Najdi forum

Oba poročena a ne moreva drug brez drugega

Sva sodelavca, mene so nedolgo nazaj prestavili v oddelek kjer dela tudi on. Prej se niti nisva kaj dosti poznala, potem pa sva se kmalu zelo zbližala. Oba sva poročena in imava svoje družine kjer sva oba zadovoljna s svojimi partnerji. Vendar kljub temu sem začutila da je med nama nastala neka čustvena vez, ki ni običanjna za ostale sodelavce. Čutim da je med nama zaljubljenost, ves čas se spogledujeva, namenjava lepe besede, vsepovsod tičiva skupaj.. To traja že 3 leta, oba čisto zmedena, polna metuljev. Tudi sodelavci čutijo in vidijo da sva v oblakih. Kljub vsemu pa ne varava, še dotikava se ne ker se očitno nočeva spustiti na tak nivo.
Kaj se to dogaja? Kam to pelje? Po eni strani sva poštena, po drugi pa nisem sigurna če je to res.

[img]https://cdn.someecards.com/someecards/usercards/1345434440429_3872094.png[/img]


V resnici lahko govoriš samo zase. Kaj razmišlja on, nimaš pojma. Kar določila si, da je “čisto zmeden in poln metuljev” tako kot ti. Skozi leta smo tu brali na tisoče zgodb, v katerih so bili moški zmedeni in metuljčkasti, nato so se zmedeno po nesreči malo dotikali, nato so jim zmedeno padle hlače z riti – enkrat, dvakrat, petkrat, potem pa po enem njenem esemesu čez mero naenkrat niso bili nič več zmedeni, ampak zelo elokventni in artikulirani in so točno vedeli, česa v svojem življenju nočejo, in to je zmedena metuljčkasta baba. 98 od 100 zgodb na monu se začne identično kot tvoja in se konča z “baba nora, daj mi mir, meni in moji družini, jaz sem hotel samo češpljo, kaj si si pa ti domišljala, je pa tvoj problem”. Seveda je zmeden, ko mu daješ na tisoč in en način vedeti, da te lahko dobi. To je za moškega hudo mamljivo.

“Tudi sodelavci čutijo in vidijo da sva v oblakih.” Ja super. Če bi bila oba prosta in bi bila to srednja šola, ne pa delovno okolje. Ko sodelavci enkrat čutijo in vidijo in to tudi jasno dajo vedet, je šla stvar že predaleč, da te ne bi bilo treba skrbeti zaradi posledic. Kar se greš, ni nedolžno. Prišla boš na nek čuden glas, to ti zna biti ovira pri napredovanju ali ko bodo razmišljali, koga naj odpustijo. Tvoj metuljček te ne bo reševal.

Ja prej ali slej bo eden od vaju nardil korak naprej. In potem bo hudo če že sedaj ne moreta skrivati pred drugimi. In potem bosta zvedela vaša partnerja in bo cela štala pa še ti boš morala iskat drug šiht…

Tako da če mene vprašaš išči drug šiht in prekini stike, če ti je pa več ta sodelavec…

To je divji tobogan, ki se ne konča v bazenu tople vode, ampak v trpljenju ljudi, za katere smatraš, da so ti najdražji na svetu.
Prepuščanje metuljčkom se redko dobro konča.

Pozdravljena…
Ne verjamem da si zaljubljena, saj ga sploh ne poznaš z čustvene plati, to je čista privlačnost.
Vprašaj se samo kaj je najhujše kar se lahko zgodi, če se spustiš v to…. trenutki bi verjetno bili čarobni, a ne pozabi kaj vse prinese razmerje, še posebej kadar je med sodelaci. Skrivanje, laganje možu in vsem ostalim, zelo velika možnost, da prej ali slej nekdo nekaj izve in pove naprej. V najhujšem primeru lahko izgubiš službo in moža, poleg tega pa se lahko zgodi da ugotoviš da se sploh ne ujameta in izgubiš še njega, kaj če ugotovita da je bila napaka da sta se zapletla, zaključita vse skupaj a še vedno se morata gledati iz dneva v dan in sodelovati, obup. Kaj če se zaljubiš vanj tako močno, da želiš več, si pripravljena sedeti na dveh stolih, ali zapustiti moža? misliš da bo on zapustil ženo, dvomim….
Jaz ti odsvetujem zapletanje, če nisi pripravljena na posledice, cena zna biti visoka ib bodi prepričana da si pripravljena na vse te scenarije.

