Najdi forum

Mož še vedno pokliče bivšo ljubico

Se vam zdi ,,normalno,, da mož po prevari še vedno kdaj pokliče bivšo ljubico kako je in kako se ima,ali sem jaz čudna ker zahtevam da prekine vse stike z njo?

Za (bivšo) ljubico moraš vedno vedeti kje je. Le tako je potem ne potrebuješ po (nesreči) srečati.
Lažje od dnevne komunikacije (about where-abouts) bi bilo sledenje mobilnemu telefonu ali vsaj vgradnja GPS lokatorja.

Plus, dejansko se lahko spokoriš le, če (bivši) ljubivi dnevno poveš, kako je vse to bila čista napaka..

De omnibus disputandum..

Tvoj mož je kralj, ti pa nisi kraljica.
S kraljem je težko, saj smo ostali le njihovi podaniki, ki moramo upoštevati njihovo voljo.
Torej, kot podanica (perica, čistilka) se nimaš kaj pritoževati, razen če te za to ne plača primerno. 😉

nova
Uredništvo priporoča

Saj sama veš, da ne kliče bivše… ampak aktualno… Žal.

A to ti reče, da preverja če je ok?
In če/ko nekega dne ljubica ne bo ok, ti bo rekel kaj?
“Draga žena, ljubica je rekla da z njo danes ni vse ok, sem ravno preveril, zato grem zdaj do nje preverit še kaj točno ni ok z njo.”
In ti boš rekla: “Seveda dragi mož, vem da si zelo skrben človek, poln empatije in spoštovanja do pomoči potrebnih, ti kar pojdi in ji “pomagaj”.

A si ti prepričana v pomen besede “bivša”?
A sta z možem definicijo te besede vidva sploh kdaj uskladila?

Se mi zdi, da ne ravno.

Za njega “bivša” pomeni nekaj drugega kot tebi.

Da pa izvaja z “bivšo” ljubico “stand by” situacijo (jo ima v rezervi za hude čase, verjetno če nastopijo kakšni dnevi seksulne abstinence pri vama ali kaj podobnega) pa nakazuje, da te za pretirano pametno ravno nima, ta tvoj skrbni možek.
Da ne omenjam spoštovanje, a tega nič ne pogrešaš?
Verjemi, definicija te besede mu je pa popolna neznanka.

Pozdravljena,

Predvsem menim, da od moža nimaš pravice zahtevati koga in kdaj bo klical. Lahko mu poveš, da se s tem ne strinjaš. Če pa še kliče, moraš pa ukrepati pri sebi in se vprašati, ali se bom temu pokorila ali pa odšla.

Nekako se je dobro zavedati, da bo človek kljub sugestijam prepovedi na koncu še vedno naredil točno tako kot misli, da je prav in tisto v kar verjame. Tukaj drugi nimamo vpliva že po definiciji. Vse na kar lahko vplivamo je lastna volja in lastna dejanja, ostalo pa kar lepo pustiti na miru.

Srečno!

Ja, tvoje “pravice” držijo in veljajo v vezah in partnerstvih, kjer so odnosi že od začetka spoštljivi in ISKRENI. In ja, v takšnih odnosih, absolutno velja to kar si zapisal: nimamo drug drugemu kratiti in omejevati pravice kdo bo koga poklical in spraševal ali je na drugi strani vse ok.
Btw…WTF?! , a je infant al kaj ta ljubica, a je mentalno prizadeta al kaj, da mora preverjat, če je ok?

V njunem primeru pa je situacija mal drugačna.
Zaupanje med njima je uničeno.
Ne obstaja VEČ. Pika.
Zato je DOLŽNOST varajočega malo drugačna kot enakopraven odnos dveh ljubečih, spoštljivih in iskrenih partnejev.
On je to “pravico”, ta enakopraven privilegij, z ljubico izgubil in se zdaj mora prekleto več potrudit, delat in narest, da bo MOGOČE nekega dne prišel na štartno pozicijo enakovrednega partnerstva.
Daleč od tega, da se tudi žena zdaj ne bo morala, posledično vsej nastali situaciji tudi še bolj potrudit (v smislu odpuščanja recimo in zgraditve zaupanja vanj in posledično temu tudi spoznavanja same sebe).

