Najdi forum

Partnerka se dopisuje z drugim

Pozdravljeni!
Rabim pomoč oziroma dober nasvet.. Z partnerko sva v vezi 12 let, imava 2 čudovita otroka.Otrokoma sva dober starš.. V zadnjih parih mesecih pa sem se malo oddaljil od družine… Partnerke nisem nikoli prevaral, začel sem se do nje ohlajat, ni bilo topline več do nje.. Ona pa je bila povsem normalna do mene, dokler ni začutila da sem se spremenil.. Čez nekaj dni pa sem videl na njenem telefonu da se dopisuje preko spletnih strani z drugimi moškimi.. Kar nekaj jih je bilo.. Z zadnjim pa se je kar ujela.. Vsak dan si dopisujeta, vpričo otrok in mene.. Misli da ne vem kaj dela, a vem.. Sta v fazi da se dobita kmalu, in govori da sem se jaz spremenil in me bo zapustila..
Mislim, da sem jaz izključno kriv za to, ker se nisem prej z njo pogovoril o najinem odnosu.
Mislite, da je že prepozno da bi rešil zvezo? Ne želim je izgubit, imam jo rad.. Otroci pa so name zelo navezani.
Se opravičujem, kako sem napisal, to zdaj tako čutim.
Hvala iz srca za nasvete

Ne moremo vedeti, ali je prepozno, ker pišeš ti, ne ona.
Je pa vse skupaj hitra igra – par mesecev in sta že vsak na svojem bregu? Če bi sklepala po tem, bi rekla, da se je tudi ona že zdavnaj ohladila do tebe, ker ženska, ki bi jo ljubljeni partner začel zanemarjati, verjetno ne bi bila pripravljena na ločitev in novo zvezo že po parih mesecih. Lahko pa da je to samo krinka, s katero si daje poguma, da tudi če jo boš ti zapustil, bo že nekako zmogla …

Moški si, ravnaj kot moški, bodi odločen, bori se za ženo.

Pozdravljeni, Dragan1980,

vedno znova se sprašujem, kako to, da nekatere poti, ki zakonce vodijo (ali so jih že odpeljale) iz odnosa, njihovi partnerji odkrijejo, drugih pa nikoli. Ugibam, ali tudi vaša partnerka na ta način (zavestno ali nezavedno) pravzaprav kliče vašo pozornost in upa, da boste reagirali, da ne boste več brezbrižni. Kajti tisti, ki res ne želijo, da bi jih odkrili, za to navadno zelo uspešno poskrbijo. In samo ugibam lahko, kaj pomeni vaš stavek “V zadnjih parih mesecih pa sem se malo oddaljil od družine… Partnerke nisem nikoli prevaral, začel sem se do nje ohlajat, ni bilo topline več do nje.” Zakaj in kako se je to zgodilo? To se ne zgodi kar tako, ima svoj vzrok. Sta se o tem sploh kdaj pogovarjala?

Zdi se, da je po 12 letih res že čas, da se soočita in si naravnost povesta, kako se v svoji zvezi počutita, kaj od njega pričakujeta in tako naprej. Skratka, da se začneta konstruktivno pogovarjati, tudi kadar je odnos v stiski. Strinjam se z žarno, ki vam priporoča, da se borite za partnerko oz. za odnos. Partnerska terapija vama je pri tem – zlasti pri učenju iskrenega, a empatičnega pogovora – lahko zelo v pomoč.

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com
nova
Uredništvo priporoča

Kliče pozornost…
Če gre v odnosu kaj res narobe, se da pozornost priklicati tudi drugače. 😉
Kaj pa spoštovanje in iskrenost? Kaj bo z osnovo – zaupanjem?

Pa kaj je z današnjimi moškimi, da si vedno rečejo, da so oni krivi če gre kaj narobe. Pač za njeno nezvestobo, si kriv ti, zato ker je ona egoistična.

Ukvarjate se s posledicami, ne vzrokom. Glede na ponujene nasvete višje, pa se bo izkazalo ali boste dejansko kaj ukrenili (se odpravili na zakonske svetovalnice) ali boste počakali, da bo vse že prepozno.. in boste lahko še naprej igrali vlogo žrtve (ki vključuje vse 4 jezdece apokalipse oz. napovednike ločitve – glej nižje!).

John Gottman s sodelavci na Washingtonski univerzi je[/url] z longitudinalno študijo 20+ let pri opazovanju 200 parov prišel do parametrov, s katerimi trdijo, da zmorejo s 94% točnostjo napovedati, kateri pari se bodo ločili v prihodnosti. Omenjene pare so namreč izpostavili reševanju problemov in konfliktov, ko so bili še skupaj. Glede na njihove reakcije, tudi analize mikroizrazov, pogledov, barve glasu in intonacije, govorice telesa.. kot tudi bolj glasne vsebine medsebojno izrečenega, so prišli do sledečih zaključkov:

4 točke, ki napovedujejo ločitev oz. “4 jezdeci apokalipse” so:
– negativna kritika partnerja,
– defenzivnost,
– prezir,
– umikanje vase, tišina.

Konflikti, prepiri.. so drugače običajen del kakršnekoli skupnosti, tudi zakonske oz. partnerske. Glede tega, kako se s spori pari soočajo, jim je uspelo določit tri prevladujoče vzorce:
– odprto in umirjeno
– glasno in strastno
– izogibanje (nojevsko pretvarjanje).

Ne glede na stil oz. vzorec soočanja s konflikti, imajo pari, ki ostanejo v partnerstvu skupni imenovalec: “Pozitivna interakcija med partnerjema je 5x bolj pogosta, kot negativna.”

De omnibus disputandum..

Če to mantro poslušaš vedno znova in znova, se ti usede v podzavest.
Ženske in otroci ravnajo podobno: Storijo neko dejanje, a odgovornosti za dejanje le redko prevzamejo v celoti.

Pogovori se z njo, karte na mizo, pejta na partnersko terapijo. Če ti res ni vseeno, odvrzi svoj ego in se vrzi v reševanje. Vedi pa, da za kakršnekoli spremembe moraš najprej na sebi nekaj naredit / spremenit.

Ne kompliciraj z branjem forumov. Enostavno ugotovi pri čem si. Petek: Uredi varstavo za otroke. Spakiraj kopalke za oba + brisačo ter jo pokliči konec službe, da jo prideš iskat. Pelji v savno (poglej kaj na 1nadan ponudbo) in potem nekaj dobrega pojest. POtem pa domov razvajat … morda kozarček vinčka. in boš takoj videl pri čem si … Otroke pojdi iskata šele v soboto

New Report

Close