da bi prišel zadevi do dna, da slučano še sedaj ti ne natika rogove. Ma v bistvu bi jo že čez prag brcnil, ker dvomim da je zaradi tebe skupaj s tabo. To so tipične babe, ki ne vedo kaj hočejo. Sam stran od njih.

Zaupanje je zame temeljna vrednota v partnerstvu. In če tega ni, potem ne vidim pravega smisla, da se vztraja (skupaj si zato, da si močnejši, ne pa vsak zase). Eno je, da nekdo naredi napako in mu je žal in se skupaj najde rešitev. Drugo je, da tega kesanja ni. Na podlagi napisanega ji jaz žal ne zaupam…

nova
Uredništvo priporoča


Na kratko: Bolje za odnos narediti vse, čisto VSE.. ker odideš lahko še vedno.
Pri čemer samo pomembno opozorilo: Ne delati novih otrok! Niti ni priporočljivo skupaj iti v večje investicije.

Praviloma pa velja, da človeka spoznamo po 3-4letih skupnega življenja. Približno 2-3 leti tudi traja, da mine zaljubljenost. Obljube v “prvem mesecu” so pa nerealne.. zaljubljenost na CAT scanu deluje identično kokainski zasvojenosti.. zato je tudi s pomembnimi odločitvami vredno počakati omenjenih 3 leta.

Opogumljajoče pa je, da je točno to danes trend: “Slow love”, kot temu pravijo, tudi antropologinja Helen Fisher.

De omnibus disputandum..

Prva napaka da si jim verjel ,druga da si ženi povedal.

Sedaj si samo zmeden in ne veš kaj je res in kaj ne.

Če imata skupaj otroka misli na to, za nazaj pa poštudiraj.

Varalice večkrat preverijo kje je partner preden gredo v varanje.

Tako da spomni se kdaj te je klicarila in spraševala kdaj prideš domov, kje si…mislim predvsem na začetek veze.

Kako bi ti reagiral, če bi takrat na začetku vedel, da še vedno živi pri bivšem (mimogrede, njena verzija se mi zdi verodostojnejša od verzije bivšega, ker verjetno iz njega govori velika užaljenost).
Ne bom rekla, da jo je za pohvalit, ampak morda je tako ravnala, ker te ni hotela izgubit oziroma si zapravit priložnosti. Dajta to predebatirat. Ne boš je menda pustil zaradi besed bivšega tipa in tasta. Pomembno je, kako se imata vidva zdaj.

Hvala vsem za odgovore!

Bistvo je v tem, da mi je na začetku zveze rekla, da že leto in pol ni imela nobenega fanta. Zakaj je bilo potrebno lagati? Če bi na začetku zveze izvedel, da je pri drugem fantu, bi zagotovo odšel. In kaj je tu lepega, če me ni hotela izgubiti, ko se je grela pri drugem? A sem jaz rezervno kolo, ki pride prav, ko druga kolesa odpovedo? Če je zdaj tako, potem bo tudi v prihodnosti, a ne? Gotovo bi jo pa v začetku zveze sprejel, če bi mi povedala, da nima razčiščenih zadev z bivšim in da se slišiva potem, ko bo z njim razrešila zadevo?

Sam imam dve bivši punci. Z obema sem se razšel “korektno”. Najprej sem vsaki povedal, kaj me moti in tega ne morem premostiti. Npr. prva mi je rekla, da bo s svojim bivšim na vezi pa četudi mene izgubi. Klicala sta se načeloma vsak dan, hodila pogosto na kave, plese … Povedal sem ji, da lahko mene pokliče kadar hoče, da gre lahko z menoj na kavo, lahko gre tudi z menoj na ples; ženske vedno pravijo, da zelo dobro plešem. Ne rečem, da bi se kdaj pa kdaj slišala z bivšim; ampak vsak dan? potem naj ostane z njim, a ne? Vsaki bivši lahko pogledam v obraz in z vsako se lahko pogovorimo, če bo moja žena tako hotela.

