Najdi forum

Povedati ali ne povedati to je zdaj vprasanje

Zdravo, partnerka me je prevarala.Odlocila sva se da bova ostala skupaj.Hodiva k terapevtu ze nekaj mesecev.
Prevara se je zgodila s prijateljem nasim skupnim.
Od prevare se je partnerk zelo spremenila.Dela na sebi, vidi se da ji je zal in da me ljubi.
Zelo me mika,da bi povedal njegovi zeni, kaki prasec je on.
Ampak ne da je bil z mojo partnerko.Ampak d je bil z deugimi zenskami. Ker sva bila dobra prijatelja mi je zaupal s kolikimi je bil.Kolko krat je prevaral zeno.
Ima 2 otroka.Razmisljal sem da bi njegovi zeni napisal pismo kjer bi razkril s kom vse jo je prevaral.
Nevi povedal za mojo partnerko da je bil z njo, zaradi najinih otrok.
MIslim si zakaj bi se tak lepo izmazal.On lepo zivel, meni pa je spravil zakon na preizkusnjo in v tezave.

Kaj mislite.Odkrito

Tudi sama sem bila prevarana, zato vem kako boli in kako te mika maščevanje tistemu *****. Ampak ti od tega ne boš imel nič, samo njegova žena, ki ni nič kriva, bo trpela. Ohrani svoje dostojanstvo in čisto vest. On bo v življenju že še dobil svoje, brez da si ti mažeš svoje roke, o tem sem prepričana.

Če bi te mela rada nebi sexala drugim.

nova
Uredništvo priporoča

Joj, kaj si dolgočasen. Odpiraš iste teme in jamraš.
Odloči se že enkrat. Boš z njo in nehal jamrati ali pa pojdi stran.
Odrasti že enkrat.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Srecko 5 kake teme? Kaj odpiram?
Sem mogoce ze v prdjsnje zivljenju pisal kaj na ta forum o tem?ne da bi vedel.

Mogoce pa.kaj ves

Jaz bi sigurno povedala ženi. Zakaj pa ne? Naj še on rešuje svoje težave. A prijatelj praviš? Ne morem verjet… Saj potem je žena tudi tvoja prijateljica in tvoja moralna odgovornost je, da ji poveš. A se boste zdaj še naprej družli al kako? Kako pa bo on opraviču nedruženje? Mogoče tako, da bo vaju še globje potisnil. Ja, povej.

Nehaj se sprenevedati, tvoj način pisanja je itak viden iz letala. Pa saj ni pomembno.

Če misliš, da bo to kaj pomagalo vajinemu zakonu, potem seveda povej. Poskusi si zamisliti več scenarijev. Recimo lahko je njegova ženska totalni histerik in bo razbobnala celi soseski, kaj se je zgodilo. Ti boš tarča posmeha, tvojo ženo bodo opravljali in s prstom kazali nanjo, sosed bo džek, da je v roke dobil tako lepotico, on je pa tak povprečnež (saj si tako napisal, a ne), ugibali bodo o tvojih posteljnih sposobnostih … A bo to potem vama kaj v pomoč?
Lahko bo pa njegova žena samo zamahnila z roko, eh, stara zgodba, sem že vajena. Ti bo to kaj v pomoč?
Večkrat si že dobil nasvet, da začni ti sam hodit k terapevtu, ker imaš ti sam s sabo ogromen problem in se ti bo še zmešalo od vsega tega tuhtanja. Živel si v vati v mavričnem oblaku, domišljal si si, da si gospodar vesolja in da se ti v življenju ne more nič hudega pripetiti, ženo si koval v nebo in je nisi videl kot osebe z napakami, predvsem je bila dokaz tvoje namišljene večvrednosti … Zdaj si ostal brez vsega tega, samo z resničnostjo v rokah. Ki tudi ni slaba, samo ti bi vseeno rad nazaj v milni mehurček. Takšni ljudje ste zelo krhki in večno nesrečni, ker ste prepričani, da vam pripada nekaj več od resničnosti. To moraš razrešiti, če hočeš sploh še kdaj živeti v miru in zadovoljno. Tudi na čustveni inteligenci ti je moderator svetoval, da poišči terapevta zase.

Jah, maščevanje je lahko sladko, ampak traja kratek čas. Ne vem, če je pametno se vmešavati v tuje zadeve. Samo še večje težave si nakoplješ. Saj vedno drži rek, vse se vrača, vse se plača, tudi ta, ki je varal, bo slej ko prej dobil po buči.

Bi pa rekla še to, kaj poleg maščevanja vi še pridobite, ko drugemu paru poveste resnico? Enako problematiko je izpostavil tudi tale terapevt v podobnem primeru https://www.onaplus.si/svakinja-popiva-in-vara-moza

grow up! človek ni monogamno bitje.
Mnogi si lastite svojega partnerja, kt da vam je suženj!
varanje? ja pride na vsrto, ko je fuk doma slab.
In dejstvo, da je fuk doma slab bolj boli kot varnje, a ne?

Da lahko nekomu napišeš “odrasti!”, je najprej potrebno osvojiti par osebnostnih kvalitet:
– spoštovanje sočloveka,
– poštenost, resnicoljubnost,
– reševanje težav, tudi psihološke narave, na mestu in takrat, ko se pojavijo.
Na tak način ne pride ne do varanja ne do zajedanja v partnerja/partnerko in do tega, da si človeka lastiš.
Torej, če enemu v zvezi kaj ne paše, lahko odide iz zveze kadarkoli. Saj si žalosten, potrt, a bistveno je, da se pobereš in greš naprej. Morda najdeš celo boljšo/boljšega sopotnico/sopotnika.

povej ji, mirno.itak se ne boste več videvali, bo nemogoče.na ta način boš rešil prijateljico, pa še tebi bo lažje.ne strinjam se s tistimi, ki ti pisariji v smislu: bo že dobil svoje….Morda kdo res dobi svoje, večinoma pa je ravno obratno.pa še tvoji ženi boš uničil morebitno vrnitev k ljubčku, ki je očitni ženskar

Preprečevanje vrnitve žene k ljubčku je, khm…, malo brez veze. Žena si bo že utrla pot nazaj k njemu, če bo hotela, morda pa si samo najde drugega…
Močno dvomim, da bo ostala pri možu na način kot prej… ker tega ni več, nepreklicno se je vse spremenilo, vsakdanja opravila, čustvovanje…

Vsekakor ne povej.

Če ti bo kaj v tolažbo, ga verjetno vest peče in ga bo še kar dolgo. To je pa to.

Srečno.

New Report

Close