Najdi forum

Ze dve leti je odkar sva se fizicno razsla, custveno ze prej. Otroka sta ostala pri meni, imam polno skrbnistvo. Obiski po dogovoru – kar v praksi pomeni, da oce otroka obisce cca 1x mesecno za max 4 ure – pelje ga v kino ali kaj podobnega in mogoce se na pico. Ali k svoji mami na kosilo. To je cez vikend. Med tednom niti pomisli ne na otroka. Dejansko mlajsi otrok(11 let) nikoli ni z njim cel vikend, nikoli ne prespi pri njem – pa moznosti so. Sama poskrbim za vse: solo, zdravnika, nakupovanje oblacil, razvoz na dejavnosti etc. Oce niti ne ve, kaj otrok kaksen dan ima, koliko dela za solo, kaj pocne v prostem casu -NIC. Sedaj je prisel k nam, in je otok imel telefon, na katerem je igral igrice – telefon mu je kupil on. To ga je tako zjezilo, da mu je brez moje vednosti in tudi otrokove namestil skrivni program, s katerim on gleda preko svojega telefona vse kar otrok s telefonom pocne. Ko sem to ugotovila, mi je zatrdil, da je program izklopil, vendar je otoka ze naslednji dan klical in mu ocital 20 min igric- kar pomeni, da ni izklopil nic. To ni njegov prvi primer takega obnasanja. Pred leti je vdiral v moj mail, telefon ipd. Ali ima to pravico? Dejansko zeli, kot odsoten oce, kontrolirati nadzirati in tudi nalagati naloge otroku, ko je z mano, torej 99% casa. Kako naj to preprecim?

Prisluškovanje je prepovedano in ga lahko ovadiš. Ne vem iz glave, kateri člen zakona je to, vsekakor pa ne smeš nameščati programske opreme za prestrezanje podatkov z el. naprav in snemati, ne da bi druga oseba to vedela.

Glede ostalega se mu prav tako odločno postavi po robu. Kot oče ima pravice, to veš sama, tudi do informacij. Vendar mu reci, naj jih poišče sam – recimo da gre na govorilne ure. Nisi mu jih ti dolžna posredovati. Glede zdravja – to mu verjetno sporočiš, če je kaj narobe. Potem po zakonu vse bistvene odločitve, ki vplivajo na otroka, ne pa vsakodnevne zadeve (kaj je jedel, kaj ima oblečeno, kaj si je kupil, kje je bil s prijatelji, pri kom je bil na obisku …). Otroka sta itak že dovolj velika, da mu o vsem tem poročata sama; če ne želita, je to res njuna zadeva. Mislim, da bi mu isto povedali tudi na CSD.
Mogoče mu za začetek odločno poveš, o čem ga boš obveščala, o čem pa se lahko pozanima sam. Če ne bo zaleglo, mu zagrozi, da ga boš prijavila zaradi nadlegovanja (in seveda prisluškovanja).

New Report

Close