Ko sva bila na začetku v zvezi sva se dogovorila tako: prvi vikend v mesecu sva bila pri meni, tretji vikend pri njej v stanovanju. Ostala vikenda sva imela za sebe. Med tednom sva se dobila praviloma 3x (kino, gledališče, šport …) po petih mesecih sva to spremenila in se dobivala bolj pogosto … in potem mi oče od njenega bivšega pove (jaz mu nisem nič omenil), da je bila vsak drugi in četrti vikend pri njih. Vse se poklapa, a ne …

Njej ne verjamem za preteklost.

Saj je sedaj nepomembno.

Imata otroka in naj poštimata da bo to funkcioniralo.

Da bi nekaj dokazovali, nima smisla, vsaj v smislu partnerstva in zakona, kjer je zaupanje bistvo. Vi lahko sedaj nekaj dokažete, vedno pa bo ostal nek priokus, nek dvom, morda čez 10 let, ko se bo zopet nekaj ponovilo in boste naleteli na težavo glede laganja. Tako, da če laže, naj laže, saj konec koncev laže sama sebi. Seveda, tudi vam, in vas razumem, da vam to ni vseeno. Toda, to ni vaš problem, ona laže, njena odločitev in naj kar tako ostane.

Ostati ali ne. Za voljo otroka, je vse odvisno od vas, kaj vam največ pomeni. Tukaj si boste žal morali sami odgovoriti. Kot izgleda, vas to laganje zelo moti, kako tudi ne, vseeno pa prioritete si morate postaviti sami, potem pa samo odločno naprej.

Srečno!

Saj to je to! Laganje! Težko j enekomu verjeti, ki je lagal pri tako pomembnih zadevah. Tudi sedaj, ko je za sebe poiskala izhod v sili – partnerstvo z menoj. Dvomim, da me ljubi. To pa pomeni, da bo ob naslednji priliki spet zmanipulirala in odšla. Ima kdo morda primer, ko je bil partner na začetku z vami in se še lovil (varal), nato pa ostal zvest svojemu partnerju?

75% vseh parov, ki se odloči za terapijo (se pravi oba se strinjata!), reši svoj zakon tudi v primeru dejanske nezvestobe.
Vir: knjiga zakoncev Barbara in Allen Pease
Zakaj moški hočejo seks in ženske potrebujejo ljubezen

Lahko si pa ogledate TED predavanje terapevke Esther Perel na to temo, kjer ugotavlja enako.. povezavo sem podal že nekajkrat, nazadnje v tej temi: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=168&t=11141128

De omnibus disputandum..

Pri meni se zgodba zapleta. Imam že dober scenarij za kakšno slovensko žajfnico.

Že pred mesecem dni sem ženo prosil za odkrit pogovor. Pogovarjala sva se nekaj dni. Začela se je zapletati v svoje laži. V zadnji verziji je morala priznati, da je imela stik z Italijanom, še vedno pa je zagovarjala, da je bilo njuno druženje zgolj poslovne narave. Vprašal sem jo, zakaj mi tega ni povedala, če je bilo druženje samo poslovne narave. Rekla je, da bi mi lahko povedala, ampak povedati itak ni bilo nič, ker nič ni bilo. Potem me je zopet skregala, da se spuščam v nepomembno preteklost in je rekla, da je bistveno najino življenje zdaj in naprej. Vprašal sem ženo, zakaj se je odločila zame. Rekla je, da zato, ker sem pošten pa dober. Mislite, da je to dovolj za srečen nadaljnji zakon?

Ker mi njene laži iz preteklosti niso dale miru sem se ponovno dobil z njenim bivšim fantom iz Slovenije (naprej Slovenec). Preko njega sem uspel kontaktirati tudi Italijana. Italijan me nekaj časa ni odgovarjal (Facebook, e-mail). Nato pa mi je odgovoril. Pred približno 14 dnevi smo se dobili jaz, Slovenec in Italijan v Italiji v Lignanu. Italijan je drugače iz Brescie in je bil V Lignanu službeno, podaljšan vikend pa je izkoristil za dopust s svojo partnerico.

