Najdi forum

Mojega moža je na fb stran dodala ženska iz preteklosti ,ki je bila nora nanj in me je že takrat poskušala spraviti narazen z njim pa ji ni uspelo ,zato se je iz najinih življenj umaknila za dolga leta . Mož mi je potrditev prijateljstva z njo zamolčal za več kot dva meseca nakar sem ugotovila da je med njegovimi prijatelji ,ker je všečkala fotografije na katerih je on , nikoli pa tistih na katerih sva skupaj midva . Moža sem takoj povprašala o tem in jo je takoj dodal na blokacijo vedel pa je povedati da mu je bilo nekak zoprno ne potrditi prijateljstva z njo da ne bi izpadel kot copata in da nečesa ne sme . Ženska je že v abrahamu vendar ima status da ni v zvezi in tudi ni videti da bi imela otroke in moža . Ko sva z možem rešila ta problem se je mož obnašal popolnoma sproščeno in nisem opazila ničesar na njem kar bi ga izdajalo da ga moti ker je nima več med prijatelji . Oba pa sva se strinjala da je ženska zelo pretkana in nasukana in bi prej kot slej poskušala navezati stike z njim in zdi se mi zelo nesramna saj je vedela da bom njene všečke opazila ker imam tudi jaz fb stran . Vseeno pa me je zmotilo da mi je to zamolčal . On njej ni všečkal nobene ker sem preverila in ji ni dal povoda da se mu približa . Tudi na zgodovini ni nikakršnih zaznamkov pogovorov med njima . Hočem povedati le to kako se nekateri hinavsko približaju človeku in preverjajo kako je v resnici v njegovem življenju in ali bi imeli kaj možnosti . Če bi bil za stvar še mož si sploh ne morem predstavljati kaj vse bi ta ženska storila da pride do svojega in to vem še iz preteklosti in očitno se ni spremenila . Človek se vedno lahko s premislekom odloči in pretehta kam ga bi to pripeljalo in vesela sem da ji je obrnil hrbet . Ona je ponovno hotela priti do svojega ta isti moški pa ji že drugič dal vedeti da tega noče . Včasih ne pa vedno je potrebno le nekoliko posvetiti pozornost kaj počnejo naši partnerji da zadeve ne gredo predaleč tudi v primeru kadar nekdo ni za stvar .

Praktično stereotipen vedenjski vzorec na relaciji moški-ženska, ki sem ga bil priliko že neštetokrat doživeti v živo.. kerj moški običajno nečesa ne pove, ne prizna.. da ne bi “prizadel” partnerke.. in na koncu jo celo bolj prav s tem izključevanjem, molčanjem.
Svet je majhen in dejanja hitro pridejo naokoli. V digitalnem svetu toliko bolj manjši.. čas nekaj milisekund!
Včasih se vprašaš, ob teh digitalnih FAcebook dramah: A znajo ljudje sploh misliti?
A je pomislil, da bo partnerka, praktično takoj za to izvedela?

Ne moreš verjeti, da so ljudje res tako “neumni”.. zato bi prej stavil na podzavetno transgresijo.. kjer z nekim obrombnim dejanjem, podzavestno spraviš na plan dejanski problem partnerstva.

First things first.. Moderna simbolika. Kaj dejansko pomeni, da imaš Facebook “prijatelja”?
Kot prvo, to ni noben “prijatelj”.
Kot drugo, ali mora res zakonski par še na Facebooku igrati neko spolirano vlogo? Imeti le medsebojno verificirane “prijatelje”?
Digitalna zvestoba, kot spolirani javni PR?

Vendar zapisano razkriva veliko več, kot nek klik – potrjevanje Facebook prijateljstev. Gre za temeljno nezaupanje med partnerjema v tej skupnosti.
Eden se ne čuti dovolj svobodnega, da bi smel potrditi neko digitalno imaginarno “poznanstvo”, brez, da bi bila druga stran prizadeta ali pač zato, ker se ne upa s tem razumno soočiti in se najprej pogovoriti, nato klikniti. V obeh primerih se razkriva nezmožnost za iskreno komunikacijo.
Tisto komunikacijo odraslih ljudi, kjer vsak sme povedati svoje, brez da bi prizadel drugega.
Medsebojno spoštovanje in ljubezen.

Prikrivanje to ni. Izdati zaupanje partnerja (mu nekaj prikrivati), zgolj zaradi nekaj milisekund narcisoidne digitalne samovšečnosti?

Ja, verjetno so tudi takšni ljudje na svetu, ki hrepenijo po nenehni pozornosti.