Če si dobro prebereš nasvete iz zgornjih odgovorov na tvojo dilemo in jih poskušaš ozavestit, boš naredila pravo stvar. Ni lahko. Podobno je prepovedi otroku, da naj nekaj ne naredi. Ampak dokler sam ne izkusi, ne verjame besedam drugih.
V tvojem in podobnih primerih je cena RES previsoka.
Pa ne govorim na pamet.

Če že sedaj vsi čutijo da je nekaj med vama kaj bo šele potem.

Zadovoljna si menda s svojim partnerjem, kuri te pa drugi. Meni to ne gre skupaj.
Ne bi ti raje malo razmislila, kaj ti kot zreli ženski in materi manjka doma, da se moraš na tako pomilovalen način kuriti v službi?
Ravno včeraj sva se s partnerjem pogovarjala o teh romancah v službi. Večinoma se zgodijo iz prikladnosti, ne zaradi privlačnosti. Večinoma spravljajo v zadrego vse v bližini, razen zaljubljencev. Pogosto tudi motita delovni proces. Večinoma se jima vsi vsaj skrivaj posmehujejo. In večinoma se ne končajo dobro, zlasti za ženske.
Daj vzemi se vendar v roke!

Pamet mi govori eno, čustva pa drugo. Svojih čustev ne morem kar potlačiti v kot kot da jih ni. So. Odkar sem s patrnerjem mi tega ni uspelo čutiti. Ne do njega ne do kogarkoli. Pravite da se za zrelo žensko to ne spodobi? To vem tudi sama, zato sva na primerni razdalji. Močno trpim, a varam pa ne.

Daj ti malo zamisli v glavi obratno situacijo. Da ima tvoj mož tako sodelavko, ki ga vsaj 8 ur na šihtu kuri, kot tebe tvoj sodelavec. In očitno sta zelo diskretna, če že vsi opazijo.
Živim z enim tako “diskretnim”, tako da ti iz prve roke povem, da slej ko prej se nekdo nekje zagovori, svet je mali, kaj šele Slovenija. In ko ti pride na uho takšna stvar, potem – ni prijetno. V trenutku dobiš sostanovalca in nimaš več partnerja. Si pripravljena iti preko vsega? Ali živeti dvojno življenje? Kajti neke vrste to že je – eno v službi, eno doma. Verjamem da zjutraj greš vsa vesela na delo, možu pa razlagaš kakšno gužvo imate, kako tečni so sodelavci…. Domov pa se vrneš vsa utrujena, ker so te zmozgali. V resnici si se pa sama ob nastavljanju.
Si prepričana, da si ne delaš napačno sliko v glavi?

Kako to misliš, da ne varaš?

Zanima me kje se po vašem mnenju začne varanje, v kateri fazi?
Veliko razmišljam o tem. Rada bi to vrgla z glave če bi šlo. Idealno bi bilo da si zaljubljen v svojega partnerja ki te čaka doma ampak srce res ne pozna ukazov. Doma imam po mnenju mnogih idealnega partnerja, do katerega pa ne čutim kaj dosti. En drugega obtožujeva kdo je kriv da je najin intomni odnos postal hladen kljub temu da sicer vse ostalo dobro furava.

Kako to misliš, da ne varaš?
[/quote]

Ker to počne ona, če bi to počel njen mož…

V uvodnem sporočilu si napisala, da si zadovoljna s svojim partnerjem.

Kdaj se začne varanje? Kaj pa ti misliš, kdaj se začne? Očitno je tvoja meja precej visoka, za moje pojme pa ti še kako varaš moža. Vajin odnos je hladen, prepirata se, mede te sodelavec in to že dolgo časa, ne moreš si ga izbiti iz glave. Po mojem da je definicija nevaranja predvsem to, da ne razmišljaš non stop o eni konkretni osebi, te ne žgečka ob misli nanj, ne hodiš z njim vsak dan na kavo in si ga z lahkoto izbiješ iz glave oziroma ga sploh nimaš v njej.

Vzemi se v roke. Začni reševati odnos z možem, če se ti sploh še zdi vredno, ali pa ga prekini. Pa ne zaradi sodelavca ali glede na njegovo odločitev, ampak izključno zaradi sebe.