Mislil sem, da bom naletel na kakšnega nezrelega mladostnika. Takšen občutek sem imel, ko sem komuniciral z njim po e-mailu. Po prvih vtisih in pogovoru sem razbral, da gre za urejenega intelektualca podjetnika – moralno odgovornega. In tudi za ženske je očitno magnet. Povabil naju je na večerjo in po skoraj dveh urah se nama je pridružila še njegova nova simpatija.

Sestavil(i) sem (smo) mozaik naših življenj, ki so se prepletala v zadnjih letih. Na faksu je moja žena (naprej žena) spoznala Slovenca. V njega je bila noro zaljubljena (slike, pisma, sporočila itd.; takšnih stvari ni meni nikoli pisala oz. zelo, zelo redko). Bila sta skupaj 8let. Žena je bila nora na njega (videl sem pisma, kartice, sms-e, e-mail). Pri Slovencu so doma imeli podjetje. Slovenec je študiral in delal doma. Potem je bilo dela doma vse več in je prekinil študij in delal samo doma. Zaslužek je bil zelo dober. Pred štirimi leti so se v podjetju začele velike težave zaradi neplačništva strank. Zaradi dolgov je moral oče prodati CNC mašino (par sto tisoč €). Standard je začel padati. Vzeli so jim Audi (ne vem točno kateri), ki je bil na leasing. Ostala jim je škoda Octavia. Oče se je zaposlil v drugem podjetju, kjer dela še danes (plača približno 1100 €). Tam so tudi zaposlili Slovenca (plača okoli 1000 €). Žena mu je rekla, da je standard prenizki, da bi lahko živela skupaj in imela otroka. Zahtevala je, da nekaj naredi, da bo boljši standard pri hiši. Začel je nadaljevati študij, ki ga je letos tudi zaključil. Ona se je pred približno tremi leti spoznala z menoj. Midva sva zelo hitro zaživela skupaj. Bila je stara okoli 30 let in hotela je imeti otroka.

Približno mesec dni za tem, ko sva začela hoditi je šla službeno na sejem v Milano, kjer je bila več dni. Tam sta se srečala z Italijanom. Imeli so sosednji štant in si izmenjali vizitke. Italijanu je povedala isto zgodbo, kot jo je meni na začetku zveze. Rekla je, da je že leto in pol samska, ker naj bi jo takrat zapustil fant. Čez mesec dni jo je obiskal in dobila sta se v Izoli. Takrat še nista skočila med rjuhe. Začela pa se je romanca. Ona mu je razlagala, da življenje partnerjev mora biti (moralno) odgovorno, da ne sme biti varanja, da mora biti spoštovanje itd. Rekla je tudi, da ne prenese laži; nikakor. Italijan je povedal, da so bile to enkratne besede, ki jih je hotel slišati; predhodna punca je bila nora na svojo postavo in zunanjo lepoto (3x/teden je bila v fitnesu in bila je voditeljica neke oddaje na italijanski televiziji). Menda sta bila skupaj že 5 let, toda ona še ni razmišljala, da bi imela družino. Potem je bilo Italijanu dovolj in jo zapustil. Skoraj leto dni je bil sam. Žaloval je za njo, vendar je vedel, da z njo ne more naprej. Žena pa je bila to, kar naj bi menda hotel od ženske. Rekel je, da se mu ni niti sanjalo, da bi lahko imela koga drugega; izgledala je pristno in pošteno.

Začela sta se dobivati približno na 14 dni – tri tedne. Žena se je prijavila na intenzivni tečaj Italijanščine (to sem vedel, nisem pa vedel zakaj!). Pri meni doma je imela CDjke z italijanščino. Pri Slovencu je imela knjige o italijanski slovnici in slovar.

Slovenec je videl, da nekaj ne štima, ker je vsak večer, ko je bila pri njem sama tekla in imela pri sebi mobitel (preden je bila z menoj in Italijanom je tekla brez mobitela). Potem mu je še kolega iz kluba povedal, da njegova punca večkrat sedi v parku in zelo dolgo časa govori po mobitelu itd.

