Najdi forum

Spoštovani, ker sem že na nekem forumu prosila za mnenje se sedaj obračam še na vas in hkrati prosim neko strokovno mnenje, ker ga do sedaj nisem bila deležna. Torej, kako naj ravnam v sledeči situaciji, ki je opisana spodaj. Popolnoma nič se ne počutim krivo me pa po vseh teh letih to že malo razjeda. Hvala za odgovor in vaše mnenje.

Ne vem, kako naj napišem, da ne bom predolga. Skratka, da ne bo iz zgodbe preveč razvidno. Muči me nekaj in zelo – zelo žuli partnerjev “morebiten” odnos z njegovo bivšo partnerko s katero imata otroke. Ko sta prekinila razmerje sva takoj midva stopila v “akcijo”, saj sva se spoznala, ko sta bila še v vezi. Pač jima ni šlo….
Imam občutek, da odkar je z mano, da mi prekriva določene reči. Mislim, da se naskrivaj dobiva z njimi, ko sem v službi (pač ne pove vsakič, ko gre k njim) .

Ugodi pa mi v čisto vsaki stvari. Ko sem mu kakšno leto nazaj zatežila, zakaj neprestano nosi telefon v žepu, se je zgleda ustrašil in ga sedaj pušča na vidnem mestu, češ, jaz pa res nič ne skrivam. Pogledala sem mu v telefon in nisem popolnoma nič našla, kar me še bolj bega. Me pa veliko bolj bega, ko sem videla njegov izpisek in število poslanih sporočil. Zdaj že eno leto to kontroliram in vidim, da se nekako nič ne ujema. Na njegovem telefonu nič ne najdem na izpisku pa še več poslanih sporočil, kot jih je poslal meni.

Ko takole berem zgodbe, da ene bivše neprestano kličejo bivše in jih obveščajo glede otrok se meni še nikoli ni zgodilo, da bi ga bivša poklicala ali poslala sporočilo glede otrok. NIKOLI !

Otrok še nisem spoznala po vsem tem času – treh let in jih tudi ne bom, ker je tako med njima dogovorjeno. Partner jih obiskuje na njihovem domu (mi to včasih pove) in jih nikoli ne pripelje k sebi domov. Tudi, kadar je njegova bivša v službi ponoči, saj dela v zdravstvu jih počuvajo njeni starši ali ostali sorodniki in nikoli moj partner.

Čudno se mi zdi vse skupaj. Kaj pa ve mislite ali se lahko skriva za vsem tem še kaj več? Ko načneva to vprašanje z mojim partnerjem mi samo reče, “ne skrbi ljubica vse je v redu in samo tebe ljubim in imam rad” pa je zaključeno z debato.

Je pa zelo pozoren do mene, se spomni na praznike, rože……je ljubeč, skratka pravi moški, ki mi ugodi v vsem !!
Zato sem čisto na tleh zaradi “nje”, ki je sploh ne poznam ali pa je katera druga v igri, saj ne vem in ne morem vedit.

Ti se v tem odnosu ne počutiš ok. Torej? Boš še vedno vztrajala? Zakaj?

So stvari, ki jih pri ljubljenih sprejmemo. In so stvari, ki jih ne. Pogovori se z njim, odloči se, da ne bo šlo življenje mimo tebe …

Otrok nikoli ne bo pripeljal..ker bi potem imela vpogled v to kar se dogaja tam med njima. Morda sta ugotovila da jima skupaj ne laufa..se pa super razumeta kadar ne živita skupaj…In brez tebe furajo familijo. Saj te tako nihče ne pozna…in se s tabo ne obremenjujejo.

nova
Uredništvo priporoča

Če se spravite v zvezo z nekom, ki ima otroka/e, je treba razumeti, da so ti njegovi za vedno in večno.
Otroka ima! Sprijazni se s tem. Kot se sprijazni s tem, da bosta z bivšo vedno v stikih! Vedno! In se ne vmešavaj v to.
Če ti pa to prikriva, očitno ima dober razlog…al pač?

