Najdi forum

Lepo pozdravljeni
Pred kratkim sem zasledila en članek, ki mi enostavno ne da miru.
*******************
https://www.cosmopolitan.si/seks-in-razmerja/legenda-pravi-da-med-osebama-ki-sta-si-usojeni-obstaja-nevidna-nit/
*******************
In se sprašujem, če je res to to ali ne. Saj čutim da me rdeča nit veže z enim fantom že od mladih nog naprej..
Zelo bi rada delila zgodbo z vami in me zamima tudi vaše mnenje in tudi upam da me ne boste preveč obsojali.
Začelo se je že takrat ko sem bila majhna. Bil je en fant, moj sosed, sicer ga nisem neki marala saj sem vedla kaksen je ni mi bil usec njegov karakter. Smo pa bili prijatelji, nikoli nisem vedela da cuti nekaj do mene. Enega lepega dneva mi je pisal, ko sem dopolnila 13 let. Pisal mi je da se dobiva zvecer na stadionu… Ta stadion je bil samo plac za zmenke tiste cajte… Ze takrat nisem razumela zakaj on hoce mene peljat vn a sem hitro dojela ko me je uprasal ce bi mela skrito zvezo. Ze to mi je blo cudno zakaj skrito zvezo.. Takoj sam mu rekla ne in odsla… Ni mi dalo miru mislila sam na njega skozi in po dveh mesecah ponovno uspostavila stik. Tako da sva na koncu zacela najino skrito zvezo ki sploh ni trajala tako dolgo, 4 mesece… to ni nic… pa se mladaa sva bila. Zakaj 4 mesce? Zvedla sem da ima punco! Prizadel me je in koncala sem zvezo. a tu se zgodba ne konca… usakic ko sem sla mimo njegove hise mi pogled bezi tja.. srce mi razbiva usakic ko ga srecam…tako da pri 14tih sem zacela hodit h njemu in imela sva avanture…vec let… on je bil tudi tisti ki mi je uzel nedolznost in ni mi zal za to. Nebi nic spremenila, bilo je carobno… Vedno sem vedela da nisva za skupaj… Usako leto sva mela avanture… Js zivim u sloveniji, in usakic ko sem sla domov, sem pri njemu nekako koncala. In tako je to trajalo in traja se danes… Svojo bivso je prevaral z mano, Svojo punco ki jo ima zdaj ze 7 let.. jo vara z mano…. Jaz se njemu ne morem upret, on u meni užge ogenj. prav tako on čuti enako.
a problem je v tem… Sama sem poročena že 3 lete. ni dosti a neki je. Lepo se mava. Zaljubljena sva. Nikoli si nebi mogla zelet boljsega moza. Mam ga rada, ljubim ga in nocem ga prizadet. Samo kaj ko srce moje ne razume. Lani sem ga s tem fantom prevarala. In to slucajno se je zgodilo. Ni bilo nacrtovano. Usoda je. usaj js temu tako pravim… Edini dan ko sem sla vn obiskat stare kraje brez moza on me je videl in mi je pisal,… in jaz nisem mu mogla rect NE in sem sla h njemu na obisk saj na nek nacin je tudi moj prijatelj. naj bi sla samo na kavo pri njemu.ko sem ga vidla je disal zelo lepo in srce mi je skakalo…rekel je da se mi je spremenu glas da sm lepa..itd…ko sva sla v hiso sva nekaj casa klepetala …nato me je uprasal ce sem kdaj ze prevarala moza?rekla sem da ne… v tistem trenutku ko je reku s seksi glasom, da zdej mam priloznost SE JE V MENI prižgal ogenj… poljubila sam ga brez da bi razmislila… koncala sva u postlji bilo je tako hitro in lepo,… nepozabno…se danes ne morem pozabit tega dneva… Naslednji dan sva z mozem odpotovala nazaj v Slovenijo.
Ker sem imela slabo vest in sem se kesala sem temu fantu pisala da mam moza in da kar se je zgodilo da je najboljse da pozabiva… njemu ni blo problem to slisat, reku je da me razume ampak da ne rabim prevec skrbet saj nebo nikoli nobeden zvedu… uselih sem prekinla stike a kaj kmalu se hitro vzpostavijo….Namrec imel je spet roj.dan tega januarja. in sem mu seveda na fbju voscla… pa se je spet zacelo… od takrat si non stop piseva non stop hrepeniva eden za drugim, kot da usoda tako hoče…..še danes sva si pisala in obcasno gledava na kamerci… Kako naj se upreva temu????
Oba si to želiva to neskoncno… Ko mislim na njega mi obrača oči ko mislim na njega vsa norim… piseva si take da me enostavno ma za raznesti… ne morem se upret temu fantu,… ne morem danes mam 21 let in naj vam povem, da use skupaj traja ze 9 let… in ne nism zaljubljena u njega samo cutim do njega tako STRAST kot do nobenega nikoli….zelim si ga… usak dan je zelja use vecja in vecja…
cez en mesec bom nazaj potovala, in on seveda hoce da pridem… in jaz.. jaz BUDALA bom sla h njemu…tako kot sem zadnjic… in ja tudi ce je to slabo in zgleda nesramno ce bog pravi da sem za u pekel OKEJ zivljenje je kratko rada bio uzivala s tem fantom dokler sem se mlada….. sama sebe ne razumem… ne razumem kaj se dogaja…. rabla bi nekoga da mi pove kaj naj naredim namrec razmisljam ze vrsto let a stem fantom stikov enostavno nemorem prekinit…verjamite mi probala sem nestetokrat.. nekaj je na njem kar me privlači…
Ko sem prebrala tisti članek ki je napisan zgoraj se je v meni naredil en klik…mogoce pa nas usoda hoce?

