Najdi forum

Nova moderatorka na forumu – Jana Lavtižar

Z veseljem vam sporočam, da se Meliti Kuhar na forumu pridružuje še ena terapevtka, Jana Lavtižar, ki jo morda poznate že iz foruma Partnerska in družinska posvetovalnica.

Jana Lavtižar je partnerska in družinska terapevtka, ki dela po relacijskem družinskem terapevtskem modelu. Več o Jani: Vaš link.

Dobrodošla, Jana!

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Vso srečo … 🙂

Hvala za dobrodošlico – in vsem lep pozdrav. Nekateri me poznate iz Partnerske in družinske posvetovalnice. Kratko in jedrnato: zavihajmo rokave in si pomagajmo skozi krize, zato smo tu. Kot moto svojega dela naj dodam samo še misel, ki sem jo že dolgo tega slišala od kolega terapevta Edina Durakovića: “Puško v koruzo lahko vržemo tudi jutri.”

Jana Lavtižar, spec. ZDT, zakonska in družinska terapevtka I [email protected] I 040/523-787 I www.janalavtizar.com
nova
Uredništvo priporoča

Ok. Vem, da gre za metaforo za prenehanje, da obupamo.. vendar si ne morem pomagati, da ne bi videl hudega primanjklaja v njej.
Sarkazem ON:
“Zakaj, za božjo voljo, je potrebno imeti v partnerskem odnosu puško?”
Sarkazem OFF

Verjamem, da večino ljudi ne bo zmotilo. Vendar so besede zelo pomembne. To me je motilo že v otroštvu: “Vreči puško v koruzo?”
To je dobesedno nesmisel. Puško bo tam nekdo našel, če so naboji še v njej, se lahko nekdo resno poškoduje (otroci).
Če že, se jo vrže v delujoči plavž.. ali vsaj v globoko morje. Zakaj ljudje torej govorimo nesmisle?
Ti nesmisli, ta simbolika, stereotipi.. nekako onesnažujejo človeško komunikacijo.. ali vsaj motijo. Neka beseda, predmet.. ima vsakemu od nas drugačen pomen.. dasiravno naj bi imel “istega”.
Zaradi tega se ne razumemo, ne pride tisto, kar smo mislili, v isti obliki do slušatelja, bralca. .

Ljubezen, spoštovanje, koruza, puška.. vsaka od teh stvari je za nas nekaj čisto drugega.

In te različne realnosti potem prinašajo razdor.

Besedni ne-smisel, ki ima življenjski smisel?
Ni čudno, da računalniki (še) nimajo šans razumeti človeškega govora.

De omnibus disputandum..

Dragi moji vsi,
Počasi se poslavljam od moderatorstva na našem in vašem forumu. Moje delo je prevzela Jana, kot ste že seznanjeni.
Bilo mi je v veliko čast in veselje sodelovati z vami, se z vami učiti marsičesa o odnosih in nas samih, hvaležna sem, da sem lahko bila del našega potovanja.
Želim vam vse dobro, vsakemu od vas.
Srečno!
Vse dobro
Melita

Melita Kuhar www.svetovalnica.si [email protected] tel: 031 666 168

Nova moderatorka Jana je že odgovarjala na forumu Partnerstva. Mogoče bi prebral katerega njenih podajanj, preden (po svoji stari navadi) pretiravaš z detajli, ki so največkrat smiselni le tebi.

Jana, rada vas bom spremljala tudi vnaprej.

New Report

Close