Najdi forum

V zelo zapletenem odnosu s kupom čustev

kaj menite o osebi ki je nagnjena k varanju ,lažem in prekrivanji , hkrati pa se trudi ohraniti zvezo s teboj in ki ob prepotrebnem pogovoru pobegne v umik ? Moj partner počne stvari ki so na stopnji nezrele osebe in njegova dejanja nimajo smiselnih potez in je kot očitno človek ki ga vznemirja riziko in adrenalin zato mi je bilo njim čedalje težje . Vznemirjajo ga predvsem ženske ki so že v zvezi tudi pred menoj se je večinoma odločal za takšne . Jaz pa sem se zaljubila vanj . Sprva sem na ljubeč način dala vedeti da slutim da je tako . Vse je zanikal njegov mobilni pa je pokazal drugo zgodbo . Z leti je moja jeza čedalje bolj naraščala na koncu je izginilo še spoštovanje do njega . V bistvu ga nisem mogla pripraviti na resen odnos ki bi prinesel zadovoljstvo . On je ljubil drugače . Ljubil je lahko več dam s kasnejšimi razhodi in vračanji k meni . Ko se je vračal k meni nazaj seveda ni povedal razloga zakaj sem mu ponovno pomembna in celo zanikal je da bi umes imel kakšno ljubico in to on ki je prepotreben seksa . Na takšna čustva ki z moje strani vsebujejo ljubezen do njega sem zelo jezna in on je to jezo čutil vendar ni storil ničesar za izboljšanje odnosa in delanja na sebi . Povedala sem mu nekaj krepkih in hudih ter odšla spopadam pa se s hudo jezo nanj ki ne vem kje jo naj odložim . Vse bolj vidim da se je okoriščal z menoj in da mu nisem bila kaj prida pomembna . Verjamem da je težko ali skoraj nemogoče skočiti iz svoje kože ampak kljub temu nisem sposobna sprejeti tega njegovega karakterja varalice tudi sedaj ne ga ko niti ne želim več v svojem življenju . On težave rešuje tako da si postelje z drugo samo zato da ga ne boli in da ni treba ukrepati . Kako lahko ženske naletimo na take bumbarje me zanima ? Je njegovo obnašanje in prepričanje prišlo že iz njegove primarne družine ali pa kaj je to ? Imel bi eno resno vendar bi poleg nje živel po svoje . Ne vem kako je mogoče da se nekaterim moškim to zdi povsem logično in v tem ne vidi kaj narobe ,trplenja svoje partnerice pa itak ne vidi . Upam da nimate doma takšnih trotlov .

sem prebrala tvoj post. V njem prepoznala sebe in še mojega zraven, žal. Naj ti povem, da je ogromno takih ljudi naokoli. Je pa dobro, da se ti tega zavedaš. Vem, da trpiš, da imaš notranji nemir, kar je velko breme zate. Torej nista več v zvezi ali kako?
Koliko pa sta vidva stara, če ni skrivnost?

Spoštovana,

prav dobro razumem vašo jezo, ki je je že toliko, da bi lahko napolnila akumulacijsko jezero večje hidroelektrarne. Ko boste našli konstruktiven način, kako to ogromno količino energije smiselno uporabiti, boste v svojem življenju lahko naredili vrsto premikov, o katerih si ne upate niti sanjati. In kako najti ta način? Kako to silno vodno maso, ki grozi, da bo uničila vse pred seboj (vas pognala v nadaljevanje takšnih odnosov ali bolezen), pretvoriti v elektriko, ki bo osvetljevala in grela domove – konkretneje, vaš fizični in psihični dom?

Tako, da boste začeli zavračati svojo pozicijo žrtve = žaromete svoje pozornosti POPOLNOMA ODMAKNILI od partnerja (če slučajno želi kaj spremeniti, lahko zelo hitro preverite tako, da ga povabite na partnersko terapijo) NASE in na spremembe v lastnem vedenju. TU VAS ČAKATA MOČ IN MIR. Krepili ju boste postopoma (tudi mišic si ne ‘nabildamo’ v eni uri telovadbe), ampak če se boste vzeli resno, boste pozitivno presenečeni.

Saj ste s tem procesom že začeli, potrebujete pa še veliko znanja, izkušenj, spodbude in podpore na poti k sebi. Postavljate dobra vprašanja. Odgovore nanje boste našli v marsikaterem mojem pisanju (v Partnerski in družinski posvetovalnici lahko preberete teme Nesrečna s partnerjem, Partnerstvo in zaključek, Nasvet prosim (varajoči partner bi se rad vrnil), Posesivnost-varanje, če omenim samo nekaj novejših), seveda pa tudi v knjigah, kot so Nezvestoba (Podgoršek Seleš), Je res vsega kriv partner (Gostečnik), Umirjenost (knjiga, delovni zvezek in CD) (Rozman). Če pa želite iz teorije napredovati v prakso, se lahko udeležite katere od terapevtskih skupin za nekemične zasvojenosti. To zna biti še veliko bolj produktivno kot individualna terapija. Ampak za eno obliko dela se boste morali odločiti, če boste želeli zaživeti bolje. Saj veste – tudi zoba si ne gremo izdirat k prijateljici, ampak jadrno odhitimo k zobozdravniku.

Srečno in lepo pozdravljeni,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com
nova
Uredništvo priporoča

Veliko je takih tipov, preprosto so se naučili kako zmanipulirat žensko. Vam pa je bolj pomembno, kaj govori ne kaj pokaže. On težav sploh noče reševati, ker mu je vseeno za njih. Varalica takega kova se ne bo nikoli spremenil in sama sebe moraš vprašati kaj ti ni jasno da pališ za takim

Vas odgovor je zelo lep in spodbuden. Ne obeta hitrih resitev, ki bi jih ob varanju vsi radi, ampak realno je tako. Obeta zgolj uspeh z delom na sebi, kar pa je najtezje, saj smo zaradi varanja prizadeti ljudje ali odvisniki od odnosov pripravljeni narediti vse za druge, zase pa bore malo. To je najtezja pot za tako zlomljene ljudi, ampak je zal edina.
Sam sem hodil na sestanke svojcev alkoholikov, vendar ni veliko pomagalo, ker, kot ugotavlja tudi dr. Sanja Rozman, tam ni terapevta, da bi te ljudi usmeril k zdravju, ne pa samo k ventiliranju frustracij.
Zanima me, ali je kje skupina za odvisne od odnosov, ki ima terapevta in ni zasedena?
Najlepsa hvala!!!

New Report

Close