Ta FB malenkost.. daje uvid tudi v vaše ljubosumje.. in s tem nezaupanje partnerju. Tista stereotipna slovenskost, kjer slovenke (namenoma pisano z malo, ker ne gre za nacionalnost, temveč “modus operandi”), že v osnovi ne zaupajo nobenemu moškemu.
Razlogov za to je veliko. Enega je dr. Alojz Ihan hudomušno zapisal na nekaj straneh v knjigi Hvalnica rejšnjemu telesu. Ena prvih stvari, ki jo zavojevalni narod naredi je, da pobije moške prebivalce in posiljuje. S tem v poraženem narodu povzroči travmo, da se matere bojijo za svoje sinove, jih stiskajo k svojim krilom in na splošno ne spustijo nikamor.
Ko moški tako med zavojevanim narodom odraste, je ves čas znotraj strah matere, ki pa se potem samo preda “ženi”, ki se enako boji za svojega moškega.. in ga želi čim bolj ob sebi.
Medtem zavojevalska dekleta navijajo, spodbujajo svoje moške in dečke, ko se lotevajo nevarnih iger, športov ter seveda vojskovanj.
Strah slovenk, pa je seveda še drugje.. Največji je ponavadi v tej računalniški obliki zapisani sintaksi:
Nisem vredna ljubezni. Če je nekdo z menoj je to zaradi drugih stvari (verjetno SAMO seksa).
A – Vsakič, ko si želi z menoj seksati, dokazuje, da me ne ljubi.
B – Seks lahko dobi tudi drugje: se pravi, da sem v stalni nevarnosti.

Nezaupanje torej iz obeh strani v razmerju.

De omnibus disputandum..

Pozdravljeni, lahko ste veseli, da imate moža z vrednotami. Jaz zelo dobro poznam take ženske, ki gredo preko trupel za dosego cilja in imate prav, res so hinavske in smatrajo kot razdor kot da so zmagovalke…Jaz osebno sem na račun take ženske ostala sama z dojenčkom..Ženska je točno vedela, da obstajam jaz in dojenček, pa ji ni bilo mar, partner pa je ravno zaradi tega bivši. Vse dobro, še moj nasvet: žensko dati na ignor in se bo slej ko prej naveličala.

nova
Uredništvo priporoča

Potrdil prijateljstvo da ne izpade copata ???
To ti res ? 🙂
Zdaj bojo ‘priprave’ samo bolj skrite.

Kaj sploh potrebuje fb. To je za mlade.

Uh ja, to všečkanje je kar hudič 🙂 Tako kot se dogajajo FB poroke, se dogajajo tudi FB ločitve.

Skrivanje znanstev in komunikacije z bivšimi je predvsem posledica strahu zaradi reakcije partnerja. Živeti po reku “čisti računi, dobri prijatelji” je v mnogo primerih težko. Če imaš pa za partnerja/partnerko bolestno ljubosumno in posesivno osebo, je življenje po tem reku praktično neizvedljivo. Včasih se je v takih primerih potrebno malo umakniti, ne skočiti na prvo žogo in po partnerjevem pravilnem odzivu bo zaupanje med vama samo še zrastlo. Saj veš… zaupanje si zaslužimo z dejanji, ne z besedami in obljubami.

Potrdil je prijateljstvo in kaj? Ni vsaka taka stvar varanje. Nekateri imajo tako velike strahove, da se ves čas ozirajo čez rame… Osredotoči se na svoj zakon, če je vse ostalo OK, potem naj te ne skrbi glede nje…

Ah dejte no Stepni volk za kakšno nezaupanje iz temelja pa naj ni šlo , če tega niti dva meseca ni opazila ???
Torej ni blodila po njegovem profilu
očitno pa je slučajno naletela na znano ime in prosm ne kuj sodit ljudi pa jih pomest nekam


Zaupanje se ne meri po tem, v kakšnem času nekaj opazimo na socialnem omrežju.

Zaupamo v svojega partnerja. Kar pomeni, da ne glede na to, s kom ima naš partner preko spleta stik, vanj verjamemo.

Nezaupanje in ljubosmuje pa oznanuje nasprotje: dejanjem in besedam svojega parnerja čisto nič ne zaupamo.. iščemo torej razloga, da se lahko ljubosumje razbohoti.. pa naj bo to dolg blond las (ki ga je obleka pobrala na avtobusu) ali “prijateljstvo” na FB, pogovor z blagajničarko.. en mežik sošolki itd.

De omnibus disputandum..

New Report

Close