In če njemu to ni jasno, kar se po prebranem zdi, da mu ni, mu verjetno tudi kaj dosti ni do tega, da si želi vzpostavit in zgradit kvaliteten zaupanja vreden odnos z ženo.

Že to da jo kliče in ne skriva , je odkrit v tem smislu – da prevara za njega ni nič hudega,če su mu jo oprostila. In bo prevaral spet. Z njo ali pa katero drugo. In kaže na to – da njegov odnos z ljubico ni bil samo fizičen ampak se je navezal na njo. In verjetno na tak način vspostavlja odnose – samo da si ti za to dotično pač izvedela. Po moje ni ne prvič in ne zadnjič. Na koncu boš prekinila ti. Če ne zdaj pa kdaj drugič. Ne spoštuje te kot partnerko.

Odvisno kako te vidi in kako te ima naštudirano . Ve da si mehka in te lahko obrača kot na ražnju in v prič tebe kliče drugo . Ljubico bo klical dokler bo ljubica za to, razumeš ?
Klical jo bo če ostaneš z njim ali pa ne .To so zame egoisti ljudje brez empatije .
Tebi se ga za enkrat verjetno še vedno izplača suniti v rit ,ne ? Za to se boste vsi trije šli nekakšno igro v kateri ne bo ne konca ne kraja . Ne morem ti pomagati niti svetovati ,ker če tebi ni dovolj da on pokliče ljubico -pazi LJUBICO potem tebi ni pomoči ker prostovoljno ostajaš v tej igri .

Pozdravljeni Lea39.

zapisali ste

”… In če njemu to ni jasno, kar se po prebranem zdi, da mu ni, mu verjetno tudi kaj dosti ni do tega, da si želi vzpostavit in zgradit kvaliteten zaupanja vreden odnos z ženo.”

Posledično sledi, kot zapisano …. lastna volja in lastna dejanja ….
Za medsebojno zaupanje sta vedno potrebna dva. Če eden pri tem manjka iz tega logično sledi, da drugi uveljavi lastno voljo in lastna dejanja.

Srečno.

Dajte se lepo zmenit za en ‘ménage à trois’ tako ta bo volk sit in koza cela.
Itak za bolj kaj pametnega niste sposobni.

Lastno voljo in lastna dejanja imaš lahko in jih uveljavljaš ravnotako, če medsebojno zaupanje je.
Med njima tega zaupanja nikoli ni bilo.
Niti sedaj ga ni.
Morda poskušata nekaj na tem zdaj delat.
Če ti partner reče, da ga nekaj moti, ker upravičeno ne zaupa, je ranjen, ne drezaš še bolj v smer, kjer ti bo še manj zaupal, bo še bolj ranjen in nesiguren.

A ti je do tega, da se odnos popravi zgradi ali ne?

Podobno kot je nekdo na dieti, drugi pa vsak dan pred njim tortice je.

Pozdravljeni Lea39

Napisali ste

”Lastno voljo in lastna dejanja imaš lahko in jih uveljavljaš ravnotako, če medsebojno zaupanje je.
Med njima tega zaupanja nikoli ni bilo.
Niti sedaj ga ni.
Morda poskušata nekaj na tem zdaj delat.
Če ti partner reče, da ga nekaj moti, ker upravičeno ne zaupa, je ranjen, ne drezaš še bolj v smer, kjer ti bo še manj zaupal, bo še bolj ranjen in nesiguren.

A ti je do tega, da se odnos popravi zgradi ali ne?

Podobno kot je nekdo na dieti, drugi pa vsak dan pred njim tortice je.”

Za drugega, da uveljavlja svojo voljo, sem mislil na prevarano/ega.
Vsekakor se pa strinjam, da v primeru, da zaupanje obstaja, uveljavljaš vedno svojo voljo. Zadeva ekshalira, ko tega zaupanje ni, kar je tudi v tem primeru.