Težko je reči, kje se začne varanje. Tvoje varanje je zaenkrat le še “čustveno”, saj si se čustveno navezala na sodelavca. Fajn bi bilo, da se sama s sabo “vsedeš” in se vprašaš določene stvari. Zakaj si se navezala na sodelavca je jasno, ker se je tvoja intimna vez s partnerjem ohladila. Srcu in posledično čustvom, pa je težko ukazovati. Ljudem nam je dan t.i. razum, da sami zase presodimo, ali lahko gremo prek nečesa. Nič ne poveš, ali je tudi tvoj sodelavec v zvezi, če je, tudi v njegovi nekaj ne štima. Lahko se spustiš v avanturo in bo trajalo, dokler bo, a domnevam, da nisi tak tip. Morda bi bilo najbolje, da bi poskusila dobiti drugo službo, ali vsaj premestitev če je možna. Ko bi bila “dlje od oči”, bi se morda čustva umirila. V kolikor ne želiš varati, lahko prosiš tega sodelavca, če te lahko pusti pri miru, oz. da imata le nujne stike. Povej mu, da ne želiš imeti z njim ničesar in mu nehaj “vračati” zaljubljene poglede. Doma pa se s partnerjem pogovori, da želiš izboljšati vajin odnos, začnita z drobnimi malenkostmi… še lažje bi bilo, da gresta k terapevtu oz. zakon. svetovalcu. Poskušaj si tudi zamisliti oz. predstavljati, kako bi bilo, če bi bila vidva s sodelavcem par, skupaj v službi..- čim ne bi kaj štimalo, bi sodelavke(ci) spet staknili glave. V kolikor pa si se že toliko čustveno navezala na sodelavca, da slednje ne pride v poštev, hmmm, potem pa se pripravi kar na težko pot (ločitev…). Jaz sem jo prehodila in jo nikomur ne privoščim. Hribolazci pravijo – “zelo zahtevna pot ali celo brezpotje”. Vse dobro ti želim!

Vprašaj se, ali bi ti bilo vredu, če bi ti enako počel tvoj mož?

Seveda nebi, bi pa brali po xx letih me je x let varal in to v službi. Pa vsi so vedeli, pa tako lepo smo živeli. Ampak to ni pomembno samo da ima ona metuljčke kot kakšna najstnica.

Ti varaš svojega moža, pa čeprav še ne sexaš z drugim. Po besedah sodeč, če bi ti sodelavec ponudil, bi pa že tudi do tega prišlo. Kot sem ti že napisala – poskusi se vživeti v obratno situacijo…da ima mož tako sodelavko in se z njo tako ujame? Kako bi ti bilo????????? Morda malce empatije v odnosu z možem ne bi bilo odveč? In ne govorim iz glave, mi je presneto poznan tak primer, le da meni je mož priredil takšno presenečenje s sodelavko. In tudi zanj ni bilo to varanje, sta se pač malo bolje razumela in ujela…. No, verjetno je jasno, da njen mož in jaz nisva niti stotinko sekunde pomislila isto – da je to pač nedolžno prijateljstvo….

To, kar počneš, je hinavsko, in enemu se boš morala odpovedati. Še vedno pa dvomim, da ima sodelavec v glavi isto sliko vajinega razmerja kot ti… Morda pa je res prijazen in si ti sama preveč zagreta zanj???

Tole se bere kot razmišljanje adolescentke in ne kot odrasle osebe. Tri leta se lepk gledata? In v twm času se nista vrgla dol? Zadeva je čisto enostavna: imaš dve možnosti – ali se spustiš v razmerje (kar ti odsvetujem, ker gre za sodelavca, to ti bo prineslo ogromno težav potem, ko bosta prenehala in poleg tega sploh ne veš, kaj in čuti do teb) in drugo – zresni se in se obnašaj letom primerno. Sprašuješ se, ali gre za varanje. Ševeda gre, že sama misel na to, da bi se zapletla s sodelavcem, je varanje. Ampak do sedaj še nisi naredila nobene škode. 90% ljudi v življenju pomisli, kako bi bilo, če bi…, ampak jjih potem prevara partnerja “le” 60% moških in 40% žensk (po nekaterih mednarodnih statistikah). Moj nasvet (pa sem sam eden izmed tistih “padlih angeľov”) – ne lomi ga v službi, sploh če nisi prepričana, da si to ZARES želiš in da tudi on čuti enako. V službi se pač tega ne dela..

New Report

Close