Spoštovana Anonim123,

prispevek, ki ga navajate, se začne z “Legenda pravi …” Namesto legende bi lahko uporabili tudi izraza mit ali pripovedka. Skratka, ta teorija se giblje v svetu fantazije, pravljičnega, romantičnega. Tako kot tudi vaša čustva in razmišljanja, povezana s tem fantom. Zdi se, kot da daje tej zgodbi dodaten mik dejstvo, da ste se poročili, kar ohranja vajino navezo skrivno in s tem romantično.

Manj romantično je stvarno dejstvo, da je del te zgodbe nehote tudi vaš mož. Ko bo nekoč izvedel za vašo zgodbo, bo nanjo gledal zelo drugače.

Če si želite osvetliti svojo situacijo še s kakega drugega zornega kota, preberite Formule ljubezni Zorana Milivojevića.

Lepo pozdravljeni,

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com

Kot bi brala svojo zgodbo le da je pri meni tako da sem poročena jaz on pa ni vezan resno ima pa tihe postranske seksualne afere . Tudi jaz njemu nisem sposobna reči ne, vedno me dobi na limance. In sem šla in malo raziskovala kaj hudiča je narobe z mojimi čustvi do njega . Preveč sem hrepenela po njem kar se mi ni zdelo preveč zdravo . In glej….bol sem raziskovala bolj so se mi odpirale strani odvisnosti od odnosov. patološke odvisnosti . No to me je streznilo . Na zadevo sem pričela gledati nekoliko drugače zavedala sem se, da gre za obstanek moje lastne zdrave pameti . Še delam na tem in prikazujejo se motnje še iz otroštva . Ljubimca noro pogrešam ga pa več ne kličem in mu ne pustim blizu . Seveda ga še ljubim . Prinesel mi ne bo nič dobrega dobila bi edino enega kurbirčka seksualnega odvisnika, ki poskuša svoj adrenalin in strasti umirjati na več izbrankami . Po moje tudi tebe privlači nekaj norega ne preveč zdravega vsekakor pa tu ne gre za pravo ljubezen . Izgubiš lahko ogromno ,dobiš pa lahko njega ,ki te itak ne bo osrečil ker če bi imel takšen namen bi osrečil svojo punco ,torej tudi on zelo rad nosi glavo v torbi . Vedno se lahko temu odrečeš .

nova
Uredništvo priporoča

Dokler se boš izgovarjala na usodo in se prepuščala impulzom, ne boš ne odrastla, ne osebnostno zrastla. Predlagam, da najprej začneš pri sebi in svojih moralnih načelih, nato pa se urejanja odnosov z ljudmi, ki jih ljubiš. To, kar sedaj počneš, se ti bo obrestovalo še mnogokrat predvsem v negativnem smislu…
Usodo si krojiš sama, model po katerem jo krojiš pa je sestavljen iz tvojih moralnih vrednot in tvoje osebnosti.

Zoran Milivojević v omenjeni knjigi pokaže hudo pomanjkljivo poznavanje zgodovine. Ves čas se navezuje na to, kako je “zahod” izumil romantiko.. kot, da se je Taj Mahal postavil sam od sebe?
Romantika se ni začela z revolucijami v Evropi 18 stoletja, saj se je že v času viteštva razširila po Evropi s pomočjo zajetih konkubin v spopadih z Mavri (muslimani, ne-zahodnjaki).
Dodatno je romantika prisotna tudi v zgodbah najstarejše znane kulture: avstralskih aboriginov, kot tudi Havajskih ljudstev, ki dolgo niso imele stika z zahodno kulturo (niti azijskimi))).

Romantika je vse človeška potreba po pripovedovanju zgodbic.. vprašanje družbe pa je kaj se smatra za “romantično”.
Recimo dva velika pacienta Julija in Romeo, ki se odločita za “ljubezen” na osnovi nedosegljivosti in nato narcisistično, egomanično naredita samomor. Nič od tega ni ljubezen, še manj romantika.. pa se vseeno temu pripisuje “romantičnost”.

Podobno se zgodba te teme poskuša narediti “romantično”, dejansko prikazuje samo isti vzorec “Ljubezni na osnovi nedosegljivosti”, tista skrajno histerično-nevrotična zanka.. samodestruktivnost, ki se ji pripisuje “višji cilj”.. osmisli nesmiselno vedenje.

Milivojević se sicer kasneje, v intervjujih poskuša izmazati.. glede svojih trditev o romantiki in zahodu.. a ne preveč uspešno.

De omnibus disputandum..

V njegovi knjigi je “zgodovina” bolj orodje za olajšanje predstavitve problema in dejstev.
Kar se zgodovinskih dejstev tiče, je pač falil, a v psihološkem smislu ima pa kar prav.

New Report

Close