Potem je Slovenec poklical prijatelje. En vikend je žena hitro preklicala njune plane. Imela naj bi službene obveznosti. Z večimi avtomobili jo je Slovenec sledil in zalotil v objemu Italijana na jezeru pri Beljaku v Avstriji. Slovenec je povedal Italijanu, da je njen fant že več let. Žena je takrat Italijana prepričala, da nimata s Slovencem nič skupaj, Slovenec pa se ji hoče maščevati, ker ga je že pred leti pustila. Italijan je Slovencu zagrozil, naj takoj odide, drugače bo poklical policijo. Slovenec je se umaknil. Mu je pa v hotelu pustil sporočilo s telefonsko številko in e-mailom in pripisal, da ga lahko kontaktira. Na mobitel se Slovencu žena ni več oglašala. Poslal ji je sms in e-mail, da se dobita v nedeljo, kjer se bosta pogovorila, razdelila stvari in človeško razšla. V četrtek zjutraj je bila pri Slovencu in njegovih starših dopoldne v prazni hiši; odnesla je svoje stvari.. Slovenec trdi, da tudi njihove. Ključ je vrgla v nabiralnik, na banko pa je vrnila kartico tekočega računa Slovenca na katerem je bila pooblaščena. Vikend, ki je sledil, je bila žena pri meni.

Receptorka je Italijanu dala podatke, ki jih je Slovenec pustil na recepciji. Italijan jih je zadržal, če bi imel še slučajno kakšne probleme s Slovencem, da bi jih dal policiji. Približno dva meseca je bila v zvezi z Italijanom. Predstavil jo je doma. Italijanu je prirasla k srcu, ker je govorila, da išče ljubečega moškega, da ceni zvestobo in poštenost, ki sta osnova za družino, da hoče imeti družino, da ji materialne zadeve ne pomenijo nič, da živi samo za ljubezen itd. Smatral je, da ker vozi avto Clio, da je tudi skromna.

Vse bi teklo naprej, potem pa: Ko je bila enkrat z Italijanom je na mobitel dobila sliko nekega moškega srednjih let s sončnimi očali, ki je napisal takole: Vse sem pripravil za najin večer … Pusa (zraven je bil še smeško). Žena je bila takrat v kopalnici in se je pripravljala za večerni izhod. Italijan si je preposlal sms. Prevedel je besedilo. Ni pa znal prevesti besedo Pusa (mislil je, da je ime), ki je verjetno pomenil poljub. Bilo mu je čudno in čez nekaj dni, ko je žena odšla domov, je kontaktiral Slovenca in Slovenec mu je povedal svojo zgodbo in poslal slike, ki so dokazovale, da je bil res z njo v zvezi, ko so se srečali pri Beljaku.

Italijan jo je poklical in z ženo sta se dobila v stari Gorici v Italiji, kjer ji je povedal, da želi prekiniti zvezo. Žena se je zjokala, ga rotila naj ostane, objemala. Pokazal ji je slike, ki jih je poslal Slovenec. Rekla je, da so to stare slike več let. Potem ji je pokazal še sliko in sporočilo z mobitela, ki si ga je preposlal iz njenega mobitela. Razložila je, da je to nek tip iz službe, ki jo nadleguje. Ni ji verjel. Potem je ona tako »iskreno« jokala, da se mu je trgalo srce. Ni vedel, če je prav naredil. Še naprej mu je pošiljala sporočila in e-maile, kjer ga je prosila, naj pride nazaj. Italijan ni več odgovarjal. Enkrat mu je celo napisala v smislu, da se morata dobiti, ker bo zgodba, ki jo bo slišal, spremenila življenje obeh.

Po tistem je prišla k meni in kakšen mesec – dva za tem sva začela biti veliko skupaj (takrat sva bila skupaj približno že šest – sedem mesecev). Še parkrat pa je Italijanu poslala sms-e in e-pošto. Po nekaj mesecih je ugotovila, da je noseča z menoj. Rekla je celo, da se želi poročiti z menoj. Tako kot sem se pogovarjal z Italijanom, naj bi tudi v tistem obdobju prenehala njemu pošiljati sporočila.

