Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Ljubezenski nasveti, partnerska intima in nezvestoba Po 8 letih zveze sva s fantom naletela na veliko težavo – pomoč!

Po 8 letih zveze sva s fantom naletela na veliko težavo – pomoč!

Pozdravljeni,

na kratko…soočam se z izgubo zaupanja in to me boli v dno duše. Po dolgotrajnih iskrenih pogovorih z mojim fantom opažam zelo počasen napredek in ne vem kako dolgo bo ta napetost, nemir še trajal. Vseskozi imam v glavi “kaj pa če”. Teh če-jev je ogromno. Tisti, ki ste to dali skozi me verjetno razumete.

Fanta imam resnično rada, je vse tisto, kar sem si želela pri dolgotrajnem partnerju (umirjen, ljubezniv, nežen, prilagodljiv…) in nikoli si nisem mislila, da me bo takšna stvar tako vrgla iz tira.

Nikoli mu nisem prepovedovala prijateljev ali ga omejevala s kom se sme družiti, saj sem menila, da je sam sposoben razsoditi kaj je prav in kaj ni in mislila sem, da sva glede tega usklajena. Pol leta nazaj pa sem ugotovila, da si že par mesecev konstantno dopisuje z eno izmed svojih sodelavk. Pogovori niso romantične ali intimne narave, so pa preveč osebni za moj okus. Pogovarjata se o službi, o svojih težavah, njenih težavah, ki jih ima z zdravjem in v zakonu – mene to moti! Zakaj potrebuje mnenje mojega fanta? Naj se po pomoč obrne na svojo družino/moža… Potem pa ji še moj fant kontra potoži o svojih problem…

Ko sem fantu povedala, da me to zelo moti, mi je najprej rekel, da ji ne more čez noč obrniti hrbta, ker ima hude težave. Tega odgovora nisem sprejela, zato sem mu zagrozila, da se naj odloči med mano in njo, drugače grem. To ga je očitno streznilo in obljubil mi je, da bo prekinil vse osebne stike z njo, ki niso službene narave in da po službenem času ne bo več v kontaktu z njo. Kolikor je meni znano, se zaenkrat tega drži…upam, da bo tako tudi naprej, ampak občasno še vedno podvomim vanj in se zbojim, da se še vedno na skrivaj pogovarja z njo in da se ne drži najinega dogovora. Rekel mi je, da med njima ni nič bilo, da sta samo postala dobra prijatelja (za kar jaz nisem vedela, jaz sem mislila, da je zgolj ena izmed njegovih sodelavk, ki jih občasno omenja). Jaz pa tega ne morem sprejet, da v razmerje fura neke nove “prijateljice”, ki so samo njegove in ne od obeh…halo?!

Predlagal mi je celo naj grem s to sodelavko na pijačo, da jo spoznam in sem šla, ampak mi ni bila všeč.

Kolikor je meni znano, se je do sedaj pogovarjal samo z zelo dobrimi prijatelji, tu in tam s kakšno staro prijateljico iz gimnazije (pa še to, če se je bilo treba dogovoriti o kakšnem obisku, ali kakšne čestitke ob življenskih prelomnicah…in te njegove prijateljice mi je na začetku zveze že takoj predstavil in z njimi nikoli nisem imela težav).

Resno je tale problem načel moje zaupanje vanj…žalostna sem res.

Ali se vam zdi, da pretiravam? Bi vi pustile svojim partnerjem, da tako ravnajo, ali bi odreagirale isto kot jaz?

Sama sem v zvezi s partnerjem toliko časa kot ti. Glede na to da sta s fantom dve ločeni osebi, se mi zdi razumljivo da imata poleg skupnih prijateljev tudi vsak svoje. Vsak od vaju ima določena lastna zanimanja in interese, zato je normalno da se spoprijateljita z različnimi osebami. Razumem, da te moti da ima partner čisto svojo prijateljico , razumem da se zaradi tega počutiš nesigurno in ljubosumno. Vendar tvoj partner ni tvoja last, ne moreš mu določati s kom naj se druži. Sama sem bolj družabna od svojega partnerja in se s prijatelji družim več kot on. Poskušam si predstavljati kako bi bilo če bi mi rekel da naj ne grem (ali da celo ne smem iti) na pijačo z moškim prijateljem. Mislim da bi se počutila predvsem zelo utesnjeno. Ne bi želela biti v zvezi z osebo, ki bi mi hotela določati prijatelje in nadzorovati moje družabno življenje. Ena od najpomembnejših zadev v zvezi je zaupanje. Poskusi zaupati svojemu fantu. Ni izključeno, da mu ta sodelovka ni všeč (po osmih letih zveze se mi zdi normalno da ti postane kdo všeč) ampak glede na to da ti jo je predstavil, te povabil zraven na pijačo, mislim da ne misli ničesar imeti z njo. Srečno

“Nikoli mu nisem prepovedovala prijateljev ali ga omejevala s kom se sme družiti, saj sem menila, da je sam sposoben razsoditi kaj je prav in kaj ni in mislila sem, da sva glede tega usklajena.”