Odnos lahko vsekakor popravi. Vendar mora najprej k temu popravljanju iskreno in s ciljem ureditve odnosa pristopiti varalica. Običajno se odnos ne popravi, saj varalica ali ni iskrena, ali pa na drugi strani oseba ne zmore dovolj moči za postavitev novega temelja zaupanja.

Srečno!

Saj jo uveljavlja, lastno voljo. Prevarana.
Celo zahtevala je, naj jo ne kliče.
Torej je hudo, jo moti, je ranjena in kljubvsemu jo on kliče in se požvižga tako na svoja dejanja kot na ženino prizadetost, ranjenost.
Njegova motivacija zgraditi zaupanje z ženo, je nična.
Ni mu ne do žene, ne do njunega odnosa.
Je pa težava morda še vedno v tem, da se žena še vedno sprašuje ali je to normalno, kar pomeni, da se še vedno ni prišla do streznitve in se še vedno premalo ceni, spoštuje.

Zato, avtorica, ne ni normalno, da vaš mož kliče ljubico in se vi ob tem počitite slabo.
Na vas pa je, da poskrbite zase.
On vam s svojimi dejanji lepo kaže, kaj je pripravljen v zakonu narest in koliko. Nič.
Spremeniti ga ne morete.
Na vas je, ali boste to sprejeli, ali boste kaj naredili zase, da se boste počutili dobro in samozavestno.
To si vsak zasluži in ima to pravico.
Imate samo eno življenje.
Začnite ga peljati tako, da bo dobro in kvalitetno.
Pa srečno!

Nič ni bolje , za vikend jo je splet poklical, čeprav sva bila skupaj cele praznike, sva smučala ampak je izkoristil čas na vlečnici…

Ste sploh prebrali odgovore v tej temi? Kot da so za brezveze napisani, vi se se vedno neznansko cudite in ste prizadeti, ker se stvari ne premaknejo na bolje.

Zbudite se. Odprite oci, soocite se z realnimi pricakovanji in si poiscite strokovno pomoc. S plasnicami na oceh in laznim upanjem se ne da delat revolucije.

Ste v nekem medprostoru, ne sem ne tja. Ne v odnosu ne izven njega. Cakate da bo moz naredil “kar mora”, kar sta se domenila, ta cas med cakanjem pa zivotarite. Lejte, pasivnost ni resitev. Odlocite se. Sem ali tja. Ostati ali oditi. In sledite tej nameri z vsem srcem.

Mogoce si zelite, da vasega moza spljuvamo, ga skritiziramo, ker si vi tega ne upate na glas. Ampak v resnici to ni nasa zgodba, vasa je. In vi ste v njej glavni igralec in reziser obenem. Vi trpite, ne mi (ostali ljudje). Jaz sem lahko do konca ogorcena nad ravnanjem vasega moza, a nimam kancka moznosti cesa spremenit. Lahko sem tudi jezna nad vasim obnasanjem, a spet, kdonima kaj od tega? Noben nic. Zato preberite se enkrat tele komentarje in se premaknite.

Zacnite ziveti.

Dobro napisano. Se strinjam.
Najslabše je riniti glavo v pesek.

Lahko zelo močno zaropotaš, to si naredila in ni efekta.
Lahko odideš.
Lahko si sama omislilš ljubimca.

Sedaj pa premisli in ukrepaj.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Eni se ne morete odločiti, ali bi vikali ali tikali. Na netu se tikamo … dajmo vsaj nekje biti malo bolj enakopravni in tovariški, če moramo že v živo ohranjati etiketo.

Avtorica, tvoj mož verjetno samo čaka, da se stvar malo umiri in bo nadaljeval … ali pa pripravlja teren za odhod. Vsekakor pa te ljubice ne namerava kar spustiti iz rok, čeprav s tem tvega zakon. Aja, saj ga očitno ne?


Brez skrbi avtorica, odgovore sem prebrala vsaj 100x !


Brez skrbi avtorica, odgovore sem prebrala vsaj 100x !
[/quote]

Prebrala morda že, pa jih tudi razumete?

New Report

Close