Za tem sva se midva poročila in dobila hčerko. Zaživela sva družinsko življenje.
Pred nekaj meseci je začel od bratranca sin delati z očetom od Slovenca. In zgodba je prišla na dan. Slovenec mi je posredoval ime in priimek in e-mail od Italijana. Italijan me je na začetku skenslal, ker ni hotel imeti opravka z mojo ženo. V tem času si je našel res krasno partnerico. Potem je začel razmišljati (že nazaj je prejel je sms, kjer je napisala da bo zgodba spremenila njuni življenji), da obstaja možnost, da je bila žena noseča z njim, ko je odšla. To je povedal svoji partnerici in na kocki je bila tudi njuna zveza. Nato je njegova partnerica zahtevala, da ugotovi ali ima v Sloveniji otroka ali ne. Italijan mi je tako pred nekaj tedni odgovoril. Povedal sem mu, da imava hčerko. Glede na njegove izjave kdaj sta bila nazadnje skupaj pa ni verjetnosti, da bi bila hčerka njegova. Italijan in partnerica sta si oddahnila in začela naprej planirati življenje.

Potem smo se približno pred 14 dnevi dobili v Lignanu. Prinesel mi je ves dokazan material v slikah, sms-ih, e-mailih, ki jih še ima. Rekel je, da je veliko slik in ostalih podatkov žal že zbrisal. Bili so pa tudi obstoječi dovolj, da sem videl, da je bila z njim. Še vedno pa ne vemo, kdo je bil moški od katerega je moja žena prejela sms, ko je bila z Italijanom. Italijan se je tudi zahvalil Slovncu z besedami: You saved my life! I’m your debtor!

Pri večerji se nama je pridružila še njegova partnerica. Italijan in partnerica sta mi povedala, da sočustvujeta z menoj. Če mi lahko kako pomagata, naj se oglasim. S Slovencem sva dobrodošla pri njih v Brescii itd. Italijan in Slovenec sta tudi privolila, da se skupaj dobimo z mojo ženo, če bo to pomagalo meni, da rešim situacijo.

Tako, moja žena še ne ve, da poznam to zgodbo. Kaj bi naredili vi? Bi se še sploh pogovarjali o tem, da se zakon ohrani ali ne?

Moram povedati, da je zadnje čase žena zelo nežna in pozorna. Jaz začnem delati zjutraj ob 7h, žena začne ob 8h. Zadnji mesec vsako jutro pride do mene in me objame in poljubi. Sam pa ne vem kaj bi. Žal mi je hčerke, ki je navdušena nad obema. Ko smo zjutraj doma veselo pripleza v najino posteljo in tako se igramo po več ur. Otrok uživa! Če ne bi bilo nje, bi odšel. Zadnjič sva bila s hčerko sama popoldan in sem se zjokal, nisem mogel zadržati solz.

Italijan zgleda, da je že dober tip za ženske na prvi pogled. Visok, črn, postaven in gostih las. Slovenec ne zaostaja prav veliko za njim. Pri meni je drugače. Postal sem depresiven. Lasje se mi redčijo in čedalje bolj se vidi pleša. V teh časih psihičnega pritiska sem dobil tudi kakšno kilo gor.

Sprašujem se, kako bo čez 10 let. V planu imava izgradnjo hiše. Kaj bo potem? Me bo imela rada. Bo pustila lepše moške pri miru?

Vesel bom vaših odgovorov!

Tvoja zena ni ravno vzgled postenosti! Ocitno sta ji bila oba s Slovencem za rezervo. Ce se ne izide z enim, se bo pa z drugim. Je velika preracunljivka. Bi rekla, da zna biti prihodnost z njo negotova. Nikoli ne ves kdaj se bo spet pojavil kaksen “Italijan”. Sam se bos moral odlociti kako naprej. Ni ti lahko. Ne razumem te, zakaj si moral vedet vse detajle njenih dveh vez? Odpeljal si se celo v Italijo??? Kaj imas zdaj od tega? Primerjas se z njima, kar kaze tudi na tvojo nesamozavest. Shujsaj, delaj na sebi, pokazi samozavest. Ce se bos odlocil nadaljevati v zakonu, bos pac moral pozabiti kaj je bilo ne vem koliko let nazaj. Ne vidim smisla zakaj si vrtal v preteklost, razen, ce zelis koncati, se ji mascevati in ji vse detajle predociti? V zivljenju pa garancije tako in tako ni, razen smrt na koncu.

