Najdi forum

Bila z možem od prijateljice

Sama sem poročena in imam otroke. Ko smo imeli dve leti nazaj šolski zaključek (moj otrok in njegov otrok sta v istem razredu) smo ga imeli na neki turistični kmetiji v naravi…. Videvala sva se že prej v šoli in na šolskih prireditvah, sestankih. Vedno sva se le pozdravila, saj se še nismo družili. Bil mi je vizualno všeč in izkazalo se je, da tudi jaz njemu. Na tem zaključku sva se prvič sploh pogovarjala in tudi plesala sva skupaj. Na koncu, ko smo odhajali mi je rekel, da je vesel, da sva se bolje spoznala in da želi, da greva kdaj na kavo….vse to je rekel, tako da drugi niso slišali. Seveda ni bilo nikoli nič iz te kave, saj si nisem upala. Potem pa sva se enkrat srečala na neki veselici…jaz sama brez moža, s prijateljicam in on sam brez žene s prijatelji. Spet sva veliko govorila, vmes se je pilo in potem sva šla skupaj plesat….. Med plesom pa me je ves čas stiskal …. V tistem momentu se mi je kr odrolalo…. Potem pa se je zgodilo….. po plesu me je prijel za roke in odpeljal stran od dogajanaja, v gozdiček, ki je bil zraven….. tam pa se je potem zgodilo. Takrat se je zgodilo in nikoli več. Bil je skok čez plot prvič in zadnjič. On je hotel še, vendar sem rekla, da je bila pač napaka in naj pozabi. Že tako me je dolgo vest pekla zaradi moža, ki sem mu seveda zamolčala, saj nočem bit ob zakon. Potem pa pred pol leta sem postala z njegovo ženo ful dobra kolegica…..ful se štekava, druživa skoraj vsak dan…. in seveda mi ful pomeni, rada jo imam in sedaj me vest peče tudi zaradi nje. Vendar ji res nočem povedati, saj nočem njej uničiti zakona. Nikoli si nisem mislila, da se bova začele družiti in da bova postali prijateljici. Sploh ne vem kaj je prav in kaj ne. Vem, da laž ni lepa in ni pošteno…ampak tud ni pošteno, da nam vsem uničim zakon in družine, ker bi bila poštena in povedala?! Boljš, da sama nosim to breme in sem tiho. Ne vem, včasih sem prav obupana, če delam prav in kdaj in kako se mi bo vse to maščevalo?! Nočem bit hinavska (pa sedaj sem) ampak se kesam in žal mi je za to.

A poštenje ima ceno ? Povej …koliko … ?

edino prav je, da sama nosiš posledice za svoje ravnanje. Da ti ne bi prišlo na misel sedaj to trosit okoli in ljudi spravljat v težave.

nova
Uredništvo priporoča

Bravo!
Odločitve, dejanja, posledice.
Tako to gre. 😉

Čisto s človeškega vidika: Si se pač posladkala in te zdaj peče vest zaradi tega. Premisli o svojem naboru vrednot in o svojih dejanjih. Je ta ustrezen? So dejanja v skladu z naborom? Premisli, kdo si in kaj želiš zase in za svojo družino. Boš zdržala v tem? Si fer do moža, do otrok? Si morda domov prinesla kako SPB?
Mene osebno bi bilo na tvojem mestu tako zelo sram, da ne bi bil sposoben prijateljevati z ženo tvojega soprešuštnika.
…ampak v vsaki preskušnji se lahko naučimo tudi kaj dobrega. Tvoja nadaljnja pot je odvisna le od tvojega izhodišča, ki ga lahko obdržiš takega kot je in boš vedno znova na trnih, ko se pojavi prilika, skušnjava, ali pa izhodišče ustrezno popraviš. 😉

Aja… pa ne zanašaj se na molčečnost, ker večina čezplotskakačev ne more obdržat skrivnosti o svojih trofejah in se zato zgodbice slej kot prej nekje prerinejo na svetlo.