Približno vem, kako se počutiš, sem bila v enaki situaciji, le da ni bilo otrok. Pri meni so bile slutnje za bivšo pravilne. Je bila bivša na skrivaj po telefonu, smsjih in pri srečanjih. Oh, lahko bi ti naštela vsaj 50 zgodb. Matr je bil kreten. Jaz pa še bolj, ker sem naivno vse verjela. Ko sem ugotovila da se ne motim sem ga poslala u 3 PM. Najboljša odločitev v življenju.

Back to you: Ker imata z bivšo otroke, bosta v navezi ostala za vedno. Seveda jih bo on, ker je ati, obiskoval. Boš lahko živela s tem celo življenje? (Oziroma dokler otroci ne zrasejo in pridejo k fotru le po denar :)) Zakaj sta pa zmenjena, da otroci ne bodo spoznali novih partnerjev od staršev? A je bila to njena zahteva? Ali pred otroci igrata igro srečne družine? Kakorkoli. Po 3 letih se mi zdi, da bi otroke morala že spoznati. To, da on hodi k njim na obisk, otroci pa ne vedo kje njihov ati stanuje se mi zdi bebavo in oprosti, ampak vse skupaj res izgleda sumljivo kot da se nekaj dogaja.

Čeprav sta, kot si napisala že govorila o tem, bi jaz vztrajala pri pogovoru. Morda omeni tudi SMS sporočila in detektivske ugotovitve iz zadnjega leta (po tolikšnem času verjetno že približno veš, ali mu to lahko omeniš ali ne). Predlagaj skupno kosilo z njegovo bivšo in otroci in spremljaj reakcijo na obrazu. Povej mu, da si želiš spoznati njegove otroke in žensko, s katero jih ima.
Lahko pa, če se greš malo psiho variante, še poskusiš izvedeti čim več od bivše (družabna omrežja, znanci,…ipd) in ga dobiš na laži (se zapelješ mimo njenega stanovanja in vidiš če je njegov avto tam).
Definitivno pa ne vztrajaj v zvezi, kjer imaš občutek, da si druga.
Glavo gor. Karkoli je, bolje da izveš zdaj kot kasneje. Verjamem, da ga imaš rada, ampak imej sebe bolj.

Spoštovani,

vašega problema ne vidim v tem, da ne veste, kaj vam partner prikriva, ampak v tem, da vajin odnos temelji na vzajemnem nezaupanju. In da so ti temelji izjemno močni, so tako rekoč trdna podlaga vajine zveze. Vas muči, ali vas on vara. Obenem pa on živi z žensko, ki natančno opisuje: »Pogledala sem mu v telefon in nisem popolnoma nič našla, kar me še bolj bega. Me pa veliko bolj bega, ko sem videla njegov izpisek in število poslanih sporočil. Zdaj že eno leto to kontroliram in vidim, da se nekako nič ne ujema. Na njegovem telefonu nič ne najdem na izpisku pa še več poslanih sporočil, kot jih je poslal meni,« in »se meni še nikoli ni zgodilo, da bi ga bivša poklicala ali poslala sporočilo glede otrok«.

Medsebojnega zaupanja ni tu niti za vzorec. Ob tem pa vas grejejo njegove pozornosti, rože in to, da vam v vsem ugodi. Da, v vsem, samo v iskrenosti ne. Tak scenarij pa prinašata v odnos od prej, iz primarnih družin. Če vas je začelo to tako motiti, bo treba vzeti v zakup, da se boste ukvarjali predvsem z lastnim scenarijem, ker boste svoj problem rešili šele tedaj, ko boste ugledali celotno sliko svojega življenja. Pri tem je katerakoli »ona« povsem irelevantna, in to mislim dobesedno. Kar se vam dogaja s partnerjem, je samo preigravanje starih usedlin – dviganje vsega nerazrešenega iz treh generacij nazaj. Ko bosta nelagodje in bolečina postala neznosna, boste pripravljeni, da začnete čistiti vse te reči; takrat boste lahko začeli malček verjeti, da je mogoče tudi življenje v sproščenem medsebojnem zaupanju.

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

Zdaj okusas, kako je bilo v njeni koži, ko ona2 ,vstopata v akcijo, ko si na sceni še vedno ti
Lekcija zate: ne delaj drugemu, kar ne želiš, da se naredi tebi

New Report

Close