Žajfnica, prav res. Manjka samo še test očetovstva…
Samo čudim se, kako je zmogla tako spretno manipulirat kar s tremi naenkrat.
Kaj bo pa naprej, se bosta odločila pa vidva sama. Jaz bi na tvojem mestu naredil še test očetovstva za hčerko, nato pa bi se z dokazi na mizi pogovoril z njo kaj in kako misli za naprej.
Žaluješ, ker te je dohitela trda pest krute realnosti. Sam bi se na tvojem mestu pripravil na najhujše in predvsem začel delati na sebi. Spravi se h kakemu športu, naredi kaj zase, preberi kako dobro knjigo s področja psihologije. Name sta velik vtis naredili knjigi Formule ljubezni in Emocije psihologa dr. Zorana Milivojevića.
Predlagam tudi, da si prebereš tudi knjigo Jordana Petersona 12 pravil za življenje.
Upam, da boš zmogel čez to brez kakih hujših posledic.
Želim ti vse dobro!

Težko se je odpovedati sanjam, še posebej, če so del teh sanj tudi tvoji otroci.
Da se temu lahko odpoveš je treba dat na mizo vse fakte, jih analizirati in nato določiti nove cilje in tudi delno trasirati pot do teh ciljev.
To, da je avtor pridobil fakte, se pozanimal o ravnanju njegove nezanesljive in lažnive žene, mu bo v življenju samo pomagalo pri odločitvah, življenjskih odločitvah, ki ga čakaj v prihodnosti. Očitno se odločitev loteva s premislekom, kar je dobro. Verjamem, da bo to poglavje svojega življenja uspešno počistil, zaprl in šel naprej modrejši in bolj utrjen.
Moški se vedno primerjamo s konkurenti. Pri tem te zna spodnesti le fovšija, saj ti ta onemogoči napredek. Brez fovšije pa se lahko marsikaj naučiš prav iz opazovanja početja konkurentov in naučeno koristi izgradnji lastne osebnosti.

No, mene je bolj imponiralo to, kako je med zasledovanjem uspel zamenjati več avtov, ne da bi jo izgubil izpred oči.

Nekateri dejansko verjamete tej pravljici? Zakaj bi se kar cela dva tipa sploh ukvarjala z novim tipom oziroma možem bivše partnerke/ljubice in se sestajala z njim? Resno no.

No, mene je bolj imponiralo to, kako je med zasledovanjem uspel zamenjati več avtov, ne da bi jo izgubil izpred oči.

Nekateri dejansko verjamete tej pravljici? Zakaj bi se kar cela dva tipa sploh ukvarjala z novim tipom oziroma možem bivše partnerke/ljubice in se sestajala z njim? Resno no.
[/quote]

Morda res…
Toda, če pomislim, da bi me nekdo kontaktiral v povezavi z neko osebo iz mojega življenja, ki me je kakorkoli prevarala in me prosil za pomoč ali dodatne podatke, mu pomoči najverjetneje ne bi odrekel. Neka osnovna medčloveška solidarnost pač mora biti.

To je kot v matrici red pil blu pill . So ti odprli oči ampak nisi na nič boljem, laže ti in ti bo. Več ji boš povedal da veš bolj ti bo lagala. Po pravici če nebi zvedel o njej slučajno nebi nikoli nič vedel in bi srečno živela do koca svojih dni…
Osredotoči se na hčer .

Hvala za vaše odgovore. Malo sem sam in lahko pišem.

Žena me hoče pridobiti na razne načine, samo ne z odkritim pogovorom. V soboto zvečer se je oblekla v zapeljivo spodnje perilo in prišla k meni v kuhinjo. Bila je lepa, res zelo lepa, vendar nisem mogel biti intimen z njo. Povedal sem ji, da hočem prej odkrit pogovor. Obrnila se je in odšla v spalnico in ni prišla nazaj!