In kaj pol? Saj je on sexal s tabo, mu nisi dala droge za posilstvo v kavo? Z njim se pomeni ker je tvoj udeleženec v dejanju… in upam da boš potem imela boljši filing in manj obremenjena…

…..Jaz nisem proočena, če me kaj tazga čaka sem raje večno samska…..

…..Jaz nisem proočena, če me kaj tazga čaka sem raje večno samska…..

Hm… danes, v teh razmerah, za kogarkoli težko rečeš kakšen bo čez 10 let.
Ko dojameš, da so prav spremembe edina stalnica v življenju, se tudi psihološko organiziraš drugače.

“Vem, da laž ni lepa in ni pošteno…ampak tud ni pošteno, da nam vsem uničim zakon in družine, ker bi bila poštena in povedala?!”

Neki bolj grotesknega še nisem prebral.

Šibka oseba pač mora nekako upravičiti svoja dejanja, čeprav z lažnim, izmišljenim vzrokom.

Tiho bodi, lahko rata cela štala. Kot je nekdo že napisal, če rabiš o tem govort, govori z njimj.
Da bi pa povedala komurkoli od znanih pa se zna enkrat slabo končati…

Nikoli ne reci nikoli … 🙂

Pozdravljena,

Vest je ena in te ne more spremeniti nihče, tako to je, zatorej to sprejmi kot dejstvo.

Glede tega povedati ali ne, se pa vprašaj kaj boš s tem naredila? Odločitev je povsem tvoja. Po mojem pa če poveš ne bo nič dobrega. Posledice nosi sama in to je to. Prijateljstvo gor ali dol. Čeprav po mojem to ni nobeno prijateljstvo, saj tukaj, kot sama praviš iskrenosti ni, bi jo pa rada.

Kot pravim, posledice raje nosi sama.

Vsekakor pa lepo od tebe, da si se odkrila. Malo v tolažbo, tudi najboljšim se zgodi.

Pogumno naprej, pa srečno!

Kira zmeda v glavi .A se družiš z njo za to da njega videvaš? Kaj če se njdmu utrga ga zapeče recimo vest in ji vse prizna? Kaj ji boš rekla? Kako se boš takrat počutila? Ženska bo prepričana da k njej nisi hodila zaradi nje same ampak zaradi njega v kaj drugega je niti prepričati več ne boš mogla. In kaj si o tebi misli njen mož ki si mu dala v gozdičku ? Verjetno te tudi on ne more jemati resno, no….On zvečer v postelji z njo ti pa popoldne na kavi pri njej .Ženska draga umakni se od teh ljudi kako sploh lahko verjameš da si ji prijateljica ?

Je že kaj novega?

Oh,še kako ti se bo vrnilo. Tebi ali komu od tvojih najbližjih…
Vedno je tako…
Vzela si neki v zakup kar boš morala vrniti.

ja karma is a bitch.Se bo poglihalo.

Ta mož od tvoje prijateljice. A te sedaj ignorira?

Smeha bi bilo če bi ti ona zaupala da ga vara.

A sedaj te vest peče pa zaradi nje, ker sta postali prijateljici? Kaj pa če ne bi in bi jo samo srečevala? Pol pa je vseeno, če si ji nataknila rogove? In glede natikanja rogov možu si se že tudi sprijaznila?

Nosi s sabo ta križ, naj te vest peče, NIKAKOR pa ne povej “prijateljici”.
Ni izgovorov – ne alkohol, ne eden vpleten, ne drugi vpleten. Vedno smo SAMI odgovorni za svoja dejanja in tudi posledice nosimo sami.

Če nebi on zagrabil pi pač en drug. Ker da se greš kar z enim dol dat ni romance.

Prevaraš a nikomur se ne pohvališ?
Kaj je potem smisel varanja :)))

Zaupaj se njegovi ženi, sej ti ni treba priznat da si bila z njenim možem! 😀

New Report

Close