Najdi forum

Mene pa zanima samo tole. A je res da če plačuješ preživnino da naj bi tiste dni ko sta otroka pri tebi lahko odbil npr plačujem 300 eu se pravi če sta pri meni npr 6 dni v mesecu je to 60 eu manj sej nisem tak da bi to naredu je sam vprašanje ker je enmu prjatu tko reku odvetnik

Vprašanje skrbništva ter odločbe sodišča ob ločitvi. Če ima bivša partnerica 100% skrbništvo za otroka, potem je preživnina takšna kot je, ne glede koliko časa otroka preživita pri vas.

De omnibus disputandum..

Ne, seveda ne, in ta prijatelj si je to gladko izmislil. Pri izračunu preživnine je namreč upoštevano tudi to, da otroci nekaj časa preživijo pri drugem od staršev. Toliko, kot piše v odločbi, je treba do datuma nakazat v obliki, kot je zapisana v odločbi. Vse drugo je razlog za izvršbo.

nova
Uredništvo priporoča

Za vse kar se tiče preživnine in dogovora o njej, boš uredil na sodišču. Če boš preživnino samovoljno zniževal in je ne boš plačeval tako, kot piše v odločbi sodišča, te lahko mati tvojih otrok v njunem imenu toži za razliko in obresti.

Gledano strogo po zakonu, si s plačilom preživnine izpolnil svoje obveznosti do otroka. Načeloma je v preživnini upoštevano, da je otrok tudi pri tebi. Če je otrok pri tebi 6 dni na mesec, to ponavadi sodišče označi kot “irelevantno”, oz. gre za zelo malo stikov. Tudi logično je, da pri tebi nastane z otrokom malo stroškov.

mene pa zanima obratni primer-otrok ni nič pri očetu,ker očeta ne zanima-ali lahko zvišam preživnino,ker ni bilo planirano da ga ne bo nič imel?

Ali imata določene stike? Izvrševanje stikov lahko dosežeš na sodišču.
Tvoja prva pot glede tega vprašanje je pot k odvetniku.

Pozdravljen,

V primeru, da imata sodno odločbo, kot so ti tudi drugi rekli, ne moreš zmanjšat.
Če pa je to kako drugače, ti pa priporočam, da zadevo uredita/potrdita še sodno, pa še vključi teh 6 dni.
In še majhen nasvet. Raje, kot da 300 plačuješ preživnine, si izbori še cca. 6 dni več v mesecu, da si skupaj z otroki, pa to preživnino tudi ustrezno zmanjšat. Seveda vse z dogovorom ali preko sodišča.

Imaš pa prav, ne gre za denar. Žal ženske (ne vse!), dostikrat v teh situacijah gledajo preko denarja.

Srečno!

Ali imata določene stike? Izvrševanje stikov lahko dosežeš na sodišču.
Tvoja prva pot glede tega vprašanje je pot k odvetniku.
[/quote]

Tole zelo ne drži. Če oče stikov noče imeti, mu jih vsiliti ne sme nihče in tudi ne more. Starš, ki nima skrbništva, namreč nima nobene dolžnosti glede izvrševanja stikov.
Ima pa dolžnost omogočanja stikov starš, ki ima skrbništvo …

Tole zelo ne drži. Če oče stikov noče imeti, mu jih vsiliti ne sme nihče in tudi ne more. Starš, ki nima skrbništva, namreč nima nobene dolžnosti glede izvrševanja stikov.
Ima pa dolžnost omogočanja stikov starš, ki ima skrbništvo …
[/quote]

Kaj res? Jaz odločbo sodišča dojemam kot pogodbo in za kršenje le te so vedno neke sankcije.
Je za to kaka pravna podlaga?

New Report

Close