Enostavno ne morem biti z njo. Morda se bom kdaj kesal, a zdaj ne morem!

Prijatelj mi je svetoval, da naj jo povabim na pogovor. Naj jo prosim, da naj mi pove resnico. Obljubim naj ji, da se ne glede na odgovore ne bom razburjal. Potem pa naj poslušam. Preden bom odgovoril naj 10x vdihnem. Glede na povedano, pa moram biti pripravljen, da bo tudi odšla. Kaj pa mislite vi?

Pa še ostalo … Ne verjamem, da sta si Slovenec in Italijan izmislila zgodbo. Preveč se vse poklapa in tudi z enim vprašanjem oz. odgovorom ju do sedaj še nisem dobil na laži. In zakaj si bi jo izmislila? Kaj bi imela od tega? Če bom pa ugotovil, da je zgodba izmišljena, bom pa najsrečnejši človek na svetu!!!!

V Avstrijo je ženo sledilo več šoferjev z različnimi avtomobili. Bili so prijatelji od Slovenca. Hotel je dobiti najprej detektiva, a je bil predrag. Potem naj bi izvedli zadevo tako, kot mi je povedal.

Slovenec oz. slovenčeva družina naj bi bila jezna na ženo, ker naj bi odnesla neko zlatnino od babi in eno uro, ki nima sicer neke velike vrednosti. Vredna naj bi bila samo zato, ker jo je dal ročno izdelati (mislim da) pradedek nekje na Dunaju (upam, da sem prav razumel). Slovenec trdi, da jim je stvari pred 4leti podarila babi, ker sta govorila o poroki in naj bi bilo to poročno darilo za poroko. Pravi, da so bile tudi slike, omarica … To je pustila.

Slovenec trdi, da je tudi odnesla ročno uro in prstan, ki mu ga je podarila. Odnesla je tudi vso zlatnino, ki jo je on podaril njej in še nekaj drugih stvari. Pravi, da ni prav. Pravi, da bi bilo prav, če bi odnesla zlatnino, ki jo je njej podaril on in pustila tisto, kar je ona njemu podarila ali obratno. Ne more pa vse odnesti. Pravzaprav mu ni do njene in njegove zlatnine. Pravi, da naj samo vrne uro in od babi nakit. Pravi, če ne gre drugače so tudi pripravljeni plačati za to, da zadevo vrne. Če bodo pa enkrat dobili to nazaj, pa je nočejo več videti. Naj živi po svoje.
Mene je vprašal, če sem morda kje videl pri njej uro ali stari nakit, vendar do sedaj tega res še nisem opazil. Meni žena ni nikoli delovala kot tatica. Je pa res, da mi tudi ni nikoli delovala ženska, ki bi lahko varala!

Italijan mi je odgovoril najprej zato, ker se je hotel prepričati, da ni bila z njim noseča! Potem mi je odgovoril zato, ker je bil presrečen, da bosta z novo partnerico lahko nadaljevala pot brez ostalih obveznosti. Tako je vsaj rekel.

Je pa žena zelo samozavesten tip ženske. Če se ji kaj ne dopade, nič ne govori, nič ne odgovori samo naredi po svoje. Npr. pred kratkim je kupila televizijo. Sam sem zagovarjal malo manjšo televijzijo in boljšo resolucijo, ona pa večjo televizijo s slabšo resolucijo. Predlagal sem, da greva skupaj v trgovino, testirava zadevo in se odločiva. V ponedeljek je bila TV že doma in sicer taka, kot si jo je ona želela. Zdaj imamo grahasto sliko.

No, če grahasta slika ne bo prevelik problem, morda še kako detektivsko zgodbo pa le uspete napisati. in jo poimenujete “Trpljenje mladega Wertherja 2”.

Pozdrav Mirjana

PhDc. Mirjana Franković, spec. dipl. oec. transakcijski analitik - psihoterapevtka I [email protected] I www.mirjana.si I Pogovor pomaga. I 040 520 257

New Report

Close