Nisi mu prepovedovala prijateljev in ga omejevala pri druženju, dokler je bilo tako, kot si ti hotela. Mislila si, da sta usklajena glede tega, da bo pač po tvoje. Zdaj, ko ni, si v bistvu ti bolj na preizkušnji kot on. Očitno je bilo to flancanje o zaupanje in samostojni osebi samo tvoje hvalisanje, češ, kako samozavestna in fajna sem. Veliko bolj posesivna in ljubosumna si, kot si si priznala.

Ne bom se šla sprenevedanja, ker imamo vsi take sodelavke in podobne sodelavce. Ona je morda ranljiva, dojemljiva in verjetno odprta za marsikatero opcijo. Tvoj fant pa … ??? Vprašanje. Ampak v življenju bo še veliko takih situacij (in morda skušnjav). Kako se bo odzval, je odvisno predvsem od njega. Ti ga morda lahko zabremzaš enkrat ali dvakrat (če ga je seveda res sploh treba bremzati, morda ga ni), tretjič bo pa zbezljal. Skratka, ti se moraš predvsem malo pogovoriti sama s sabo in si naliti čistega vina. Ali mu zaupaš ali mu ne, ali si tolerantna ali ne, si posesivna ali ne.

nova
Uredništvo priporoča

tebi jo je vsaj predstavil, meni še to ne. Z njo v službi, z njo po službi, z njo na dopustu – nekaj fizično, nekaj po telefonu. Ko mi je prekipelo in sem zahtevala telefonske izpiske – z mano je v celem tednu govoril po telefonu 5 minut, doma itak ni bilo pogovorov na štiri oči. No, s sodelavko pa – po 4 ure na dan. Zjutraj se je iz moje postelje vsedel v avto ter jo poklical. V službi skupaj, vmes sms… Skratka – meni je prekipelo, sam se ni zavedal kako daleč je zabredel s temi pogovori… Spoznala je nisem nikoli. Ko sem ga povprašala – pač ena, sploh ne ve kaj, malce podobna meni po karakterju…skratka takšne nebuloze je stresal, da hudo. In na koncu izvem, da je ženska malce lahka, koketira z vsemi, kako daleč se spušča niti nisem spraševala. In ne, ne krivim ženske – kriv je mož, kajti če bi bil ded, bi ne zabredel tako globoko, ne bi skrival, ne bi lagal meni v obraz…
Sva še skupaj, vendar…ne verjamem več ničesar, kar reče, živiva vsak zase.

Ja, zdi se mi da pretiravaš. In ja seveda pustim, da se moj mož pogovarja in druži s prijateljicami. In on meni prav tako. In pod nobenim pogojem nisem nikoli razmišljala, da bi bil to lahko razlog, da mu ne bi zaupala. Če te razgaljevanje vajine intime tako zelo moti ti predlagam, da se s fantom pogovorita katere so teme o katerih absolutno ne želiš, da se pogovarja s prijateljico. Če je fant na mestu mislim, da ne bi smel biti problem. Ti pa povem, da če bi meni mož poskušal prepovedati druženje z nekom, bi bil verjetno že bivši.

če se po 4 urah pogovora dnevno nista vmes še pokavsala, potem sta vsekakor poseben genski material, ki bi ga morali proučevati znanstveniki.
Tisočkrat videno, vidva sta po 8 letih zveze skupaj le še iz navade in nič čudnega ni, da vmes uleti kaj novega in svežega. Po moje nima smisla nadaljevati zveze.

Zakaj bi bil sploh še kdo s takim moškim, ki mu ni zaupati in še živita vsak zase (po tem takem nista več par)? Zato potem pride do hitrih ločitev po rojstvu otrok, ker se ga ne zapusti takoj, ko vidiš da to ni to.

Pusti vendarle človeka da rešuje prijateljičine ‘težave’. 🙂
Prej ali slej bojo tudi tvoje. Glej pozitivno : dobila boš izkušnje.
Punca, mislim da je skrajnji čas da odrasteš.

New Report

Close